Teade

Collapse
No announcement yet.

Tauras-211 (ULPT-61-II-28) tume ilma halltoonideta pilt

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #76
    Pilt ütleks palju kineskoobi seisukorra kohta.
    Need pinged ei ole nii valed, et midagi kahjustada. Puuduvad või väiksemad pinged ei tee halba, liiga suur pinge on kahjulik.

    Kineskoopi saaks mõneti kontrollida ka ilma videovõimendita, et välistada kineskoobi rike, aga seda ei julge praegu soovitada, sest valesti ühendades võib tõesti miskit läbi põletada.

    Reguleertakistil märgi asend ja proovi siis natuke tööolukorras keerata. Kui mõjub, ju on korras. Seistes võib kontaktpind oksüdeeruda ja ei anna keskmisele klemmile enam pinget.

    Esmalt postitatud Punamytsike poolt Vaata postitust
    aga ma kardan, et just ПЭВ võib vigane olla
    Natuke loogikat - kui see oleks vigane, jääks kogu pinge ning vool 33 kilo-oomisele МЛТ-takistile. Kui palju mahub sellest läbi? Mõned voldid ja sadakond milliamprit. Telekas ei töötaks.
    73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
    ATiP1pN4XeM

    Comment


      #77
      Esmalt postitatud Punamytsike poolt Vaata postitust
      Niiet mõõdan nende takistite pingeid? Potentsiomeeter on kohakuti värvivõõpega.
      Jah.
      Kuna teema on pikk, siis kas 3C48 ja 3C47 on kontrollitud?
      Tasuks mõõta negatiivse pinge suurust nendel.

      Ma jätkuvalt soovitan videosisendi tekitamist (kasvõi ainult vea lokaliseermise eesmärgil).

      Comment


        #78
        Esmalt postitatud Scott poolt Vaata postitust
        Pilt ütleks palju kineskoobi seisukorra kohta.
        Need pinged ei ole nii valed, et midagi kahjustada.
        Reguleertakistil märgi asend ja proovi siis natuke tööolukorras keerata. Kui mõjub, ju on korras. Seistes võib kontaktpind oksüdeeruda ja ei anna keskmisele klemmile enam pinget.
        Siis on hästi, teen pilti ja krutin potentsiomeetrit.

        Esmalt postitatud a1 poolt Vaata postitust
        Kuna teema on pikk, siis kas 3C48 ja 3C47 on kontrollitud?
        3C48 ja 47 olid vigased ja esimesed kondensaatorid ühes 3C56-ga, mis välja vahetasin.

        Esmalt postitatud a1 poolt Vaata postitust
        Ma jätkuvalt soovitan videosisendi tekitamist (kasvõi ainult vea lokaliseermise eesmärgil).
        Kas see tähendab lihtsalt antennikaabli taha panemist ja mõõtmist samal ajal, kui film jookseb, või on see peenem meetod? Raamatus on juttu videovõimendi sageduskarakteristiku kontrollimisest häälestusseadmega Х1-7. Mul pole selliseid uhkeid riistapuid kahjuks.

        Comment


          #79
          Esmalt postitatud Punamytsike poolt Vaata postitust
          3C48 ja 47 olid vigased ja esimesed ... mis välja vahetasin.
          Ma hea meelega loeks pingete väärtustest nendel kahel kondel.

          Videosisendiga saaks elimineerida kogu AVRiga hõlmatud osa, sageduskarakteristik vaevalt kontrollimist vajab.

          Comment


            #80
            Neile telekatele videosisendi tekitamine väga lihtne pole. Uuemate transistortelekate videosisend ei kõlba, kuna on madala väljundtakistusega ja koormab videovõimendi lambi maha. Originaalne Horisont-teleka videosisend oli lisalambiga ja olen vaid ühte sellist näinud (ning jäi rumala peaga maha kruvimata, kuna teleriomanik seda ei kasutanud). Kusagil kettal peaks skeem siiski olema.
            73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
            ATiP1pN4XeM

            Comment


              #81
              Esmalt postitatud Scott poolt Vaata postitust
              Neile telekatele videosisendi tekitamine väga lihtne pole.
              Ma laseks läbi kondeka videodetektori väljundisse (3KT10).
              Võiks toimida.

