Teade

Collapse
No announcement yet.

Arvutile kõlareid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Arvutile kõlareid

    Esmalt postitatud mati1 poolt Vaata postitust
    Me ju ei tea tegelikult, milliste "kärakatega" salvestised stuudiotes tehtud on ja edasine protsessing heliga.
    Minu kõige suuremaks probleemiks ongi see heliallikas ise, aga mitte tehnika.
    Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
    Ühe käe sõrmedel võib need üles lugeda.
    Mina ostsin prooviks mõned Dynaudio Air 15, oma nn ressiiveri projekti tarbeks.
    Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

    Comment


      Arvutile kõlareid

      Esmalt postitatud mati1 poolt Vaata postitust
      Vastus. Need eelpool mainitud ja uue nimetuse siin foorumis saanud "dapeedikõlarid".
      Gabariidid ei oma tähtsust hetkel,idee,teostus oli olemas
      Kindlasti ei saa nende heli võrrelda suuurte kõlaritega, kuid nende funktsionaalsus, multiruum, kasutusmugavus igapäeva elus annavad suure eelise. Ei maksaks kinni olla mõttes ,et dsd formaadi edastus otse valjuhääldisse oleks ainuke ja õige. Ja palju üldse saada on ehedat kõrgresolutsiooni heli. Me ju ei tea tegelikult, milliste "kärakatega" salvestised stuudiotes tehtud on ja edasine protsessing heliga.
      Kui tahan oma baarikapis klaase liigutada v purustada heliga, siis selleks on olemas teine tehnika.
      Parimat
      Kahju, et vale vastus tuli. Eestikeelses foorumis "dapeedist" ei räägita.
      Kui ei maksaks olla kinni mõttes et DSD oleks ainuõige edastus VH'sse, siis tuleb paraku olla kinni mõttes et tuleb kogu aeg "konvertida, konvertida, konvertida"(parafraseerides sm.leninit). Ei ole üldse oluline, mis "kärakatega" eelnevalt on salvestatud ja protsessitud - keegi ei otsi ju salvestisi mis tehtud läbi kadudega BT ühenduste - selleks et neid kuulata siis BT tapeedikõlaritega. Oluline on hoopis, et kuulamisahel oleks võimalikult vähe sekkuv ja igas mõttes transparentne. See muide sisaldab ka seda, et vajadusel peab süsteem suutma baarikapis klaase liigutada.
      Kui palju on saada kõrgresolutsioonis heli, on samuti ebaoluline antud kontekstis, pealegi seda ju on ometi saada.

      Hr. Aaslaid selgitab, mida nad tegid Estelon Lynx'iga - https://www.youtube.com/watch?v=Az1NnSXkVF0

      Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
      Aga mina ka ei saa aru, mis eelised sellel komposiit kerel on, traditsioonilise kolmekihilise ees.
      Madalad korpuse resonantsid ja nende paigutus, võimalus teha akustiliselt surnud siseruumiga korpused (mitteparalleelsed seinad). Ka sinu nimetatud tehnoloogial on resonantsid madalad, aga kes keelab Alfredil minna oma valitud teed, see on tema äriline otsus...
      viimati muutis kasutaja Scott; 16 m 2019, 01:50. Põhjus: kokku
      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
      Konfutsius

      Comment


        Vs: Arvutile kõlareid

        Esmalt postitatud OSX poolt
        Madalad korpuse resonantsid ja nende paigutus, võimalus teha akustiliselt surnud siseruumiga korpused (mitteparalleelsed seinad). Ka sinu nimetatud tehnoloogial on resonantsid madalad, aga kes keelab Alfredil minna oma valitud teed, see on tema äriline otsus...
        Sealt on juba kolmkümmend aastat mingit läbimurret lubatud. Mis resonants, vaata seda video peal olevad ruumi, seda lage seal. Selles ruumis muide oli kunagi minu trükikoda, sinna peab vähemalt sada tuhat sisse panema, selleks et muusikat kuulata saaks. Muidugi mingu oma teed, aga RR vendadel võib ju ka oma arvamus olla.
        Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

