Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kui nii vana kaitse siis ilmselt mitte rikkevoolu oma? Võta mingid odavad ampertangid ja vaata mis toimub. Pakun et soojenemise käigus hakkab kuskilt keresse lekkima.

    Kui nii ei leia siis pane selline asi vahele: https://www.oomipood.ee/product?product_id=1026036

    Kui see ka ei rakendu ja jama jätkub siis võta pesumasin tagant ära pane kõik muu käima.

    Maandus üldse on kasutuses? Kui ei siis mõõda korpuse pinget.. ma ei teagi mille suhtes, juhe õue mättasse
    Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

    Comment


      Esmalt postitatud elukaz poolt Vaata postitust
      soojenemise käigus hakkab kuskilt keresse lekkima
      Ega siis lekkevool ei saa panna liigvoolukaitset rakenduma. Aga kui on tänapäevane TN-S juhistik, st PE ja N on sisendis lahutatud, siis muidugi kereühendus võrdub ühefaasilise lühisega, aga vea kirjeldus sellele otseselt ei viita.
      viimati muutis kasutaja vanemleitnant; 22 m 2023, 12:29.

      Comment


        Kunagi mul ka pesumasin lülitus välja kui kuivatamise ajal trummel vastu juhet värises.
        Aga pesumasinal on ju oma maandus -veendus. Kas sealt kaudu ei anna voolu maha lasta?
        On riistad mis max voolu mõõdavad., selline vahele. Siis vast tuleb see söödik välja.

        Comment


          Esmalt postitatud vanemleitnant poolt Vaata postitust
          Ega siis lekkevool ei saa panna liigvoolukaitset rakenduma. Aga kui on tänapäevane TN-S juhistik, st PE ja N on sisendis lahutatud, siis muidugi kereühendus võrdub ühefaasilise lühisega, aga vea kirjeldus sellele otseselt ei viita.
          No lekibki nii kõvasti et on lühis. Veakirjeldusest ei loe muud välja kui et tekib vool mis rakendab automaadi. Võib aidata juhtmete sakutamine või jalaga peksmine, see aitab veal kiiremini väljenduda. Samas on ka oht viga kõrvaldada.
          Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

          Comment


            Paistab, et nõudepesumasina küttekeha põhjustab seda. Maanduse kohta ma ausalt öeldes ei tea, kas see on või mitte.
            Tegemist on vana elektrisüsteemiga, kus seda kolmandat klemmi pole, kuigi nõudpesumasin on võetud pliidi 3 faasilisest pistikust.

            Nii, et pean kas uue küttekeha või mõistlikum uue nõudepesumasina ostma.
            3 korda lõi peakaitsme välja.

            Comment


              Mismoodi see ühendus välja näeb, koro on õhus või nulliga ühenduses? Kui ühendatud siis keera pistik teisipidi seina vaata mis siis teeb.
              Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

              Comment


                Mis pistiku teistpidi seina keerates võiks juhtuda?
                Ütlen ka seda, et mina pole seda pesa seinale ühendandanud ja seinas on alumiiniumkaablid enamjaolt kahesoonelised, pliidile tuleb kolmefaasiline vool, kust on ka nõudepesumasin võetud, kas seal seda maandusotsa on, kollarohelist tänapäeval, ma ei tea, kas kolmefaasiline veneaja pistik omab seda otsa? vist mitte ?
                Sinna külge on praegu küll uuem pesa ühendatud.

                Comment


                  Juhul kui europesa maandusklemm on seal pliidi taga nulliga ühendatud siis saab juhtuda see et kui küttekeha lekib praegu faasi poolt siis teisipidi lekiks ta neutraali poolt ja lekkevool on väiksem. Mis ei sobi vea kõrvaldamiseks küll aga aitab seda leida.
                  Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                  Comment


                    Ma olen üsna kindel, et viga on küttekehas.
                    Enne masin töötas, nüüd enam mitte ja probleem tekib ilmselt siis, kui küttekeha järgi läheb.

                    Comment


                      Sa võid ju enda mõtetes kindel olla, aga kui sa tuled abi küsima siis tee vähemalt nägu et mängid kaasa. Nii et vaata kuidas see pesa on kokku ühendatud.
                      Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                      Comment


                        Ma tulin abi küsima ajal, kui ma veel põhjust ei teadnud, muutsin ka oma postitust, kui põhjus hakkas selgeks saama.
                        Ma ei saa endiselt aru, mida see pesa peaks muutma, kui masin enne töötas mitu aastat ja nüüd äkki enam ei tööta? Selgelt ju küttekeha annab läbi kuskilt midagi lühiselaadset.

                        Comment


                          Kui plaanid masina välja vahetada siis pole vahet. Kui tahad korda teha siis tasub veaotsinguga tegeleda. See võib sama hästi olla kuskil juhtmestikus või mingis muus komponendis mis hapuks läinud. Mida rohkem infot on enne lahti võtmist seda lihtsam.

                          Kui ei saa aru siis loe 1745 post üle.
                          Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                          Comment


                            Jah ma tean, põhjus võib olla nii küttekehas, kui selle vooluahelas masina sees, kuid küttekeha pean kõige tõenäolisemaks.
                            Vaatasin küttekehasid ja mõtlesin selle vahetusele, aga kuna masin on tugevalt üle 20 aasta vana, siis ilmselt ei ole mõtet remontida.
                            Kuna muu masin ju ka vana ja kulunud.

                            Ma loomulikult tänan kõiki vastajaid, lihtsalt viga ilmutas ennast ruttu peale minu esimese postituse tegemist.

                            Kui maja ikka 3 korda pimedaks lööb, siis ilmselt saab üsna ruttu selgeks, et viga on nõudepesumasinas.

                            Comment


                              Kas küttekeha elektriskeemist välja saab lülitada? Kas siis lülitab välja? Muiugi võib tulla veateade kütte puudumise kohta ja tuleb hoolitseda, et juhtmed-pistikud märjaks ei saa ega kusagile vastu ei lähe.
                              73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
                              ATiP1pN4XeM

                              Comment


                                Esmalt postitatud klemmikas poolt Vaata postitust
                                Kui maja ikka 3 korda pimedaks lööb,
                                siis ilmselt saab üsna ruttu selgeks, et viga on nõudepesumasinas.
                                Kui sinna seda masinat toitma sokutada üks kaitsmega juhe, siis saab valges toas edasi uurida milles on viga.
                                Ja kui on parandama kutsuda ka mõni meetrine huviline siis võivad sellest parandamisest paljud tarkust juurde saada.
                                Selline pauguga viga võib isegi sädemena näha olla. Ja see on ju oi kui põnev.
                                Edu otsingutele.

                                Comment

                                Working...
                                X