Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

    Kodanik <Tähtkalale> aplaus, väljavõtted epikriisidest on head ja tõesed! Paber ei valeta! Salvestasin, et poleks vaja ise paberi taga mõelda!

    Comment


      Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

      Esmalt postitatud Rom poolt Vaata postitust
      Ei taha teada, mis kool see selline oli, aga võtan seda kui loogikaülesannet.
      Vastus: algul tegutseb üks mees ühe naise kallal kahe kummiga korraga, siis annab pealmise kummi teisele mehele, kes asub askeldama esimese naisega ja ise (esimene mees) tegutseb teise naisega. Lõpetuseks esimene mees annab oma kummi teisele mehele, kes panneb selle olemasolevale peale ja askeldab teise naisega.
      Täitsa õige, see on loogikaülesanne, aktile ei ole mõtet tähelepanu pöörata. Eks see kooliülesanne oli nagu kaks ühes – et õpilased ikka kondoomi kasutaks ja ka loogikaalane. See matemaatika meesõpetaja on olnud üldse kõige parem matemaatika õpetaja. Tema õpetusstiil oli väga eriline – huumoriga vürtsitatud, nõudlik ja sügavuti minev. Hinde pani mitme erineva tunni küsitluse põhjal. Õpetas paljutki, mida programmis polnud ette nähtud, kuid oli vajalik näiteks kõrgkooli sisseastumiseksamil.
      Mäletan ta esimest tundi 9. klassis. Ta tuli klassi ja tal polnud tooli. Käskis siis ühel õpilasel paberid põrandalt üles korjata ja samal ajal võttis õpilase tooli. Poisile ütles, et mine too õpetajate toast omale uus.
      Tal oli ZAZ 965 – e. sapakas muhk. Tema poisid käisid sellega vahel sõitmist harjutamas. Iga kord oli pärast sõitu auto porine ja pidi neile korralduse andma. Ükskord tuli ta garaaži asja uurima ja auto lausa läikis pärast õppesõitu. Tegi siis imestades ümber auto tiiru ja avastas, et poisid olid teinud esiosaga paugu …


      Sarnane tähelepanu kõrvalejuhtimine on ka anekdoodis:

      Holmes ja Watson sõidavad suvel autoga. Jäävad fooritule ajal seisma ja kõrval peatub cabrio, milles on blond ka brünett, kes söövad jäätist. Blond imeb ja lutsutab ning brünett näksib jäätist.
      Holmes küsib Watsonilt, et mis sa arvad, kumb neist on abielus? Watson, et see blond, kes lutsutab ja imeb jäätist. Holms jälle, et ma saan su vallatutest mõtetest aru, kuid hoopis näksiv brünett, sest tal on abielusõrmus sõrmes.

      Meenus veel üks alla vööd anekdoot:
      Mehel oli raske autoavarii.
      Narkoosist ärgates ütleb arst: „Et tal on halb ja hea uudis. Halb uudis on see, et nad pidid osa peenisest ära lõikama. Hea uudis on see, et õnnestus säilitada seal olnud tätoveering“.
      Patsient küsib seejärel: „Et mis seal siis kirjutatud on? „
      Arst: „Armastatud tütarlapse nimi - olja, ainult millegipärast väikese algustähega“.
      Patsient: „Mis kuradi olja, ma olen gay ja sinna oli hoopis kirjutatud „privet iz Sevastopolja“.

      Esmalt postitatud Starfish poolt Vaata postitust
      Sellel loogikamõistatusel on selge seos selle teemaga:
      http://www.elfafoorum.eu/threads/784...449#post555449
      Täitsa loogiöline
      viimati muutis kasutaja Svago; 09 m 2017, 17:24. Põhjus: järjestikpostitused kokku

      Comment


        Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

        Hetkel panen siia - huvitava lülitiga lamp.

        This lamp is breaking away from traditions, with a switch in mid-air. Its unique design brings magic into your life. We, from Allocacoc DesignNest, are helping designers to realize their product ideas into the market.


