Teade

Collapse

ELFA veebipoe info

Kui kellelgi on küsimusi, märkusi või ettepanekuid ELFA DISTRELEC veebipoe keskkonna või sealsete kaupade kohta, siis palun esitada need aadressil:

Klienditeenindus
E-R: 09:00-18:00
Tel.: 660 5327
Faks: 660 5326
E-post: eesti@elfa.se
See more
See less

Teeme uued reeglid ?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Teeme uued reeglid ?

    Õhtust. Kuna tundub, et mõnede kasutajate terve mõistus jääb reeglitele alla, siis palve kõigile.

    Kirjutage uued reeglid - sellised, mis võiks tõesti siia sobida ja oleks kõigile ühtemoodi arusaadavad.
    Tulemuse lasen käiku.

    See on meie ühine foorum ja kui keegi ei taha ühisest supikausist süüa, siis sinna sülitada kah ei maksa.


    Kindlasti jääb sisse , et kasutajat ei kustutata ! Põhjus pigem tehniline ja mida rohkem tal poste, seda suurem jama.
    Tähtaeg 2 nädalat.
    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

    #2
    Vs: Teeme uued reeglid ?

    Kõik reeglid korraga? See on natuke suur tükk kahe nädala jaoks.
    Pigem arutelu kus kõik saavad ettepanekuid teha, aga otsustusmehhanism ei peaks olema demokraatlik vaid valik ja kinnitamine peaks toimuma ikkagi admin tasemel.
    Kasutaja kustutamine miks mitte, kui on ilma ühegi postita kasutaja siis aasta pärast kasti oleks täitsa ok ju. Sama lugu spämmrobotitega.
    Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

    Comment


      #3
      Vs: Teeme uued reeglid ?

      Esmalt postitatud elukaz poolt Vaata postitust
      Kasutaja kustutamine miks mitte, kui on ilma ühegi postita kasutaja siis aasta pärast kasti oleks täitsa ok ju. Sama lugu spämmrobotitega.
      Täpselt nii olen teinud ühes teises foorumis, kus ma samuti natuke kaasa räägin. Probleemitult. Meenub et kuskil väljamaal oli ka foorum kus registreerituna tuli kahe kuu jooksul ennast foorumile esitleda, kui seda ei juhtunud, kasutaja kustutati. Enne tuli vist vastav reminder ka kasutaja emailile. Eestlaste tagasihoidlikku meelt arvestades ma sellele küll palju rõhku ei paneks .
      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
      Konfutsius

      Comment


        #4
        Vs: Teeme uued reeglid ?

        Postitusteta kasutaja eemaldamine ei tekita probleeme. Olen seda isegi aegajalt kaalunud, aga mitte teinud.

        Ajast. Võib olla ka pikem.
        Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

        Comment


          #5
          Vs: Teeme uued reeglid ?

          Milleks seda vaja on üldse ?

          Comment


            #6
            Vs: Teeme uued reeglid ?

            Selle alguses (http://www.elfafoorum.eu/threads/695...-%28ajutine%29) oli kunagi üks pakkumine. Algfailid läksid kahjuks koos kõvakettaga. Foorumi puhastamise käigus on ka serverist kadunud. Kui keegi juhtus alla laadima ja leiab oma masinast veel, siis võiks siia postitada. Ehk saab midagi kasulikku.

            Comment


              #7
              Vs: Teeme uued reeglid ?

              Martin, oskad hinnaguliselt öelda, palju reaalselt meie foorumis on selliseid... igapäeva postitajaid? Ühesõnaga stabiilselt aktiivset kontingenti. Kindlasti sõltub hooajast, kuuseisust, rohtudest ja levist, aga nii ümmarguselt arv, kui paljudele uus reeglistik igapäevaseks saaks?
              Natuke sõltub hulgast selle kasutegur, aga huvitav oleks alustuseks teada.
              Mina olen tähele pannud, et 20-30 nime kordub üsna usinalt, aga see on väga subjektiivne.
              Erilahendused.
              PS või mail.

              Comment


                #8
                Vs: Teeme uued reeglid ?

