Teade

Collapse
No announcement yet.

Tartu Audioklubi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Tartu Audioklubi

    Esmalt postitatud ats poolt Vaata postitust
    Siiski, võiks ka Tallinnas kord kuus kuskil koos käia. Aga sellest pikemalt võiks vast arutada kuskil mujal, et mitte Tartu meeste teemat solkida.
    Mis asi Sind takistab seda koosviibimise üritust organiseerida. Aga ilma eesmärgita see vist ei õnnestu. Need Tartu vennad on rohkem salaühingu moodi, mingit tagasisidet sealt ei tule, mida nad meie ühiskonnale pakuvad?
    Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

    Comment


      Vs: Tartu Audioklubi

      Jajah, eks need klubid olegi sellised kooskäimise kohad, kus reaalses elus aetakse ja arutatakse asja. Netis kirjutamise klubid on teised asjad ja kahjuks igale poole 100% ei jõua.
      Aga toome tallinnlastele asja lähemale: 2-3. märts k.a. saab näha Tartu Audioklubi esindust Soomes Vantaa High End Audiomessil, mis toimub Vantaa Sokos Hotel'is.
      Korraldaja infoleht siit: https://www.hifi-highend.fi/

      Click image for larger version

Name:	HiFi-HighEnd_Panorama_980x120_03.jpg
Views:	1
Size:	106,4 KB
ID:	871716
      Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

      Comment


        Re: Vs: Tartu Audioklubi

        Järjekordne Tartu Audioklubi kogunemine 14. märts k.a. Koht endine: Tähe 118.
        Kes kardab et ei leia kohta üles, kirjutab mulle palun privas ja saab telefoninumbri, millelt saab jooksvalt infot. Luban et hoian telefoni pidevalt kõrvaääres
        Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

        Comment


          Vs: Re: Vs: Tartu Audioklubi

          Kade kohe Tartu meeste peale.

          Comment


            Vs: Re: Vs: Tartu Audioklubi

            Järjekordne Tartu Audioklubi kogunemine 28. märts k.a. Koht endine: Tähe 118.
            Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

            Comment


              Vs: Re: Vs: Tartu Audioklubi

              Võtan osa. Kohale tulen oma tehtud asjadega.

              Comment


                Vs: Re: Vs: Tartu Audioklubi

                Esmalt postitatud aleksander peterson poolt Vaata postitust
                Võtan osa. Kohale tulen oma tehtud asjadega.
                Kahju, et te sellest natuke varem ei teavitanud.

                Comment


                  Vs: Re: Vs: Tartu Audioklubi

                  Räägime siis veidi lahti, mis 28.03 klubiõhtul toimus. Alljärgnev ei ole otseselt Tartu Audioklubiga seotud, edaspidine neid teatud kõlareid puudutav info tuleks liigutada vajadusel kõlarite rubriiki.
                  Ilmselt saan mingi seltskonna viha oma kaela, öeldes siin alguseks, et kõik kes kummardavad kõlarivalmistust puhtalt "mulle-tundub"-meetodil ja esoteerikat kaasates, võivad edasilugemise vahele jätta.
                  Kõlarid mida esitleti, ei kvalifitseerunud muuks kui näiteks, mis sünnib kui kõlar valmistada ülalmainitud meetoditega, võttes baasiks üldjoontes alaväärtusliku NSVL-toodetud lairiba valjuhääldi, võin eksida, aga minu meelest oli 10ГД-36(10ГДШ-1?). Selline valjukas oli huvitav aastal 1984, sest siis lihtsalt ei olnud paremaid saada.
                  Kõlarite tekitatud heli suutis tappa tõhusalt salvestiste ruumilisuse ja detailsuse, olles seejuures ikkagi justkui "ühe-valjukaga-lairiba". Baasvaljuhääldile (doonorile) omaselt bassiosa oli puudulik, tunde järgi ütleks üks oktav oleks võinud allpool veel lisa olla, aga see hiilgas puudumisega. Kõrgemad sagedused lõppesid ka üsna kiirelt, valjukal puudus (oli eemaldatud?) kõrgete sageduste difuusor ja lairibad ei pruugi sellisena olla eriti kõrgete sageduste sõbralikud. Koonust oli töödeldud pronksikarva ollusega, mille olemust ja vajadust oskab töötleja ise ilmselt paremini selgitada.
                  Lühidalt: tulemuseks oli heli, mis ei vastanud küll minu ootustele ega arusaamadele, teoreetiliselt kultusobjektile sobivast kaugeltki rääkimata. Asja ei parandanud oluliselt ka madalaid sagedusi summutavad/kõrgeid rõhutavad kaablid.
                  Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