        Wire on walls - http://www.interiordesign2014.com/ot...the-wall-room/
        viimati muutis kasutaja Scott; 17 m 2017, 05:27.
        73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
        ATiP1pN4XeM

        Comment


          Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

          Kunst ja elektromagnetväljad on kaks erinevat asja:

          Comment


            Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

            Seal on vist tegu ikkagi kirjutaja ebapädevuse, mitte kunstniku kalaga.
            Mujal maailmas on see sama märk ikka õige nimega: https://www.manomano.co.uk/warning-s...c-field-499527

            Comment


              Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

              Ma pidasin silmas eespool olnud kunsti ja järjestikuse postituse tõttu ei viidanud Lisaks on ohtlik ka elektriohutuse tõttu (lapsed, koduloomad)
              Wire on walls - http://www.interiordesign2014.com/ot...the-wall-room/

              Comment


                Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

                Naisterahvas kutsus mind vaatama juba sajandi alguses, et miks videomakk ei tööta. Noh kassett sees kinni kiilunud. Sain kätte ja ilma pikemalt süvenemata seesama kassett makki sisse tagasi. Ja sealt pealt tuli nii räige "sport", et ta ehmatas. Ei pannud tähele, kas ta lapsed said ka aru, mis sealt tuli. Ega see pilt oli miski sekundi jagu ees enne kui pihta sain. Nägu punane ja kogelemist üksjagu .Mitte minul.
                Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                Comment


                  Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

                  Siin sai mitu päeva jahutud teemal – kustutuskumm ja Ag ja kas pärast kasutamist aitab pesemine.
                  Kõige lihtsam on asja selgitada mitte keemiavalemitega vaid anekdoodi vormis - tavaliselt ei aita ka siin pesemine:

                  Väike poiss tuleb litsimajja, surnud konn käes ja soovib litsi, kellel oleks
                  tripper. Madam imestab ja küsib, et miks sul sellist peaks vaja olema.
                  "Vaata, õhtul lähevad ema ja isa teatrisse ja ma jään lapsehoidjaga kahekesi
                  ning ma kepin teda. Kui isa lapsehoidja koju viib siis ka tema kepib teda.
                  Öösel kepib isa ema. Hommikul kui isa tööle läheb kepib ema piimamehega ja
                  see vana m..n sõitis mu konnast üle".

                  Comment


                    Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

                    Kindel tunnus, et laps on kübersõltlane.
                    1. Kui elekter läheb ära ja tehnofiigist laps saab oma ema ja isaga esimest korda tuttavaks.
                    2. ...

                    Comment


                      Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

                      Selle vastu aitas vanasti: palju lapsi ja üks arvuti ;( Aga tihti peale kannatas ebaõigluse käes kõige noorem.
                      Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

                      Comment


                        Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

                        Korra juba kirjutasin, et TPI-s õppimise ajal elasid meie ühikates NLiidu üliõpilased.
                        Ükskord oli tudeng Valgevenest. Talle meeldis kohutavalt meie arhitektuur – eriti individuaalmajad.
                        Tal oli ainult probleem, et eestlased ei taha teed juhatada. Üks vene noormees oli talle isegi öelnud, et eestlased ei salli neid ja sellepärast ei juhata teed. Järgmisel päeval tuli ta ühikasse silm rullis, mokk lõhki ja riided määrdunud ning katki. Ma küsisin, et mis siis juhtus? Ta oli saanud Balti jaamas päevasel ajal venelaste käest peksa. Need olevat hakanud lihtsalt norima ja nii läkski. Ütles, et neil Valgevenes selliseid ei ole ja saab nüüd probleemist hästi aru.

                        Ma jälle seletasin, et mul on Piiteris palju tuttavaid. Neil on selline süsteem, kus territoorium on ära jagatud. Kui tahad minna teisele valvatavale territooriumile , siis pead sealsele jõugule maksma. Viimane kord oli külastades mu ühel tuttaval jalg kipsis, teisel käsi ja näost ei tundnud kumbagi äragi – kohutav. Nad olid tähistanud kõrvalbaaris kellegi sünnipäeva ja võtsid võõrad naised kaasa. Muidugi jäi nende kasutamise eest täiendavalt maksmata. Simple!

                        Ta otsustas siis, et peab hakkama eesti keelt õppima ja selle kahe kuuga midagi ka rääkima. Õpetasin talle siis ladina tähti. Ta kirjutas märkmikku üles ja iga päev lisaks 20 uut sõna. Ühel õhtul uurib mu raamaturiiulit ja loeb: sojuztehnika. Ja küsib, et kas meil õpetatakse sputnikute ehitamist?

                        Ma muigasin ja ütlesin, et jah kõik vene sputnikud alates Strelkast ja Belkast on meie tudengite konstrueeritud ja ehitatud. Mehhaanika teevad mehhaanika tudengid, elektroonika elektroonika omad ja kütuseks püssirohu keemia omad. Meil on väljaõppeks isegi töökojad.

