Teade

Collapse
No announcement yet.

Tartu Audioklubi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Tartu Audioklubi

    Esmalt postitatud GU50 poolt Vaata postitust
    Järelikult on sul veel arenguruumi.
    Väga õige, kõigil on alati arenguruumi, kellel rohkem, kellel vähem.

    Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
    Keegi seda Sonicu soovitatud Satriani plaati ka kuulas?

    Kas Sonic võiks nimetada mõne loo konkreetselt, kus ta leiab infrabassi? Kas näiteks rada 4) Attack võiks selline olla?
    Ma ju kirjutasin, et 6. lugu. Kui sa aga seal midagi ei kuule, siis pole selles sinu kõrvakuulmine süüdi.

    Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
    Youtube varianti, seal midagi nii väga madalat ei olnud, 40 Hz kandis oli see põhi rõhk.
    Ma ju hoiatasin, iga süsteemiga see kuuldav pole.
    viimati muutis kasutaja Scott; 14 04 2019, 06:08. Põhjus: järjestikpostitused kokku (3 tk)
    "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

    Comment


      Vs: Tartu Audioklubi

      Esmalt postitatud Sonic poolt
      Ma ju hoiatasin, iga süsteemiga see kuuldav pole.
      Ma mitte ainult ei kuulanud vaid analüüsisin ka spektraalanalüsaatoriga, alla 40 Hz youtube varindis midagi sisulist ei olnud. Kuigi bass on sellise iseloomuga et tundub kuulamisel väga madal.

      Comment


        Vs: Tartu Audioklubi

        Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
        Kuigi bass on sellise iseloomuga et tundub kuulamisel väga madal.
        Aga millest see tingitud võib olla? Mulle tundus, et see polnudki mingi muusikainstrument, vaid generaatoriga tekitatud heli. On see võimalik?
        viimati muutis kasutaja Sonic; 08 04 2019, 13:50.
        "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

        Comment


          Vs: Tartu Audioklubi

          Minu arust oli see sündi bass.

          Comment


            Vs: Tartu Audioklubi

            Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
            Minu arust oli see sündi bass.
            6. loos, kohe algusest peale?
            "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

            Comment


              Vs: Tartu Audioklubi

              6. lugu on algusest peale mitte alla 36Hz, nii 40-50 sekundi pärast käib üks noot all 25Hz juures - ühe korra.

              Miks ma nimetasin 4. lugu? Sest seal on alumine harmooniline 20Hz ja see tõuseb sujuvalt 43Hz'ni pea nagu sweebiga, korduvalt, on kuulda ja näha et üle 30Hz on muutus rohkem astmeline.

              7. lugu on veelgi parem, seal on kohe algusest ca 32Hz juures tugev signaal, tugevam kui kõrgemad harmoonilised.

              Plaadil on veel mõned lood kus on 20Hz kandis osiseid, näiteks 10. kus viskab harmoonilist ülalt alla nii 24Hz'ni (nagu tagurpidi sweebiga).


              ...4. loo puhul leiavad bassid minu toas üles puhvetkapi, milles asuvad pokaalid hakkavad suhtlema... Kui viimati testisin sweebiga siis oli selleks vajalik sagedus 23Hz .

              Esmalt postitatud Sonic poolt Vaata postitust
              See on nii madal bass, et iga süsteem seda välja ei mängi, nimetage seda kuidas tahes.
              Jajaa...
              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
              Konfutsius

              Comment


                Vs: Tartu Audioklubi

                Esmalt postitatud Sonic poolt Vaata postitust
                Aga millest see tingitud võib olla? Mulle tundus, et see polnudki mingi muusikainstrument, vaid generaatoriga tekitatud heli. On see võimalik?
                https://www.upload.ee/files/9803706/bass.flac.html
                Kui oli lingitud failikeses kõlavatest nootidest madalam, siis kindlapeale sünteesitud.

                https://www.youtube.com/watch?v=CMHelMkdy0Q

                Comment


                  Vs: Tartu Audioklubi

                  Suure oreliga on bassipedaalidega võimalik kuni 4Hz mängida. https://www.youtube.com/watch?v=qEVd2vdWYc0
                  Kõik meeldiv tuleb lambist...

                  Comment


                    Vs: Tartu Audioklubi

                    Ootan huviga sonicu vastulauset/arvamust 6. loo OSX madalate sviibiga mõõtmisele ja kõrvaga/torsoga kuulamisele. Võibolla erinevas ruumis või Valgas on helitajumine erinev?

