Teade

Collapse
No announcement yet.

Tänapäevased kassettmakid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Vs: Tänapäevased kassettmakid

    Esmalt postitatud Sonic poolt Vaata postitust
    Sellel makil on signaali ja müra suhe 80dB
    Tasub lugeda ka sulgude seest, saab aru mis olukorras see 80dB SNR tekitatud on... Optimistlik on see isegi sel juhul.

    Ja kui me sellest võtame maha -20dB taseme, mis piirkonda me satume...?
    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
    Konfutsius

    Comment


      #47
      Vs: Tänapäevased kassettmakid

      Sulgudes on kirjas Dolby C. Ja mis siin siis nii kummalist on?
      Isegi 80-20 pole vähem kui 50!
      viimati muutis kasutaja Scott; 20 m 2019, 00:48. Põhjus: eelnevat ei pea täielikult tsiteerima
      "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

      Comment


        #48
        Vs: Tänapäevased kassettmakid

        Nagu ütlesin, see 80dB on optimistlik. Reaalselt Dolby-C masinad nii head ei olnud, 80dB on see piir millelt stardivad Dolby-S masinad. Keda uskuda? Sina usud tootjad sest kirjutad "sel makil on..." nagu see oleks fakt. Kas see aga on fakt...?
        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
        Konfutsius

        Comment


          #49
          Vs: Tänapäevased kassettmakid

          Mul oli 3 sellist Aiwa decki, millest tegin mõned aastad tagasi 2 korralikku. Selliseid numbreid nagu aabitsas ma küll kätte ei saanud, kahjuks täpselt ei mäleta enam mis need olid aga jäin rahule.

          Comment


            #50
            Vs: Tänapäevased kassettmakid

            Ilma müra tasandajateta ei tule kassetikatel SNR kuidagi üle 60 dB, seda ka ainult spetsiaalselt väikse müraga lindiga mõnel 90.-ndate alguse tippmudelil.

            Comment


              #51
              Vs: Tänapäevased kassettmakid

              Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
              Nagu ütlesin, see 80dB on optimistlik. Reaalselt Dolby-C masinad nii head ei olnud, 80dB on see piir millelt stardivad Dolby-S masinad. Keda uskuda? Sina usud tootjad sest kirjutad "sel makil on..." nagu see oleks fakt. Kas see aga on fakt...?
              Kui nüüd võrrelda konkreetselt kahte fakti, üks on see, mis tootja spetsifikatsioonis mustvalgel kirjas ja teine see, mida arvab keegi elfafoorumlane, kes pealegi konkreetset makki testinud pole, siis ma usuks pigem esimest.
              Moi: Ilma müra tasandajateta ei tule kassetikatel SNR kuidagi üle 60 dB.
              See number tundub tõenäolisem.
              viimati muutis kasutaja Sonic; 18 m 2019, 13:15.
              "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

              Comment


                #52
                Vs: Tänapäevased kassettmakid

                jahh mõõteriistadega ma makki torkinud ei ole. Minu jaoks töötab see makk hästi.

                Comment


                  #53
                  Vs: Tänapäevased kassettmakid

                  Võimalik, et uuest peast uute kvaliteet lintidega saadi mõningal määral paremaid tulemusi, kuid mehaanika kulumine (parameetrite muutumine ajas) ja lindi tundlikkus hoisustamistingimustele ja vanusele teevad oma töö.

                  Comment


                    #54
                    Vs: Tänapäevased kassettmakid

                    Esmalt postitatud screamedit poolt Vaata postitust
                    jahh mõõteriistadega ma makki torkinud ei ole. Minu jaoks töötab see makk hästi.
                    Ma olen https://www.elfafoorum.eu/threads/73...ine?highlight=
                    Esimene tunne oli, et aparaat on vigane, hiljem selgus, et täitsa töökorras, paremat sealt ei tulegi.
                    See, et REW ei suuda sirgeid graafikuid üles mõõta, on tingitud detonatsioonist ja faasimoonutustest.