                        Näitasin talle silumiinist tuhatoosi, seegi on seal valatud. Valutöökojas õpetatakse kõikidele inseneridele valamist – esimene töö oli mul rihmaratas, teine tuhatoos ja õppejõud tõi mulle magustoiduks sellise väikese kipsist palja naisterahva kuju. Ka selle valasin silumiinist. Viimase ja rihmaratta viisin juba koju ja on garaažis. Üks tuttav tahtis kohe kuju omale saada, keeras kohe põdra Volga kapotilt maha. Ma ütlesin, et ega siis Volga nii lihtsalt Rolls Royceks muutu ja ei andnud talle.

                        Lisaks õpetati meile treimist. Treisin Jawale sportsummutile juppe. Õppejõud oli nii vaimustatud, et koos valutöökoja õppejõuga valasid mulle ümara silumiinvorsti treimiseks, sain niisama purgitäie grafiitpulbrit ketimäärde valmistamiseks. Tollal ju paremat polnud kui va tavott ja enne seda konn.

                        Veel oli keevitamine. Üliõpilased olid sellistes raudkappides ja keevitasid. Kui igav hakkas, siis keevitasid küljepeale augu ja vaatasid, mis teine teeb. Pärast keevitasid muidugi rõnga tagasi. Ma ehitasin Eifeli torni. Pärast ei jaksanud enam välja tõsta. Õppejõud tõi suure kuvalda ja käskis ära lõhkuda. No oli alles jube töö, kirusin, et miks pidin nii hästi kokku keevitama.

                        Kõige põnevam oli muidugi suure mutri valmistamine. Näitasin seda ka valgevenelasele, et isegi mutrid sputniku ehitamiseks peame ise tegema, Venemaalt ei tule midagi.
                        Mutri valmistamiseks oli selline tehnoloogia - materjaliks 60mm läbimõõduga teraskang. Kahe mehega tassisid ja panid kruustangide vahele. Saagisid rauasaega sobiva paksusega ketta.
                        Ketta kastsid vaskvitrioli lahusesse. Siis arvutasid küljepikkused. Märknõela, supleriga joonistasid vase peale mutri kujundi. Viilisid kuuekandiliseks, vastavad küljenurgad jne. Õnneks oli keegi vindlavända koju laenanud ja augu saime puurida puurpingi alla kruustangide vahel. Keere loomulikult käsitsi kahe keermepuuriga.

                        Elektroonika oli sputnikul loomulikult meie tehtud. Näitasin talle isegi paari plokki, üks oli soome raadio stereoheli plokk ja teine üks vene sõjaväe kvartsidega moodul.
                        Ja elektroonika teema ikka targemini, kui Apollol, millega Kuul käidi. Seal olevat ära murdunud kuumooduli tumbleri plastvars. Ja peaaegu poleksi tagasi saadud.
                        See on siililegi selge, et −238 °C juures muutub plastmass hapraks. Ja seepärast kasutame lülititena ainult metallvarrega tumblereid.

                        Eks ma lõpuks ikka ütlesin, et see sojuz tehnika on tegelikult soojustehnika.

                        Comment


                          Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused


                          Aga noh, saan siit häid ideid. Svago, Sa oled parim
                          Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                          Comment


                            Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

                            Ma sain Tallina Polütehnikumis täpselt samamoodi mutrit teha. Aasta oli vist 86 või 87 ja minu meelest tuli ikka überhea asi välja. Sai keerata vabalt võtmetega 13 kuni 17. Et milline kokkuhoid, ei pea võtit otsima ja aega raiskama. Õppejõud ei arvanud muidugi minu geniaalsest leiutisest midagi ja sain uue mutri teha. Vähemalt ei suutnud ma teha rekordit kõige õhema seinaga mutri teemal.

                            Comment


                              Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

                              Sõjaväe köögitoimkonnast sai juba kirjutatud. Seal oli ka rõõmustavaid hetki. Ainuke puhkepäev oli tavaolukorras pühapäev. Siis olid toidulaud palju rikkalikum ja toidud maitsvamadki. Pühapäeval oli köögitoimkonnas olla väga ihaldusväärne, eriti laudade katmises. Valasid suurest plekist teekannust klaasidesse kompotti. Igasugused rosinad, ploomid ummistasid toru ära - pidid pidevalt puhastama ja sõid siis need ära. Vene poisid ei söönud ploome ja rosinaid, vaid rüüpasid ainult vedelikku. Ma siis küsisin, et miks? Vastus oli, et eestlased on nii lollid, nad ei tea sedagi, et kõik see hea kraam keeb ploomidest-rosinatest vedelikku välja.
                              Pühapäeval oli hommikusöögiks näiteks selline komplekt – kaks keedetud muna ja selle vahel kolmveerand klaasi maitsvat kompotti. Ega ma kohe ei taibanud selle kujundi sümboolikat.

