Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Ja kui kontaktori klõpsimine häirib, saab kasutada seda vidinat.
    Head susserdamist !

    Comment


      Esmalt postitatud fre poolt Vaata postitust
      Programmkella Legrand MicroRex D21 programmeerimisega seoses
      .....
      Võin oma vanadest märkmetest selle välja otsida, kui tekib probleem või huvi.
      Täna leidsin oma arvutist juhtumisi selle tekstifaili, kopeerin ta siia,
      ehk on kellelegi veel abiks kui seesugune programmkell ette satub...
      Siin tekstis on "O", nupu tähis "ilma osutiteta", need võib iga soovija
      ise juurde joonistada... Pikka juttu ei ole, ainult oluline ja lühidalt:


      Programmkell
      LEGRAND MicroRex D21
      kahetariifsele elektriarvestile
      lülituskellaks

      TÜHJENDUS „Reset” (S ja OK korraga) –
      tekib „1” (esmaspäev) 0:00, mälu tühjeneb.

      KELLAAJA ÕIGEKSPANEK
      O – Tabloole tähis O
      OK – Tunnid vilkuma
      S kuni õige tund
      OK – minutid vilkuma
      S kuni õige tulev minut
      OK - „1” (esmasp.) vilkuma
      S kuni õige nädalapäev
      *O kui saabub täpne aeg

      PROGRAMMEERIMINE
      *O neli korda –
      nädalapäevade kriipsud puuduvad.
      OK - „Sisse” (ülemine) tund vilkuma
      S kuni näit 23
      OK - „Sisse” minutid vilkuma
      S kuni õiged min (1 kord „00” jaoks)
      OK - „1” vilkuma
      OK - „1” vilkumine lakkab
      S - „2” vilkuma
      OK - „2” vilkumine lakkab
      S ja OK (nagu „2” puhul) kuni
      tablool „1”... „5” ega vilgu.
      *O - „Välja” (alumine) tund vilkuma
      S kuni näit 7
      OK - „Välja” minutid vilkuma
      S kuni õiged min (1 kord „00” jaoks)
      OK - „2”... „6” vilkuma
      *S - „1” vilkuma
      OK - „1” vilkumine lakkab
      S ja OK (nagu „1” puhul) kuni
      tablool „1”... „5” ega vilgu.
      *O – tekib õige kellaaeg tagasi.

      KONTROLLIKS
      O kaks korda – näeb sisselülituse
      (ülemine) ja väljalülituse (alumine)
      aegu ja toimumise nädalapäevi
      („1”... „5” mõlemad)
      O neli korda – taas kellaaeg.

      * - Kriitilised kergesti-ununevad kohad.
      Elektroonika töötab suitsu baasil.
      Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
      Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

      Comment


        Väga huvitav asi juhtus, enne töötas, aga nüüd lõi veneaegse automaadi välja.
        Ühe automaadi all on 1,7kW radikas ja 750W õliradikas, mõtlen kas mõlema sisselülitamine võis juhtuda korraga, et selle vana võimsa automaadi välja lõi.

        Comment


          Kui "võimas" see vene automaat kirja järgi on? Nende nimivoolud hakkasid kahest amprist pihta. Nii et vaata kõigepealt, mis kaanele on kirjutatud.

          16A vanaaegne kolmefaasiline lööb välja, kui sees on 900W radiaator, 1000W elektripliit ja muud väiksemad tarbijad alates külmkapist kuni teleka ja digibokside ning LED-lampideni.
          73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
          ATiP1pN4XeM

          Comment


            ok viga teada, kolm automaati on kõrvuti, kaks äärmist on 25A ja keskmine, mis välja lõi on 6A.
            Siis on selge, miks välja lõi, ma ei arvanud, et seal nii lahja automaat võiks olla, eriti veel üks kolmest.
            Minu viga, et ma võimsusi ei uurinud.
            Siis peab hakkama asja natuke ringi ehitama.

            Ma eeldasin, et isa on sinna omal ajal kõik võimsad automaadid pannud, nagu ma ühte teist siin näitasin mõned aastad tagasi, mis on teises kilbis ja 25A.
            See seletab ka seda, miks see 6A automaat kunagi varem välja lõi, kui sai õhukuivati järgi pandud ja midagi veel.
            See tähendab seda, et see 6A automaat töötas 1,7kW radikaga, siis isegi enne üle oma piiri.
            viimati muutis kasutaja klemmikas; 12 m 2022, 13:39.

            Comment


              Võibolla oli see automaat seal põhjusega 6A?
              Mis ristlõikega kaabel sel sabas on?