              Comment


                #83
                https://elektrotanya.com/tauras_211_.../download.html
                tõmba siit skeem

                Comment


                  #84
                  Pinge mõõtmistulemused. Esimesed kolm tulpa peale soojenemist mõõdetud, tulbad 4-6 mõõdetud 20 minuti möödumisel ja viimased kolm 40. minutil.
                  Osa 1 2 3 1 2 3 1 2 3
                  3C47 -0,7 0 -0,7 0 -0,7 0
                  3C48 -8,7 0 -8,7 0 -8,5 0
                  3R41 -8,7 -0,7 -0,7 -8,7 -0,7 -0,7 -8,5 -0,7 -0,7
                  3R56 141 144 144 146 144 146
                  3R57 95 0 97 0 97 0
                  3R54 95 141 134 97 144 136 97 144 134
                  3R47 237 145 237 145 237 145
                  Click image for larger version

Name:	Numbrid.jpg
Views:	371
Size:	242,4 KB
ID:	1123544

                  Ma lõhkusin 3R47 rööpühenduses МЛТ-2 ära, asendasin uue 5W 33K traattakistiga. Nüüd on vähemalt 15W tagatud. 3R54 keeramisel on näha mõju pildi heledusele-tumedusele.

                  Fotod:

                  Click image for larger version  Name:	Tabelid.jpg Views:	0 Size:	242,1 KB ID:	1123540
                  Tabel peale soojenemist, peale 20 min, peale 25 min ja peale 40 min. Heleduse seadsin kohe peale pildi ette tulemist 50%-le ja kontrasti 15-20% peale. Rohkem midagi ei näppinud.

                  Click image for larger version  Name:	Brian Blessed.jpg Views:	0 Size:	260,0 KB ID:	1123541
                  Originaalpilt arvutis, televusser alul, peale 20 min ja peale 40 min.

                  Click image for larger version  Name:	Kohtumine Tundmatuga.jpg Views:	0 Size:	249,9 KB ID:	1123542
                  Originaalpilt arvutis ja teleka pilt peale 42 minutit. Kui siin heledust juurde keeraks, siis läheks valged kohad eredamaks, kuid mustad kohad ei kaoks.

                  Vaatasin, et ühise VSV 3. astme lamp 3Л3 (6Ж5П) ei põle oma vutlaris, kuid varje oli tuline, seega ei võtnud pealt. Videovõimendi-AVR lamp põleb õrnemalt, kui teised tunduvad.

                  Kas videosisend on siis selleks, et välistada viga kanaliselektoris? Kui järgida http://rt20.getbb.ru/viewtopic.php?t=106974 õpetust, kas siis see tähendaks lihtsalt kollase ja valge RCA kaabli jootmise 3. ja 2. plokki? Kui see tehtud, mis siis edasi tuleb teha?

                  Esmalt postitatud vivahur poolt Vaata postitust
                  Tänan, kuid skeemiprobleem on juba lahendatud. Ma muudaks teema eksitava pealkirja ära, kuid ma ei näe, et seda teha saaks kuskilt.

                  Comment


                    #85
                    Ma hakkaks tagantpoolt pihta ja kõigepealt mõõdaks üle, mis pinged ja signaalikujud kineskoobile lähevad. Kas need muutuvad, kui pilt tumedaks tõmbub. Samuti realaotusploki pinged, sest sealt saab kineskoop oma toite. Selleks võiks mõni foorumlane abikäe koos ossiga ulatada.

                    Kas oled vahetanud kõrgepingekenotroni? Summutusdioodi?
                    Kui tumeda pildiga teleri välja lülitad, kaua peab ootama (jahtuda laskma), enne kui normaalne kujutis tagasi tuleb?

                    Meenus, et kunagi oli sarnane teema 61 cm kineskoobiga ja siis oli kineskoop emissioonivõime kaotanud. Aga pilt oli kohe sisselülitamisel selline, mitte ei läinud paarikümne minuti pärast tumedaks.
                    73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
                    ATiP1pN4XeM

                    Comment


                      #86
                      Esmalt postitatud Scott poolt Vaata postitust
                      Kas oled vahetanud kõrgepingekenotroni? Summutusdioodi?
                      Kui tumeda pildiga teleri välja lülitad, kaua peab ootama (jahtuda laskma), enne kui normaalne kujutis tagasi tuleb?
                      Kui ma selle televiisori ostsin, oli tal viga, mille ma lahendasin enne siia postitamist. Tal oli all vasakus nurgas fotonurka meenutanud must ala. Kui kontrasti või heledust liiga palju juurde keerata, laienes nurk üle kogu ekraani ja terve kineskoop lõpetas helendamise. Esialgu vahetasin summutusdioodi, mis probleemi ei parandanud. Siis leidsin lõpuks raamatust selgesõnaliselt kirjas, et selles veas on kõrgepingekenotron süüdi. Seega mõlemad lambid on vahetatud välja. Muidugi pole välistatud, et asendatud lambid niisamuti on väsinud. Esimene summutusdiood ei pruukinud vigane ollagi.

