Teade

Collapse
No announcement yet.

Tartu Audioklubi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Re: Vs: Tartu Audioklubi

    Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
    Ma võin ise umbkaudseks näiteks pakkuda Led Zeppelini Carouselambra, seal iga süsteemiga (mina) ei kuule ära kõiki paremas kanalis all eriti paremal olevaid vaiksemaid sündi käike umbes 1-3 minut.
    Aitäh vihje eest, proovin ära. Omalt poolt soovitan kuulata Satriani plaadilt kuuendat lugu (Champagne?). Seal peaks kuuldav olema infrabass.

    Click image for larger version

Name:	IMG_5090.JPG
Views:	1
Size:	108,2 KB
ID:	871805Click image for larger version

Name:	IMG_5091.JPG
Views:	1
Size:	124,0 KB
ID:	871806
    "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

    Comment


      Vs: Re: Vs: Tartu Audioklubi

      Mis asi on infrabass...?

      "Infraheliks nimetataksemehaanilisi laineid, mille sagedus on väiksem kui 16 Hz.
      Inimkõrv nii madala sagedusega helisid ei kuule. Kuid mitmed loomaliigid, näiteks alligaatorid, elevandid, jõehobud, vaalad kuulevad ja tekitavad infraheli ning kasutavad seda ruumis orienteerumiseks."
      https://füüsikaleksikon.ee/artikkel/akustika/infraheli/

      Ma oletaks et midagi sellist?

      Hüppan tagasi ka olvasu1 nimetatud TDA2616 juurde - kas ta ei kvalifitseeru seepärast et tal on väljundis elektrolüüt? Kui nii siis peaks ka Heed'i karbid jäätmekeskusesse viima...

      Ja äramainimise korras - kogu meie ajaviiteelektroonika areng on alguse saanud DIY tegijatest.
      viimati muutis kasutaja OSX; 07 04 2019, 10:30.
      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
      Konfutsius

      Comment


        Vs: Re: Vs: Tartu Audioklubi

        Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
        Mis asi on infrabass...?
        Ma nüüd täpselt ei mäleta, aga äkki oli see mingi Tsaikovski heliteos, mille lindistamisel kasutati ehtsaid ajaloolisi kahureid. LPl oli hoiatus, et see LP võib teie tehnika ära rikkuda, ja plaadil olid need kahuri kohad ilusti näha. Seda pakkunud bassi mida rohkem nimetaks sõnaga mahe.
        Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

        Comment


          Vs: Re: Vs: Tartu Audioklubi

          See on nii madal bass, et iga süsteem seda välja ei mängi, nimetage seda kuidas tahes.
          "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

          Comment


            Vs: Re: Vs: Tartu Audioklubi

            Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
            Mis asi on infrabass...?
            6 keelse bassi kõige jämedama keele kõige madalamad harmoonilised.

            näiteid saab sealt: https://www.thomann.de/intl/ee/harle...ive_series.htm

            Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
            Hüppan tagasi ka olvasu1 nimetatud TDA2616 juurde - kas ta ei kvalifitseeru seepärast et tal on väljundis elektrolüüt?
            sama kivi oli mu ühtedes arvuti kõllides (mingid maxxtro saavutused), kõik mis sealt läbi käis muutus monoks.

