Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

    Esmalt postitatud imelik poiss poolt Vaata postitust
    katsusin käega kas elekter on juba tagasi, ega ei olnud, pärast läksin uuesti, ja siis oli.
    230v ei tundu eriti ohtlik pinge, võiks suurem ja võimsam olla.
    Väga jube on seda postitust lugeda. Olen kunagi ise olnud nulli ja faasi vahel käsipidi krambis mõned sekundid ja pean seda oma teiseks sünnipäevaks, päris tõsiselt. See oli elamus, mida ei tahaks kellelegi. Selleteemalised kiitlemised ja naljad on kohatud, ilma eranditeta.

    Comment


      Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

      Kui ei loe ja ei mõtle - siis ei õpi kah.

      Meil oli sõjaväes juhus et keegi sõdur sai elektrilöögi ja kogu Taga-Kaukaasia ringkonnas
      keelati sõjaväes elektriga tegelemine. Kuna pidime siiski päevast päeva parandama kõike,
      mis elektriga käib, siis meile korraldati kursused.

      Sealt on siiani meeles et kui inimene saab elektrilöögi siis
      tuleb talle teha kunstliku hingamist ja ei tohi mulla sisse kaevata.

      See kaevamise jutt pakkus mulle,
      kui ikkagi 2. kursuse füüsikule huvi ja siis uurisin et mis ja miks.

      Inimestel olevat komme kaevata elektrilöödu maa sisse et elekter saaks temast maa sisse välja minna.
      See olevat hea aga seda ei tohi teha,
      sest maa sees ei saa teha kunstliku hingamist.
      ***
      Teine tarkpea oli EE mingi juht, kes Pidas FI-s loengut ja väitis et elektriohutus ja allkiri (!!!!!) on
      vajalik ainult selleks et su ülemus süüdi ei jääks.
      ***
      Aga kruvikeeraja kus on sees 1 Moom ja huumlamp on
      mul juba üle 50 aasta tööriistakarbis olemas.
      Aegajalt on isegi vaja et faasi ära tunda.

      Comment


        Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

        Esmalt postitatud murphy poolt Vaata postitust
        imelik poiss on tõenäoliselt lihtsalt liigapalju etanooli tarbinud.
        Pärast alkoholi tarvitamist, ei ole tõesti see 230V valus, nagu väike torge või saaks joonlauaga lapiti vastu näppe Aga ise seda ka teistkorda proovida ei taha olgugi, et olid head kogemused ja vanduma ei pidanud
        Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

        Comment


          Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

          Esmalt postitatud A.R. poolt Vaata postitust

          Teine tarkpea oli EE mingi juht, kes Pidas FI-s loengut ja väitis et elektriohutus ja allkiri (!!!!!) on
          vajalik ainult selleks et su ülemus süüdi ei jääks.
          Ega ta väga valesti ka ei öelnud, meil tegelikult toimivaid rõhuasetusi vaadates näib küll, et ülemuste puhtaksjäämine on peaeesmärk, vähemalt 95% osakaaluga...isegi mitte niivõrd ülemuste isiklik puhtaksjäämine vaid täpsemalt võttes firma "süüdhülgavus" võimalikes kohtuasjades, et jumala pärast mitte kopikat välja anda, elektri hind on meil ju nii madal, et niigi vaevu tuleme ots otsaga kokku...muig.

          Comment


            Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

            Ma olen karsklane ja põhõmõtteliselt tahan olla erinev teistest kes tavapäraselt pidevalt joobes on, 230v ei ole hull aga on surmav, ma vist selliste löökidega harjunud, veidi ehmatab aga pole hullu.
            Üks juhtum oli veel...
            Kunagi kui lollim ja noorem olin, unustasin jootekolbi järgi, ning see oli põrandale jäänud...
            Hiljem läksin tagasi ja astusin palja jalaga sellele peale, see oli hullem kui "230v" ja pikka aega valutas .

            Comment


              Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

              Esmalt postitatud imelik poiss poolt Vaata postitust
              Ma olen karsklane ja põhõmõtteliselt tahan olla erinev teistest kes tavapäraselt pidevalt joobes on, 230v ei ole hull aga on surmav, ma vist selliste löökidega harjunud, veidi ehmatab aga pole hullu.
              See on nagu selline jutt, mida mesinikud ajavad, nii palju torkida saanud, et ei tee teist nägugi, kui keegi torkama tuleb, ei tea kas närvid on läbi vms
              Kui teistest erineda tahad siis mine mõne ööklubi ette Riga-6´ga rehvi põletama, naised kõik kogunevad su ümber, saad kaineks juhiks olla ja kedagi koju viia, ehk veab ja saad ise ka mõne juurde ööks! Ise õnneks teistest erineda ei taha, et kui kõik ööklubis joovad siis poole tunni jooksul tuleb ka tung võtta ja nii läks kuni kodus pistikust juhet välja tõmmates jäid näpud äkki stepsli taha nii et ühest sõrmest jooksis sisse ja teiset tuli välja
              Aga miks mitte minna pärast kooli elektriku eriala minna õppima?
              Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

              Comment


                Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

                To imelik poiss. Kasutajanimi tundub päris õigesti valitud olevat.