                  Comment


                    Vs: Re: Vs: Tartu Audioklubi

                    Väga õige märkus. Lairibad ei mängi, eriti mis on tehtud vene valjukatest. Isetehtud kaablid on ka suur jama.

                    Comment


                      Vs: Re: Vs: Tartu Audioklubi

                      Esmalt postitatud aleksander peterson poolt Vaata postitust
                      Väga õige märkus. Lairibad ei mängi, eriti mis on tehtud vene valjukatest. Isetehtud kaablid on ka suur jama.
                      Kriitika on edasiviiv jõud, selle peale ei ole mõtet tütarlapselikult solvuda. Parem teha järeldused ja edasi teha paremini.
                      Ma ei pea enam vajalikuks vait olla, kui miski tõsiselt ei meeldi. Ja AP esitletud kõlarid ei avaldanud mulle olulist muljet mingis mõttes. AP on tore mees, ja tore on ka et vaevub kõlarite valmistamisega tegelema. Aga ma ei ole kuulnud veel ühtegi AP valmistatud kõlarit, mis arvestatava kvaliteeditasemega heli tekitaks. Kas on probleem selle loomeprotsessiga liituvas posimiselaadses tegevuses, ja/või selles et nende kõlarite loomisel ei paista eriti tehnilist tausta kasutatavat. Kas keegi on kuskil näinud reaalseid andmeid AP kõlarite kohta? Või käib hindamine alati "kuula-kui-ägedalt-käib" meetodil?
                      AP ei ole Eestis ainuke selline kõlarivalmistaja, kelle teosed on avaldanud küllaltki intensiivset negatiivset muljet, et mainimata jätta: Pärnus on ka üks noormees, nimesid/hüüdnimesid nimetamata, kes armastab kõlarite juures esoteerset posimist ja ka tema tulemused, mida on õnnestunud kuulda, on analoogilised.

                      Kahjuks ka publik (audiofiilid) armastavad audioposimist mingil kummalisel põhjusel, eelistades sellist tegevust tervemõistuslikule reaalsete põhjendustega lähenemisele. Võimalik et praegune aeg, mis soosib igasugu posijaid, nõidasid, kristallikaupmehi, horoskoobikoostajaid ja ennustajaid - soosib ka audioposimist. Ei tahaks uskuda, et inimesed on rumalamaks jäänud, küll aga on neil tänapäeval rohkelt võimalusi enda harimatust/piiratust demonstreerida ja audioala ei ole siin erandiks.

                      Lisaks sellele ütlen üldiselt: jah, kogemuspõhiselt pakun 95% lairibakõlaritest maailmas ilmselt annavad nõrgapoolse tulemuse. Lairibasid korralikult toimima saada on peaaegu võimatu ülesanne. Need nn. toimivad lairibakõlarid toimivad ka teatud kompromisside arvelt. Teatud piirist kompromiss enam ei toimi, nagu mina kuulsin AP kõlaritest.

                      Eestis on õnneks ka selliseid kõlareid loovaid inimesi (vajadusel nimetan ka nimesid), kes end pidevalt täiendavad teoreetilises plaanis, lisaks aastatepikkusele praktilisele kogemusele. Selliste inimeste looming väärib tähelepanu, sest kogetud tulemused on täiesti maailma tipptasemel. Ja nemad miskipärast ei tegele posimisega.

