Teade

Collapse
No announcement yet.

Minu kodukino ja HI-FI tehnika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

    Nende profiseeria võimude miinuseks on näpuga sisselülitamise vajadus. Kui saaks seda kuidagi automatiseerida.

    Comment


      Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

      neid asju lülitatakse kontrolllisti järgi. muidu käiksid mõnusad litakad valjukatest, kui signaali allikas üles tuleb.

      minul ka kõlarid on viimased asjad mida sisse lülitan ja esimesed mida välja lülitan.

      Comment


        Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

        Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
        neid asju lülitatakse kontrolllisti järgi. muidu käiksid mõnusad litakad valjukatest, kui signaali allikas üles tuleb.

        minul ka kõlarid on viimased asjad mida sisse lülitan ja esimesed mida välja lülitan.
        Noh need DSPga võimud boodivad peale hard starti ikka mõnda ega niiet jõuad kõik sisse lülitada ja ehk isegi diivanile istuda

        Comment


          Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

          Esmalt postitatud kaliif poolt Vaata postitust
          Nende profiseeria võimude miinuseks on näpuga sisselülitamise vajadus. Kui saaks seda kuidagi automatiseerida.
          Et siis persetad allkorrusel tualetis ja soovid ülakorruselt muusikat kuulata?
          Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

          Comment


            Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

            Mida rohkem tunneks muret selle üle kuidas need kõlarid ja subwooferid viisakalt kokku liita. Muidu juhtub nägu alati, mängivad omaette. Ma ei loodaks DSP olemasolule, ja võtaks vähemalt kogu süsteemile ühesugused võimendid, probleeme oleks vähem. Tänapäeval on ikka igasugu lahendusi, näiteks sellel Earthquakeel, on SHS (sub-harmonic synthesizer), mis peaks vist toimima, aga suvalisi asju kokku osta, reeglina neid tööle korrektselt ei saa.
            Kõik võitlevad ainult enam-vähem lineaarse ASKi eest. Mõned tegelevad faasikarakteristikuga, kui muidugi mõistavad, mis mida mõjutab, aga see eeldab hea tehnika olemasolu. Samal ajal määrab just THD süsteemi üldise heli palju rohkem kui sagedus/faasi parameetrit, ja ükski ekvalaiser ei saa seda parandada. Mittelineaarne moonutus on sisuliselt signaali küllastus, kus põhitoonile lisatakse rida harmoonilisi.
            Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

            Comment


              Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

              Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
              Et siis persetad allkorrusel tualetis ja soovid ülakorruselt muusikat kuulata?
              Leidsin sellise tüki, sellega peaks saama https://www.audiophonics.fr/en/power...e-p-10661.html

              Comment


                Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                on kõlareid mille on automaatne sisse/välja lülitus olemas.

                https://www.progear.ee/pioneer-s-dj80x

                ainult sellega on üks häda. ärkavad kõik iga üks ise ajal ja mite kunagi korraga.

                Comment


                  Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                  Ma ei näe erilist muret lülitada üks/kaks võimu eraldi sisse. Tegelikult on isegi hea, kuna mul tuleb kombineeritud süsteem. Stereos jääb eraldi eelvõim ja lõppvõim, ning subbareid lülitan vastavalt vajadusele sisse/välja. Kui läheb filmide vaatamiseks, siis pean nii ehk naa ka AV resiiveri käima panema, mis omakorda paneb veel ühe 7-kanaliga võimu käima.
                  B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

                  Comment


                    Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                    Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
                    Mida rohkem tunneks muret selle üle kuidas need kõlarid ja subwooferid viisakalt kokku liita. Muidu juhtub nägu alati, mängivad omaette.
                    Just. Ma ei ole väga palju sub-iga süsteeme kuulnud ja nendega katsetanud, aga seni pole muusika kuulamiseks sobivat sub-iga süsteemi kohanud. Loogika ütleb, et peaks ju võimalik olema, mis seal vahet on kas kõlari ribad on samas korpuses või eraldi korpustes. Aga täitsa põnev oleks kuulda ühte hästi kokkumängivat subidega süsteemi. Ja aru saada, mida selleks vaja on, et sub "omaette ei mängiks". Kahtlustan samuti, et selleks on vaja faasiga tegeleda oluliselt täpsemalt kui 0 või 180'
                    Toidan trolle!

