Teade

Collapse
No announcement yet.

Arvutile kõlareid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Arvutile kõlareid

    Üks asi on selle Equalizer APO juures parem kui enamus DSP-del, ta oskab teha FIR filtreid. Enamustel DSP-del ei käi jõud FIR filtritest üle.
    Mul näiteks praegune DSP oskab küll FIR-i aga siis peab sämplimissagedus olema väiksem, EQ-de maht 3 kord väiksem ja ikka on bassi otsas filtrid väga ebatäpsed.

    Comment


      Vs: Arvutile kõlareid

      Tagumine kord kui Equalizer APO't proovin... heli ruutingu keeras peesse ja ei mingit muud mõju.

      Comment


        Vs: Arvutile kõlareid

        Jälle jäi uidates midagi silma, mis moi esmase ülesandepüstitusega servapidi haakub - Elac AM 200. Ise küll profileerida ei saa, analoogvõimud, ja miskipärast tootmisest maas ka tänaseks.
        Toidan trolle!

        Comment


          Vs: Arvutile kõlareid

          Esmalt postitatud redart poolt Vaata postitust
          Vabanda, aga see paistab pigem seisukoht või hinnang küsimuse vormis.

          Küsimused oleks olnud: kuidas digitaalne filtreerimine mõjutab faasi, millised on erinevused analoogfiltritega, milline on faasi muutumise kuuldav mõju.

          Ma ei tea ühtegi vastust, ma teen alles esimesi samme digitaalse filtreerimise vallas. Loodan, et keegi on nõus enda rohkemaid kogemusi jagama.
          Kuna Equalizer APO oskab FIR filtreid, siis näiteks koos tasuta rePhase softiga on võimalik muidu kõvera faasikarakteristikuga kõlarite faas normaalseks ajad, seda FIR võimaldab ja seda ei saa kuidagi ühegi analoog filtriga teha. Muidugi oskab rePhase koos Equalizer APO-ga ka ASK sirge(ma)ks ajada.
          Üks esimesi linke nende koos töötamisest, mis silma jäi: https://www.diyaudio.com/forums/pc-b...phase-wow.html
          viimati muutis kasutaja moi; 18 08 2020, 11:28.

          Comment


            Vs: Arvutile kõlareid

            Aga kas sa moi või keegi teine on katsetanud, kuidas faasi kõverus kuulda on? Samad valjuhäädid, võimalikult sarnane sageduskarakteristik. Mul puudub igasugune kogemus, aga tahaks teada
            Kui talvepoole rohkem mahti, siis püüan ise ka APO-ga katsetada, aga sinna läheb veel aega.
            Toidan trolle!

            Comment


              Vs: Arvutile kõlareid

              Seda on raske kirjeldada aga mingi erinevus nagu on.
              Võrdlus ei ole olnud mu enda süsteemi puhul muidugi väga korrektne, sest ma olen lisaks faasi sirgemaks ajamisele alati muutnud ka midagi muud ja ma pole APO-s seda teinud vaid oma DSP-s.
              Erinevatel sagedustel mõjub faasi kõverus erinevalt, bassi otsas näiteks "määrib" bassi laiali, kesksagedustel aga on sirge faasi puhul stereos täpsem ruumi info edastamine.
              Sirgem faas tähendab alati ka korrektsemat impulsskarakteristikut ja see mõjub igasuguste kiirete impulsshelide täpsusele ja kiirete muutuste täpsusele (mulle kuidagi ei meeldi see "transient" sõna).

              Comment


                Vs: Arvutile kõlareid

                Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                Seda on raske kirjeldada aga mingi erinevus nagu on.
                Võrdlus ei ole olnud mu enda süsteemi puhul muidugi väga korrektne, sest ma olen lisaks faasi sirgemaks ajamisele alati muutnud ka midagi muud ja ma pole APO-s seda teinud vaid oma DSP-s.
                Erinevatel sagedustel mõjub faasi kõverus erinevalt, bassi otsas näiteks "määrib" bassi laiali, kesksagedustel aga on sirge faasi puhul stereos täpsem ruumi info edastamine.
                Sirgem faas tähendab alati ka korrektsemat impulsskarakteristikut ja see mõjub igasuguste kiirete impulsshelide täpsusele ja kiirete muutuste täpsusele (mulle kuidagi ei meeldi see "transient" sõna).
                Tänan, et kogemust jagad. Määrdumine ja täpsus tundub loogiline.
                Kui siit edasi mõelda, siis kas ma saan õigesti aru, et reaalses süsteemis on FIR filtreerimise võimekus piiratud ja küsimus on tasakaalupunkti otsimises sujuva soovitud ASK ja faasi sirguse vahel?
                Kas FIR filtreerimisel on endal ka mingid varjuküljel peale vajaduse suure arvutusvõimsuse järgi?
                Toidan trolle!