                    To maaalune: oli kogemus ja millest ka kunagi kirjutasin - Milano katedraal - kuus orelit, kõik tegid üheaegselt klahviproove - kui asi madalaks läks - oli tiba ebamugav/õudne - tekkis tunne nagu maavärina ootus.
                    Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                    Comment


                      Vs: Tartu Audioklubi

                      Kuuendat lugu torsoga eriti nagu ei kuula, kui helitugevus normaalne on. Torso tajub natuke madalamaid asju, vähemalt minu puhul.
                      Sviipinud ma ei ole, kuulasin nii et DAC väljund läks lisaks ka arvutisse kus FFT 32768 pts resolutsiooniga 1,346Hz näitab reaalajas mis helis on.
                      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                      Konfutsius

                      Comment


                        Vs: Tartu Audioklubi

                        Tartu Audioklubi järjekordne kogunemine 11. aprill k.a. kell 19 alates. Koht: Tähe 118, teine korrus, endiselt Tartu linn.
                        Proovime uurida ja võrrelda kuulsusrikkaid VFet võimendeid.
                        Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

                        Comment


                          Vs: Tartu Audioklubi

                          Väga hea, proovin kohal olla.

                          Comment


                            Tartu Audioklubi

                            Esmalt postitatud Sonic poolt
                            Ma ju kirjutasin, et 6. lugu. Kui sa aga seal midagi ei kuule, siis pole selles sinu kõrvakuulmine süüdi.
                            On küll süüdi kõrvakuulmine.

                            Esmalt postitatud GU50 poolt
                            Tegevuse käigus vahetasime 3 võimendit: alustasime A-klass SE lampvõimendiga, edasi Sony VFet TA-5650 kultusvõimendi, kolmandaks A-klass SX-Amplifier transistorvõimendi. Tulemus võimendite vaheldamisest sisuliselt ei muutunud, puudujäägid AP kõlarite helis olid samad. Muudatus kirkamas suunas toimus AP kaasa toodud kaablite kasutamisel, mis aga üldpilti ei muutnud. Ja see pole ainult minu arvamus. Meil oli seltskonnas lisaks suvalistele kohalikele melomaanidele ka muusika-alase kõrgharidusega inimene, kes oskab eristada orkestripille ja tunneb nende originaalset kõla, samuti pikema staažiga ja asja nii teoorias kui praktikas tundev kõlarite projekteerija.
                            GU50 Mine kõrvaarsti juurde


                            Tänan nõuannete eest. Minu ego on liiga suur, sest olen õppinud ära tundma halba tulemust? Tere tulemast Mangi, Nastja ja teiste taoliste "elu edasiviijate" seltskonda!
                            ...
                            Miks sa lamised siin foorumis ja vait olid kokkutulekul.Kus siis su kriitika oli kui sa neid kõlareid kuulasid.Ahjaa ega Ferrari ei saavuta tipkiirust 300+ kui vahel on siguli mootor.Sama kehtib ka helide maailmas sa võid toppida kõlaridele järgi igasugust võimu,seni sa head tulemust ei saavuta kui pole leidnud seda õiget.Mina usun oma kõrvu mitte mõõtmistulemusi.


                            Sarnaseid väljendeid kasutaksin mina AP kõlarite kohta: pole lava, kesksagedus on kuskil kaugel/olematu, pole loetavat bassi, instrumentide kõla on ebaloomulik.
                            Ei pea ennast harima.Kas sa kuuled või ei kuule.ongi lihtne mingit kunsti siin pole.
                            viimati muutis kasutaja Scott; 14 04 2019, 06:14. Põhjus: järjestikpostitused kokku (kasuta multiquote nuppu mitme postituse tsiteerimisel)

                            Comment


                              Vs: Re: Vs: Tartu Audioklubi

                              Esmalt postitatud waints poolt
                              Ei pea ennast harima.Kas sa kuuled või ei kuule.ongi lihtne mingit kunsti siin pole.
                              Jah, part ka kuuleb. Inimene arvab end kuulvat, aga tegelikult ei oska kuulata. On kunst, on. Astu raamidest välja, hakkad aru saama. Ühe lausega teemaselgituse valdamine viitab tugevasti raamidele.
                              Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

                              Comment


                                Vs: Re: Vs: Tartu Audioklubi

                                Käisin kohal ja seltskond oli meeldiv Suured tänud organiseerijatele ja jõudu neile edaspidi. Tänades

                                Comment

                                Working...
                                X