Teade

Collapse
No announcement yet.

Tänapäevased kassettmakid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Vs: Tänapäevased kassettmakid

    igasugused sabasonicud, missugustel kustutuspeaks tükk püsimagnetit, ei ole mainimist väärt.

    Comment


      #32
      Vs: Tänapäevased kassettmakid

      Teemaalgataja ju oma jutukestes püsimagnetiga kustutuse elimineerinud, miks kipume lahmima.
      Oli ju konkreetne uitsoov - huvi pakkuma on hakkanud võimalikult hilised mudelid, mis on ka korraliku metallist mehhaanikaga ja 3 peaga.
      Minu teada 2014a midagi püüti konstrueerida, kuid nüüdseks statsionaarsete kassettikatega vaikus.
      Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

      Comment


        #33
        praegu on poodides müügil väikesed sangad mis on lihtsalt kohutavad. 90ndate sharp salvestas märgatavalt paremini. mõlematel makkidel püsimagnet kustutuspea. majak ei ole mul ühtki kassetti ära söönud. ennem on seda teinud mingi uuem asi.

        põhimõtteliselt ma saaks isegi teha täiesti enda maki. mul vedeleb vilma 212 maki seest saadud mehhanism kapis, millel on rihmad tuksis. See isend mille seest see mehhanism tuli oli pärit jäätmejaamast. Kuskilt on vaja saada korralik helipea, sest originaal pea on ikka väga halvas seisus. NE5532 opvõimudega saaks teha taasesitusvõimu. Mu teadmiste baas võib ainult väheseks jääda. Vaja on, et see asi ka salvestaks erinevatele lindi tüüpidele. Siis on vaja veel loogikat. Loogika saaks teha arduino nano peale. Tööriistad nagu isegi on olemas. Otsilloskoop ja signaaligeneraator ja laboritoiteplokk. Kiiruse jaoks on testlint ka 3000hz signaaliga. Keegi ebays müüb neid suht hea hinnaga.
        viimati muutis kasutaja OSX; 16 m 2019, 19:17. Põhjus: kokku

        Comment


          #34
          Vs: Tänapäevased kassettmakid

          Põhimõtteliselt saab enamust asju ise teha
          viimati muutis kasutaja martk; 16 m 2019, 22:26.
          Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

          Comment


            #35
            Vs: Tänapäevased kassettmakid

            ma arvan et kui leiduks uute varuosadena 3-pealiste, res/play helipäid, saaks majakkidest/vilmadestki asja.

            nende mehhanismidel pole häda midagi, kiikagi parem kui plastikust sabasonicu mehhanism.

            ainult juhtloogika tuleks andekamaks teha, et kerimisel oskab kasseti lõpus mootoril tuure veidi mahavõtta.

            [spoiler]võibolla tuleks näpuharjutuseks võtta poolidega lintmakk, sest nende kolmepealisi komplekte liigub rohkem kui kaseetikate omi [/spoiler]

            Comment


              #36
              Vs: Tänapäevased kassettmakid

              Tegelikult...kui hakata ise ehitama....siis selgub , et tulemus on üsna tavaline.
              See tee lintmakiga läbi käidud. Sa ei saa mööda lindi parameetritest. Aga huvitav ja hariv on see kindlasti. Eriti kui skeemi ise disainid.
              Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

              Comment


                #37
                Vs: Tänapäevased kassettmakid

                vilmal pole kerimise lõpus väga viga midagi. Ise jääb aeglasemaks. Mootori häälest on ka kuulda, et jääb aeglasemaks. 3 pealise maki rec/play helipea kombinatsioon oleks lihtsalt ideaalne. Saaksin selle ühe sony tc-k71 seest. Seda masinat on muidugi lootust korda saada. Aga kui korda ei saa siis läheb osadeks. Teine tc-k71 on mul veel mis on täiesti ideaal korras ja ise pidin ainult kiiruse natuke aeglasemaks keerama. Kui radulindiga saaks mingi 30-16000hz kätte siis on hästi. Minu nägemus maki tegemisest oleks selline, et ma võtaks mingi 80ndate jaapani maki skeemi ja asendaks algsed opvõimud NE5532 opvõimudega. See oleks rohkem nagu eksperiment. Ise tegemise võlu ongi just see, et siis ma oskan seda asja ka ise parandada. Lintmakkidel on küll tööpõhimõte sama mis kassetikatel, aga lintmakke olen ainult mõned korrad näinud. Korra olen sojus 110 ka lammutanud. Prügimäelt saadud. Väga kohutav nägi välja. Iseenesest oli hea pill. Otsevedu ja puha. Välimus oli nii jube, et ei näinud mõtet mässama hakata. Lintmakiga ma midagi väga teha ei saaks ka, sest ühtki linti mul pole.