        Comment


          Vs: Arvutile kõlareid

          Ruum ruumiks - ma rääkisin ju korpuse resonantsidest...
          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
          Konfutsius

          Comment


            Vs: Arvutile kõlareid

            Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust

            Mina ostsin prooviks mõned Dynaudio Air 15, oma nn ressiiveri projekti tarbeks.
            Oled sa kindel, et seal sees mingeid topelt ADC ja DAC koneverteeerimisi ei tehta?

            Comment


              Vs: Arvutile kõlareid

              Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
              Oled sa kindel, et seal sees mingeid topelt ADC ja DAC koneverteeerimisi ei tehta?
              Ei ole, aga proovida ju võib, pealekauba kas on see nii oluline, kõik muu peaks seal tasemel olema et 7.4 süsteemi saaks ehitada. Kui kätte saan võib ju lahti võtta, kuigi sellest vist targemaks ei saa.
              Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
              Ruum ruumiks - ma rääkisin ju korpuse resonantsidest...
              Arvestades küsitavat hinda ruum on väga oluline, kui ei jaksa korralikus hotellis korrust rentida, võiks mõelda teistsuguste kõlarite tegemise peale. Sellise kaltsudega presentatsiooni võiks hoopis ära jätta, ärile toob see ainult kahju.
              Siin on palju kõlarite ehitajaid, keegi võiks valgustada mis parem on, kas mitmekihiline puit, või kivi.
              Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

              Comment


                Vs: Arvutile kõlareid

                Mul on endal puidu ja MDF vs kivi ehitamise kogemus olemas, seepärast oskan öelda et kihilisest puidust teha säärane "shape" nagu Estelonidel, on sisuliselt ebareaalne ja majanduslikult mitte mõtekas. Jah, 5cm MDF vs kivi minu kõrvale nagu vahet enam ei teinud. Minu tänased kõlarid on MDF'ist, sest neid on lihtsam ehitada ja kuna nad on OB, siis "shape" faktor ei ole kriitiline.
                viimati muutis kasutaja OSX; 11 m 2019, 11:55.
                Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                Konfutsius

                Comment


                  Vs: Arvutile kõlareid

                  Ma mõtlesin selliseid nägu vana Buckingham, ja uued TAD kõlarid. Neil pole mingeid piiranguid, ja ometi ikka teevad oma konstruktsioone, kuigi tänapäeval on materjali valik tohutult suur. Äkki on tegu lihtsalt traditsiooniga. Aknaklaasi maailmas näiteks see areng on tohutu, pidevalt lisatakse mingeid kihte, ja saadakse uusi omadusi.
                  Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                  Comment


                    Vs: Arvutile kõlareid

                    Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
                    Ei ole, aga proovida ju võib, pealekauba kas on see nii oluline,
                    Ma lihtsalt üritan vähe efektiivsem olla ja testida ainult neid seadmeid, mis tehnilise lahenduse poolest mulle kindlalt sobivad ja mille kohta piisavalt infot saada on, ainult ehku peale ei hakka kohe rabelema.

                    Comment


                      Vs: Arvutile kõlareid

                      Air 6t olen mina kuulnud, ja see meeldis minule. Paraku sellega peab leppima, et ei saa kunagi teada kuidas täpselt need asjad töötavad, ja sellega et ise neid valmistada pole võimalik, ja remontida seal peale toiteploki pole suurt midagi. Ja neid integraalskeemid on juba ammu ajale jalgu jäänud.
                      Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                      Comment


