Teade

Collapse
No announcement yet.

Tänapäevased kassettmakid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Tänapäevased kassettmakid

    Natukene võib-olla teemast välja,aga sellise (kvaliteetse)tehnika tulevik tundub tume.Tänapäeva generatsioon ei tea,ega ei tahagi teada,mis asi on/oli vinüül,lint,helikassett või minidisc.Mingitest vahepealsetest formaatidest ei ole mõtet rääkidagi.Isegi CD on nende jaoks mõttetu asi.Neile piisab X GB mälumahtu (misiganes kujul) ja sellega on asi lõpetatud.Hoiame siis elus seda vanatehnikat vähemalt niikaua,kui meiesugused vanad peerud veel võimelised on...
    Vana helitehnika remont Pärnus

    Comment


      #17
      Vs: Tänapäevased kassettmakid

      Mina olengi tänapäeva generatsioon. Kuulan nii digitaal formaati kui kassette. Vahepeal päris hea kassettpleier taskus ringi käia. Ainult et joosta ei tohi, sest see pleierile ei meeldi. Ainult digitaal on veidi igav mu meelest. CD on minu jaoks mõtetu asi, sest nendega peab kohe eriti ettevaatlikult ümber käima. Kassetikad on töökindlamad.

      Comment


        #18
        Vs: Tänapäevased kassettmakid

        Esmalt postitatud screamedit poolt Vaata postitust
        Ütleks et majak 233 on isegi parem, välja arvatud igasuguste mugavuste puudumine.
        Majak on väga hea näide, minu meelest on see parima mehhaanikaga või suhtega mootorite arv vs headus või lihtsus vs töökindlus. Minu jaoks pole selle maki mehaanikas midagi jubedat, just see kaalub asja üles, et seal on vähe detaile, mis võiksid lihtsalt näkku n*****a.
        Paraku laias laastus on aga nii, et need, mis on hea lihtsa ja töökindal kinemaatikaga, jätab tehniline pool kõvati soovida nagu peamistest sagedusriba, ei mõtle ainult majaki ega teisi majaki mehaanikaga ja vastupidi, mis on andmete poolest ja ka heli poolest hea, on selle mehaanika sõna otseses mõttes jube.
        Sellest tulenevalt on mul mõttes olnud ja ka praegu kavas, teha Majak 233 mehaanika baasil revers pill, Teac elektroonikaga. Kahjuks pean ma tunnistama, et mehaanikat liigutava keermelati treimisest pole aja puuduse pärast kaugemale jõudnud, kuna maakana ja pooleldi talumehena, olen sunnitud tegelema muude kohustuste ja projektidega. Aga nii palju lootust, et majaki mehaanikaga on tõepoolest võimalik tankimast tipptaseme tanki teha, kui selleks on vaid aega ja rahalist ressurssi.
        Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

        Comment


          #19
          Vs: Tänapäevased kassettmakid

          majakil kipuvad mustad plastmass jullad maha tulema nende värkide pealt mis lindi kettaid liigutavad

          Comment


            #20
            Vs: Tänapäevased kassettmakid

            Esmalt postitatud screamedit poolt Vaata postitust
            majakil kipuvad mustad plastmass jullad maha tulema nende värkide pealt mis lindi kettaid liigutavad
            seda ravib tükikese kaabliisolatsiooniga

            Comment


              #21
              Vs: Tänapäevased kassettmakid

              Siin videos tundub suht sarnane mehhanism nagu sellel uuel Tascamil:



              Väidetavalt ainuke mida tänapäeval toodetakse.

