Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Esmalt postitatud vanemleitnant poolt Vaata postitust
    Seletage keegi ära, mida tãhendab kontakti märgi kõrval cos fii=1?
    See ehk on kontakti läbilaskevõime, või "moonutuste koeffitsent",
    ehk ka pärast kontakti läbimist on pinge ja vool samas faasis.
    Head susserdamist !

    Comment


      Kui koosinus fii võrdub ühega, on tegemist puhtalt aktiivse koormusega ja
      kontakti vahele ei teki lülitamise ajal sädet, mis seda pikapeale "hävitaks".
      Sellel tingimusel kannatab relee nii suurt voolu ka lülitada, nagu märgitud.

      Kui aga koosinus fii ei võrdu ühega, kes oskaks öelda lubatavad A või VA...
      Tariifikellana kasutades on relee kontakti läbiv vool päris pisike ja pole mingit
      probleemi, aga kui sellega juhtida näiteks kontaktori mähist, võib juba väikest
      sädelemist olla...
      viimati muutis kasutaja fre; 24 m 2022, 14:27.
      Elektroonika töötab suitsu baasil.
      Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
      Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

      Comment


        Ma ei oska ka seda nüüd kuskilt välja võtta.
        Ma enne lülitasin sellega mitu korda otse 1,7kW radikat, probleeme ei täheldanud, aga ma ei julge seda hetkel edasi teha enne, kui saan vastused.
        Ma võisin seda vähe julgemalt teha ka, kuna see programmkell asub plekist kapis.

        Kuna konkreetsel on mingi jama, lööb kella nulli lampi iga mingi 3-4 päeva järel, siis panin teise täpselt samasuguse kilpi, kuid pole seda veel programmeerinud.
        Sel on patarei või aku ka kehv.
        Seega õnneks pole probleeme ka, kui selle kontaktid kahjustada said.
        Ma heameelega lülitaksin sellega otse, aga enne tahan kindel olla.

        Comment


          1700W aktiivkoormust, nagu selleks elektriradiaatorit võiks pidada,
          teeks programmkella releele 7,4A koormust. Polegi ju palju.
          Kunagi tegin ühele tuttavale (kes käis kaugemal tööl vahetustega)
          programmkellaga vahejuhtme elektriradiaatori lülitamiseks (et tuba
          saaks talvel natukenegi soojaks enne kaugelt kojujõudmist).
          Ei arvanud küll, et mingit probleemi võiks tekkida ja ega tekkinudki.
          Nüüdseks on see radikas tal kaks talve sellega töötanud.
          Kellaks on küll Theben TR610 (lihtsam programmeerida).
          viimati muutis kasutaja fre; 24 m 2022, 18:10.
          Elektroonika töötab suitsu baasil.
          Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
          Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

          Comment


            Kuid, mis arvad lülitushetkest, kui hull see võib olla sellele kellale?
            Niipalju saan aru, et 3,4kW puhul ma panen kindlasti eraldi relee vahele, aga sellega 1,7kW ehk kannatab siis? Või seab keegi kahtluse alla ?
            Ma eeldan, et radikas hakkab kohe tarbima seda 1,7kW, ma ei tea muidugi.

            Comment


              Esmalt postitatud klemmikas poolt Vaata postitust
              ...... Ma eeldan, et radikas hakkab kohe tarbima seda 1,7kW, ma ei tea muidugi.
              Eks alguses (külmalt) võib tarbimine ju veidi suurem olla, aga muidugi
              mitte üllatuslikult viiekordne (või umbes nii) nagu hõõglambiga
              (alguses külm volframniit) see suhe oleks.
              3,4kW on minu arvates jah liiga ülemise lubatava piiri juures.
              Elektroonika töötab suitsu baasil.
              Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
              Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

              Comment


                Erinevad asjad; mis on lülitus- ja baasmäärad ja mille jaoks on seade koostatud.
                (Kui sõna "lülituse kapatsiteet, ehk maht" tundub üle võlli, siis huvi korral tasub uurida seda, mis kontekstis ja kus seda kasutatakse.)

