Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

    Jällegi läks huvitavaks...
    Mina kirjutasin oma postituses KT suurtähtedega, siis oli küll nende kirjapilt sama.
    Tsiteeringus on nad aga miskipärast väikseks muutunud.
    Minul on väärtulemuste saamise vastu lihtne reegel - kasutan venekeelsete nimedega asjade
    otsimisel ainult vene tähti, ei tohi kasutada ladina tähtedega asendusi. Ja kleidid kaovad...
    Mis puudutab linke, siis nendesse on vahel meelega ladina tähed pandud, et lingid "lohisevaks"
    pikaks ei muutuks.
    Otsinguks kasutan valdavalt google.ee, mis pakub ka slaavi tähtedega ekraaniklaviatuuri,
    millel on hea hiirega klikkida. Head avastamist!
    Natuke vales teemas, aga ehk oli abiks...
    Elektroonika töötab suitsu baasil.
    Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
    Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

    Comment


      Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

      Aga kust tulid need kleidid on minu jaoks veel segane.
      Ühel juhul trükid kt632 ja tulevad kleidid, teisel juhul trükid кт632 ja tulevad transistorid. Vahet pole, kas on suured või väiksed tähed.

      Comment


        Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

        Esmalt postitatud Pläsku poolt Vaata postitust
        Ühel juhul trükid kt632 ja tulevad kleidid, teisel juhul trükid кт632 ja tulevad transistorid. Vahet pole, kas on suured või väiksed tähed.
        Aga kui lisad b, otsid kt632b, saad kätte lääne linkide КТ632Б transistori ja pakutakse ka lääne analooge.
        Tulevad ka mõned venekeelsed transistori tekstid.
        Kasutades ainult vene tähti jääte sellest lõbust ilma.

        Kas ei ole naljakas kui inimene pimesi usub ja kunagi ei proovi midagi teisiti teha?
        Selle naljaka arusaama pärast saigi see jutt siia naljakate juhtumite alla pandud.
        (Ma ise arvasin ka kunagi nii neist vene tähtedest )

        Comment


          Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

          Päris pesuehtne tähenärimine? Vene kola tasub otsida kirillitsas, lääne oma tavaviisil.
          See, et pilud panevad oma tootenimedesse, on meile sama kummastav, kui et neile tavapärane.
          Kui kuskil on küpsised, siis iga browser annab vastavalt "eelistustele" üsna seinast-seina tulemusi.
          Erilahendused.
          PS või mail.

          Comment


            Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused



            real_smith küsis 20.05.2016 18:07
            "viletsa kvaliteediga CD-le lisasin järjestikku 2 ekvalaiserit ja kassetile 3 ning heli järgi ei saanud enam aru, mis mängib" - kas see on nali?

            elves vastas 21.05.2016 07:50
            Ei ole nali: kõrgeid ja madalaid, mida oli vähe, võimendasin läbi ekvalaiserite juurde ja nii saingi normaalse kuulatava heli ��

            Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

            Comment


              Re: Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

              Et siis tekkisid enamvähem võrdsed moonutused ja sedasi saab kvaliteedi paika loksutada
              ja ekvalaisereid üksteise otsa ladudes saab muusikakeskuste kitsast sagedusriba laiandada... põnavad teooriad tulevad välja.
              http://hparchive.com/
              https://worldradiohistory.com/index.htm

              Comment


                Vs: Re: Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

                Hoopis naljakam selle juures on see, te oktsionile ei ole pandud mitte aparatuur, vaid võimalus sellega tutvuda, enamus pakkujaid ei ole sellest vist aru saanud.

                Comment


                  Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

                  ...vene kola tasub otsida kirillitsas, lääne oma tavaviisil...
                  Olen mõnikord kasutanud vene (ja venekeelse) sodi otsimiseks https://yandex.ru otsikeskkonda. Justkui paremini on toimetanud selles kirillitsamaailmas.
                  Kuigi jah! - "kleidid" saab sealtki kätte..

                  Comment


                    Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

                    Kevad käes ja ka koolilaste eksamite aeg.
                    Mulle meenus seoses sellega üks juhtum. Oli suulise matemaatika konsultatsioon enne eksamit.
                    Üks noormees, kes oli väga andekas muus valdkonnas, oli hädas matemaatikaga, eriti teoreemide tõestamisega. Kurtis siis seda teiste kuuldes õpetajale, et kool jääbki matemaatika pärast lõpetamata. Küsis, et kas kuidagi teistmoodi ei saaks?
                    Õpetaja vihjas siis kaastundest, et tema koeral on väga vana kuut, katus laseb lausa vett läbi ja ta vajaks uut. Noormees oli rõõmuga nõus.
                    Eksamipäeval tuli õpetaja heatujuliselt kooli ja rääkis meile - hommikul aknast välja vaadates oli koeral 3 uut kuuti, üks värvilisem ja uhkem kui teine. (Ilmselt veel 2 õpilast tundsid ennast ebakindlalt).