                      Kaableid võib ikka ise teha, mina ka teen oma kaablid ise. See on ainuke võimalus täpselt teada, mis päriselt on kaablite sees. Aga ma ei tee kaableid sellejaoks, et nende abil mingit teatud saundi saavutada, vaid eesmärgiks on signaali energia võimalikult kadudeta ja häirekindlalt viimine allikast tarbijani.
                      Kui on vaja mingeid erilisi saunde taga ajada, siis tuleb panna võimendile tämbrinupud või kasutada ekvalaiserit või midagi sellist, millega saab signaali täiendavalt moonutada. See oleks märksa tõhusam kui kaablitega mängimine.
                      Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

                      Comment


                        Vs: Re: Vs: Tartu Audioklubi

                        Käisin ka esimest korda Tartu audioklubi kokkutulekul. Väga meeldiv ja asjalik seltskond oli kokku tulnud aga ma ei saa nõustuda GU50 jutuga nagu poleks Aleksander Petersoni kõlari heli midagi väärt. Minule isiklikult meeldis väga nende detailne ja avatud heli et otsustasin sõita pühapäeval Haapsallu neid uuesti kuulama. Väga tore päev lõppes sellega et tellisin temalt kõlarid Noema 12 tolliste valjukatega. Kes tahab tõelist lairiba soundi kuulata soovitan külastada Haapsalus Aleksandrit kes võtab alati lahkelt vastu.

                        Comment


                          Vs: Re: Vs: Tartu Audioklubi

                          GU50-ga täitsa nõus. Mu 4GD-35 ja 10GD-36 kooslus on "rahuldav" mitte silmapaistev. Täidab rolli, mis "põlve peal esoteerikaga" tehes tuli ehk mulle meeldib. Eraldi seisvate elementide karakteristika häired on kuulda. Kuid koos moodustasid ühtlasema heli. Mitte PAREMA vaid vähenenud induviduaalsete häiretega, pool-õnnega juhtus. Bassiotsa pole ja topeltkoonus ei suuda peale sahina erilist kõrget sagedust genereerida. Algusest peale oli plaan nende kahega paaritada korralikum kõrgsagedus ja 8" papi keskel asetsevad pisikesed kuplid asendada faasipunnidega. Kuna antud kooslus elab 2.1 süsteemis siis bassi otsa toimetab midagi muud. Samas kõige suurem kriitika on 10GD poroloonist lõdvikud...need on nagu inimene, surevad õhu käes olles ära. Kokkuvõtvalt katsetasin mis mingi "esoteeriline trikk" tähendab ja mis tulemi annab. Kas open-baffle on nõnda õhuline? Kas nurga all või põrandaga 90 kraadi? Paralleelis või jadas? Sain omad vastused mida oma kõrvaga suudan kuulda.
                          Fools and fanatics are always certain of themselves, but wiser people are full of doubts

                          Comment


                            Vs: Re: Vs: Tartu Audioklubi

                            Esmalt postitatud audiohoolik poolt Vaata postitust
                            Minule isiklikult meeldis väga nende detailne ja avatud heli
                            No näed - mees leidis selle, mille mina leidsin puuduvat. Võibolla aastat 10 tagasi oleks ise ka arvanud sedasi, aga kuulamise õppimine on elukestev protsess, nagu olen korduvalt varem öelnud ja oskused aja jooksul paranevad ka selles vallas. Ja ka need AP kõlarid toimisid nii nagu nad tal enamasti kõlanud on.
                            Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

                            Comment


                              Vs: Re: Vs: Tartu Audioklubi

                              võibolla teeb audiometrist selleks kus probleem peidus?

                              Comment


                                Vs: Re: Vs: Tartu Audioklubi

                                Koerad hauguvad, karavan liigub.

                                Comment

                                Working...
                                X