Teade

Collapse
No announcement yet.

OB kõlarid ~100 dB/W tundlikkusega

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    koos plokidega vene maki pooleks saagind....

    Comment


      Kui basside madalpääs on 200 Hz ja madalamal ei ole väga vahet, kus nad asuvad, kõrvaga nagunii aru ei saa, kogu heli tundub sealt tulevat kus on kõrgemasageduslik osa, kokku muidugi peavad mängima nii, et mingeid auke ei teke, ehk faasid peavad olema õiged.

      Comment


        Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
        koos plokidega vene maki pooleks saagind....
        Just õige kasutus neile, sae alla.

        Comment


          Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
          Tekkis idee alumiinimist raamiga katted OB bassi sektsioonidele teha.
          Teab keegi kas ja kus suudetakse 2 mm alumiinium profiilist ristkülikukujulised raamid kokku keevitada?
          On sellel mingi kindel põhjus miks alu raamiga olema peavad.
          Liitmise viise on teisi ka neet, polt, liim. Aga noh kui ise teha ei taha siis vist rahaliselt vahet vast pole ka.

          Comment


            Raamid oleks piisavalt suured (700x440 mm), et muu materjal ja muul viisil kokku pandult minu arvates ei täidaks ootusi. On sul muid häid ettepanekuid?

            Comment


              Noh väga suured pole samas lõikad lipid vineerist või mistahes puidust sinna u profiili sisse natukene liimi saad kruviühendused teha, ja on lihtne klambritega katteriiet ka kinnitada.

              Comment


                Tekkisi idee kasutada Hypex FA253 DSP-ga võimu OB kõlaritega koos.
                https://www.hypex.nl/product/fusionamp-fa253/157
                On kellelgi praktilisi kogemusi selle või mõne teise Hypexi DSP-ga võimuga?
                viimati muutis kasutaja moi; 29 09 2021, 20:39.

                Comment


                  Vahepeal siin Heco kõlarid varumeeste pingile tõuganud Audio Pro hifi monitorid, millest üsna vaimustunud (Denoni sacd ja Sonic Tripath digivõimuga kuulates).
                  Seega tegin katsetusi, et 2 süsteemi üheks põimida, ehk siis OB bass Audio Pro Ego 414 kõlaritega liita. Passiivselt seda teha ei saa, tundlikkused liiga erinevad, aktiivselt aga osutus ebavajalikuks see paaritamine, tulemus polnud meeldiv.
                  Et siis ikkagi jääb kaks süsteemi ja 2 sweet-spotti samasse ruumi, mida võrdsel määral naudin. H-raam õigustab ennast väga, seega tänud moi, et nende tekkimisele kaasa aitasid.

                  Comment


                    Nii lihtsalt sul H-frame ja Ego 414 kokku liitmine kindlasti ei õnnestu. Ilma ruumita ja spetsiaalse korrektsioonita on H-frame alumine piirsagedus ilmselt kõrgem kui Ego 414-l. H-framil on veel tugev dipole peak, mis segab. Ehk vaja natuke kavalamat filtreerimist ja korrigeerimist kui sul hetkel on.

                    Comment


                      Hea, et kaasa mõtled, aga OB bassi mõttes just üllatab, et H-raam toimetab kenasti ja korrigeerimise vabalt. See second system mängib mul hetkel päris nauditavalt. Mul reaalsed kogemused, mida võrrelda mõnekümnete kõlaripaaridega, mida endale vorpinud v tellimustöödeks teinud.
                      Praegu olen leidnud rahuloluhetked ja maha rahunenud oma nõudlikkuses.
                      Kuidas Sul? Arvad, et see OB system jääb Sul viimaseks?

                      Comment


                        Mul on selle oma OB-ga veel tükk aega vaja tegeleda, et temast viimane võimalik kätte saada.
                        See on muidugi väga imelik kuidas sul OB ilma mingi sisulise korrigeerimiseta rahuldavalt toimetab. Simulatsioonide põhjal võiks arvata, et peaks olema üsna kõlbmatu ehk kui veel korrektsioonid ka paika saaks, siis ilmselt võiksid taevani kiita.
                        viimati muutis kasutaja moi; 07 10 2021, 08:53.

                        Comment


                          Paistab, et neid OB Alphade kiitjaid siin maamunal jagub, olen samas paadis nendega. 2.1 teeb asja paindlikumaks ja pigem seda kõige madalamat otsa on rohkem kui piisavalt. Jään vastuse võlgu, miks see nii on, samas ju ei tea ka, mida see bassi võimendi täpselt korraldab? Kunagised 2.0 katsed tavalisel kõlalaual ja teistsuguses ruumis nendega rahuldavalt välja ei tulnud. Praegu muidu dipole peak on napilt mittehäiriv, kui nt sellele sagedusele ekvalaiseriga üks dB juurde lisada, siis on asi juba tasakaalust väljas. Kui dB või kaks seda maha tõmmata siis võib öelda, et on õigem, aga eelistan ikkagi seda, kuidas ta otse tuleb.

                          Comment


                            Aga mõõda ära, mida see bassivõim täpselt teeb, helikaardiks sobib üsna suvaline ja tarkvaraks REW.

                            Comment


                              Seda veidi keeruline teha, sest puudub arvuti. Ja uudishimu pole nii suur ka. Peab nüüd piduri peale tõmbama ja selle süsteemi valminuks kuulutama. Seda enam, et u pool aastat võttis selle kujunemine aega (kolmed erinevad bassivaljukad, kolmed keskmised, neli paari kõrgeid ning pisut nende kombinatsioone).
                              Missiooniks siis oli, et tahvlist ja telost oleks ok kuulata. Hi-fi elemente pole kasutatud, aga helid üsna naturaalsed - keelpillid, vokaal, koorimuusika nt päris ehedad.

                              P. S. kõikide nende katsetuste käigus on pooleks saetud vaid üks makk!

                              Comment


                                Esmalt postitatud MK poolt Vaata postitust
                                Vs: Kui said uue kõlariprojektiga hakkama...

                                Ei saa moi'st eriti aru ma ka kunagi ammu neid kõlarid mis tal prototüüp paneelidel olid käisin mõõtmas ja mikker tõesti näitab et bassi on, sama huvitavalt oli ka bassi eminence alpha ga mingit sellist kukkumist ei täheldanud nagu peaks olema 30 Hz tuli kuiva.
                                Marcor1 OB kõlaritest siis jutt. Ei usu ka, et mul bassivõimendi seda alumist otsa väga buustiks, see oleks eelmiste inverterkastidega kuuldav olnud, seega tundub, et need simulatsioonid on ebausaldusväärsed ja jätavad midagi arvestamata...
                                ​​
                                viimati muutis kasutaja hipster; 10 10 2021, 09:11.

                                Comment

                                Working...
                                X