                    Comment


                      Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                      Kindlasti on vaja faasid täpsemini kokku ajada kui 0 või 180, lisaks on oluline ka subaka ja muude kõlarite asikoht, kui nad ikka samal kaugusel ei ole kuulajast tekib lisa viide ja faasinihe. Võib muidugi väita, et see asukohast tekkiv viide ja faasinihe pole oluline (kuna on väga väike tänu bassi helide pikale lainepikkusele) aga see kindlasti omab mõju. Üks asi millest keegi eriti subaka puhul ei räägi on tema enda faasi ebalineaarsus. Kõik need subbakate subsonic filtrid ja boost ning ka sujuv 0-180 faasi keeramine kui ka nende reguleeritavad madalpääsfiltrid teevad kokkuvõttes seda, et subbaka heli ei ole faasikoherentne, heli sagedused, mis on signaalis samas faasis ei ole seda enam kuulaja kõrvadeni jõudes.

                      Comment


                        Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                        Kui suppar kuskil L-R kõlarite vahel siis ajaline nihe top-sub niikuinii igas punktis erinev. Mõistlik oleks suppar paigutada emma-kumma kõlari juurde või kui on 2 siis üks ühe ja teine teise juurde.
                        Tulemus võiks jääda nii parem.

                        Comment


                          Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                          Minul jäi selline arusaam, et kui subwoofer on korralikult liidetud, kaob selle lokalisatsioon ära, päris nurka muidugi ei maksa seda panna, aga muidu vahet pole, alati on tunne, et heli tuleb kõlaritest. Faasiga tegelemist inimese kõrv eriti ei kuule, lisaks see eeldab hea tehnika olemasolu. Kõige paremini saab aru, et faasidega on kõik korras, kui volume nuppu keerates helipilt ei muutu. Hästi faasi hoidva süsteemiga, on väga nauditav vaikselt muusikad kuulata, seest mahlane bass jääb alles. Tänapäeval võib kohata väga palju, odavat ja mõttetut tehnikat, ja mis ometi kõlab väga viisakalt. Ise arvan, et selleks lihtsalt segatakse THD juurde. Mis puudutab mitmesuguseid asju nagu DSP-d ja muud sageduse reageerimise korrektorid, siis minu isiklik suhtumine sellesse on puhtalt negatiivne. Sest kõigis nendes karbikestes ja programmides pakutavad mõõtmis/korrigeerimise meetodid tekitavad alati lisaprobleeme: suurendate THD-d, keerate faasi, jne.
                          Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                          Comment


                            Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                            Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
                            Minul jäi selline arusaam, et kui subwoofer on korralikult liidetud, kaob selle lokalisatsioon ära, päris nurka muidugi ei maksa seda panna, aga muidu vahet pole, alati on tunne, et heli tuleb kõlaritest. Faasiga tegelemist inimese kõrv eriti ei kuule, lisaks see eeldab hea tehnika olemasolu. Kõige paremini saab aru, et faasidega on kõik korras, kui volume nuppu keerates helipilt ei muutu. Hästi faasi hoidva süsteemiga, on väga nauditav vaikselt muusikad kuulata, seest mahlane bass jääb alles. Tänapäeval võib kohata väga palju, odavat ja mõttetut tehnikat, ja mis ometi kõlab väga viisakalt. Ise arvan, et selleks lihtsalt segatakse THD juurde. Mis puudutab mitmesuguseid asju nagu DSP-d ja muud sageduse reageerimise korrektorid, siis minu isiklik suhtumine sellesse on puhtalt negatiivne. Sest kõigis nendes karbikestes ja programmides pakutavad mõõtmis/korrigeerimise meetodid tekitavad alati lisaprobleeme: suurendate THD-d, keerate faasi, jne.
                            Click image for larger version

Name:	SUB1.jpg
Views:	1
Size:	55,4 KB
ID:	873149
                            Click image for larger version

Name:	SUB2.jpg
Views:	1
Size:	45,6 KB
ID:	873150

                            Siin puhas füüsika, kaugus ühest või mitmest heliallikast on alati oluline.
                            Esimese joonise puhul on viide kahe heliallika vahel erinevates punktides alati erinev, teisel joonisel aga kogu aeg sama.

                            Comment


                              Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                              Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
                              Minul jäi ...
                              Ei ole vist mõtet seda teemat subbakate peale ajad aga lühidalt:
                              Bassi otsas kuuleb kõrv väga hästi faaside erinevusi.
                              DSP-ga saab asju ka õigesti teha, et kõik viited ja faasid on korras ja nende THD on vähemalt suurusjärgu võrra väiksem kui valjukate THD.

                              Comment


                                Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                                Esmalt postitatud kaliif poolt Vaata postitust

                                Siin puhas füüsika, ...
                                Miks sa teise kanali mängust välja jätad?

                                Comment

                                Working...
                                X