Teade

Collapse
No announcement yet.

Riiuli fullrange projekt

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Riiuli fullrange projekt

    Ükski karp ega muu jurakas ei suuda muuta valjuhääldi füüsikalisi parameetreid. Kõrgete korrektseks esituseks peab vastav membraan olema võimalikult kerge - mida aga ükski lairiba olla ei saa, võrreldes spetsiaalsete kõrgriba valjuhäälditega. Ja et võita doppleri moonutust lairiba valjuhääldis... tuleb vast jagada sagedusala ribadeks, tuleb neid erinevalt ajatada (ajas ette JA taha) arvestades koonuse tegelikku amplituudi jne. nii et see asi võib olla valusalt kallis ja mitte üldse normaalse soundiga, sest need protsessingud vajavad väga tõsist komputeerimist ja neid ei saa teostada ilma vastikute kaasmõjudeta.
    Selliseid asju ei sisalda ükski aktiivkõlar - ka mitte Alfredi Estelonid (ok, seal pole ka lairibasid).

    Nii et minu arust on see olvasu1 jutt mingist nõidumisest hoopis soigumine asjast mille kohta on ettekujutus eraldunud reaalsusest. See kuidas Driverack teeb ekvalaiserit ja faasimajandust, ei puutu kuidagi lairiba juhtimisse.

    PS. Käisin muide progear'is. Müügimehed... jah. Spetsialistid heli alal... mitte väga, silmaklappide ava on väike. Ei aidanud ka targema isiku kutsumine tagaruumist seda suuremaks saada...
    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
    Konfutsius

    Comment


      #17
      Riiuli fullrange projekt

      Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
      mamõtlen selle all nõidumist eesmärgiga saada valjuhääldi mängima kogu tema sagedusala ühesuguse tugevusega.
      passiivsete kõlarite korral teevad seda karbid a La DBX driverack. Aktiivsetel kõlaritel on kogu masinavärk kõlari sees.
      Ehk siis mõtled filtrit koos ASK ja faaside korrektsiooniga. Seda on tänapäeval kõige lihtsam ja ka parem teha DSPga, kui x-teist opakat ritta panna.

      Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
      Selliseid asju ei sisalda ükski aktiivkõlar - ka mitte Alfredi Estelonid (ok, seal pole ka lairibasid).
      Nii hull see seis ka ei ole, Estelonides pole aga ikka mõnes kõlaris on. Näiteks käis siit hiljuti läbi selline link https://www.kiiaudio.com/kii_three.php
      viimati muutis kasutaja Scott; 25 m 2018, 23:55. Põhjus: järjestikpostitused kokku (kasuta multiquote nuppu mitme postituse tsiteerimisel)

      Comment


        #18
        Vs: Riiuli fullrange projekt

        Ei ole ju tegu lairiba valjuka järeleaitamisega selles Kii kõlaris, moi...

        "Kii uses this driver arrangement, coupled with on-board DSP, to produce a cardioid, controlled directivity dispersion pattern, down to low frequencies. Kii calls it Active Wave Focusing. Simply, the DSP controls the sound dispersion, so the sound pressure is directed to the sweet spot. The DSP manipulates the phase and timing response of the side and rear drivers, relative to the front, so that they reinforce the output to the front, but cancel the output to the back, producing a cardioid dispersion pattern."
        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
        Konfutsius

        Comment


          #19
          Vs: Riiuli fullrange projekt

          Sain valesti aru, sa mõtlesid ikka lairiba doppleri korrigeerimist ja sellise olemasolu ma ka ei tea.

          Comment


            #20
            Vs: Riiuli fullrange projekt

            Esmalt postitatud marcor1 poolt Vaata postitust
            Mulle tundub, et hi-fi turg on suht madalseisus. Ehk kui ise-ehitamine pole eesmärk omaette siis järelturul liigub asju suht odava rahaga.

