Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

    Esmalt postitatud Pluuto poolt Vaata postitust
    ...kallan, ja kallan, tuli juba kustunud, prapori säärikud ja püksid ka juba märjad,
    aga mina ei saa liigutada - kuradima naljakas oli omal.
    Aju töötas, ei valu ega midagi aga midagi teha ka ei saanud enne kui vesi otsa sai...
    ....ELEKTRISURM PIDAVAT VÄGAGI PIINARIKAS OLEMA!!!
    N armees õnnestus ise ka ohtlikult pingealla jääda.
    Tegemist oli 110V alalispingega ja toitepoolel oli ampreid tagavaraks ja tapmiseks piisavalt - tegu oli mehekõrguse kolmefaasilise toitebloki/alaldiga, mis jaksas töös hoida terve klassitäie (paar-kolmümmend oli neid ehk) telegraafiaparaatide elektrimootorid, pluss veel kõigile neile ka liinivoolud garanteerida.
    Nõukogude Armee vanakesele kohaselt lõdva, laheda ja laialivalguvana, lösutasin klassi tagapingis telegraafi aparaadi taga. Üks käsi hooletult kusagil aparaadi plekk-korpuse peal, teine kõrvaloleva keskkütte radika peal..
    Olin varemgi seal lösutanud ja ega mina ainus säärane polnud.
    Aga siis see juhtus! Ma ei taibanud alguses üldse, millega seoses mul kusagil sisemuses kõrvetavalt valus hakkas. Valu hakkas pihta rindkerest, tõesti näis kusagil sügaval sisemuses olevat ja tundus tulise kuumusena ja levis keha poolt võrdselt käte poole. Kui käed valutama hakkasid, siis alles taipasin, et olen vooluall. Usun, et see sai kesta ainult murdosa sekundist, kuid minu jaoks oli see väga pikk aeg - jõudsin ennast jälgida, imestada ja lõpuks aru saada, mis toimub. Mingit kodusest elektrivõrgust tuttavat pulseerimist ei olnud ja eks see eksitaski. Mingit krampi ka ei olnud - ilmselt jäi vool siiski nõrgaks. Käed tõstsin omal tahtel ja jõul üles siis, kui taipasin et nende kaudu olen vooluringis. Mudisin rusikaga veel veidi tagantjärgi tuikavat rindkeret ja elu läks edasi.
    Klassiruumis sai muidugi tehnikaga ka üht-teist ette võetud, et mõne aparaadi isolatsiooninõrkuse korral sääraseid asju vähem juhtuks.
    viimati muutis kasutaja Plinn; 23 m 2012, 10:43.

    Comment


      Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

      2 Juhtumit, nüüd jällel veidike targem.
      1) Radiotehnika S-30B madalsagedus valjuhääldi krõgises ca 270Hz juures. Kunagi sai membraan ära võetud ja uuritud, miks ragiseb. Kõik paistis OK. Sai tagasi liimitud, ikka natuke nagu kragises. Hiljuti sai ühe lairibahääldi sinna kasti pandud, see ka ragises. Võtsin filtri käsile- üks konde oli jootest lahti Ja mina tahtsin uue bassika osta veel.
      2) Toas 100W hõõgpirn väreles. Kahtlus oli vana lüliti, panin teise, ikka väreleb. Vaatasin pirnipesa- see oli päris must ja kõvat vatti saanud. Vahetasin ära, ikka väreleb??? Selgus, et pirni sees traadike oli sokli poolelt kehvasti. Uus pirn ja töötab.

      Comment


        Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

        Võta pirn lahti ja jooda kinni, mis sa ikka terve niidiga pirni ära viskad
        Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

        Comment


          Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

          Esmalt postitatud RaunoK poolt Vaata postitust
          Võta pirn lahti ja jooda kinni, mis sa ikka terve niidiga pirni ära viskad
          Siin pole midagi naerda.

          Sõjaväes.

          Üleajamehel TV ei tööta korralikult, aegajalt kaob pilt eest.
          Rääkis et ta parandab rikke ise ära aga tule ikkagi vaata.
          Vaatasin.

          TV tagaseinas oli väike auk tehtud ja mehel oli pikk, ca 30 cm, kruvikeeraja.
          Pistis krvikeeraja auku, togis natuke ja töötas.

          Võtsin pilli lahti. Seal kohal oli realaotuse lambi pesa (vist 6P13S oli ?)
          Paistsid lambijala torukesed ja üks kütteniidi oma oli ilma tinata.
          Kui kruvikeerajaga togida läks traat vastu toru ja lamp töötas. Kuni...

          Sai tina pandud ja läks paremaks.

          Sellist torkimist võib nimetada vedamiseks.

          Comment


            Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

            Jändasin ühe isetehtud mono võimendiga...
            Kurjam hakkas krabistama ja ragistama kui kõlari koonus vaikselt liikuma hakkas...
            Jändasin võimendiga 2 tundi, ja ikka kuramus ragistab, mõttlesin ja mõttlesin mis viga, uurisin ja puurisin kõik võimalikud kohad läbi, ei midagi.
            Võtsin siis ühe väikse autokõlari, koonus käis juba P-P ja ei ragise, no mida värki...
            Kakkusin siis kõlarikasti lahti, ja vuntsid olid õhtal.

            Comment


              Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

              Jäin eile põrnitsema mikroskeemi jalgade numeratsiooni (K157ud1):
              Click image for larger version

Name:	kivijalad.jpg
Views:	1
Size:	53,0 KB
ID:	867356

              Comment


                Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

                Ilmselt tuleb siis kivi jalad õigeks väänata, kus seda enne on nähtud/kuuldud, et trükiplaadil on vale info.

                Comment


                  Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

                  See on see, mis foorumit hävitab...

                  Erilahendused.
                  PS või mail.

                  Comment


                    Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

                    Esmalt postitatud W@ldur poolt Vaata postitust
                    See on see, mis foorumit hävitab...
                    Ma usun, et imestus oli jalgade järjekorra 7-9-8 kohta, mitte keskmiste puudumise kohta.

                    Comment


                      Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

                      OK, siis söön sõnu.
                      Erilahendused.
                      PS või mail.

                      Comment


                        Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

                        Asi muidu aus, aga ma vist naljast ei saanud aru (või juhtus just vastupidi) ..
                        Toote omaduseks on: "High service life, 4 million hours MTBF"
                        Asi asub kohas: https://www.elfa.se/elfa3~ee_et/elfa...65&q=25-248-39
                        Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

                        Comment


                          Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

                          Selline seade tõotab kindlasti teravaid elamusi.

                          Comment


                            Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

                            Huvitav, mis otstarbel seda kunagi kasutatud on, kas elektrikilbist lattidelt voolu saamiseks või ronid posti otsa ja virutad sealt.

                            Comment


                              Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

                              Ma arvan et see on inimeste tapmiseks, küllap ei läinud talle enam vaja :P
                              Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

                              Comment


                                Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

                                Lähed liini alla, paned raudredeli lompi ja ronid paljajalu ülesse kuni hakkad ühte krokodilli ühendama...

                                Comment

                                Working...
                                X