                Mida sellega on ette nähtud lülitada, määrab ära standardi järgi 16A/250V cos φ=1.
                (µ = micro-gap) üldine jutt küll kätkeb endas, et "juhtmed ja pistikud peavad pakkuma alternatiivset vahendit peamise toiteallika küljest lahtiühendamiseks"; aga standardites on paraku ka märge, et "vähendatud mikropiluga kontaktide korral on tegemist juhtahelatega ja nende kontaktidega ei lülitata reeglina võimsus-seadmeid otse võrgus".
                Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

                Comment


                  Esmalt postitatud erku poolt Vaata postitust
                  ......(µ = micro-gap) ...... aga standardites on paraku ka märge, et "vähendatud mikropiluga kontaktide korral on tegemist juhtahelatega ja nende kontaktidega ei lülitata reeglina võimsus-seadmeid otse võrgus".
                  See et µ = micro-gap, oli ka mulle seni teadmata.
                  Õnnetuseks leidsin ka Thebeni programmkellal sellise tähise kontakti tingmärgi juures.
                  Eks programmkellade tootja peab ka ette nägema võimalikke teistsuguse kasutuse
                  juhtumeid, et sellise märgi sinna on lisanud. Sees on tal siiski üsna tavaline relee,
                  mille kontaktide vahe on üle 1mm. See ehk polegi veel mikropilu?


                  Elektroonika töötab suitsu baasil.
                  Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                  Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                  Comment


                    Esmalt postitatud erku poolt Vaata postitust
                    standardi järgi 16A/250V cos φ=1. (µ = micro-gap)
                    Hea küll, selle ~µ asja seletasid ära, aga mida tähendab ja kuskohas on kirjas selle kella kohta:
                    Esmalt postitatud erku poolt Vaata postitust
                    [VAswM]maximum switching capacity 4000 VA/448 W
                    ?

                    Comment


                      Vahest tõlkes kaduma läinud ja 4000W/4480VA? Mitte et tahaks usaldada nii suuri numbreid.
                      Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                      Comment


                        Esmalt postitatud erku poolt
                        4000 VA/448 W ... on mitu levinud vaatenurka.
                        Mis vaatenurgad need on ja kuidas sina seda mõistad? Mulle jääb igatahes arusaamatuks.

                        Comment


                          Esmalt postitatud vanemleitnant poolt Vaata postitust
                          ..Mis vaatenurgad need on ja kuidas sina seda mõistad? Mulle jääb igatahes arusaamatuks..
                          Tegelikult, juba vastasin eelnevalt oma arvamuse. Kõik ei peagi ühesugusel arvamusel olema, ega samati mõtlema; kõik on vabatahtlik.
                          Mina näiteks veel ei tea, miks on seal viimati lingitud tabelis: "Operating rate <= 600 cycles/hour under load" .. eks tuleb õppida juurde, kui vaja on.

                          Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

                          Comment


                            Esmalt postitatud erku poolt
                            Kirjaviga ei ole, täiesti levinud see 4000 VA/448 W, uuri seda näiteks: (Link)
                            Jah, kuidas keegi oma töödes seda kasutab, on mitu levinud vaatenurka.
                            Uurisin, järgmine rida seletab, 16x250vac=4000, 16x28vdc=448

                            Maximum switching capacity4000 VA/448 W
                            Resistive rated load
                            16 A at 250 V AC
                            16 A at 28 V DC

                            Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                            Comment


                              Esmalt postitatud erku poolt Vaata postitust
                              Kõik ei peagi ühesugusel arvamusel olema, ega samati mõtlema
                              Tehnikavallas peaks ikka kõik üheselt mõistetav olema.

                              Esmalt postitatud elukaz poolt Vaata postitust
                              Resistive rated load 16 A at 250 V AC
                              Sellest loen mina välja, et selle kella kontakt kannatab otse lülitada teemaalgataja radikaid (ükshaaval muidugi). Ise ma paneksin küll kontaktori vahele, tegelikult paningi, mul lülitab samasugune (kahe kanaliga) kell 1,7 kW salvestavaid radikaid ja 3 kW boilerit.

                              Comment


                                Esmalt postitatud vanemleitnant poolt Vaata postitust
                                ..Tehnikavallas peaks ikka kõik üheselt mõistetav olema...
                                Mõistetav võib koguneda aastatega.. (IMHO)
                                Toon ühe näite elust enesest: Tallinas oli juhkentali tn korterelamu, kus trepikoja valgustus kolm korrust käis A2B viiterelee peal. Seal sees ilutseb samasugune pisike relee-kökats.
                                Samuti olid needki andmed küljel ja kuna oli tegemist just valgustuse jaoks tuunitud asjaga, oli lisaks ka passis TV-5 ja "rating" 500W kandis.
                                Kolm korrust, igal korrusel kaks lampi, igal lambil sees 40W hõõgpirn- kokku 240W.
                                Iga ca paari aasta takka viskas see suitsu küljepragudest välja. Sai "thebenit" proovitud; see ei kestnud niikauagi. Siis sai pandud lisaks üks mini signaalikontaktor ja sellel ka kontaktid veel paraleeli- ning enam polnud sellega vaja tegeleda/ unustatud. Eks neid sarnaseid "omapärasi" on palju ka muidki välja tulnud.
                                Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

                                Comment

                                Working...
                                X