Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
http://www.elfafoorum.eu/faq.php
See more
See less

Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

    Ei tea kui naljakas, pigem õpetlik.

    Palju aastaid tagasi, töödates laeval mehhaanikuna, juhtus järgnev asi.
    Laev viibis sadamas ja päev oli õhtus ning tegin rutiinset tööpäevalõpu ringkäiku masinaruumides, et kas kõik korras.
    Ühes masinaruumis avastasin, et elektrikilbi luuk oli lahti.
    Läksin asja uurima. Silti juures ei olnud ning arvasin, et lihtsalt mööduvate laevade lainetuses kehvalt sulgunud luuk lahti tulnud.
    Hakkasin luuki sulgema, et siis minna elektrikute käest kindluse mõttes üle küsima, et kas nemad teavad midagi, kui märkasin, et üks lüliti on kuidagi viltu. Jäin seda vahtima. Samal ajal möödunud laeva järellainetus pani laeva kõikuma. Millegi pärast kaotasin hetkeks tasakaalu. Haarasin ühe käega lahtise luugi uksest ning teine käsi vehkis õhus, otsides tasakaalu hoidmiseks mingit tuge. Leidis. See juhtus olema lüliti metallosadega korpus ... lendasin el-kilbist eemale ... Kui mõned sekundid hiljem pilt ette tuli ning aju ja süda resetist taastusid, otsustasin asja oma teada jätta. Läksin siis ilma midagi ütlemata kõrtsu, oma teist sünnipäeva pidama.

    Vibratsiooniga oli kuskilt kaabli ots ja korpus järgi andnud ning korpuse metallosad pingestanud.
    Uks oli seepärast lahti, et elektrik teadis seda juba ning läks ümberlülitust tegema.

    Järeldused:
    Turvakingad ja nõutud kummimatid el-kilpide ees on väga kasulikud asjad. Ning el-kilbi luuk oli väga hästi maandatud.
    400V 60Hz ei ole just kõige meeldivam.
    Elektri asju näppima minnes üks käsi alati tasku! Ükskõik mis ka ei juhtuks jäägu see sinna.
    Pange iga kord silt juurde, isegi kui korraks minema lähete. Vastasel juhul, Murphy seaduse järgi, satub alati mõni loll kohe juurde.

    Comment


      Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

      Esmalt postitatud Starfish poolt Vaata postitust
      Paar päeva tagasi hakkas võimendi sisendisse ühendatud 5m sisendikaabel vastu võtma mingisugust venekeelset raadiosaadet, vastuvõtt kadus ja taastus "lainetena" kuid oli häireteta ja puhtalt arusaadav (sellele kes keelt mõistab), proovisin juhet sättides vastuvõttu paremaks saada ja sinna ta kadus...
      mul täpselt sama jama
      ja rohkem sellist asja juhtub niiskematel ilmadel ja hakkab siis kohati päris kõvasti mängima
      võimend siis mul radiotehnika (teab kuidas sellest lahti saada??

      Comment


        Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

        Ükskord juhtus siis selline lugu:

        Jändasin ühe vana arvutitoitekaga, naljaviluks proovisin kõrgpinget tekitada. Tegin siis toiteka lahti, tinutasin kõrgsagedus trafole juhtmed, et head voolu saada teleka reatrafole
        Panen siis toitejuhtme seina- ei teinud miskit Sai umbes 3-4x proovitud, ikka ei midagi...Mõtlesin, et mis jama, toitekas läbi..
        Siis selgus, et olin hoopis jootekolbi juhtme järjepidevalt seina sutskanud ja mõtlen, miks asi ei tööta

        Comment


          Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

          Kõvaketta toitekat tahtsin seina panna, et oma elektroonikaparandust katsetada...toppisin ka jootekolvi juhet seina ja mõtlesin, et mis toimub, ei tööta.