                    Comment


                      Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

                      Tankisin oma autot Tallinnas Peterburi mnt. esimeses tanklas Lasnamäel. Üks uhke Porsche Cayenne seisis tanklas. Jõudsin tangitud ja hakkasin paagile korki peale keerama. Järsku oli hirmus kummide vilin, mees jooksis automaadi juurde ja võttis automaadist minu tšeki ning sõitis kiirustades minema.
                      Tekkis küsimus, et kas nii kalli auto liisingu maksmiseks peab iga kuu lisaks prügikastist ja põõsastest tühje pudeleid otsima

                      Comment


                        Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

                        Esmalt postitatud Svago poolt Vaata postitust
                        Tankisin oma autot Tallinnas Peterburi mnt. esimeses tanklas Lasnamäel. Üks uhke Porsche Cayenne seisis tanklas. Jõudsin tangitud ja hakkasin paagile korki peale keerama. Järsku oli hirmus kummide vilin, mees jooksis automaadi juurde ja võttis automaadist minu tšeki ning sõitis kiirustades minema.
                        Tekkis küsimus, et kas nii kalli auto liisingu maksmiseks peab iga kuu lisaks prügikastist ja põõsastest tühje pudeleid otsima
                        Kuluhüvitis ? . Eks ta saab rahana tagasi. Või siis vähemalt käibemaksu.
                        Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                        Comment


                          Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

                          Esmalt postitatud Svago poolt Vaata postitust
                          Tankisin oma autot Tallinnas Peterburi mnt. esimeses tanklas Lasnamäel. Üks uhke Porsche Cayenne seisis tanklas. Jõudsin tangitud ja hakkasin paagile korki peale keerama. Järsku oli hirmus kummide vilin, mees jooksis automaadi juurde ja võttis automaadist minu tšeki ning sõitis kiirustades minema.
                          Tekkis küsimus, et kas nii kalli auto liisingu maksmiseks peab iga kuu lisaks prügikastist ja põõsastest tühje pudeleid otsima
                          Ma ei jaga matsu. Milles asja tuum oli?
                          Erilahendused.
                          PS või mail.

                          Comment


                            Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

                            Esmalt postitatud W@ldur poolt Vaata postitust
                            Ma ei jaga matsu. Milles asja tuum oli?
                            Ma ei saanud algul arugi, miks ta automaadi juurde tormas ja rehvivilinaga punuma pani. Kui automaadist tšekki tahtsin võtta, oli see juba võetud
                            Mehel ei jätku raha kas bensiini ostmiseks, liisingu jaoks või muuks otstarbeks. Raha hankimiseks peab ta varastama automaadist teiste tšekke. Tšeki vahetab ilmselt raha vastu. Imestama pani, et nii kalli auto omanik selliselt käitub. Oleks hea meelega tühja taara vaesekesele kinkinud
                            Olen ennegi selliseid passijaid kohanud, kuid need võtsid tšekke, mida mõni tankija ei tahtnud.
                            Ka tanklatöötajad küsivad teinekord, kas tšekki on vaja – siis iseasi.

                            Comment


                              Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

                              Aaa, kui ta (lisaks veel) sinu/võõra tšeki võttis, siis see on laiduväärt, täitsa nõus.
                              Tšeki vahetab loomulikult raha vastu.
                              Aga kui asja lõpuni ausalt ajada, siis peaks pigem loll olema, kui oma kütuse-, remondi-, jms. tšekke raamatupidamisse ei vii. Kuskilt jookseb muidugi mõistlikkuse piir (alla 20EUR tšekkide puhul on asjaajamise ja väärikuse suhe üsna vildakas), aga muul juhul, kui vähegi trükimusta kannatab, õige tee minna.
                              Vähesed meist (kui üldse keegi siit) saavad niisama lihtsalt ka p(i)itsa ja veini sujuvalt raamatupidamisse panna. Aga selleks peab palju, väga palju harjutama.
                              Erilahendused.
                              PS või mail.

                              Comment


                                Vs: Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

                                Esmalt postitatud W@ldur poolt Vaata postitust
                                Aaa, kui ta (lisaks veel) sinu/võõra tšeki võttis, siis see on laiduväärt, täitsa nõus.
                                Ta seisis tankla ääres eemal ja ise ei tankinud üldse, vähemalt sellel ajal. Kuna olin ainus tankija, siis kasutaski sellist varianti. Pidi olema ikka hirmus kiire

                                Comment

                                Working...
                                X