Teade

Collapse
No announcement yet.

Arvutile kõlareid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Arvutile kõlareid

    Mismoodi nende DSP seadistuste UI välja näeb, mida seal muuta saab?
    Hea hoiatus neil tagaküljel.
    Click image for larger version

Name:	AdamCapture.JPG
Views:	1
Size:	19,9 KB
ID:	872814

    Comment


      Vs: Arvutile kõlareid

      Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
      Mismoodi nende DSP seadistuste UI välja näeb, mida seal muuta saab?
      Hea hoiatus neil tagaküljel.
      Ma ei tea, ma ei süüvinud sellesse softi, omanik oli juba oma seadistused ära teinud ja korraks see lihtsalt vilksas ekraanil. Ilmselt mingit sorti parameetriline EQ.

      Edit: siin on paar screenshotti
      The S Control app offers a quick way to set up the parameters of the S Series studio monitors via an one-knob-per-function graphical user interface.
      Toidan trolle!

      Comment


        Vs: Arvutile kõlareid

        Sobib selle teema pealkirja alla, kuid pole teema senise arenguga liiga palju seotud.
        Avastasin sellise toreda vabavara nagu Equalizer APO mis on põhimõtteliselt soft-DSP.
        Konfimine käib tekstifailidega, lihtne graafiline liides on tal ka, aga lisaks on ka teised teinud talle kasutajaliideseid. Ning veel oskab ta REW genereeritud filtri eksporte kasutada. Päris tore mänguasi, kellel päris dsp-d laual pole, minu arusaamist helipildi tekkest on lühikese ajaga avardanud. Lisaks saab arvuti/töölaua kõlarite väiksed puudused mugavalt järgi aidata.
        Toidan trolle!

        Comment


          Vs: Arvutile kõlareid

          Kuna keegi eriti normaalse hinnaga head DSP-d teha ei taha ja mul ikka mitmel juhul on oma põhi DSP ressursist on puudu tulnud, siis mul on ka see soft tähele panu all olnud, saaks mõne ventikata PC peal täitsa võimeka DSP kokku, ainult 6 kanalit üle SPDIF-i DAC-i saada on keeruline.

          Comment


            Vs: Arvutile kõlareid

            Esmalt postitatud redart poolt Vaata postitust
            Sobib selle teema pealkirja alla, kuid pole teema senise arenguga liiga palju seotud.
            Avastasin sellise toreda vabavara nagu Equalizer APO ... Lisaks saab arvuti/töölaua kõlarite väiksed puudused mugavalt järgi aidata.
            Tohoh tonti, siinsetes auditeemades on nuppudega/liuguritega analoog, eraldiseisev ekvalaiser olnud täiesti lubamatu. Äärmisel juhul miskid mõõtemikrofoniga ja protsessoriga ressiiverid on lubatud/jutuks olnud. Ja nüüd tõstatus tehtud sellisest arvuti-tondist:
            Equalizer APO is a parametric / graphic equalizer for Windows- virtually unlimited number of filters
            Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

            Comment


              Vs: Arvutile kõlareid

              Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
              Kuna keegi eriti normaalse hinnaga head DSP-d teha ei taha ja mul ikka mitmel juhul on oma põhi DSP ressursist on puudu tulnud, siis mul on ka see soft tähele panu all olnud, saaks mõne ventikata PC peal täitsa võimeka DSP kokku, ainult 6 kanalit üle SPDIF-i DAC-i saada on keeruline.
              Sel juhul võiks siis vaarikat ja LADSPA-t ka kaaluda, oleks ilmselt odavam-kompaktsem.
              Multichanneli välja saamine on ikka pähkel. Millele on küll MiniDSP USBstreameri näol 95 taalane lahendus olemas. Aga siis võiks juba MiniDSP DSP mooduleid kasutada, või neil on jõudlust liiga vähe?
              Toidan trolle!

              Comment


                Vs: Arvutile kõlareid

                Esmalt postitatud redart poolt Vaata postitust
                Lisaks saab arvuti/töölaua kõlarite väiksed puudused mugavalt järgi aidata.
                Mittelineaarse faasiga, või see muret ei valmista?
                Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                Comment


                  Vs: Arvutile kõlareid

                  Suurem enamus kõlaritest on nagunii suure faaside mittelineaarsusega, väiksega on kõik kõlarid.
                  viimati muutis kasutaja moi; 11 m 2020, 22:09.