                    Comment


                      #55
                      Vs: Tänapäevased kassettmakid

                      Peaks kassetid ülesotsina, ja peret šokeerima, vinüüli ja lambi laksud said nemad juba kätte aga asjad võivad veel hullemad olla. Kusjuures lintmakid on endiselt tegijad, isegi enamus NL aegseid teevad ükskõik millisele kassetikale ära, lindistamine pole nende kõvem külg, aga kui Studeriga lindistada mängib maha hästi küll. Aga kes tänapäeval enam lindistamisega tegeleda viitsiks.
                      Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                      Comment


                        #56
                        Vs: Tänapäevased kassettmakid

                        Soovitan valmis olla selleks, et makid ei pruugi tööle hakata pärast pikka seismist. Rihmad...
                        viimati muutis kasutaja Scott; 20 m 2019, 00:49. Põhjus: eelnevat postitust ei pea täielikult tsiteerima

                        Comment


                          #57
                          Vs: Tänapäevased kassettmakid

                          See oleks puhas võit, saaks ära visata.
                          Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                          Comment


                            #58
                            Vs: Tänapäevased kassettmakid

                            Esmalt postitatud Sonic poolt Vaata postitust
                            Sellel makil on signaali ja müra suhe 80dB, Martinj väidab, et üle 50dB pole võimalik.
                            Detonatsioon on 0,035%, aga Martinj väidab, et alla 0,5% pole võimalik.
                            Keda uskuda?
                            Ma unustasin lisada, et kellade viledega võib saada suvalisi numbreid.
                            Ka minul on makk Marantz PMD 430, mis paberite järgi on 80dB ja tegelikult ka üsna vaikne, AGA seda dbx müratasandiga.
                            Müratasandi toime häirib rohkem kui selle puudumine. Saan aru, kunagi oli vaja, et saaks n korda kopeerida.
                            Detonatsioon kiirusel 4 0,035% ????
                            Võibolla niikaua kuni esimene lindipuru kuskile teekonnale ette ennast kleebib :P
                            Praegu sellel makil kindlasti mitte

                            Muide To: Home. Minuteada anti makkide THD täisnivool, aga võin ka eksida. Sageduskarakteristik on jah -20dB tasemel, Parematel riistadel (eelkõige profimakkel) on antud see number ka täisnivool ja hea kui lindi puhul kiirusel 19 15kHz alles jääb (see on ka üks põhjus, miks aetakse sagedusriba -20 dB puhul ulmesse - 28..30 kHz)
                            Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                            Comment


                              #59
                              Vs: Tänapäevased kassettmakid

                              mul tuli meelde, et lugesin kuskilt kus oli üteldud et mida kõrgem eelmagneetimisvoolu sagedus seda parem. Tavaliselt 100khz. Kas oleks mingit vahet kui oleks 1Mhz?

                              Comment


                                #60
                                Vs: Tänapäevased kassettmakid

                                Eelmagneetimisvoolu sagedus peab olema vähemalt 2x kõrgem maksimaalsest edastatavast sagedusest (Nyquist....) Tegelikkuses juhtub aga nii, et signaalil tekib THD ja harmoonilised. Ja see mittelineaarsus töötab omamoodi modulaatorina. Signaali harmoonilised moodustavad koos eelmagneetimisvooluga kombinatsioonisagedusi. Ja et need kuuldavasse piirkonda ei jääks, tuleb seda tõsta, ehk vähemalt 5 korda oleks hea .20 kHz puhul näiteks 100 kHz. Edasine tõstmine on vaidluste teema. Oleks mõistlik olnud, siis oleks vist tehtud. Probleem on selles, et eelmagneetimisvoolule sõdib vastu peade induktiivsus ja sestap on paremates makkides eraldi generaator kustutamiseks (tegelikult kordne jagamine)
                                Eelmagneetimisvooluga on ka see aga, et see töötab ka samaaegselt kustutajana (ehk siit - miks on kolmepealine makk hea - salvestuspea saab teha sellise kujuga, et eelmagneetimisväli oleks õigesse kohta fokuseeritud, aga see konstruktsioon ei sobi eriti taasesituseks.
                                Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                                Comment

                                Working...
                                X