Teade

Collapse
No announcement yet.

Tartu Audioklubi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Re: Vs: Tartu Audioklubi

    Tänud nendele kes hindasid mu tööd ja neid oli piisavalt palju .Ja huvitav oleks teada miks klubi lõpuni olid mängus minu kehvad kõlarid ja kaablid? PALUN VASTUST. Eerik võiks hinnata teiste tööd aga seda ei ole. Su EGO on väga suureks paisunud! Ja see pole ainult minu arvamus.


    GU50 kõlaritel on potensiaali, aga teie ei oska seda ära kasutada. Kõlar võib olla ilus, valjukad super- aga heli on kõlarites kinni, pole lava aga bassi....! Bassis on määrav mitte madalate helide kogus,vaid täpsus ja nootide loetavus.
    Tartu pets- kui sinu tegevustulemused on negatiivsed siis ära tee selliseid jareldusi. Üks tund sõitu Haapsalusse ja võid kuulata kuidas need muditud vene valjukad mängivad. Kutsun lahkelt kõiki külla, keda huvitab hea heli. Mu tel. 5034719 .

    Comment


      Tartu Audioklubi

      Esmalt postitatud aleksander peterson poolt Vaata postitust
      Koerad hauguvad, karavan liigub.
      Sa võid lollitada mõnda üksikut inimest lõpmatuseni.
      Sa võid lollitada kõiki inimesi natuke aega.
      Aga sa ei saa lollitada kõiki inimesi lõpmatuseni.
      Loodame et karavan ei eksi kõrbesse ära.

      Esmalt postitatud aleksander peterson poolt Vaata postitust
      Ja huvitav oleks teada miks klubi lõpuni olid mängus minu kehvad kõlarid ja kaablid? PALUN VASTUST.
      Meil oli külas inimene kaugelt oma kõlaritega. Klubiõhtu kestab meil 2 tundi, üle selle pole mõtet intensiivselt kuulata, kõrv väsib ja läheb läminaks nagu meeste seltskonnas ikka. Viisaka inimesena leian, et kui inimene tuleb kaugelt, siis kuulame selle 2 tundi neid kõlareid ja püüame imet tabada. "Kohalikke" lairibakõlareid ei kuulatud seega üle 15 minuti, kuna see ei olnud seekordse kogunemise eesmärk.
      Tegevuse käigus vahetasime 3 võimendit: alustasime A-klass SE lampvõimendiga, edasi Sony VFet TA-5650 kultusvõimendi, kolmandaks A-klass SX-Amplifier transistorvõimendi. Tulemus võimendite vaheldamisest sisuliselt ei muutunud, puudujäägid AP kõlarite helis olid samad. Muudatus kirkamas suunas toimus AP kaasa toodud kaablite kasutamisel, mis aga üldpilti ei muutnud. Ja see pole ainult minu arvamus. Meil oli seltskonnas lisaks suvalistele kohalikele melomaanidele ka muusika-alase kõrgharidusega inimene, kes oskab eristada orkestripille ja tunneb nende originaalset kõla, samuti pikema staažiga ja asja nii teoorias kui praktikas tundev kõlarite projekteerija.

      Eerik võiks hinnata teiste tööd aga seda ei ole. Su EGO on väga suureks paisunud! Ja see pole ainult minu arvamus.
      Tänan nõuannete eest. Minu ego on liiga suur, sest olen õppinud ära tundma halba tulemust? Tere tulemast Mangi, Nastja ja teiste taoliste "elu edasiviijate" seltskonda!

      Hindan väga sellist tööd, millel on korralik resultaat. Teen kriitikat, kui leian ebakohti ja põhjendan (vt. eespoolseid kommentaare). Ja korraliku kõlaritöö tulemust hindavad ka paljud muud inimesed, kes oskavad kuulata. Kuulamist tuleb järjekindlalt õppida, seda oskust ei ole antud loodusest niisama kellelegi. Part ka kuuleb.
      Kui AP kõlarid oleks esitanud arvestatava tasemega heli, siis ma sellest heal meelel ka kirjutaks. Kahjuks ei ole AP suutnud mulle esitleda ühtegi sellist kõlarit, mille heliga võiks rahul olla, ka mitte tema enda juures kodus.
      Palun esitada nende esitletud kõlarite reaalsed mõõtmistulemused graafikute näol, nagu on üldiselt kombeks, siis võime nendest edasi rääkida.