          Comment


            Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

            Tere.
            Kui raadiotest juba jutt tuli ,siis mul selline kogemus vene kroonust.Igav oli ehitasin detektor vastuvõtja diood , kont(trimmer kont,sai isegi raadiojaamu häälestada ) ja pool .Õhtul oli kasarmus igav kuulasime raadiot, kuidagi vaikselt tuli see hääl.Ühendasin 7 raudvoodit kokku ,võimas antenn tekkis, peale dioodi ühendasin teise juhtme radika külge sa saadan kus tuli säde!Aga hääl oli ka võimas ,nii ,et ruum kajas.Pärast huvipärast juhtmega tõmbasin mööda radika ribisi ,kus sädeles nagu säraküünal.Hakkasin asja uurima meist kilomeetri kaugusel oli pikalaine saatja mingi vene 1 programmi kanti sealt eetrisse üle.Imestama pani see ,et see saatja asus kohe Kaliningradi külje all ehk eeslinnas.Nii ,et millist kiirgust need inimesed seal said.Ma usun ,et elektri pirni mingi 20-30 voldise oleks see väli põlema pannud.

            Comment


              Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

              Vaatasin seda videot...:
              http://www.youtube.com/watch?v=bcmInn_fJgw&NR=1
              Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

              Comment


                Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

                Automaailm pakub vaid 36kr eest tervelt 157.5Ah
                http://www.automaailm.ee/index.php?l...roduct_id=5617

                Comment


                  Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

                  Aastaid tagasi, kui mul arvutil veel kaugjuhtimist polnud... Olime naisega harjunud, et kui filmi vaatamise ajal tekkis vajadus pausi peale panna, siis peab tühikut vajutama. Ühel ööl naisel ilus unenägu, ärkab nr.1 häda peale üles, vajutab (väljalülitatud arvutil) tühikut ja kappab peldikusse. Seal hakkas siis mõtlema, et film vist ei tulnudki nagu arvutist...
                  Iga loll oskab foorumi otsingut kasutada.
                  Mina ei oska,sest mina ei ole loll.

                  Comment


                    Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

                    Deja vu?!

                    Comment


                      Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

                      Sai siin vahelduvalt tegeletud ühe kitarrivõimu parandamisega. Asi ise praktiliselt Novaluxi kaup, aga mõte oli, et võiks ju ära parandada.
                      Väljundist võis põhiliselt Narvat kuulata. Alguses vaadates plaati opvõimu alt, mis asus plaadi ääres, oli näha kõrbejälgi. Need nühkisin maha, jootsin alt ühendused üle, abi polnud. Sai siis vahetatud opakas eelvõimust. Ei midagi. Siis võtsin lõpukivi maha, mõõtsin mis sinna sisse tuleb. Ei mingit müra. Tuli järeldus, et ju siis lõpukivi on läbi. Sai uus hangitud. Mõni aeg möödus, tekkis vaba moment, sai lõpp vahetatud. Ikka ei midagi. Siis hakkasin vaatama sinna kus varem olid kõrbejäljed. Varemgi märkasin, et seal oli üks rada läbi, aga see oli täiesti plaadi ääres, seega ei pöörand tähelepanu. Mingi üleliigne vask ilmselt. Nüüd hakkas pilk seda täpsemalt võtma ja oh üllatust. See oli põhiline ground võimenduse ja sisendi pesa vahel. Sai sinna joodetud tükike traati ja ärkas ellu.
                      Kõvasti tühja tööd oleks saanud ära hoida tükikese traadiga.

                      Comment


                        Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

                        Arvestades selle foorumis spetsiifikat on üsna naljakad teemad:
                        http://www.elfaelektroonika.ee/fooru...nda-seerja-BMV
                        http://www.elfaelektroonika.ee/fooru...-reguleerimine

                        > Küsi kõike, mis on seotud auto elektroonika- ja elektrisüsteemiga

                        Comment


                          Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

                          sõber saatis sellise lingi mulle http://baraholka.onliner.by/viewtopic.php?t=1521561 mulle meeldib isiklikult see heliPROTSESSOR
                          Fools and fanatics are always certain of themselves, but wiser people are full of doubts

                          Comment


                            Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

                            See on nüüd küll väga andekas.

                            Comment


                              Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

                              Tinutuskolb andis otsad Ei tea kuidas kellele, aga minu jaoks on see suur õnnetus. Just üks projekt käsil ja selline asi... urrr.

                              Comment


                                Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

                                Pole hullu.Mul laps valas teega tinutuskolbi üle. Elfast ostsin 100 krooniga uue . Ei julge kallimat osta

                                Comment

                                Working...
                                X