Teade

Collapse
No announcement yet.

OB kõlarid ~100 dB/W tundlikkusega

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: OB kõlarid ~100 dB/W tundlikusega

    Ei ole ma jah arvutiõppe algkursust läbinud ja minu jaoks poleks algallika viidet ka vaja olnud.

    Linkwitzi jutt muidugi omab pointi aga enam vähem sama kehtib ju iga kõlari kohta, mitte ainult OB kohta eriti ja spetsiaalselt. Praktikas on mul ka väiksem vahemaa tagaseinani läbi proovitud, audiopööningul oli mul tagaseinani mingi 80 cm, ei midagi hullu. Ei maksa muidugi unustada, et mul on DSP ka ruumi korrektsiooni natuke tegemas.
    Sul siis on Orionid kuulamiseks? Kas variandis bassikad keeratud ette-taha või alla-üles?
    viimati muutis kasutaja moi; 03 03 2020, 22:02.

    Comment


      Vs: OB kõlarid ~100 dB/W tundlikusega

      Täielik Harry Potter ja tarkade kivi, võiks veel rääkida akustilisest lühisest, ja faasi katkemisest.
      On olemas heli neeldumise ja peegeldumise seadused, kuid tavalises ruumis on nii palju võimalusi, et peaaegu kõike pole võimalik täpselt arvutada. Kui kõlar vastu seina panna, siis saab näiteks 50Hz peal, mingit 4dB lisaks, aga see iseenesest ei tähenda mitte midagi, Teie teete sellest koheselt mingi suvalise järelduse. Peab ka aru saama, et OB pole lahtine kõlar, sest ruum on ikka talle kesta eest.
      Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

      Comment


        Vs: OB kõlarid ~100 dB/W tundlikusega

        Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
        Sul siis on Orionid kuulamiseks? Kas variandis bassikad keeratud ette-taha või alla-üles?
        Ei seda, teist ega kolmandat. Aga see printsiip miks Sig keeras Orionis ühe bassi teistpidi, on mul rakendatud küll.
        Mul on erinevate OB'dega läbi mängitud kõik ruumis võimalikud variandid, nii otse vastu seina kui keset tuba. Soovitus 1,5-2m on minu isiklik kogemus, võtke või jätke. Ilusa alumise bassi jaoks on sein lihtsalt needuseks. Linnupuurist bassi kuulajatele aga õnnistuseks.

        Postitust #272 pole mul võimalik kommenteerida.
        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
        Konfutsius

        Comment


          Vs: OB kõlarid ~100 dB/W tundlikusega

          Kas sul mingeid ASK mõõtmisi bassi otsast on?
          Milline neist kahe bassiga parem on, kas ette-taha, alla-üles või M(W)-raamina nagu LX521?
          Kas bassi osa on sul ilma korrektsioonita? LX521 puhul on bassi ots üle 15 dB tõstetud http://mnats.net/images/linkwitz/old+new_asp_large.gif
          Ma ikka natuke idandan mõtet WMTMW variandist.
          viimati muutis kasutaja moi; 04 03 2020, 09:28.

          Comment


            Vs: OB kõlarid ~100 dB/W tundlikusega

            Pure Audio Quintet 15, kannataks välise esteetika poolest isegi elutuppa.
            Ilmselt siiski on vajalik koduse direktori eelnev, aastatepikkune aklimatiseerimine suurema audiokolaga.
            -

            Comment


              Vs: OB kõlarid ~100 dB/W tundlikusega

              Quintet 15 idee on hea, aga ma näen seal probleemi ebapiisava ekraanisuurusega bassidele. Muus osas teeks ise kui vaja oleks. Minu direktor on leppinud olukorraga, kuigi ta peab neid võõrkehadeks mis tuppa ei sobi. Aga kui on tahtmine kontserti nautida, siis pannakse süsteem tööle küll.

              Mulle on vastuvõetavam ette-taha paigutus, kui Sig'i lahendustest rääkida, proovisin seda ka ise. Jah, mul on bass ilma korrektsioonita, niivõrd kui loudness aitab, niipalju on. Ja üldiselt on teda natuke palju, nii et mul on teda veidi maha surutud.
              Kuna mul pole praegu laiaribalist mikrofoni, on vaid 50-20k, siis bassi mõõta nagu pole, aga niipalju on mul küll selge et vahemikus 50-200Hz on tipud suht ühel joonel. Vaatamata sellele et mic on kuni 50Hz, näitab ta et valjukate resonants on kuskil 25Hz juures ja madalaim heli mida mic registreerib tavanivool, on 13Hz.

