Teade

Collapse
No announcement yet.

Arvutile kõlareid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Arvutile kõlareid

    Vasaku ja parema signaal saavad kokku kindlasti alles ruumis, mitte kuskil enne seda ja vastandfaasis nad kindlasti ei ole.

    Comment


      Vs: Arvutile kõlareid

      Tegu on viivitusega, kus see tekkida sab, sealt tuleb ka otsida.
      Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

      Comment


        Vs: Arvutile kõlareid

        Viivitus see ka ei ole, ma võin homme mõõtmisi näidata.

        Comment


          Vs: Arvutile kõlareid

          Pilt siis on selline.
          Seal kolmel esimesel mõõtmisel on mikker mõlema kõlari kõrgsageduse valjukast täpselt 1,5 m kaugusel (peaaegu paari millimeetri täpsusega), neljandal (must joon) on mikker vasakule kõlarile 7 cm lähemal.
          DSP on mõlemas kõlaris täpselt samasugune, mõlemas kanalis on viited samasugused, seda näitab ka summaarne (roheline) joon, mis on kõigil sagedustel kõrgem kui kumbki kanal eraldi. Musta joone puhul on aga näha kanalite vahelisest viitest tekkinud kammfiltri efekti nendel sagedustel, mis sattuvad erineva viite tõttu vastandfaasi.


          Comment


            Vs: Arvutile kõlareid

            See on väga kummaline. Kas ainult ühe kanali külge väikest viivist lisada oled proovinud?
            Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

            Comment


              Vs: Arvutile kõlareid

              Ei ole ja ma ei saa aru mida see andma peaks.
              Minu arust ei ole see kummaline. Sama asja arutasime kunagi siin: https://www.elfafoorum.eu/threads/82...l=1#post586109
              Lõpuks jõudsime RACE algoritmini aga see rohkem rikkus kui parandas heli.

              Comment


                Vs: Arvutile kõlareid

                To moi.
                kõrvalteemas kirjutasid kunagi < Näiteks minul on juba suht ammu, alates ajast kui vähegi korralikuma stereo kokku sain, muusikat kuulates see tunne, et sweet spotis on kõlal mingi tämbriline puudus ja just kuskilt sealt 1 kHz-st üles poole.
                Kas mujal teisi kõlareid kuulates kordub sama jama? Ja miks seda sweetspotti rõhutad, kui on kõlareid, millel sweetspot on määratletav kümnetes sentimeetrites st on suurem kui su kõrvade kaugus teineteisest.
                Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                Comment


                  Vs: Arvutile kõlareid

                  Minu kogemus on, et seda kammi kuuldavale tuua peab tõsiselt vaeva nägema kõik asjaolud peavad klappima, ja piisab kõlari nihutamisest paarkümmend senti, kui see kadunud on. Muidu on ikka nii, et üks kõlar kõlab tuhmimalt kui kaks korraga. Mina saan puldist neid eraldi lülitada ja peale muudatust ikka klõpsin mõned korrad läbi. Paaril korral koperdasin ka juhuslikult selle otsa, ilmselt koormasin ühe kanali üle ja sinna tekkis väike viivitus, alla 1ms. Seepärast pakun, et võib seda proovida. Ja see RACE, on muidugi täielik absurd.
                  Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                  Comment


                    Vs: Arvutile kõlareid

                    Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
                    Kas mujal teisi kõlareid kuulates kordub sama jama? Ja miks seda sweetspotti rõhutad, kui on kõlareid, millel sweetspot on määratletav kümnetes sentimeetrites st on suurem kui su kõrvade kaugus teineteisest.
                    On tulnud ka ette muude kõlaritega kui enda omad. Minu jaoks on sweetspot alati üks punkt, puht füüsika järgi ta ei saagi muud olla. Vaata 214 postituse pilti, seal on heli teepikkuse erinevus kahe kõlari vahel 7 cm ja juba nii suured augud ASK-s sees.
                    Rohelist ja musta joont peaks võrdlema, seda erinevust peaks igaüks ära kuulma, pildil on halvimal juhul vahe üle 6 dB.