            Comment


              Vs: Re: Vs: Tartu Audioklubi

              Esmalt postitatud GU50 poolt Vaata postitust
              Arvasin et see on niigi selge: algne esitus. Kogu audiofiilia käib ümber salvestiste (konservide) taasesitamise maksimaalse naturaalsuse. Vähemalt peaks käima, oleks loogiline.
              Sellepärast küsingi, et see algse esituse mõiste ei ole nii ühene, kui selle üle mõtlema hakata. Enamus lugusid on stuudios salvestatud ja see "ruum" või "lava" mida me kuuleme või hea tehnika puhul ootame kuulvat, seda tegelikult ei eksisteeri. See on täielikult virtuaalne nähtus, mille lõi heliinsener oma peas ja siis puldis. Halvemal juhul ainult puldis. Või näiteks elektrikitarr. See ei kõla ju iseenesest mitte kuidagi. Kas õige kõla on monitori valjuhääldi väljundis, olles läbinud hetkel sisselülitatud effektid? Õnneks on naturaalpillide puhul asi vähe lihtsam, aga siin on ka omad agad. Trumm jõuab meieni mitte "nii nagu ta on" vaid kompressitult. Jne. Õnneks on minu lemmikinstrumendi, inimhääle puhul asi natuke selgem ja sirgem.
              Kokkuvõtvalt, stuudiosalvestuse puhul saab see "naturaalne" olla siis maksimaalselt lähedal helile, mida helimees monteerides kuulis? Aga tegelikult ei. Kui stuudio kõlarid jäävad kvaliteedilt alla hi end tehnikaga kuulajale või on nupukeerajal kuulmiskahjustus, siis me kuuleme tegelikult midagi muud. Halbadest näidetest sobivad mitmed eesti plaadid, kus de-esser paistab olevat sootuks ununenud. Nt Marju Kuudi konserv, Lenna viimane..
              Ka hi-endi reviewerid paistavad jagunevat analüütilise ja musikaalse heli eelistajate vahel. Kumb siis õige on? Kas tipptehnika saab olla samal ajal detailne, neutraalne ja musikaalne?
              Toidan trolle!

              Comment


                Vs: Re: Vs: Tartu Audioklubi

                kuidas elektrikitarr ei kõla.

                mõni kõlab küll: https://youtu.be/zgM9nxYHt_k?t=66

                Comment


                  Vs: Tartu Audioklubi

                  https://www.youtube.com/watch?v=EedGF36YcGI
                  "Directly or indirectly, all issues related to sound should be decided by the ear as an organ of hearing: conclusions that are given by the ear is no longer necessary to challenge. Lord Rayleigh (John William Strutt)

                  Comment


                    Vs: Tartu Audioklubi

                    freeze, missugune neist nüüd unplugged oli?

                    Comment


                      Vs: Tartu Audioklubi

                      Keegi seda Sonicu soovitatud Satriani plaati ka kuulas?

                      Kas Sonic võiks nimetada mõne loo konkreetselt, kus ta leiab infrabassi? Kas näiteks rada 4) Attack võiks selline olla?
                      viimati muutis kasutaja OSX; 07 04 2019, 22:44.
                      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                      Konfutsius

                      Comment


                        Vs: Re: Vs: Tartu Audioklubi

                        Esmalt postitatud redart poolt Vaata postitust
                        Sellepärast küsingi, et see algse esituse mõiste ei ole nii ühene, kui selle üle mõtlema hakata. Enamus lugusid on stuudios salvestatud ja see "ruum" või "lava" mida me kuuleme või hea tehnika puhul ootame kuulvat, seda tegelikult ei eksisteeri. See on täielikult virtuaalne nähtus, mille lõi heliinsener oma peas ja siis puldis. Halvemal juhul ainult puldis.
                        Loeme nüüd uuesti, mida ma kirjutasin. Ilmselt ma ei väljendunud piisavalt üheselt mõistetavalt:
                        Kogu audiofiilia käib ümber salvestiste (konservide) taasesitamise maksimaalse naturaalsuse.
                        Minu jaoks audiofiilia idee on esitada salvestisi võimalikult originaalsel/naturaalsel kujul, nii nagu salvestaja on selle teinud. Head salvestused ongi head kuulata, kehvad salvestused ongi ebameeldivad kuulata. Siin ka vastus Sonicule: elektripillid kõlagu nii nagu salvestaja nad on salvestanud.
                        Ühel hetkel, kui mu kodune tehnika kerkis teatud tasemele, osutus võimatuks poolte riiulis olevate CD-de kuulamine nende viletsa helirežii tõttu, süsteemi läbipaistvus enam ei maskeerinud kehva tööd.