                              Ükskord nägin, kui üks ajateenija segas mingit kollast pulbrit vette ja siis valas igasse kannu, kus oli kompott. Ma võtsin tal kraest kinni ja nõudsin selgitust.
                              No see põhjus oli seotud saunaga. Vahel kukub ikka ju seep maha ja pead selle üles tõstma. Mehed teevad seda erinevalt naistest kummardudes. Teine probleem on, et pärast seisid kõik paljalt rivis ja ootasid millal saab vahetusriided kätte. Selleks oli väga madalal aken, pidid sügavale kummarduma, pistsid pea sisse ja tädi andis sulle riided. Ma ei saa ainult siiamaani aru, kuidas ta oskas näo järgi anda õiges mõõdus riided ja kumagi ta ei eksinud?
                              Eraldi probleem oli muidugi saunatädi ise. Meid hoiatati juba esimesel saunaskäigul, et tädi ei tohi puutuda. Eelmise saunatädi ja 600 mehega oli juhtunud mingi äpardus – kõik olid saanud mingi haiguse. Ma neid venekeelseid meditsiinitermineid hästi ei jaga, aga oli vist tva pera või tri pera -
                              eestikeelses tõlkes 2 sulge või kolm sulge – ilmselt mingi lindude haigus.

                              Koolis õppisime kahel esimesel kursusel palju minu lemmikaineid kõrgemat matemaatikat, füüsikat ja keemiat. Matemaatikas oli mul näiteks kursusetööks neljamõõtmeline maailm. Füüsikas oli palju laboreid. Kõik kartsid laborite läbiviijaid. Kõige rohkem kardeti oma ala hästi valdavaid ja eriti nõudlikke Ruusi ja Rusaleppa. Meil olid õnneks mõlemad ja mulle see väga meeldis. Keemias olid igasugused mängud – õppejõud andis meile mingi värvilise lahusega kolvi ja me pidime ära arvama, et mis katioonid ja anioonid on lahuses ja lisaks kui palju.

                              Linnalegend räägib, et Tallinna tasuta ühistranspordi leiutaja on keegi Savisaar. See on küll täitsa bullshit. Meile rääkisid juba esimesel kursusel tudengid, et transpordile kulub veerand stipist.
                              Sõidad kogu aeg bussiga Mustamäe, Kopli ja Heina tn. õppekeskuste vahel ja iga sõidu eest maksad tervelt 5 kopikat. Piletiaparaat oli tollal läbipaistva kaanega, viskad raha sisse ja keerad rullist rebitava pileti. Samas kõik jõllitavad, mis raha sisse panid. Tollal oli 2 kopikaline vasest ja samamõõduline 10 kopikaline hõbedase värvusega sulamist. Samuti vastavalt 3 kopikaline ja 20-nene. Keemiatudengitel tekkis idee, et hakkaks münte värvima - kõige lihtsam ju laboritunnis hõbetada. Viskad hõbetatud 3 kopikalise tagurpidi aparaati ja keerad 4 piletit ja jagad teistega. Muidugi pärast kassa avamist tekib jama, osa münte valed. Mul tekkis vähe parem idee. Ma olin nooruses näinud kinos 3 filmi „Fantomas“ (Fantoom).

                              Seal oli selline stseen, kus Fantoom tõmbas pangatšekiga Louis de Funesil naha üle kõrvade -
                              nimelt kadus järsku Lousi silmade all väga suure summaga pangatsekilt selle andja allkiri ja tšekk muutus kasutuks.
                              Ma töötasin välja sellise tehnoloogia, kus mõne päeva möödudes kadus hõbedane värv vaskmüntidelt.

                              Comment


                                Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

                                Esmalt postitatud Svago poolt Vaata postitust
                                Ma töötasin välja sellise tehnoloogia, kus mõne päeva möödudes kadus hõbedane värv vaskmüntidelt.
                                Tuleb tuttav ette, seda tehnoloogiat on ilmselt mitu korda leiutatud, ainult oli suht mürgine see tulemus nagu tagantjärgi on selgunud.
                                Aga tõesti, sa peaks oma elektroonika alased (ja mitte ainult) memuaarid välja andma, kümnendik on siin juba teaseriteks olemas.

                                Comment

                                Working...
                                X