                  Comment


                    Vs: Arvutile kõlareid

                    Saan ma õieti aru, et arutada pole siin midagi, pole muretsemiseks põhjust, midagi kompenseerida pole, ribasi võib lajatada nii palju, kui palju soovi on.
                    Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                    Comment


                      Vs: Arvutile kõlareid

                      Kordan üle konteksti, milles ma enda postitust mõtlesin.
                      a) minu jaoks arvuti kuulamiskoht on vähem oluline kui "peamine". Ma vähemalt hetkel ei oma siin kuigi kalleid kõlareid ja ei kavatse ka kuigi palju investeerida. Seega on okei, kui asjad on rohkemate kompromissidega.
                      b) kuna selle koha ainuke heliallikas ongi arvuti, siis on arvuti väljundile rakendatav profiil automaatselt global. mis teeb mugavaks vajadusel ka permanentsema iseloomuga korrektsioone rakendada.
                      c) ma ei kavatse sellele kuulamiskohale mingit helisummutust, bassilõkse vms rakendada ja kõlarite kaugus seinast ei ole ka väga muudetav.
                      d) igal juhul on parem room moded kontrolli alla saada faasi nihkumise hinnaga kui kaotada kogu madala otsa selgus kuminasse.

                      e) promosin seda kui ülilihtsat ja igaühele kättesaadavat võimalust ilma midagi investeerimata mängida "what if" stsenaariumeid ja läbi selle õppida ning mõelda, kuhu oma varustusega edasi areneda, mis on oluline, mis mitte.

                      Lisaks, minu jaoks on reguleeritava ribalaiuse ja sagedustega PEQ ja fikseeritud eq põhimõtteliselt väga erinevad riistad. Esimene on kasutatav kõlari ja ruumi sobitamiseks, teisega saab vaid avaldada arvamust helirezissööri ja kõlaritootja töö kohta.
                      Toidan trolle!

                      Comment


                        Vs: Arvutile kõlareid

                        Vaatan, et mu eelmises postis oli suur viga, mille nüüd ära parandasin: peab olema mittelineaarsusega.
                        Kõik oleneb olukorrast ja sellest kui palju keegi on nõus kulutama.

                        Kui ikka pole plaanis rohkem raha alla panna, siis saab ka nii, kuigi tead isegi, et asi ei ole parim võimalik.

                        Comment


                          Vs: Arvutile kõlareid

                          Arvuti puhul on igasugu võimalusi küllaga, ka täitsa tasuta. Milleks pakkuda välja poolikut lahendust, ja veel nii pikalt seletada, mitte millestki. Kõlarite puhul, millel on DPS, on sellega tegelemine vältimatu, ja vahet pole, kas on kallis või odav. Aga tänan väga, mul rohkem küsimusi pole.
                          Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                          Comment


                            Vs: Arvutile kõlareid

                            Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
                            Saan ma õieti aru, et arutada pole siin midagi, pole muretsemiseks põhjust, midagi kompenseerida pole, ribasi võib lajatada nii palju, kui palju soovi on.
                            Mina arutaks heameelega, aga see võimalus paistab siin kohati hinnangute loopimise ja ärapanemise taha varju jääma.

                            Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
                            Arvuti puhul on igasugu võimalusi küllaga, ka täitsa tasuta. Milleks pakkuda välja poolikut lahendust, ja veel nii pikalt seletada, mitte millestki. Kõlarite puhul, millel on DPS, on sellega tegelemine vältimatu, ja vahet pole, kas on kallis või odav. Aga tänan väga, mul rohkem küsimusi pole.
                            Tõtt-öelda ei saa ma siit nüüd küll aru, kellele sa vastad ja mis su point on.
                            Toidan trolle!

                            Comment


                              Vs: Arvutile kõlareid

                              Esitasin konkreetse küsimuse, vastust ei saanud. Las ta siis olla, vähemalt kui keegi kasutada tahab, teab millega tegu on.
                              Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                              Comment


                                Vs: Arvutile kõlareid

                                Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
                                Saan ma õieti aru, et arutada pole siin midagi, pole muretsemiseks põhjust, midagi kompenseerida pole, ribasi võib lajatada nii palju, kui palju soovi on.
                                Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
                                Esitasin konkreetse küsimuse, vastust ei saanud. Las ta siis olla, vähemalt kui keegi kasutada tahab, teab millega tegu on.
                                Vabanda, aga see paistab pigem seisukoht või hinnang küsimuse vormis.

                                Küsimused oleks olnud: kuidas digitaalne filtreerimine mõjutab faasi, millised on erinevused analoogfiltritega, milline on faasi muutumise kuuldav mõju.

                                Ma ei tea ühtegi vastust, ma teen alles esimesi samme digitaalse filtreerimise vallas. Loodan, et keegi on nõus enda rohkemaid kogemusi jagama.
                                Toidan trolle!

                                Comment

                                Working...
                                X