Teade

Collapse
No announcement yet.

Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Ei tohiks probleeme olla, est helikas on sellest satsist, mida mäkijaoks tehakse ja winni draiver eksisteerib vaid halastusest. kui helivendi uskuda...

    oleks creative, siis võib jamasid olla.

    Comment


      Ei, see pole seotud sellega kas on OS driver olemas või on dedicated või mitte. Mac OS on kihiline (layered) süsteem, kus hw kihi eest hoolitseb oma layer, just selle tasemel on USB host controllerite segadus võimalik. Muidugi, ega selle vastu ei ole kui töötab, minu jutt oli pigem nagu hoiatus ja kogemuse jagamine.

      Creative win only SoundBlaster Audigy PCI siinis hakkas mul kunagi tööle, tõsi, ainult sagedusega 48kHz .
      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
      Konfutsius

      Comment


        helikas on nüüd logilinki kaabliga otse usb-c augus ja käib probleemitult.

        mis ma avastan.. heli pole üldse võimalik ruutida. ma vajaks hädasti sellist asja: https://qjackctl.sourceforge.io/

        aint läbi garaažibändi saab sisendeid kuulata :P
        viimati muutis kasutaja olavsu1; 18 11 2021, 14:19.

        Comment


          System Preferences-Sound-Inputs ei näita midagi? Click image for larger version

Name:	Screenshot 2021-11-18 at 18.01.54.png
Views:	541
Size:	70,6 KB
ID:	1116874
          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
          Konfutsius

          Comment


            Sisendeid ja väljundeid näitab, kuid neid ühendada ei lase. lihtsalt puudub sakk "ühendused"

            probleemi lahenduseks leidsin juhendi mis töötab
            https://ccrma.stanford.edu/software/...osx/index.html

            mina olen rahul... tahaks et need komponendid oleks macos'i standard installi laulatatud. et ei peaks turvamehi ümberveenma asja ohutuses.
            viimati muutis kasutaja olavsu1; 18 11 2021, 19:00.

            Comment


              Kuna muutsin oma koduse töökoha paigutust, muutus ka Mini paigutus. Läks nii nagu neid tavaliselt paigutatakse, lapiti. Aga tekkis ebamugavus, nimelt ta lihtsalt libiseb iga liigutuse peale nagu jumal juhatab. Selle raviks soovitus neile kes ka Mini't kasutavad, pange iseliimuvad kummijalad nurkade alla. Kuigi tegu M1'ga mis peaks jahe olema, siis tegelikkus oli leige soojapoolne korpus, eriti kui ka 4K videoid torkida. Selleks võtsin juba peale ostmist ära musta põhjaaluse plastkaane, mis tagas selle et ka 4K renderdusega jäi korpus alla 30C, nüüd aitavad kummijalad hoida mõnusat õhuvahet aluse ja sissevõtu vahel. Varasem asend oli arvutil serviti küljel seista ja nii ei tekkinud riiulis olles probleemi libisemistega. See must kaas on kuidagi kummaliselt sobimatult disainitud õhuliikumise seisukohalt, panin seda juba 2014 Mini juures tähele. Selliselt ümbersätitult on tavaolukorras Mini ventika taga +2- +3C juures ruumiõhu kraadile. Pole vist paha.
              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
              Konfutsius

              Comment


                võrreldes nvidia 9800gtx'iga on M1 macmini jääkülm.

                Comment


                  Kõik sõltub sellest mille referentsiks võtad. Mina võtsin toaõhu ja fakti, et see korpus saab õhu ainult ühest kohast sisse ja kui see peaaegu kinni toppida, siis ainult nagu konvektsioonile lootma ei tasu jääda. Sellel on veel üks mõju - kui korpus on soojem, on ka vendi pöörded suuremad ja renderduse ajal oli siis "standardis" vent ca 70cm peal vaikses toas kuulda. Praegu on seis nii et töö ajal kuulda ei ole, aga nägu tunneb tuulekest kui sel ajal tagakülge vaadata. Sellises võrdlusskaalas pole mõtet mingist NV kaardist üldse rääkidagi.
                  Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                  Konfutsius

                  Comment


                    ma enda oma ei kuulegi, et ta mingit häält teeb tunnen vaid, et veidike õhku liigub.

                    tekkis selline majapidamisse, töötab. paraku sellel on liiga lühike usb juhtmejupp taga. mõeldud ilmselt läpparitele. ise tahaks et usb-kaabel oleks ca 20cm pikem.
                    viimati muutis kasutaja olavsu1; 15 12 2021, 00:09.