            Omast väiksest kogemusest võin öelda, et lairiba eelis on see, et ei pidanud filterdama.Kõrgsagedus sinna juurde pookida, 1. või 2. järku filtriga, pole samuti raketiteadus.
            Aga lairiba iseenesest - kui tuled otse kolmeribaliste pealt siis häirib bassi otsa puudumine. Kõrgete vähesus otseselt ei häirinud kuid nende lisamisel sai aru, et need on kasuks.
            Samas kui ainult Liisi Koiksoni, Katie Meulat, Emmy the Greati kuulad, on lairiba optimaalne valik.
            Nõustun, et hi-fi turg tundub suhteliselt selline, et kui hinnad "eeki arvutada" siis saaks sama suurusjärgu summad, mis võrreldavad asjad maksid kümme aastat tagasi. Ehk euro hinda ei tõstnud - reaalkurss on ju 1:10, mitte 1:15,6466 Mulle ka vähemalt tundub, et korralik tehnika on täna oluliselt kättesaadavam.

            Olen nõus ka selles osas, et näen samuti seda filterdamise teemat lairiba eelisena kuna ka minu kogemus on pigem kesine - ise ehitamisel vähemalt.

            MK antud igati asjalikult lingilt nende riiulikasti kit'ide hindu vaadates ei rehkenda kogukuluks alla tonni ikka kuskilt ühegi puhul välja kui just igale komponendile eraldi google-hanget teha ei viitsi. Tonni eest juba üht-teist on kaubanduses uuena (rääkimata teisest ringist) valida ning siis jääb piiravaks teguriks juba pigem (minu puhul) signaaliallikas ja võimendus. Ajaa, muidugi toitekaabli toed, neid mul ka pole

            Praegu tundubki juba, et kui olla nõus ehitamise eest peale maksta, siis tellida näiteks see sama hiinlaste kasti-kit, mingi odavam lairiba ja samalaadne odavam kõrgsagedus juurde. Võibolla ongi parem valik kui perspektiivis kõnealune komplekt üks hetk võib garaaži maanduda.

            Comment


              #21
              Vs: Riiuli fullrange projekt

              Õige HI-FI "fullrange" kõlar on nelja ribaline, alla selle pole mõtet. Kõrgete kõlar (või mitu), keskmiste kõlar (või mitu), keskmise bassi kõlar 8'' ja madala bassi kõlar (või mitu) ehk subwoofer vähemalt 10''. Viimased kaks peaks olema servoga ja aktiivsed. Hetkel kaubanduses selliseid saadaval pole - vähemalt ma pole leidnud. Golden Ear Triton One on kõige lähemal ideaalile vist.

              Comment


                #22
                Vs: Riiuli fullrange projekt

                Miks sa valjuhääldajat kõlariks nimetad ja mida sa seal servoks nimetad?

                Comment


                  #23
                  Vs: Riiuli fullrange projekt

                  Esmalt postitatud stosoorok poolt Vaata postitust
                  Õige HI-FI "fullrange" kõlar on nelja ribaline, alla selle pole mõtet. Kõrgete kõlar (või mitu), keskmiste kõlar (või mitu), keskmise bassi kõlar 8'' ja madala bassi kõlar (või mitu) ehk subwoofer vähemalt 10''. Viimased kaks peaks olema servoga ja aktiivsed. Hetkel kaubanduses selliseid saadaval pole - vähemalt ma pole leidnud. Golden Ear Triton One on kõige lähemal ideaalile vist.


                  mõttetu laristamine, kui muusika, mida see monstrum mängib, tehakse JBL LSR6328P ja teiste selliste kaheribaliste peal.