                Comment


                  #38
                  Vs: Tänapäevased kassettmakid

                  Ei tea kedagi, kes neid nõuka asju omal ajal remontinud on, sooviks nendest midagi kuulda. Minu soovitus noortele, visake kohe minema, kui just muuseumi töötajad pole. Kassett oli omal ajal vajalik ainult selleks, et kuulata oma lemmik muusikat ka autos, või pleieriga. Kodus ta kuidagi ketas makiga ei konkureerinud, isegi tippmudelid mitte. Olen ka topeltkiirusega mudeleid proovinud. Mul muide vedeleb Aiwa 3head HX PRO, ja Yamaha KXW 952
                  Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                  Comment


                    #39
                    Tänapäevased kassettmakid

                    korralikul kassettmakil pole ju midagi viga. Minu arvates on see digitaaliga üsna võrdne kui on korralik salvestis ja korralik makk.

                    Kassett ei ole paha. Siin on tõestus: https://www.youtube.com/watch?v=L7n4zsFKJ0U

                    Laadisin selle laulu youtubesse. Loodan, et te kaasfoorumlased kõrvavähki ei saa. See muusika ei pruugi kõigile meeldida. Lugu mängitud maha 3 pealise makiga aiwa ad-3600. Helitöötlust ei ole rakendatud. Heli on täpselt nii nagu lindilt tuli. Lugu pärit originaal kassetilt. Ka dolby müravähendust ei ole kasutatud. Tulge nüüd väitma, et kassett ja kassetikad on jama!
                    viimati muutis kasutaja Scott; 20 m 2019, 00:47. Põhjus: järjestikpostitused kokku

                    Comment


                      #40
                      Vs: Tänapäevased kassettmakid

                      Oled sa kunagi audio mõõteriistaga lähenenud oma kassetikale? Proovi ära, siis räägid natuke teist juttu, eriti THD ja IM moonutuste osas ning muidugi ASK ja mürade osas. Selleks pole palju vaja, keskmine helikaart ja REW tasuta tarkvara.

                      Comment


                        #41
                        Vs: Tänapäevased kassettmakid

                        Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
                        Mul muide vedeleb Aiwa 3head HX PRO
                        See peab midagi vääga põnevat olema, rariteetset - sest mudelite nimekirjas sellist küll pole, erinevalt jamaha dupladekist .

                        Kui me tahame rääkida "kassett vs CD tasemest", siis vabandage väga - alla Dolby S müratasandusega ei ole see võimalik. Aiwa AD-S950 seda suutis kõrva jaoks läbivakanaliga võrreldes, manuaalse kalibreeringuga. Ja ka mõõtmisel ei hakanud teatud refleksid end ilmutama nagu tavaliste B-C makkide puhul. Kahepealine Aiwa AD-S750 Dolby S dekk seda ei suutnud. Sel ka muide see kuulus HX PRO peal kirjas...
                        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                        Konfutsius

                        Comment


                          #42
                          Vs: Tänapäevased kassettmakid

                          Neile, kes mõõteriisadega analoogsalvestusele lähenud pole.
                          Signaali müra sure reaalselt üle 50 dB ei lähe. Viletsamaks aga küll.
                          THD ehk mittelineaarmoonutus on igal juhul üle 1%, kasseti puhul isegi rohkem.
                          Detonatsioon (saab võrrelda niivõrd kuivõrd jitteriga) on kah vähemalt 0.1 %
                          Tulevad veel ristmodulatsioonimoonutused, kanalitevaheline faasinihke ujumine.
                          Salvestis rikneb ajaga ja magnevälja toimel
                          Isegi vilets digi (telefon ,läptop) on suurusjärkudes parem.

                          Aga millegipärast kuulatakse, nauditakse - juu on neis moonutustes midagi meeldivat .
                          Sinna juurde käivad ka lampvõimendid ja vinüülplaadid , milleks tänapäeval puudub praktiline vajadus.
                          Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                          Comment


                            #43
                            Vs: Tänapäevased kassettmakid

                            Esmalt postitatud martinj poolt Vaata postitust
                            THD ehk mittelineaarmoonutus on igal juhul üle 1%, kasseti puhul isegi rohkem.
                            Sa unustasid mainida, et see kehtib kõik nivoodele -20 dB ja vähem, üle selle kõik moonutused kasvavad tuntavalt.

                            Comment


                              #44
                              Vs: Tänapäevased kassettmakid

                              Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                              See peab midagi vääga põnevat olema, rariteetset - sest mudelite nimekirjas sellist küll pole, erinevalt jamaha dupladekist .
                              Aiwa AD-F810? https://www.hifiengine.com/manual_li.../ad-f810.shtml

                              Comment


                                #45
                                Vs: Tänapäevased kassettmakid

                                Esmalt postitatud stosoorok poolt Vaata postitust
                                Sellel makil on signaali ja müra suhe 80dB, Martinj väidab, et üle 50dB pole võimalik.
                                Detonatsioon on 0,035%, aga Martinj väidab, et alla 0,5% pole võimalik.
                                Keda uskuda?
                                "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

                                Comment

                                Working...
                                X