                    Comment


                      Vs: Arvutile kõlareid

                      Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                      Minu jaoks on sweetspot alati üks punkt, puht füüsika järgi ta ei saagi muud olla.
                      Ma ei mõista su müstilist sweetspotti, kus sinu jaoks ALATI miski kamm sees on. Kui paljudel su tutvusringkonnas kõlarite kuulamisel see kammi äratundmine ilmneb?
                      Ja füüsikaga on keeruline seletada miks kõrv tunneb/eristab inimmassist ühe inimese jutu ja miks REW ja muud abivahendid seda ei suuda, vähemalt kodutingimustes.
                      Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                      Comment


                        Vs: Arvutile kõlareid

                        Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                        Rohelist ja musta joont peaks võrdlema, seda erinevust peaks igaüks ära kuulma...
                        Jah, selline erinevus peaks kuuldav olema küll.

                        Comment


                          Vs: Arvutile kõlareid

                          Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
                          Ma ei mõista su müstilist sweetspotti, kus sinu jaoks ALATI miski kamm sees on. Kui paljudel su tutvusringkonnas kõlarite kuulamisel see kammi äratundmine ilmneb?
                          Ja füüsikaga on keeruline seletada miks kõrv tunneb/eristab inimmassist ühe inimese jutu ja miks REW ja muud abivahendid seda ei suuda, vähemalt kodutingimustes.
                          Kuna on olemas selline asi kui Recursive Ambiophonic Crosstalk Eliminator (RACE), siis on üsna kindel, et see ei ole minu väljamõeldis. Miks seda enamus stereo kõlarite kaudu muusika kuulajaid tähele ei pane, seda ma ei oska arvata.

                          Comment


                            Vs: Arvutile kõlareid

                            Psühhoakustika. Sa oled ennast treeninud sellele tähelepanu pöörama, enamus meist ei ole. Selle vahel, mida me teadvusse lubame ja mis anduritest sisse jookseb on päris tõhus filter, teadvusse jõuab promill kogu infost. Ja see filter on teatud ulatuses kasutaja poolt ringi progetav, kui API-t tunned
                            Aga nagu inimestega ikka, manuali kaasas ei ole. Eks katsu siis endast (või veel enam naisest) aru saada.
                            viimati muutis kasutaja Scott; 09 m 2019, 04:51. Põhjus: eelnevat postitust ei pea täielikult tsiteerima
                            Toidan trolle!

                            Comment


                              Vs: Arvutile kõlareid

                              Kas keegi tahab endale prototüübi kõlari kasti, nii nagu see siin näha.: https://www.elfafoorum.eu/threads/81...l=1#post589698
                              Tehtud 18 mm kuuse liimpuidust, vaba mahuga umbes 18 l. Paneelid liimitud PVA-ga välja arvatud esipaneel, mis oli liimitud silikooniga, et saaks lahti võtta. Avad on valjukatele L6-4R ja NeoX2.0, inverteriks sobib lapikuks aetud 75 mm PVC toru, kõlariklemmide ava ei ole ja sees on üks tugi kahe külje vahel, esipaneeli servad ümarad raadisusega umbes 10 mm. Annan ära tasuta kuna mul ahju ega kaminat ei ole.

                              Comment


                                Vs: Arvutile kõlareid

                                Pilt kõlarite ASK-st enam vähem valmis variandina.
                                Tehtud nii, et bassi osas on mõõdetud near field inverteri ava ja bassi valjuka vastast ning need mõõtmised on kokku pandud 1m pealt mõõdetud gated mõõtmisega. Kokkupanek sai tehtud VituxCad-i abil ja liitmine on tehtud 400 Hz peal.

                                Comment

                                Working...
                                X