Teade

Collapse
No announcement yet.

Tänapäevased kassettmakid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #61
    Vs: Tänapäevased kassettmakid

    martin jotil on doktoritöö selle kohta koos skeemi näidete ja põhjendustega, kuskil siin foorumis on link sellele.

    Comment


      #62
      noh seda ma ei teadnud. Minu meelest oli ta hea selle pärast et siis saab lihtsamini häälestada kui kummagi pea asimuut on paigas

      martinj on äkki see vend kes ise tegi makile uue elektroonika. Skeemipesas.
      viimati muutis kasutaja OSX; 18 07 2019, 23:45. Põhjus: kokku

      Comment


        #63
        Vs: Tänapäevased kassettmakid

        Jah, see vend olin mina, kuid doktoritööst on asi kaugel.
        Olude sunnil oli vaja pidada loeng, mille ma salvestasin. Jupp on puudu keskelt just eelmagneetimise demo
        https://www.youtube.com/watch?v=_WBCL5Ga338
        Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

        Comment


          #64
          Vs: Tänapäevased kassettmakid



          "behringeri" maki salvestis, ei mingeid efekte fadein/fadeout ainult. plaati keerutas ürgne LG CRD8522B

          Comment


            #65
            Vs: Tänapäevased kassettmakid

            Esmalt postitatud screamedit poolt
            Kassett ei ole paha. Siin on tõestus: https://www.youtube.com/watch?v=L7n4zsFKJ0U

            Laadisin selle laulu youtubesse. Loodan, et te kaasfoorumlased kõrvavähki ei saa. See muusika ei pruugi kõigile meeldida. Lugu mängitud maha 3 pealise makiga aiwa ad-3600. Helitöötlust ei ole rakendatud. Heli on täpselt nii nagu lindilt tuli. Lugu pärit originaal kassetilt. Ka dolby müravähendust ei ole kasutatud. Tulge nüüd väitma, et kassett ja kassetikad on jama!
            Kuulasin just seda lugu, Arcam r-Pac kõrvaklapivõimendi ja Sennheiser HDR 180 kõrvaklappidega ja müratase ehk siis lindi sahin on ikka väga häiriv!
            Sellest ajajärgust on loomulikult hullemaid salvestisi, aga tänapäeval seda promoda?

            Comment


              #66
              Vs: Tänapäevased kassettmakid

              Olen omanud Nakamichi dragonit.Lindistas väga hästi aga mehaanika oli väga kummaline plastollus.Nüüd on kodus Revox B215S.Ja ütleks et revox nakast parem.Kui nakal tuli ise keerata eelmagneetimist siis revox teeb seda ise ja tundub et saab paremini hakkama.Lindistan ilma dolbyta ja mingeid kahinaid ja sahinaid ei ole.Aga lindistan ka ainult kilest võetud kassetidele.Ja enamus lintmakke jääb sellele revoxile alla.

              Comment


                #67
                Vs: Tänapäevased kassettmakid

                Teemaalgataja soovib vene või keskpärasest jaapani makist kaasaegset lahendust teha. Arduino ja bluetooth ja instagramm ühes kestas. Ja sa tuled mingi ürgvana lahendust talle tutvustama:
                http://www.thevintageknob.org/revox-B215.html
                Hea, et ei tutvustanud sama mehaanikaga Studer stuudio/salvestus tehnikat.
                Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                Comment


                  #68
                  Vs: Tänapäevased kassettmakid

                  see revox on ikka vinge mehhaanikaga. Hinnad on ainult väga soolased

                  Comment


                    #69
                    Vs: Tänapäevased kassettmakid

                    OT

                    https://youtu.be/cN6z8-NgIBI
                    https://youtu.be/GQkcfTkB9ss
                    "Directly or indirectly, all issues related to sound should be decided by the ear as an organ of hearing: conclusions that are given by the ear is no longer necessary to challenge. Lord Rayleigh (John William Strutt)

                    Comment


                      #70
                      Vs: Tänapäevased kassettmakid

                      veidi teemasse ja ka välja.
                      Huvitavaks läks minu jaoks alates 13.st minutist. Sain teada hea nipi kondensaatorite testimiseks.
                      Võtan arvatavasti kasutusele.
                      Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                      Comment


                        #71
                        Vs: Tänapäevased kassettmakid

                        Ja lisan ühe tähelepaneku lindistamisel.Nakamichi dragoniga võisid lindistusnivoo põhja keerata-mingeid moonutusi ei tekkinud.Ainult väga valjult mängis teistes makkides.Aga revoxil ikka mingi moonutus tekib,aga jällegi revox oskab ise kõik paika panna nii,et sekkuma ei pea.Maal olev mediator aga on selles suhtes väga tundlik-natukenegi punast indikaatoris ja kohe kärin taga.Mediatoriga tavaliselt ei salvesta-revox teeb seda lihtsalt kordades paremini.Aga maha mängib mediaator paremini-kui on ca 30 soojenenud.Külmast peast on heli natuke sassis.

                        Comment


                          #72
                          Vs: Tänapäevased kassettmakid

                          see sõltub eelmagneetimisvoolu geneka ja salvestusvõimendite toitepingest ja voolust, liiga madala pinge/voolu korral ilmneb palju koledaid kuuldusi. nagu juba mainitud kärin, mis tekib siinuse tippude mahalõikamisest, sest toitepinget ei ole piisavalt. signaal peab olema kenasti siinuseline, mitte kandiline.
                          viimati muutis kasutaja Scott; 24 07 2019, 03:20. Põhjus: eelnevat postitust ei pea täielikult tsiteerima

                          Comment


                            #73
                            Vs: Tänapäevased kassettmakid

                            On alles ka 84 aastal ostetud jauza 220.Just võrdlesin-ei ole ju midagi võrrelda.Sellepärast ongi müüt,et kassetikas kehva heliga-99 protsenti pole korralikku heliga isendit näinud ega kuulnud.Ja veel-mina ei ole ühtegi suurt makilinti näinud mis oleks poes müüdud tehase salvestusega.Kasette aga mustmiljon.

                            Comment


                              #74
                              Vs: Tänapäevased kassettmakid

                              ma olen salvestisega lindipooli poes näinud, suur-karja tänava raadiopoes. need olid käsitööna salvestatud. ja teine koht kust võis salvestisega uut linti saada oli balti jaama kõrval, 59°26'21.90"N 24°44'22.25"E, suviti oli seal lindilett. korralike riistadega tehtud asjad olid.
                              viimati muutis kasutaja Scott; 24 07 2019, 03:21. Põhjus: eelnevat postitust ei pea täielikult tsiteerima

                              Comment


                                #75
                                Vs: Tänapäevased kassettmakid

                                Said valesti aru-neid kästööna lindistusi ma tean.Aga selliseid nagu tallinna helikasseti tehase omasid suuri linte ma ei tea.

                                Comment

                                Working...
                                X