                Esmalt postitatud W@ldur poolt Vaata postitust
                Martin, oskad hinnaguliselt öelda, palju reaalselt meie foorumis on selliseid... igapäeva postitajaid? Ühesõnaga stabiilselt aktiivset kontingenti. Kindlasti sõltub hooajast, kuuseisust, rohtudest ja levist, aga nii ümmarguselt arv, kui paljudele uus reeglistik igapäevaseks saaks?
                Natuke sõltub hulgast selle kasutegur, aga huvitav oleks alustuseks teada.
                Mina olen tähele pannud, et 20-30 nime kordub üsna usinalt, aga see on väga subjektiivne.
                10 -15 kasutajat, kes regulaarselt postitavad.

                Müügiteema muidugi välja arvata, Elfa on koht kus saab tasuta müügikuulutuse postitada. Aga need kasutajad pole Elfa põhituumik.


                Meid on vähe. Liiga vähe.
                Miks teha reegleid ümber? Oleme mõistlikud inimesed, ärme lähtu isiklikest antipaatiatest, ja ongi kõik korras!

                Pole mingit vajadust reegleid muuta!
                **************
                Ükski reegel ei muuda foorumit paremaks, toredad foorumikasutajad on need, tänu kellele foorum on lahe.
                Kaasfoorumlaste kallal nokkimine, konflikti provotseetimine garanteerib foorumi hääbumise, see on kindel.
                Pole raske olla sõbralikud üksteise vastu, ja see peakski olema AINUS reegel. Nii lihtne see ongi!
                Vabandust et pikk jutt! Aga need asjad on olulised.
                viimati muutis kasutaja vasaraonu; 22 01 2015, 06:18. Põhjus: teemaväline tekst kustutatud.

                Comment


                  #9
                  Vs: Teeme uued reeglid ?

                  Kas täitsa uued reeglid päästaks olukorra, ei julge lubada; alati saab ju teha hoiatusi ja ka praeguste reeglite järgi peaks olema võimalik "tüütaja" kõrvale jätta.
                  Mis puutub aga foorumisse postitamise tihedust, siis ega see kes kõige rohkem/kõvemini räägib, ei pruugi olla kõige targem (lasteaias on küll selline tendents).
                  Ma ise ka vahest ei võta sõna pool aastat järjest (kui pole midagi tarka lisada), aga see ei tähenda et ma ei osale foorumis.
                  Head susserdamist !

                  Comment


                    #10
                    Vs: Teeme uued reeglid ?

                    15-20 inimest saavad omavahel üsna hästi kokku leppida, kus jookseb piir.
                    Nii õhuke, kui see piir ka foorumis pole.
                    Ja antipaatia ja veendumused ja põhimõtted on loomuse osa, neist tõtt-öeldes ei saa ja ei tohigi loobuda.
                    Sügavalt sisimusest võib neid ise muutma hakata, inimene ja foorumikasutaja on kes ta on.
                    Kui ükspäev nõuab keegi enda maamunalt kustutamist, siis pole ka aliasena tagasitulemine normaalne.
                    Ja pärast... ahh poogen, unustame ära, et ma üldse midagi taotlesin.
                    Plastmassist nael pole nael.
                    Ja üsna hästi on aeg tegelikult näidanud, et lällajad saavad üsna korralikult peksa.
                    OK, modedel on rohkem olnud vaeva kindlasti, respect, aga kõik on paika loksunud.
                    Meenutades, Tartu vs Tallinn, Karu vs maailm, ja minagi nii mõnegagi, ja mis on tulemus? Mõlemad linnad oma postitajatega alles, raadiotehnika kogub rahulikult tolmu ja Karu tegi ise foorumi, ja veel enam, töötavad üsna edumeelselt mõlemad.

                    Seega, mitte reegleid, vaid mõistust. Ja kui pole, siis ... pahatihti tuleb see hiljem või ei tule üldse.
                    Erilahendused.
                    PS või mail.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Teeme uued reeglid ?

                      See, et rohkem mõistust kui reegleid, pooldan ka mina.
                      Paraku on aga nii, et kõik negatiivne, mis kasutajatel üldse tekib, aetakse kõigepealt moderaatorite kaela ja lõppkokkuvõttes peab adminn teiste musta pesu ära pesema.

                      Edit: To: Wa@ldur. miski 10-20 on neid. Ja julgen öelda, et enamus ei vaja reegleid. Lihtsalt iseloomud on erinevad .
                      viimati muutis kasutaja martinj; 22 01 2015, 08:17.
                      Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                      Comment


                        #12
                        Vs: Teeme uued reeglid ?