                Comment


                  Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

                  Esmalt postitatud imelik poiss poolt
                  Peaks vist üle minema, muidu jäävad kõrgpinge löögid saamata.
                  Sa mees vist ei tea, mida tähendab kõrgepinge löök. Oli kunagi siinkandis õnneliku lõpuga õnnetu juhus ühe liinielektrike ülemusega, igati pädev mees. Alajaamas midagi toimetades libises redeliga ja kukkus lahtise uksega pinge all olevasse kõrgepinge kilpi sisse. Sai kuidagi käe ette, nii et halvimast pääses, aga käsi oli pikka aega pärast seda poolenisti halvatud. Ei teagi, kas päris terveks ka kunagi sai, minul temaga eriti kokkupuudet ei olnud, aga minu kollegid rääkisid seda juttu, oli ühe naabrimees.
                  Aga kasutajanime valik on jah päris õnnestunud.

                  Muide, kui tahad kangesti neid kõrgepinge lööke, siis hangi endale üks korralik elektrikarjus ja küll on hüva, tõstab toonust.

                  Comment


                    Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

                    Esmalt postitatud Pläsku poolt Vaata postitust
                    Muide, kui tahad kangesti neid kõrgepinge lööke, siis hangi endale üks korralik elektrikarjus ja küll on hüva, tõstab toonust.
                    Elektrikarjus on vägagi mõnna riistapuu. Kunagi heal nõuka ajal sõitis üks noor ja õllene tegelane keskööl mootorattaga kodupoole. Kuid kuna looduse kutse muutus nii tugevaks, siis tegi mees looduse imetlemiseks pisikese peatuse. No ja kui ta siis teepervele astus ja väikemehe kraavipoole suunas juhtus see, mis pani mehel silmad särama. Nimelt teeääres oli elektritara. Igatahes halvasti selline asi mehele ei mõjunud, kuna tänaseks päevaks on tal 3+n last.

                    Comment


                      Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

                      olen minagi igasugust lollust teinud. Tuleb meelde kui ma tahtsin seinast pinget mõõta aga kradi juhe oli testril vales pesas ja oi kus siis käis litakas. Paar kuud tagasi alustasin siis kõlaritega ja oli siis filtrit vaja, võtsin 2kilose trafo ja panin jagamisi mina pusin seal keeran juhtmeid kukku ja õde lükkab tümaka järgi. Mul pole elus ennem käed nii kähku selja taha käinud kui sel hetkel isegi siis kui elektri karjust katsusin. sellega seoses tuleb meelde kuidas pinginaaber sõpradega kalal käis: lähevad üle karjamaa ja elektri karjus ees. misa teha? teised ronisid õnnelikul üle aga tema libises ilusti jalgevahega vastu traati... koolis vahetati juhtmestiku ja treipingil võeti maandus lahti mia kesolen ennemgi särtsu saanud ei tundnud seda voolu ja treisin edasi. MIdagi oli viltu ja õpetaja oli vaja appi kutsuda et treida raskem kuht. ai kui tema treipingist kinni võttis tema näol oii kui huvitavad grimassid( tal olid jalanõud ka niisked)
                      As men, we know nothing turns a 17 year girl on more than a well-executed handbrake turn. -Clarkson

                      Comment


                        Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

                        Esmalt postitatud elektro poolt Vaata postitust
                        koolis vahetati juhtmestiku ja treipingil võeti maandus lahti mia kesolen ennemgi särtsu saanud ei tundnud seda voolu ja treisin edasi.
                        Arvad et oled elektrile immuunne?

                        Comment


                          Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

                          seda väiksemat särtsu enam ei tunne aga suuremat ikka. Alles eile proovisin arvuti toiteploki temperatuuri radikal - valus oli. Ikka olen särtsu saanud 14 aasta jooksul. Sama asi on jootekolviga alguses kui olin tõsiselt koba oli igal pool ville isegi suhu sain ühe. see juhtus sedasi: jootsin üht jämedamat juhet lahti parema käga hoidsin jootekolvist kinni vasakuga juhtmest. Siis sikutasin, juhtme sain kätte ja sammuti tina mis näpu peale voolas. Automaatselt käis sõrm suhu aga tina pli ikka veel kuum ja nii saingi villi keele peala.
                          As men, we know nothing turns a 17 year girl on more than a well-executed handbrake turn. -Clarkson

                          Comment


                            Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

                            A mis särtsu seal treipingis saabki olla kui maandus lahti ühendatud on. See on nagu rohkem turvalisuse pärast ikka seal. Treipingi tööd ei mõjuta ju kuidagi.
                            Õpetaja tegi võib olla grimasse kui sinu tehtud tööd nägi :P

                            Comment


                              Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

                              nii hullusti ma ka ei trei. igatahes väike pinge oli sest indikaator hõõgus vaevu. tal olid saapad ka niisked(käis ennem lehti riisumas).
                              As men, we know nothing turns a 17 year girl on more than a well-executed handbrake turn. -Clarkson

                              Comment


                                Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

                                Esmalt postitatud Kkert poolt Vaata postitust
                                A mis särtsu seal treipingis saabki olla kui maandus lahti ühendatud on. See on nagu rohkem turvalisuse pärast ikka seal. Treipingi tööd ei mõjuta ju kuidagi.
                                Sõltub, kuidas juhtmed ühendatud on. Kui null ikka pingiga ühendatud ei ole, siis pingi tööd see ei tarvitse ju mõjutada, aga pingile maanduse puudumisel võib särtsu küll indutseerida.

                                Comment

                                Working...
                                X