                        Vs: Arvutile kõlareid

                        Jah. Kurb muidugi , kui inimene peab oma elu veetma korteris, kuhu peale kahe kõlari suurt rohkem ei mahugi. Õnneks on minul ruumi piisavalt palju , et saan katsetada-kuulata erinevat tehnikat.
                        Keegi ei ole rääkinud ainult muusikakuulamisest üle BT, vaid see on üks võimalustest. Suudavad ka need isendid otse usb mälupulgalt dsd formaati edastada.
                        Kummaline, algselt kirjutatakse, et ei meeldi need kompressitud pakitud formaadid ja nüüd järsku... pole vahet, millega tegu. Saa siis nüüd inimesest aru.
                        Mind ajendas lihtsalt kirjutama selle tüübi intervju, kus ta väitis ennast olevat
                        sarnase toote esmaleiutaja.
                        Kindlasti tuleb nüüd kommentaar, jõudu selleks. Samas, kui ei oma antud seadmeid, siis võiks parem rahulikult võtta.

                        Comment


                          Vs: Arvutile kõlareid

                          mati on kinni meediaformaadis, aga hr. Aaslaid rääkis protsessiformaadist. BT ei puutu selles plaanis üldse asjasse, niisamuti ka USB pulgast DSD esitus (mille puhul ma reserveeriks tõsise võimaluse et seda ei tehta "native").
                          Ma pean õhtul üle vaatama, aga ma nagu ei märganud et hr. Aaslaid oleks end mingiks leiutajaks (ingl. "inventor") nimetanud...
                          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                          Konfutsius

                          Comment


                            Vs: Arvutile kõlareid

                            Esmalt postitatud mati1 poolt Vaata postitust
                            Mind ajendas lihtsalt kirjutama selle tüübi intervju, kus ta väitis ennast olevat
                            sarnase toote esmaleiutaja.
                            Kindlasti tuleb nüüd kommentaar, jõudu selleks. Samas, kui ei oma antud seadmeid, siis võiks parem rahulikult võtta.
                            Kõigest mis selle seltskonnaga on seotut ei tohi siin foorumis halvustavalt rääkida. Mind samuti pani see jutt muigama.
                            Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                            Comment


                              Vs: Arvutile kõlareid

                              Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
                              Kõigest mis selle seltskonnaga on seotut ei tohi siin foorumis halvustavalt rääkida. Mind samuti pani see jutt muigama.
                              Ja mati1'le ka: ma kuulasin nüüd uuesti läbi nii eestikeelse intervjuu kui video - mitte kummaski ei nimetanud keegi, et hr.Aaslaid oleks midagi leiutanud. Mida öeldi: videos et "Alfred tuli välja ideega panna kõik ühte kokku" ja intervjuus et ta "lõbustas ennast selle arendamisega neli aastat". NB! Ei mingit esmaleiutamist.

                              Mind paneb teie süvenemisvõimetus mitte muigama, vaid õlgu kehitama. Ja teinekord mõelge, miks te üldse tahate siin foorumis halvustavalt millestki rääkida, selle asemel et argumenteeritult rääkida. Kas te ise oleks suutelised midagi sellist tooteks arendama - kui te ei suuda lihtsasse juttu isegi sedavõrd süveneda et aru saada milles iva oli. On ütlus: tee järele või maksa kinni. On selge et kumbagi teist loota pole.

                              Ja palun jätkame nüüd teema pealkirja subjektiga.
                              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                              Konfutsius

                              Comment


                                Vs: Arvutile kõlareid

                                Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                                tee järele või maksa kinni.
                                Äriregistris võib vaadata et keegi maksta ei taha...
                                Inimene on juba nii loodud, kui midagi talle ette jääb siis ikka mõtleb milleks see kõik hea võib olla.
                                See produkt tekitas minus sellised mõtted:
                                Miks kivi, miks mitte eritihedusega kihtidest koostatud paneel.
                                Sellise bassivaljuka asetusega on väga raske seda ruumis paigutada.
                                Kasutatav soft on muidugi maitseasi, aga võiks natuke hoolikamalt veidi ringi vaadata.
                                Ja kuidas D klass saab lampvõimu häält teha, kas sinna on vedrukaja pandud.
                                Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                                Comment

                                Working...
                                X