                        Et asja natuke humoorikamaks muuta: millal ometi tulevad joobetuvastiga arvutid?
                        (See kõnealune kähmlus oli üsnagi õhtune mälu järgi. Ja sellistele lollustele ei tasuks
                        minuarust üldse reageerida, või kui, siis teemavälistena hommikul kustutada. Igal juhul
                        mitte (teemavälist) lollust tsiteerida, see tekitab seda ainult juurde)
                        Reeglitega on minuarust kõik korras, modedega ka, kui nad just hetkel lolluste peale närvis pole.
                        Aga närvi võib minna iga inimene, ka mode. Rahu, ainult rahu.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Teeme uued reeglid ?

                          Minu arvamus asjast: mida vähem reegleid seda parem.
                          Üks reegel, mis kindlasti peaks olema: isiklikke rünnakuid ei tohi võtta isiklikult, neid tuleb lihtsalt ignoreerida.
                          Üldse soovitaks paksemat nahka osalistele.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Teeme uued reeglid ?

                            Aga jätaks selle pimesikumängimise ja tuleks põhjuste juurde, mis kähmlusest üldse jutt käib ja mis muutmist vajab? Ma vist olen selle maha maganud. Ühtegi ettepanekut ka ei näe.

                            Viskasin pilgu peale, reegleid on üldse raske leida. On KKK, aga selle all pole ühtegi küsimust ega vastust. Kirjutaks sinna asemele "Reeglid".

                            Ja ärifoorumite alla, kuna meil pole ja ei tule tasulist läbustamisvõimalust siis:
                            Kui sul on rohkem kaupa müüa siis tee seda ühes teemas. Teema tõstmiseks võid teha sisutühja posti mitte varem kui xxxx. Kui aja jooksul on tekkinud rohkem teemasid siis tõsta sobib vaid ühte teemat korraga.

                            Ja selle gestaapo rea võiks ka tagasi panna. Et võib kustada mistahes sisu omal äranägemisel ilma põhjendamise vajaduseta. Kui selles punktis järgi anda siis ühel päeval peab hakkama tõestama et sa ei ole kaamel. No kuidas ikka mu post heade tavadega vastuolus oli jne.
                            Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Teeme uued reeglid ?

                              Esmalt postitatud marley poolt Vaata postitust
                              See kõnealune kähmlus
                              Ei jõudnutki märgata et siin jälle sõda käis.
                              Kolm korda tunnis kontrollida on natuke tihedavõitu.

                              Kui siin avad lehe siis juba nimede järgi üritad ennustada millest ta parajasti kirjutab.
                              Saab ikka pihta ka. Ja siis jätad meelde millega keegi tegeleb, mida uut tal käsil on.

                              Aga sellest ma aru ei saa miks peaks teiste kirjutisi sodima.
                              Kas see tõesti tõstab enesehinnangut?
                              Samas on tüüpiline kurtmine et ei saa teha - selle eest ei maksta.
                              Kui sai suheldud News grupi alla siis see hädaldamine nii silma ei paistnud.

                              Kas mingis foorumis peaks käituma teisite reeglite järgi kui tavaelus ei oska mitte öelda.
                              Katsud igal pool rahulikult hakkama saada aga ega just meeldiv ei ole kui loed et
                              oled lollim kui teise mehe 7-aastane poeg. Elu sihuke, mis teha. Jätad meelde.

                              Katsun ostu-müügi ja akustilise müra teemad rahule jätta aga
                              mõõtmiste ja programmidekoha pealt võiks vast midagi öelda.
                              Samas on selge et teisiti arvamine tekitab ainult tüli ja pahandust.

                              Ja kui siis midagi oma kogemustest soovitad ja sellele mingit vastust ei tule nädala kahe jooksul
                              siis on saanud see jutt tavaliselt omakäeliselt kustutatud. Kui pole vaja siis pole vaja.

                              Mis võiks tõesti olemas olla on asukoht nime juures.
                              Mõnda küsimust oleks palju lihtsam silmast silma lahendada kui kirjutada.
                              Või siis kirjutada privaatsõnumitena. Seal vast tsensuur ei tööta.
                              _________
                              Üks asi veel.
                              Oma postituse võiks ise ka läbi lugeda ja
                              kirja- ning mõttevead ära parandada.
                              Selleks on ju lihtne võimalus olemas.
                              viimati muutis kasutaja A.R.; 22 01 2015, 09:35.

                              Comment

                              Working...
                              X