      GU50 kõlaritel on potensiaali, aga teie ei oska seda ära kasutada. Kõlar võib olla ilus, valjukad super- aga heli on kõlarites kinni, pole lava aga bassi....! Bassis on määrav mitte madalate helide kogus,vaid täpsus ja nootide loetavus.
      Sarnaseid väljendeid kasutaksin mina AP kõlarite kohta: pole lava, kesksagedus on kuskil kaugel/olematu, pole loetavat bassi, instrumentide kõla on ebaloomulik.

      Kohalikud lairibakõlarid resoneerivates korpustes (räägime nendest teistest, mitte AP valmistatutest, ja need kõlarid ei ole minu omad ega isegi minu initsiatiivil valmistatud) on ühed parema heliga lairibad, mida olen kuulnud. Kindlasti on neil puudusi nagu kõigil lairibadel, kuid mitte selliseid nagu AP 15 minutise ebaõige kuulamiskoha (praktiliselt kõlari küljelt) jälgides siin arvab.
      Kohalolnud lairibakõlarite mõõtmistega tegeldakse.

      Tartu pets- kui sinu tegevustulemused on negatiivsed siis ära tee selliseid jareldusi. Üks tund sõitu Haapsalusse ja võid kuulata kuidas need muditud vene valjukad mängivad. Kutsun lahkelt kõiki külla, keda huvitab hea heli. Mu tel. 5034719 .
      Harige ennast teadlikult, lugupeetavad audiohuvilised. Ärge laske endale lihtsalt kaunisjutuga kärbseid pähe ajada. "Huvitav" heli ei ole enamasti õige heli. Vaadake ka reaalseid mõõtmistulemusi.
      viimati muutis kasutaja Scott; 14 m 2019, 05:58. Põhjus: järjestikpostitused kokku
      Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

      Comment


        Vs: Re: Vs: Tartu Audioklubi

        Igav. Kui GU50 arvab et on kõvasti arenenud siis kus seda tulemust saab veel näha peale Tartut? Veel kord-igav. Ei pea vastama- ma lahkun foorumist.

        Comment


          Vs: Re: Vs: Tartu Audioklubi

          Esmalt postitatud aleksander peterson poolt Vaata postitust
          ...Veel kord-igav. Ei pea vastama- ma lahkun foorumist.
          Igale nõukogude insenerile õpetati, et tõe kriteerium on praktika.

          On AP kõlarid.

          On GU50 arvamus nendest.

          Need vastanduvad.

          GU50 argumendid ei saa mingi ratsionaalse loogika järgi olla põhjuseks foorumist lahkumiseks - kui just GU50 väited paika ei pea...

          Ehk oleks siit edasi liikudes pinnast konstruktiivseks tootevõrdluseks?

          Comment


            Vs: Re: Vs: Tartu Audioklubi

            Kuulge Tallinna rahvas, äkki ostaks mõne maja ära, ja asutaks oma Audiclubi. On siin kedagi, kes seda arutada tahaks?
            Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

            Comment


              Vs: Re: Vs: Tartu Audioklubi

              Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
              ... äkki ostaks mõne maja ära,...
              Vaevalt sellist imetegu juhtuma hakkab...

              Comment


                Vs: Re: Vs: Tartu Audioklubi

                Maja ostmine on otseloomulikult komplitseeritud, küll aga võiks mõne tühja, samas aga enam-vähem maja skvottida. Loomulikult tuleks selline maja kõigepealt leida, edasi on juba delo tehniki, nagu meie vene sõbrad ütlevad

                Comment


                  Vs: Re: Vs: Tartu Audioklubi

                  Esmalt postitatud Veix7 poolt Vaata postitust
                  Maja ostmine on otseloomulikult komplitseeritud, küll aga võiks mõne tühja, samas aga enam-vähem maja skvottida.
                  Ehh, ülemõtlejad - see, mida oleks vaja, on tühi garaaž, mida heliesituseks tuunida. Kohviautomaat võib nurgas seista ning autod seisavad tänapäeval tihti ka väljas...

