Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
http://www.elfafoorum.eu/faq.php
See more
See less

Keeleveerud

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Re: Vs: Keeleveerud

    Võisin mina küll olla, ega see asja ei muuda. Nagu ütlesin, asi läheb märkamatult. Võibolla nüüd märkame, kui tähelepanu on suunatud?
    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
    Konfutsius

    Comment


      Vs: Re: Vs: Keeleveerud

      Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
      Võisin mina küll olla, ega see asja ei muuda. Nagu ütlesin, asi läheb märkamatult.
      Võibolla nüüd märkame, kui tähelepanu on suunatud?
      Sõbrale, targale sõbrale, võib ju ka sõbralikult Sina öelda.

      Comment


        Vs: Re: Vs: Keeleveerud

        Tundub, et piir see ja ta vahel on natuke teises kohas kui elus või eluta. Asjad, mis midagi teevad, kas ise või kellegi abil saavad ka tihti "ta" külge, kui nad lauses teevad tegevusi, mida üldiselt elus asjad teevad.

        Comment


          Vs: Re: Vs: Keeleveerud

          Ma isiklikult enamasti proovin vältida Sina suure tähega kasutamist mujal kui lause alguses. Kindlasti olen mingitel hetkedel ka lause sees suure tähega kirjutanud, kuid mulle ei meeldi kui "mees mehele Sina teeb". Kuidas teised omavahel suhtlevad, on nende asi. Sõbrad või mitte, respekti väljendus on siiski Teie, mitte Sina. Viimane on selgelt inglise keele mõjul omale siin jalad alla ajanud. Sõber teab niigi kas teda respekteeritakse või mitte. On ta siis tark või vähem tark...
          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
          Konfutsius

          Comment


            Vs: 3F mootor

            Esmalt postitatud klm poolt Vaata postitust
            Kolmas varjant ... muutis Scott : Täna kell 07:59 Põhjus: variant
            Kas nüüd siis parandatakse variant juba varjandiks?
            See sõna on emakeele tundidest üks kindlamini meeldejäänuid, et kirjutatakse i-ga ja j-ga on harimatuse tunnus.

            Comment


              Vs: 3F mootor

              Esmalt postitatud vanemleitnant poolt Vaata postitust
              Kas nüüd siis parandatakse variant juba varjandiks?
              See sõna on emakeele tundidest üks kindlamini meeldejäänuid, et kirjutatakse i-ga ja j-ga on harimatuse tunnus.
              Tekstis ei muuda ma midagi peale värvi. Punane on olnud siiani keelava tähendusega. Või on selle tähendust hiljuti muudetud?

              Õige variant on all kastikeses.
              73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
              ATiP1pN4XeM

              Comment


                Vs: 3F mootor

                Esmalt postitatud Scott poolt Vaata postitust
                Õige variant on all kastikeses.
                Selge pilt, vabandust, Scott. Kuigi punast võib pidada ka tähelepanu juhtimiseks.

                Comment


                  Vs: Keeleveerud

                  Kasutan sama süsteemi nagu keelemode. Peaks vist selgema viisi välja mõtlema. Kahjuks all kastikeses tähe värvi ei saa muuta.
                  73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
                  ATiP1pN4XeM

                  Comment


                    Vs: Riiuli fullrange projekt

                    Esmalt postitatud stosoorok poolt Vaata postitust
                    (Kindlasti on sellel tehnoloogial mingi väärakas sõna ka eesti keeles)
                    Mul on mingi piirini kahju inimestest kes häbenevad oma keelt, oma kultuuri. Aga mingist piirist alates ma hakkan jälestama selliseid kes lisaks alavääristavad eesti keelt.
                    stosoorok - ma ei tea kui väärakas see on aga sõna "servo" on tõesti eesti keeles olemas - http://enet.animato.ee/index.php?otsida=servo ja nagu näha, on ta täpselt sama nagu inglise keeles.
                    viimati muutis kasutaja OSX; 26 08 2018, 11:04.
                    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                    Konfutsius

                    Comment


                      Vs: Riiuli fullrange projekt

                      Antud sõna valjukatege seoses ei ole eesti keeles "servo", see on lihtsalt elektromehaaniline tagasiside, kasutuatud ja leiutatud palju enne Arnie Nudelli.

                      Comment


                        Vs: Riiuli fullrange projekt

                        Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                        Antud sõna valjukatege seoses ei ole eesti keeles "servo", see on lihtsalt elektromehaaniline tagasiside
                        Ei ole eesti keeles? Ütles kes?

                        Servomehhanism (lühendatult "servo") on mehhanism kus soovitud toimingu kontrollitud sooritamiseks kasutatakse tagasidet. Ei ole vahet millist, eletromehhaanilist või muud (valjuhääldites on ka piezoandureid olnud).
                        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                        Konfutsius

                        Comment


                          Vs: Riiuli fullrange projekt

                          Me ei viitsi vaielda aga servo on eesti keeles ikka kasutatud ainult mehaaniliste seadmete kohta mitte elektrooniliste. Viimasel ajal inglise keele peale tungi ja laiskuse tõttu on ta muidugi ka elektroonikasse hakanud trügima.
                          https://et.wikipedia.org/wiki/Servojuhtimine
                          viimati muutis kasutaja OSX; 26 08 2018, 11:03.

                          Comment


                            Vs: Riiuli fullrange projekt

                            moi, ma arvan et see tegelane kes sinu viitel kirjutas wikisse 11 aastat tagasi masinaehituse kategooriasse servojuhtimisest, pole kindlasti tänaseni isegi kuulnud et on olemas niisugused asjad nagu tagasisideanduriga valjuhääldid, mis muide on tänapäevani ikka kohe vägagi mehhaanilised süsteemid - kui sa ei teadnud.
                            Muide ma ei teadnudki et teid mitu on...
                            Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                            Me ei viitsi vaielda
                            Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                            Konfutsius

                            Comment


                              Vs: Riiuli fullrange projekt

                              Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust

                              Servomehhanism (lühendatult "servo") on mehhanism kus soovitud toimingu kontrollitud sooritamiseks kasutatakse tagasidet. Ei ole vahet millist, eletromehhaanilist või muud (valjuhääldites on ka piezoandureid olnud).
                              Just-just - ka prantslastel sama ütelus tagaside/kontrollfunktsioni kohta audios:
                              http://vintage-audio-laser.com/La-te...teur-CD-page-3
                              Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                              Comment


                                Vs: Riiuli fullrange projekt

                                No just, servo sõna on eesti keeles mehaanikast elektroonikasse trüginud suht hiljuti, mulle ikka kuidagi võõrastav.
                                Ka ingliskeelne wiki on hetkel ikka mehaanika suunda näitav ses osas: https://en.wikipedia.org/wiki/Servo .

                                Comment

                                Working...
                                X