              Oleks aega rohkem, pusiks ka tohkem, aga praegu nagu ei näe väga selliseid pause. Mõni plaaniline muudatus on mitu aastat oma tundi oodanud, aga lõppeks ikka on ära juhtunud.
              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
              Konfutsius

              Comment


                Vs: OB kõlarid ~100 dB/W tundlikusega

                Esmalt postitatud marcor1 poolt Vaata postitust
                Pure Audio Quintet 15, kannataks välise esteetika poolest isegi elutuppa. .
                https://www.hifisentralen.no/forumet...project-br.jpg
                Ei leidnud infot, et täidaks teemaalgataja tagasihoidlikke nõudeid - spl 100dB 1 vatiga 1 meetri kauguselt misiganes kuuldaval sagedusel.
                Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                Comment


                  Vs: OB kõlarid ~100 dB/W tundlikusega

                  Sa pole seda teema algust ammu lugenud, 100dB/W/m on ammu päevakorrast maas, ainult pealkirjad on jäänud.
                  Ma nagunii selliseid ei ostaks, need rohkem asjadega vähe kursis olevate käest raha kätte saamiseks, kui hea heli mängimiseks tehtud.

                  Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                  Mulle on vastuvõetavam ette-taha paigutus, kui Sig'i lahendustest rääkida, proovisin seda ka ise. Jah, mul on bass ilma korrektsioonita, niivõrd kui loudness aitab, niipalju on. Ja üldiselt on teda natuke palju, nii et mul on teda veidi maha surutud.
                  Kuna mul pole praegu laiaribalist mikrofoni, on vaid 50-20k, siis bassi mõõta nagu pole, aga niipalju on mul küll selge et vahemikus 50-200Hz on tipud suht ühel joonel. Vaatamata sellele et mic on kuni 50Hz, näitab ta et valjukate resonants on kuskil 25Hz juures ja madalaim heli mida mic registreerib tavanivool, on 13Hz.
                  Kui suur sul raam on? Ma saan aru, et on H-raam, kus valjukad on üksteise peal?

                  Comment


                    Vs: OB kõlarid ~100 dB/W tundlikusega

                    U-raam on, üksteise peal, 3 bassi. WWWMTM. Ainult nii sain muutuva geomeetriaga ekraani bassidele, mida oleks keeruline lahendada Quintet'i puhul. Lisaks on paneel selline kus bassid vaatavad nagu alt üles, nende akustiline telg tuleb umbes 2,8m kohal kõrvade kõrgusele. Ülejäänud ribad siis on suunatud samasse punkti, reguleeritud laseriga õigeks kõrguses.
                    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                    Konfutsius

                    Comment


                      Vs: OB kõlarid ~100 dB/W tundlikusega

                      Midagi üsna huvitavat ja omapärast. Ehk siis lisaks sellele, et kõik valjukad on nurga all, on U-raam tagant mitte sirge aga spetsiaalselt kõver?
                      See laseriga timmimine on hea idee, mul muidu ka sentimeetrite täpsusega nii kaugus kui kalle paika aetud aga vanamoodsate abinõudega.

                      Comment


                        Vs: OB kõlarid ~100 dB/W tundlikusega

                        Kui spetsiaalselt just, aga tõesti, kõver. Mõte oli et eri bassidel oleks erinev teepikkus ekraaniks mõõtes.
                        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                        Konfutsius

                        Comment


                          Vs: OB kõlarid ~100 dB/W tundlikusega

                          Mul umbes samal eesmärgil on kesksagedusel erineva laiusega paneel, ma ise kahtlustasin vahepeal, et sellest võib tekkida faaside erinevusi ja muhke lohke, mida ei saa amplituudi muutmisega korrigeerida aga praktika näitas, et ma lihtsalt ei korrigeerinud õigeid asju, Kasu sellisest muutuvast laiusest on ikka rohkem kui kahju.

                          Comment


                            Vs: OB kõlarid ~100 dB/W tundlikusega

                            Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                            Sa pole seda teema algust ammu lugenud, 100dB/W/m on ammu päevakorrast maas, ainult pealkirjad on jäänud.
                            Kas mõistan õigesti, et teil vist käsil selle teema eestikeelne pikendus?
                            https://www.audiocircle.com/index.php?topic=121548.0
                            Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                            Comment


                              Vs: OB kõlarid ~100 dB/W tundlikusega

                              Ei, pikendame eesti keeles hoopis seda teemat: https://www.diyaudio.com/forums/mult...e-gallery.html

                              Comment


                                Vs: OB kõlarid ~100 dB/W tundlikusega

                                Kyron Audio suunab ka oma bassid "lakke" (Kronos ja Gaia).
                                (Ise kallutasin oma laudade keskriba samuti üles, et mingist kõrva kriipivast nüansist lahti saada - tavaliselt kasutatati tolle elemendi puhul notch filtrit.)
                                Moi teema ja pühendumus on inspireeriv - peaks oma bassid ka DSP-ga üle käima (odav ja lihtne MiniDSP on juba eestiski lihtsalt tellitav).
                                -

                                Comment

                                Working...
                                X