                      Lasksin telekal mängida veerand tundi kuni pilt oli juba tumenenud. Lülitasin välja ja lasksin seista 2 min. Uuesti käivitades oli pilt hullem, nagu eelmise postituse piltidel peale 40 min. Lasksin veel 12 min seista. Siis oli pilt veel sama, mis kui alul välja lülitasin, tumenenud. Lasksin veel 12 min jahtuda. Pilt oli parem, kuid mitte sama, mis kõige alguses. Järelikult tahab ta kuskil kaks-kolm korda kauem maha jahtuda, kui ta mängis.

                      Tänan pealkirja uuendamise eest!

                      Comment


                        #87
                        Valmistasin videosisendi 3КТ11-le läbi 0,22 μF kondensaatori. Pildikvaliteet tundub terake parem, enam ei pea ostsillaatoriga jändama. Huvitav, et pilt ülevalt kõverdub. Kui heledust juurde keerata, läheb üha kõveramaks samast ülevalt, kuid kui õige hulk kontrasti juurde keerata, läheb joonde tagasi. Pildilt pole ehk kõige selgemalt seda näha, aga ekraan on ülevalt veidi heledam kui alt

                        Click image for larger version

Name:	IMG_2464.jpg
Views:	261
Size:	250,7 KB
ID:	1123894

                        Hetkel asetasin kontrasti 15-20% ja heleduse 35% peale. Võtsin kõrg- ja vahesageduslambid välja. Ometi pole tumenemise viga kuhugi läinud. Nüüd on siis vaja soetada/laenata ostsillograaf kuskilt, jah? Ma mõtlen hankida veel ühe 6Р4П varuks. Viimastel piltidel endiselt 20 minuti võrdlus.

                        Click image for larger version

Name:	Võrdlus.jpg
Views:	276
Size:	238,9 KB
ID:	1123895

                        Comment


                          #88
                          Vahetasin 3Д9 (Д226Г) välja, panin asemele КД105Б dioodi. Selle vahetusega sain kineskoobi anoodiklapi alla pinge peale väljalülitamist.

                          Hakkasin uuesti mõõtma pingeid videovõimendi lambil, kui avastasin, et uue 3КТ11 videosisendi pärast ei näita multimeeter enam õigesti, kui maandus on raami kinnituse küljes. Sellepärast pidin panema raami enda külge musta juhtme. Mõõtmisel juhtus mitu veidrust. 8. viigu puutumisel lendas särtsu kineskoobi anoodijuhtme torbikust 6-PP1. 4. viigu peale miski hakkas piiksuma, multimeeter vist, kuigi juhendis sellest juttu pole. Lõpuks viienda viigu puutumisel läks see kohe tossama ja nüüd on sealt trükkplaat kahjustunud.

                          Click image for larger version

Name:	IMG_2558.jpeg
Views:	250
Size:	201,3 KB
ID:	1124512 Click image for larger version

Name:	IMG_2559.jpeg
Views:	239
Size:	205,6 KB
ID:	1124513

                          Comment


                            #89
                            Kahjustunud raja lahtised osad tõmbad ära ja joodad juhtme asemele.
                            Videovõimendi lampi mõõtsid?
                            See viikude mõõtmise jutt jäi segaseks ja kerkis küsimus, kas tester oli mõõtmisel õiges reziimis ning on jätkuvalt töökorras?
                            8. viigu puutumine (videovõimendi sisend?) võis põhjustada endaergutuse.
                            5. viik on lambi küte ja lamp peaks olema nüüd pime, mis omakorda tekitab kahtluse, et tester mõõtis voolu või oli juba rikkis.

                            Comment


                              #90
                              Tester oli mul alalisvoolu kõrgeimal režiimil. Töökorras tundub olema küll, mõõdab õigesti vahelduvvoolu seinast, samuti takistust takistitel. Küll aga vingus ta juba enne "Connect test leads", kuigi need on küljes ja õigetes aukudes.

                              Comment

                              Working...
                              X