                  Comment


                    Vs: Re: Vs: Tartu Audioklubi

                    Esmalt postitatud aleksander peterson poolt Vaata postitust
                    Koerad hauguvad, karavan liigub.
                    Esmalt postitatud GU50 poolt Vaata postitust
                    .... Loodame et karavan ei eksi kõrbesse ära.
                    Jne.

                    Kasutan meie ühise tuttava tsitaati: Katsuge olla!
                    Kas klubis teemakohased arvamusavaldused keelatud, et peab siin meedias "lõuga taguma"?

                    Comment


                      Vs: Re: Vs: Tartu Audioklubi

                      Esmalt postitatud melll poolt Vaata postitust
                      Kas klubis teemakohased arvamusavaldused keelatud, et peab siin meedias "lõuga taguma"?
                      "Klubi" on siia püünele asetatud, nii et mõttevahetuse taunimine foorumiformaadis tundub pehmelt öeldes kummastav.

                      Samas - olles realist - paaritunnine esitlusseanss ei jäta kuigi palju aega mõtiskluseks ega sügavamaks järeldustetegemiseks, nii et kui vastav teema on olemas, siis see võiks olla ka adekvaatne koht järelmuljetamiseks.

                      Comment


                        Vs: Re: Vs: Tartu Audioklubi

                        Oleksid seekord pidanud ka aega võtma mõtiskluseks ja sügavamaks järeldustetegemiseks enne vastamist.
                        Minupoolt väljatoodud tsitaadid härraste vestlusest ei lõhna küll mõttevahetuse ega järelmuljetamise järgi.
                        Krt. keegi pole tauninud mõttevahetust vaid sopaga loopimist.
                        viimati muutis kasutaja Scott; 14 m 2019, 05:59. Põhjus: eelnevat ei pea täielikult tsiteerima

                        Comment


                          Vs: Re: Vs: Tartu Audioklubi

                          Esmalt postitatud melll poolt Vaata postitust
                          Krt. keegi pole tauninud mõttevahetust vaid sopaga loopimist.
                          Õige tähelepanek. Toodi klubile kuulata kõlarid - need ei vastanud ootustele. Sellest mainis mitu inimest, kes neid kuulasid. Kõlarite valmistaja keeldus kriitikat vastu võtmast, selle asemel ründas isiklikus plaanis. Mida teha sellises olukorras? Kas jätkan Tartu Audioklubi kogunemistel toimuva tehnika asjus info/hinnangute andmist, või peaksin ka "lahkuma foorumist"?
                          Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

                          Comment


                            Vs: Re: Vs: Tartu Audioklubi

                            Esmalt postitatud melll poolt Vaata postitust
                            Oleksid seekord pidanud ka aega võtma mõtiskluseks ja sügavamaks järeldustetegemiseks enne vastamist.
                            Minupoolt väljatoodud tsitaadid härraste vestlusest ei lõhna küll mõttevahetuse ega järelmuljetamise järgi.
                            Krt. keegi pole tauninud mõttevahetust vaid sopaga loopimist.
                            Sinu poolt toodud tsitaadid on metafoorid - ega siin vist "tütarlastepansion" ka päris ei ole.
                            Minu arvates on need sopaloopimisest veel suhteliselt kaugel, kuid eks ilu on vaataja silmades.

                            Comment


                              Vs: Re: Vs: Tartu Audioklubi

                              Targem peaks järele andma. Arvan et mõlemal on õigus, õigus omale arvamusele. Ütled ja aitab. Vastusele vastata pole nagu viisakas. Eriti jabur on vastata vastusele, mille vastuses oli vastus vale sinu arvates. Kui see välja jätta siis on kõik korras, kevad ilus käes. Ilusat kevadet. Kui hästi läheb tuleb kedade järel suvi.

                              Comment


                                Vs: Re: Vs: Tartu Audioklubi

                                Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust
                                Sinu poolt toodud tsitaadid on metafoorid - ega siin vist "tütarlastepansion" ka päris ei ole.
                                Minu arvates on need sopaloopimisest veel suhteliselt kaugel, kuid eks ilu on vaataja silmades.
                                Ei leia, et läbi lillede pikalt saatmine oleks vähem pikalt saatmine kui otse välja öeldes. On ju veel igasugu toredaid "metafoore" - "iga ... kiidab oma ..." jne jne.
                                -

                                Comment

                                Working...
                                X