                        Ka hi-endi reviewerid paistavad jagunevat analüütilise ja musikaalse heli eelistajate vahel. Kumb siis õige on? Kas tipptehnika saab olla samal ajal detailne, neutraalne ja musikaalne?
                        (vahemärkusena: kas oleks täpsem kasutada mõistet "muusikaline" (ingl. k. omadussõna "musical")? "Musikaalne" seostub hoopis teiste asjadega.)
                        Aga vastusena küsimusele arvan, et piisavalt hea süsteem seob omavahel tasakaalus detailsust, muusikalisust, olles samal ajal piisavalt neutraalne (võimendusega jupp traati). Ja sellises suunas peakski pürgimused olema, mitte otsima mingeid "huvitavaid" kõlavärvinguid ja veidraid lavapilte.
                        Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

                        Comment


                          Vs: Tartu Audioklubi

                          Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                          Keegi seda Sonicu soovitatud Satriani plaati ka kuulas?
                          Youtube varianti, seal midagi nii väga madalat ei olnud, 40 Hz kandis oli see põhi rõhk.

                          Comment


                            Vs: Re: Vs: Tartu Audioklubi

                            Esmalt postitatud GU50 poolt Vaata postitust
                            Loeme nüüd uuesti, mida ma kirjutasin. Ilmselt ma ei väljendunud piisavalt üheselt mõistetavalt:

                            Minu jaoks audiofiilia idee on esitada salvestisi võimalikult originaalsel/naturaalsel kujul, nii nagu salvestaja on selle teinud. Head salvestused ongi head kuulata, kehvad salvestused ongi ebameeldivad kuulata. Siin ka vastus Sonicule: elektripillid kõlagu nii nagu salvestaja nad on salvestanud.
                            Ühel hetkel, kui mu kodune tehnika kerkis teatud tasemele, osutus võimatuks poolte riiulis olevate CD-de kuulamine nende viletsa helirežii tõttu, süsteemi läbipaistvus enam ei maskeerinud kehva tööd.

                            Aga vastusena küsimusele arvan, et piisavalt hea süsteem seob omavahel tasakaalus detailsust, muusikalisust, olles samal ajal piisavalt neutraalne (võimendusega jupp traati). Ja sellises suunas peakski pürgimused olema, mitte otsima mingeid "huvitavaid" kõlavärvinguid ja veidraid lavapilte.
                            Hea küll. Filosoofilisest vaatevinklist on siin minu arvates siiski palju määramatust, aga praktilisest aspektist see pole oluline. Seega sinu arvates on hi endi eesmärk stuudio masteri moonutustevaba konvertimine helirõhuks. Ma tegelikult arvan ise ka sama.

                            Aga mulle tundub, et teine pool hi endist püüab leida justnimelt neid huvitavaid kõlavärvinguid või siis sellist kompromissi, et ka see halvasti miksitud pool plaadiriiulist ühel hetkel teed prügikasti ei leiaks. Justnimelt hi endis.
                            Isegi paistab, et enam kui hi-fis, kus püütakse lihtsalt tootmiskulusid optimeerides lihtsalt good enough tulemus teha.

                            Võtame kasvõi lamptehnika, millega ka sina tegeled. Lampvõimendite mõõdetavad parameetrid on halvemad kui hästi tehtud diskreetsel või kivivõimul. Ometi on ta rohkem hi end, kui vaadata entusiastide seas valitsevat arvamust.
                            Toidan trolle!

                            Comment


                              Vs: Re: Vs: Tartu Audioklubi

                              Esmalt postitatud GU50 poolt Vaata postitust
                              Ühel hetkel, kui mu kodune tehnika kerkis teatud tasemele, osutus võimatuks poolte riiulis olevate CD-de kuulamine nende viletsa helirežii tõttu, süsteemi läbipaistvus enam ei maskeerinud kehva tööd.
                              Järelikult on sul veel arenguruumi
                              Mina olen jõudnud sellise tasemeni, et peaaegu kõik plaadid kõlavad hästi.
                              "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

                              Comment


                                Vs: Re: Vs: Tartu Audioklubi

                                Esmalt postitatud Sonic poolt Vaata postitust
                                Mina olen jõudnud sellise tasemeni, et peaaegu kõik plaadid kõlavad hästi.
                                Järelikult on sul veel arenguruumi.
                                Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

                                Comment

                                Working...
                                X