Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

    Kahjuks mul termokaamerat ei ole võtta, seega pean usaldama vana head katsumist, loomulikult seda ohutult tehes, mitte ei katsu otse voolu all kontakti.
    Tegelikult mul on kodus olemas termomeeter, mis mõõdab distantsilt temperatuuri.

    Comment


      Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

      Esmalt postitatud elukaz poolt Vaata postitust
      Kuskil on standard olemas, faas kipub olema parempoolne
      Seda standardit tahaks küll näha. Vaieldud on selle üle palju ja keegi ei ole veel viidet andnud.

      Comment


        Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

        Kuskil on standard olemas, faas kipub olema parempoolne.
        Minuteada sellist standardit ei ole.On hea tava,et ühel objektil oleksid faasid ühel pool.

        Koormustest tasub kindlasti teha. Termokaameraga.
        Mina seda ei teeks.Teadmata on vana kaabli seisukord,teadmata on vool,mille puhul see vene aegne automaat välja lülitub.Kõigile lisaks ei tohi sellest kaablist üldse nii suurt voolu läbi lasta,et see vene automaat rakenduks.
        Vana helitehnika remont Pärnus

        Comment


          Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

          See asi lastakse niiehknii voolu alla ükskõik mis foorumlased arvavad. Ja kui juba siis miks mitte ka üle vaadata.
          Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

          Comment


            Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

            Nagu ütlesin, käis 4kW boiler aastaid selle kaabli järel ja töötas viimati sügisel.
            Kuna neutraalil on kasutusel kaks soont, siis on pindala kindlasti üle 2,5mm2 ja faasi on üks soon, aga see on väga jäme soon, kindlasti üle 2,5mm2.
            viimati muutis kasutaja klemmikas; 17 m 2019, 19:34.

            Comment


              Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

              Kuna neutraalil on kasutusel kaks soont, siis on pindala kindlasti üle 2,5mm2 ja faasi on üks soon, aga see on väga jäme soon, kindlasti üle 2,5mm2.
              Kuna teema pealkiri on elektri lülitamise nõuded ja ohutus,siis ütlen juba kolmandat korda:Selline olukord nagu sul (faas ühes kaablis,teadmata ristlõikega ja null teises kaablis teadmata ristlõikega) on LUBAMATU.Kui tahad teha nõuete kohaselt,siis pead vedama uue kaabli.Kui sa uut kaablit vedada ei taha,siis edasine arutelu muutub mõttetuks,sest kehtivatest nõuetest kinni pidada nagunii ei taheta.
              Vana helitehnika remont Pärnus

              Comment


                Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

                Ma saan aru, et siin majas ei ole kõik tänapäevate nõuete järgi, paraku ei ole mul nii lihtne seda muuta.
                Lihtsalt üritasin võimaluste piires asja õigesti ehitada.

                Comment


                  Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

                  Esmalt postitatud klemmikas poolt Vaata postitust
                  siin majas ei ole kõik tänapäevate nõuete järgi
                  Tegelikult ei peagi olema tänapäevaste nõuete järgi.
                  Kui elektripaigaldis vastab ehitusaegsetele nõuetele läbib see auditi ka tänapäeval. Aga sinu paigaldis ei vasta ka tolleaegsetele nõuetele, selline juhtmete vedamine ei ole kunagi olnud lubatud.

                  Comment


                    Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

                    Esmalt postitatud Ints poolt Vaata postitust
                    Minuteada sellist standardit ei ole.On hea tava,et ühel objektil oleksid faasid ühel pool.
                    Veel parem tava oleks kui seina torgatud nt arvuti toitejuhtme sees oleks värvid samad nagu seinas. Vastavad testrid ka olemas: https://www.groundology.co.uk/earthing/socket-tester-eu

                    S
                    amas on parem kui sellest ei saa nõue seniks kui kasutatakse ilma maanduspulgata pesasid. Miks see veel levinud pole ei saa aru, see pulk segab ainult nõukaaegseid pistikuid mis nagunii ilma modimata europessa ei lähe.
                    Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                    Comment


                      Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

                      Mul on sarnane asi ise ehitatud, indikeerib L-N-PE.
                      Sisaldab 2xLED + 3xTakisti.


                      Mõnele küsimusele siin teemas saaks vastuse siit:
                      https://eetel.ee/vaeljaanded/

                      http://hparchive.com/
                      https://worldradiohistory.com/index.htm

                      Comment


                        Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

                        Samas on parem kui sellest ei saa nõue seniks kui kasutatakse ilma maanduspulgata pesasid.
                        Meie maandusega pesasse saab pistiku ju kahte pidi panna.Ehk siis sellisest nõudest ei oleks suuremat tolku.
                        Vana helitehnika remont Pärnus

                        Comment


                          Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

                          Jah, seda ma silmas pidasingi, kui see oleks nõudena paigas võib keegi hakata sellega arvestama ja siis pole hea kui värvid kokku ei lähe. Kuniks pesa on pööratav ei tohi kummagile otsale teha hinnaalandust ohu suhtes.
                          Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                          Comment


                            Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

                            Kui maanduspulk pesaldel olemas oleks siis ju ei saaks.
                            otsija

                            Comment


                              Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

                              Kuniks pesa on pööratav ei tohi kummagile otsale teha hinnaalandust ohu suhtes.
                              Elektriohutuse mõttes nii ongi.Nii faas kui null loetakse mõlemad "tööjuhtideks".

                              Kui maanduspulk pesaldel olemas oleks siis ju ei saaks.
                              Siis peaks pesa olema teistmoodi konstruktsiooniga.Nagu näiteks Inglismaal või Sveitsis.
                              Vana helitehnika remont Pärnus

                              Comment


                                Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

                                Esmalt postitatud Ints poolt Vaata postitust
                                Siis peaks pesa olema teistmoodi konstruktsiooniga
                                Isand elukaz peabki silmas "maanduspulgaga" pesa, millesse saab pistikut pista ainult ühte pidi. Kõigil I klassi pistikutel on need augud millegipärast olemas, ainult meil müüdavetel pesadel ei ole pulki. II klassi seadmete lapikud pesad mahuvad samuti sinna sisse.
                                Lisatud failid

                                Comment

                                Working...
                                X