                    Comment


                      Mul on üks projekt, kus linuxit käitav mikroarvuti (Allwinner H3 quad core ühe vaarika taolise plaadi peal) mängib heli üle i2s siini digivõimendi chippi (TFA9879).
                      Ühel hetkel hakkas tähelepanu tõmbama, et kui just võimendi mutes pole, on teine kuidagi müraseks muutunud. Selline arvestatav valge müra, mis ei sõltunud volume asendist. Probleemi leidmisele kulus tükk aega ja alustuseks sai kahtlustatud toite mürasemaks muutumist, selle silumisega tegelevate kondekate degradeerumist, reptiilide kättemaksu ja muud, millele iq peale hakkas.
                      Projekt on siin veninud pikema aja peale ja selle jooksul on nii mõnigi kerneli uuendus aset leidnud. Tegelikult tundus endale ka, et see probleem justkui mingi kerneli uuendusega tekkis, aga kuna sellele mingit loogilist seost ei osanud leida, sai see kõrvale visatud. Aga kuna reptiilid üles ei tunnistanud ja ükski muu variant ka tulemusi ei andnud, siis panin lõpuks digisignaalile klemmid külge, ja pilt nägi välja niimoodi (ülemine on siis word clock ehk LR clock millest dac-id tuletavad signaali kvanitmissageduse, alumine on bit clock mis ei tohiks dac-i väljundit otseselt mõjutama pääseda, kui tahes karvane ta siis ka poleks).

                      Click image for larger version

Name:	pic_0_2.jpg
Views:	321
Size:	222,8 KB
ID:	1117818

                      Internetti eriti põhjalikult kaevandades õnnestus jõuda jälile, et
                      1) H3 suudab oma kellasid kahte moodi sünteesida, sagedusjaguriga ja sigma-delta modulatsiooniga (mitte delta-sigma!). Esimesega saab piiratud hulka sagedusi, nii nagu jagurite stackimise matemaatika lubab, teisega saab ka neid vahepealseid sagedusi.
                      2) Kuna 44.1KHz sagedust pääris täpselt jagurid tekitada ei suutnud, siis tuli kellelgi ühel hetkel hea mõte sigma-delta sisse lülitada, et playback oleks akuraat.
                      3) Mida head inimesed ilmselt ette näha ei osanud, oli see, et see täpsus on statistiline täpsus, mitte iga perioodi puhul tagatud. Ehk siis väljendub päris massiivse jitterina. Antud pildi keskmistamisse isegi terve ulatus ära ei mahtunud, aga mõõtejoonte vahele mahtus 80 nanosekundit.

                      Peale mõningast vägivalda sai protsessor jälle sunnitud kasutama vana head stabiilset, kuid ebatäpsemat (44.06KHz vs 44.1) meetodit, ja ena imet, võimendikivi väljundis on vaikus. Kõrva järgi oli muudatus suurem kui ainult müra, aga ma seda mõõtma ei hakanud, nii et tõendada ei suuda.

                      Click image for larger version

Name:	pic_0_3.jpg
Views:	302
Size:	185,2 KB
ID:	1117819
                      Toidan trolle!

                      Comment


                        mis saab siis kui 44.1kHz asemel on 48kHz?

                        Comment


                          Aparaat ise on midagi sellist?

                          Comment


                            Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                            Aparaat ise on midagi sellist?
                            Hoopis see https://endream.me/
                            Toidan trolle!

                            Comment


                              Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
                              mis saab siis kui 44.1kHz asemel on 48kHz?
                              Kui sigma-delta sagedussüntees on aktiivne, siis ikkagi laperdab. Ma ei ole hetkel salvestanud, kui täpselt pihta ta 48k-le saab sagedusjagurite kaskaadimisega, tegelt võiks seda vaadata küll.
                              Toidan trolle!

                              Comment


                                Esmalt postitatud redart poolt Vaata postitust
                                Et siis unemuinasjutu lugeja?

                                Tegelikult hakkas eelmise lingi kaudu silma üks vägagi huvitav seade E1DA Cosmos ADC,
                                mis reaalselt on vähemalt sama heade ADC parameetritega kui Audio pecision APx555 üle kahekümne korra odavamalt.
                                viimati muutis kasutaja moi; 31 12 2021, 14:14.

                                Comment

                                Working...
                                X