              Comment


                1,7kW radika jaoks ma seda kaablit ei kasutanud, panin sama automaadi otsa paralleeli mitu kaablit.
                Kuid ei usu, et seal nii peenike on, 10A automaadi kannatab kindlasti välja, eks viskan millalgi pilgu peale, kui hakkan ringi tegema.
                Konkreetselt selle kaabli otsa ma midagi väga võimsat ei kavatse nagunii panna, mis sealt edasi keldrikorrusele läheb.

                Üritan võimsusi jagada, 3 faasi peale

                Loogiliselt pakun,et 6A oli seal sestap, kuna isal polnud tollal automaate jalaga segada ja ilmselt ei pidanud ta sinna väga palju vajalikuks ka.

                Üks küsimus veel, kui ma tahan selle kolme faasi otsa ühendada 3 faasilise puurpingi, kas ma pean kuidagi kindlaks ka tegema, mis ots kuhu ühendada või võib suvalt panna faasid? Mõistagi neutraal ikka eraldi asi.

                Comment


                  Kui hakkab vale pidi ringi käima, siis vaheta 2 faasi omavahel ära.

                  Comment


                    Kuidas aru saada pealüliti võimsusest?
                    Mul on kilbis suur veneaegne lüliti 3 faasiline, kirjas on 220v 63A ja 380V 40A.
                    Kuidas sellest nüüd aru saada, kas see 63A on kõik kokku või ühe klemmi kohta?
                    Mul on peakaitse 32A ja ilmselt seda päris piiri peale lasta ei taha, aga tahaksin teada, kas selline peakaitse võimaldab ohutult läbi lasta 3x32A ?
                    Miks 3 faasi variandi puhul on 40A ?

                    Mul on kilp toas ja oleks ka küsimus, kui mul on peakaitse 3x32A, kas ma saan reaalselt ka sealt võtta siis kokku 3x32A või tekib mingi probleem, millega peaksin arvestama? Ma üritan seda siiski piiri peal mitte kasutada.

                    Comment


                      Täiesti reaalselt saad 3x32 A, kuna standardi järgi peab kaitselüliti taluma tund aega kuni 1,45 kordset nimivoolu, st 46 A.

                      Comment


                        Esmalt postitatud klemmikas poolt Vaata postitust
                        ... lüliti 3 faasiline, kirjas on 220v 63A ja 380V 40A.
                        ...
                        Miks 3 faasi variandi puhul on 40A ?
                        Pinge x vool = võimsus.

                        220x63=13860
                        380x40=15200

                        Siit näed, et kolmefaasilisel juhul on lubatud koguvõimsus suurem kui ühefaasilisel ühendusel. Ehk väiksem amper ei tähenda kohe väiksemat võimsust. Pinge ka loeb.

                        Samal põhjusel on nt vene raadiotel-telekatel 220V korral lubatud kaitse 2A, 127V toitega 4A.
                        73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
                        ATiP1pN4XeM

                        Comment


                          Esmalt postitatud klemmikas poolt Vaata postitust
                          Mul on kilbis suur veneaegne lüliti 3 faasiline, kirjas on 220v 63A ja 380V 40A.
                          Seesinane lüliti on ette nähtud kindla kolmefaasilise koormuse lülitamiseks, matemaatika tõi auväärt isand Scott juba välja. Voolude väärtused vastavad faasidevahelistele pingetele kas 220 V või 380 V.
                          Kuna kontakte kuumutab vool, mitte pinge, siis teoorias peaks saama seda lülitit kasutada ka sqrt(3)*400 V*63 A = 44 kVA kommuteerimiseks.
                          Pingele seavad piirangud eeskätt ülelöögi ja lahutamisel tekkida võiva elektrikaare ohud.

                          Comment


                            Esmalt postitatud enamlane poolt Vaata postitust
                            Pingele seavad piirangud eeskätt ülelöögi ja lahutamisel tekkida võiva elektrikaare ohud.
                            See lüliti ei ole mõeldud koormuse all lülitamiseks ja ta ei vasta ka tänapäevastele kaitselahutuse nõuetele.

                            Comment


                              Esmalt postitatud vanemleitnant poolt Vaata postitust
                              See lüliti ei ole mõeldud koormuse all lülitamiseks ja ta ei vasta ka tänapäevastele kaitselahutuse nõuetele.
                              Täpselt nii!

                              Comment


                                Milleks see siis mõeldud on ja mille poolest tänapäevale ei vasta?

                                Liitumiskilbis on nagunii õige lahutus olemas.
                                Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                                Comment

                                Working...
                                X