Teade

Collapse
No announcement yet.

Minu kodukino ja HI-FI tehnika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

    Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
    Miks sa teise kanali mängust välja jätad?
    Ei tahtnud joonist segaseks ajada. Suppari ajad faasi ju ainult ühe poolega, sellega mis on lähemal.

    Comment


      Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

      Aga siis hakkab teine kõlar tegema kakofooniat subbaka suhtes.

      Comment


        Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

        Alla 300 Hz, ei ole heli lokaliseeritud ja sub kasutatakse tavaliselt alla 100 Hz, nii et teoreetiliselt saab selle panna kõikjale, vahet pole olen pannud ka selja taha, heli tuleb ikkagi eest.
        Faasi saab vaadelda ainult millegi suhtes, kui sellist "etaloni" pole, pole võimalik ka midagi eristada, kui just lausa vastandfaasis pole
        Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

        Comment


          Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

          Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
          Alla 300 Hz, ei ole heli lokaliseeritud ja sub kasutatakse tavaliselt alla 100 Hz, nii et teoreetiliselt saab selle panna kõikjale, ...
          Tõe kriteerium on praktika, teadis iga nõukogude insener.

          Comment


            Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

            Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
            Alla 300 Hz, ei ole heli lokaliseeritud ja sub kasutatakse tavaliselt alla 100 Hz, nii et teoreetiliselt saab selle panna kõikjale, vahet pole olen pannud ka selja taha, heli tuleb ikkagi eest.
            Faasi saab vaadelda ainult millegi suhtes, kui sellist "etaloni" pole, pole võimalik ka midagi eristada, kui just lausa vastandfaasis pole
            Siin SUB ühe valjukaga 500hz
            Click image for larger version

Name:	500Hz.JPG
Views:	1
Size:	18,8 KB
ID:	873151

            Siin SUB ühe valjukaga 63hz
            Click image for larger version

Name:	63Hz.JPG
Views:	1
Size:	18,7 KB
ID:	873152

            Siit joonistelt võiks täheldada et sub peaks olema ruumis suht hästi lokaliseeritav. Kui seina äärde asetada on ta veel rohkem lokaliseeritav.
            Veel võib täheldada et 500hz omab palju rohkem heli suunda kui 63hz. Mida madalam sagedus seda omnim heliallikas on.
            Sellega olen nõus et madalsagedust on palju raskem lokaliseerida kuna sama signaali kõrgemad sagedused on väga lihtsalt lokaliseeritavad ja maskeerivad madala osa suuna.
            Minu mõte oli et kui suppar asetada kõlarite vahetusse lähedusse on palju lihtsam süsteem faasi ajada ja ruumis viibides suvalises kohas on sub- top delay enamasti õige.

            Comment


              Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

              Minu jaoks ei ole subi puhul küsimus niivõrd lokatsioonis, mis tõepoolest madalatel sagedustel ei ole nii selge. Küsimus on selles, kas sub mängib muusikas (taktis) või elab mingit laialimäärdunud ebamäärast elu, mis täidab madalat otsa nagu friikatele valatud hakklihakaste.
              Toidan trolle!

              Comment


                Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                Esmalt postitatud kaliif poolt Vaata postitust
                Minu mõte oli et kui suppar asetada kõlarite vahetusse lähedusse on palju lihtsam süsteem faasi ajada ja ruumis viibides suvalises kohas on sub- top delay enamasti õige.
                Mille suhtes see faasiajamine toimub? Ja kui on faasis, siis jääbki kohe nii pusima? Lisaks asjad ei käi enam reaalajas. Kui ei suuda lokatsiooni kaotada, siis lisaks kõigele läheb ka kesk sageduse alumine ots veidi "uduseks". Kui valjukat, võimud ei sobi omavahel, siis polegi sinna midagi parata. Sellepärast soovitasin vähemalt võimendid ühesugused soetada.
                Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                Comment


                  Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                  Autoaudios supparite häälestamise kohta oli kunagi jutt et kõrgust pole võimalik tajuda allapoole 250 Hz ja suunda ei taju allapoole 50 Hz ja supparit üle 40-50 Hz kasutada mõtekas poleks ka

                  Comment


                    Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                    Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
                    Mille suhtes see faasiajamine toimub? Ja kui on faasis, siis jääbki kohe nii pusima? Lisaks asjad ei käi enam reaalajas. Kui ei suuda lokatsiooni kaotada, siis lisaks kõigele läheb ka kesk sageduse alumine ots veidi "uduseks". Kui valjukat, võimud ei sobi omavahel, siis polegi sinna midagi parata. Sellepärast soovitasin vähemalt võimendid ühesugused soetada.
                    Sisuliselt on faasi ajamine ju ajaliselt signaali viitamine ja seda tehakse antud juhul top-sub crossover punktis. Kui nüüd vaadata seda esimest joonist mehikestega siis seal ruumis ringi liikudes on top-sub ajaline nihe kogu aeg erinev seega faas ka ujub vastavalt asukohale rohkem-vähem. Teisel joonisel mehikestega on top-sub ajaline nihe olenemata punktist üpris sama, seega on kõlarid ühtlasemalt faasis.

                    Comment


                      Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                      Esmalt postitatud kaliif poolt Vaata postitust
                      ja seda tehakse antud juhul top-sub crossover punktis. .
                      Kuna me räägime mingist nihkest, siis räägime alati kahest objektist.
                      Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                      Comment


                        Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                        Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
                        Lisaks asjad ei käi enam reaalajas.
                        Igas õukonnas peab olema oma narr - home, kui "asjad" ei käi enam reaalajas, siis millisest aegruumi kontiinumist me peaksime lähtuma?

                        Tehnikafoorum pidavat see koht olema...

                        Comment


                          Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                          Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust
                          Igas õukonnas peab olema oma narr - home, kui "asjad" ei käi enam reaalajas, siis millisest aegruumi kontiinumist me peaksime lähtuma?

                          Tehnikafoorum pidavat see koht olema...
                          Arvutuslikus ajas, kõik programmid töötavad arvutuslikus ajas. Alles hiljuti oli siin sellest vaidlus, paistab et sinule ka see kohale ei jõua.
                          Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                          Comment


                            Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                            Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
                            Arvutuslikus ajas, ..... Alles hiljuti oli siin sellest vaidlus, paistab et sinule ka see kohale ei jõua.
                            Ei jõua jah. Kui planeetidevahelised reisid (ning relatiivsusteooriad) kõrvale jätta ja piirduda lokaalsemate mastaapidega, siis mille poolest see "arvutuslik aeg" reaalajast küll erineb?

                            Comment


                              Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                              Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
                              Kuna me räägime mingist nihkest, siis räägime alati kahest objektist.
                              objekt nr 1 on top
                              objekt nr 2 on sub
                              aega mõõdetakse nende kõlarite crossover punktis- sageduslikus liitumise punktis

                              Comment


                                Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                                Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
                                Uks pakitud Nakamichi ootab, kuna kuller talle järgi tuleb. Koos eelvõimuga, ja ainult 300 GBP.

                                https://www.ebay.com/itm/254776999124
                                Odavalt läks, isegi kui eelvõimu vaja ei oleks, ikka oleks või sees olnud.

                                Comment

                                Working...
                                X