                  Hetkel kaubanduses selliseid saadaval pole
                  täiesti olemas ja 100% aktiivne : https://www.thomann.de/intl/ee/adam_s6x.htm //see pole nende hi-end, käib see selline seina sisse, brošüürides on ta seinasees olevana kujutatud. (võiks hr home värskelt tellitud hegelile järgi panna. ega ta vähemaga ei rahulduks :P )
                  hi-end ka siia: https://www.adam-audio.com/en/main-monitors/s7a-mk2/

                  Comment


                    #24
                    Vs: Riiuli fullrange projekt

                    Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
                    muusika, mida see monstrum mängib, tehakse JBL LSR6328P ja teiste selliste kaheribaliste peal.
                    Taas ilmub mingi nõidus, mis paneb salvestise helikvaliteedi sõltuvusse kontrollvaljuhääldi sooritusest...
                    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                    Konfutsius

                    Comment


                      #25
                      Vs: Riiuli fullrange projekt

                      Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                      Taas ilmub mingi nõidus, mis paneb salvestise helikvaliteedi sõltuvusse kontrollvaljuhääldi sooritusest...
                      Otse loomulikult. kui ikka kui ikka kõlarist kostuv ei meeldi siis keeratakse miskeid nuppe või üle kaptenisilla kõlab käratus: "poisid, võtame selle koha uuesti". vähe olevat neid asju, mis tulevad esimese korraga korrektselt.

                      Abbey Roadi onude arvates ei soovitatav kasutada HI-FI süsteeme muusika tegemiseks, siis muusika kuulamiseks peavad need sobima? Ma arvan et mitte.

                      Comment


                        #26
                        Vs: Riiuli fullrange projekt

                        Esmalt postitatud Zen poolt Vaata postitust
                        Nõustun, et hi-fi turg tundub suhteliselt selline, et kui hinnad "eeki arvutada" siis saaks sama suurusjärgu summad, mis võrreldavad asjad maksid kümme aastat tagasi. Ehk euro hinda ei tõstnud - reaalkurss on ju 1:10, mitte 1:15,6466 Mulle ka vähemalt tundub, et korralik tehnika on täna oluliselt kättesaadavam.

                        Olen nõus ka selles osas, et näen samuti seda filterdamise teemat lairiba eelisena kuna ka minu kogemus on pigem kesine - ise ehitamisel vähemalt.

                        MK antud igati asjalikult lingilt nende riiulikasti kit'ide hindu vaadates ei rehkenda kogukuluks alla tonni ikka kuskilt ühegi puhul välja kui just igale komponendile eraldi google-hanget teha ei viitsi. Tonni eest juba üht-teist on kaubanduses uuena (rääkimata teisest ringist) valida ning siis jääb piiravaks teguriks juba pigem (minu puhul) signaaliallikas ja võimendus. Ajaa, muidugi toitekaabli toed, neid mul ka pole

                        Praegu tundubki juba, et kui olla nõus ehitamise eest peale maksta, siis tellida näiteks see sama hiinlaste kasti-kit, mingi odavam lairiba ja samalaadne odavam kõrgsagedus juurde. Võibolla ongi parem valik kui perspektiivis kõnealune komplekt üks hetk võib garaaži maanduda.
                        Ära nüüd asja nii ka võta, lairibadega kõlareid võib ehitada küll, lihtsalt kodutöö peab hoolikas olema, ega seal ka ei pruugi ilma filtrita hakkama saada sinu enda välja toodud seas'i puhul ja näiteks visaton b200'ga kindlasti ei saagi.
                        Aga sellegi poolest tulemust on võimalik saavutada ka lairibadega.

                        Comment


                          #27
                          Vs: Riiuli fullrange projekt

                          Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
                          Otse loomulikult. kui ikka kui ikka kõlarist kostuv ei meeldi siis keeratakse miskeid nuppe või üle kaptenisilla kõlab käratus: "poisid, võtame selle koha uuesti". vähe olevat neid asju, mis tulevad esimese korraga korrektselt.