              Comment


                #22
                Vs: Tänapäevased kassettmakid

                Esmalt postitatud screamedit poolt Vaata postitust
                majakil kipuvad mustad plastmass jullad maha tulema nende värkide pealt mis lindi kettaid liigutavad
                Kui muu maki mehaanika hakkab kerimise lõpu poole woouuu-woouuu tegema ja lõpuks veab linti aeglasemalt, kui tigu, siis pole enam midagi teha, kui et võtta harilik ja akutrell. Majakiga nii ei jää, peale kerivale "jullale" surudes kerib jõuliselt lõpuni ja üsna kiiresti.
                Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

                Comment


                  #23
                  Vs: Tänapäevased kassettmakid


                  Teemasse. Sellist si...a toodetakse tänapäeval.
                  Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                  Comment


                    #24
                    Vs: Tänapäevased kassettmakid

                    Esmalt postitatud RaunoK poolt Vaata postitust
                    Kui muu maki mehaanika hakkab kerimise lõpu poole woouuu-woouuu tegema ja lõpuks veab linti aeglasemalt, kui tigu, siis pole enam midagi teha, kui et võtta harilik ja akutrell. Majakiga nii ei jää, peale kerivale "jullale" surudes kerib jõuliselt lõpuni ja üsna kiiresti.
                    Nota MP220C on samasugune. elektromagnetitega lahendus.

                    Comment


                      #25
                      Vs: Tänapäevased kassettmakid

                      majak kerib ikka väga kiiresti ja teeb ka palju müra samal ajal. Kõlab natuke ralli auto moodi. mida edasi seda kiiremini ja lõpu poole läheb veidi aeglasemaks, sest nii peabki. Selle jaoks ju viltkettaga sidur ongi. Ma ei tea nüüd kas vanadel lääne makkidel ka selline elektromagneti lahendus oli. Mina olen näinud enda sony ja aiwa sees sellist süsteemi, et helipead ja surverullid tõstetakse ülesse mootori jõuga ja siis üks elektromagnet hoiab üleval pidurit ja teine hoiab hammasratast paigal. Ehk siis kui rihm oleks läbi siis makk lihtsalt ei töötaks. Aiwal toimub kerimine kummist parasiitrattaga. ja viltketas on seal ja siis höördejõuga kuidagi liigutab selle ratta vastu linti kerivat ratast. Sony makil on hammasratas aga süsteem on sama. Aiwal toimub mängimine 2 mootoriga. See mootor mis linte kerib tõmbab ta mängimisel lindi parempoolse ketta peale. Sony makil on toimub mängimine ühe mootoriga ja kerimine teisega.

                      Comment


                        #26
                        Vs: Tänapäevased kassettmakid

                        A&D,GX-Z9100EX Stereo Cassette Deck,3 Heads,Dolby-C NR,Full Logic Control,Metal Tape,Dual Capstan,Stereo,Digital Meters


                        seitsme maa ja seitsme mere tagune....

                        Comment


                          #27
                          Vs: Tänapäevased kassettmakid

                          Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
                          A&D gx-z9100ex

                          seitsme maa ja seitsme mere tagune....
                          cassettedeck.org tootekirjeldus on vägagi pealiskaudne, näiteks puudub igasugune info mootoritüübi kohta - tavaline el.mootor, kvartsiga el.mootor, kvartsiga otsemootor, kvartsiga otsemootor läbi rihma jne.
                          Teemaalgatajal tundub mure, kas 110 minutilisi kassette mängib või "sööb". Majak peaks neid isukalt sööma pärast esimest mahamängimist või kerimist

                          Sorry, tegin saidile liiga - paremal äärel on mootoritüüp märgitud.
                          viimati muutis kasutaja martk; 15 m 2019, 23:05.
                          Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                          Comment


                            #28
                            Vs: Tänapäevased kassettmakid

                            Minu Majak sõi ka edukalt 90 kassette.
                            Tegelikult avastasin juba varateismelisena põhjuse. Sureverull peab olema ühtlane ja piisavalt kare.
                            Ehk sõltub konkreetsest makist.
                            Ka Nakanichi Dragon oskab kassette nätsutada - pärast puhastamis enam ei nätsutanud.
                            Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                            Comment


                              #29
                              Vs: Tänapäevased kassettmakid

                              Vesna 212.... edukalt hööveldas ükskõik missugust linti. helipeal teravad risti sooned peal.. lihvimis praak.

                              Comment


                                #30
                                Vs: Tänapäevased kassettmakid

                                Me oleme ikka oma ajaloo ohvrid. Teema "Tänapäevased kassettmakid" jõuab juba 2.-l leheküljel Majakkide ja Vesnadeni.

                                Comment

                                Working...
                                X