                Comment


                  Vs: Arvutile kõlareid

                  FIR filtrid DSP-s ei peaks kuidagi rohkme limiteeritud olema kui tavalised IIR filtrid. FIR on isegi parem, seal on võimalik faasi väänata ilma ASK-d muutmata ehk faas ja ASK on lahutatavad nagu seda analoogis või IIR filtritega kuidagi ei saa.
                  FIR poolel pole rohkem varjukülgi kui ta tahab IIR filtritest palju rohkem protsessori ressurssi, eriti kui on vaja täpseid madalsageduse filtreid.
                  Üle võib pingutada mõlemas variandis.
                  Põhimõtteliselt on olemas oht, et faasi kompenseerimisega võib faasi sirgeks saada aga impulsskarakteristik läheb koledaks ja see võib teoreetiliselt mõnel juhul kuulda olla - mõned kuldkõrvad väidavad, et on kuulda.
                  Samas saab ka IIR filtriga impulsskarakteristiku koledaks keerata.

                  Comment


                    Vs: Arvutile kõlareid

                    Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                    Suurem enamus kõlaritest on nagunii suure faaside mittelineaarsusega, väiksega on kõik kõlarid.
                    Jutt käib pisi-pisi arvutikõlarite kohta, kel filtrid misiganes astmesse aetud?
                    Kas pole nii et suurtel ja mitme-elemendiga kõlaritel, kus iga element "kostab"mitu oktaavi teineteise sisse ei peaks seda probleemi olema >
                    Speakers with 1st order crossover might also be very much in phase.
                    Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                    Comment


                      Vs: Arvutile kõlareid

                      Faasi ennast ei saa kuidagi kuulda, kuuldavale tulevad faaside erinevused. Samas looduses pole kusagil mingit erilist sümmeetriad täheldada, ja sellest tuleks lähtuda. DPSi kasutamise puhul, on faasiga seonduvad probleemid vältimatut, peab väga täpselt teadma, mida tohib teha, ja mida mitte. Raua kvaliteet, ja töötlemise algoritm on määrava tähtsusega.
                      Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                      Comment


                        Vs: Arvutile kõlareid

                        Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
                        Jutt käib pisi-pisi arvutikõlarite kohta, kel filtrid misiganes astmesse aetud?
                        Kas pole nii et suurtel ja mitme-elemendiga kõlaritel, kus iga element "kostab"mitu oktaavi teineteise sisse ei peaks seda probleemi olema >
                        Speakers with 1st order crossover might also be very much in phase.
                        Jutt käib kõigist kõlaritest. Valjukad ise juba on alati väga kõvera faasiga. Selline ribade ülekate on üsna ohtlik asi. Kui kahest eri asukohast kiiratakse sama sagedusega heli, tekkib alati mingis ruumi punktis, kust kiirgavad punktid pole enam samadel kaugustel, kammfilter. Nii saab aga siis on korralik heli ainult ühes konkreetses ruumi punktis.

                        Comment


                          Vs: Arvutile kõlareid

                          Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
                          Faasi ennast ei saa kuidagi kuulda, kuuldavale tulevad faaside erinevused.
                          See pole päris täpne. Kui helis on mingid impulsshelid või atakid, mis on koos paljudest eri sagedusega helidest, siis faasinihked ülekande traktis muudavad selle ataki kuju ja see on kuuldav. Kuigi ka sellel juhul mängivad faaside erinevused aga ühe signaali erinevate sageduste vahel.

                          Comment


                            Vs: Arvutile kõlareid

                            Täpselt seda ma ju üritasin öelda, ainult lihtsamalt, et kõik äru saaksid.
                            Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                            Comment


                              Vs: Arvutile kõlareid

                              No proovime siis veel lihtsamalt
                              Faas on põhimõtteliselt sagedusest sõltuv hilistus. Hilistus globaalselt ei ole kuidagi kuuldav (eeldades, et mitme kanali puhul on kõigis kanalites võrdne, aga see on juba teine teema), mida me kuuleme on eri sageduste omavaheline ajaline nihe.
                              Toidan trolle!

                              Comment


                                Vs: Arvutile kõlareid

                                Esmalt postitatud redart poolt Vaata postitust
                                mida me kuuleme on eri sageduste omavaheline ajaline nihe.
                                Lõpuks ometi keegi defineeris asja õigesti. Tänan.

                                Comment

                                Working...
                                X