                          Abbey Roadi onude arvates ei soovitatav kasutada HI-FI süsteeme muusika tegemiseks, siis muusika kuulamiseks peavad need sobima? Ma arvan et mitte.
                          Ma oma naiivuses arvasin et muusika tegemiseks kasutatakse pille ehk muusikainstrumente, äärmiselt harva lisaks ka kõlareid. sul ja Abbi Roudi onudel on siis miskid muud harjumused...
                          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                          Konfutsius

                          Comment


                            #28
                            Vs: Riiuli fullrange projekt

                            https://www.youtube.com/watch?v=JcbHJg5aFgQ Aga samas mõni kuulab ainult stuudio monitore.Mina kuulan JBL 4311 kõlaritega ainult teatud muusikat. Frank kirjutas selle video alla As a recording and mastering engineer for most of my life, I can't listen to 'consumer speakers', because everything sounds crappy. I am used to listening to speakers that let you hear everything , if it's good it sounds good, if it is less than perfect, it sounds like nothing... I don't want a speaker to 'colour' the sound and make all sound material sound more or less the same. And yes, I have studio monitors in my living room!

                            Comment


                              #29
                              Vs: Riiuli fullrange projekt

                              Ma olen rohkem Pauli mõtekäigu pooldaja selles küsimuses. Kuid ühestki nurgast vaadates ei seleta see moment olavsu1 nägemust et "kontrollvaljuhääldi" määrab või selle abil määratakse salvestise kvaliteet, või et "kontrollvaljuhääldi" on salvestise kvaliteedi aluseks. Ok, seltsimehe kodustuudios on ühed aktiivkõlarid millel on XLR küljes ja ta usubki et see on midagi üüberit, see on reference level ja kõik muud tegelased ei saagi aimu saama mis heliga tegemist on.
                              Tore on, olavsu1, aga see on väga primitiivne stuudio ning ka vastav lähenemine. Normaalne master sünnib kasutades nii klappe, väikseid (s.o. kaheribalisi) ja suuri (3 ja enam) kõlareid, seejuures võib igat neid olla ka mitmed erinevad paarid. Kontrollvaljuhääldi näitab lihtsalt et "salvestis mängib siiski" aga ei määra sellega salvestise kvaliteeti. Nagu Paul ütles videos - need on vigade otsimiseks salvestisest, kuid mitte vahendid salvestise loomutruuks esituseks.
                              Et see kuidagi lairibadega siduda, siis jah lairibad võimaldavad ka vigu otsida, kuna neil pole olulist faasinihet ning üsna tõenäoliselt on nad veidi keskribas aktiivsemad. Loomutruuks esituseks aga on vaja veel kõrgeid ja basse...nii et riiulikõlaritest vajub asi päris kaugele.
                              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                              Konfutsius

                              Comment


                                #30
                                Vs: Riiuli fullrange projekt

                                Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                                Miks sa valjuhääldajat kõlariks nimetad ja mida sa seal servoks nimetad?
                                Sorry, valjukas jah kuigi nad on eraldi kinnistes kastides nagu kõlarid.

                                Servo all mõtlesin seda:


                                (Kindlasti on sellel tehnoloogial mingi väärakas sõna ka eesti keeles)

                                Kuigi algselt vist selle lahenduse kasutusele võtnud (leiutanud?) Genesis/Infinity looja Arnie Nudell.

                                Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
                                täiesti olemas ja 100% aktiivne : https://www.thomann.de/intl/ee/adam_s6x.htm //see pole nende hi-end, käib see selline seina sisse, brošüürides on ta seinasees olevana kujutatud. (võiks hr home värskelt tellitud hegelile järgi panna. ega ta vähemaga ei rahulduks :P )
                                hi-end ka siia: https://www.adam-audio.com/en/main-monitors/s7a-mk2/
                                Sellist monstrumit ma ei paneks relva ähvardusel ka elutuppa! Servo kohta ma midagi välja ei lugend. Lihtsalt võtsid kõige kallima mudeli?

                                Comment

                                Working...
                                X