Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

    Siin on väike ülevaade.

    Vana helitehnika remont Pärnus

    Comment


      Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

      Esmalt postitatud Ints poolt Vaata postitust
      ; Siin on vähemalt ka juures, millises riigis, mis kehtib. See oleks nagu ... olematu järelevalve eesmärk. Kui nüüd keegi tuleb rääkima elektristandardites, siis usun, et tarbikaitse ei tea neid. Arvatavalt kaubahankijad on neist kuulnud, mõned ka näinud ja lähtuvad nendest. Aga liigub Eestis-Euroopas ka teistsuguseid ja siis tuleb seade ringi teha. Minu jaoks esmane peaks olema ohutus!

      Comment


        Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

        Kui nüüd keegi tuleb rääkima elektristandardites, siis usun, et tarbikaitse ei tea neid. Arvatavalt kaubahankijad on neist kuulnud
        Tarbijakaitse ei tea nendest kindlasti midagi.Enamus kaubahankijaid ilmselt ka ei tea.Need standardid on üldse üks suur ja keeruline teema.Neid standardeid tasuta netist lugeda/laadida ei saa.Iga standardi vaatamise eest küsitakse raha.Paberi kujul on neid standardeid umbes meetri kõrgune virn.Lisaks sellele neid standardeid pidevalt muudetakse-täiendatakse...
        Vana helitehnika remont Pärnus

        Comment


          Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

          Annan ka teada, et panin boileri järgi, käin mingi aja tagant seal mõõtmas, ilmselt on see infrapuna termomeeter, mil muul moel ta ikka distantsilt temperatuuri mõõdab.
          hetkel alumiiniumiga ühenduskohtade temperatuurid 20-21kraadi, sama ka juhe.
          Mis on aga huvitav, 10A B10 automaat, selle klemmide juurest on kergelt soe, nii 25,4 kraadi näitab mõõdik, on see normaalne? 2,2kW on järgi tarvet.

          Ma küsin igaks juhuks üle.
          Ma tegin selle vintlatiga maanduse, kuhu see kollaroheline juhe läheb, kuhu läks nii boiler, kui pistikupesa.
          Ega see kuidagi ohtlik ei saa olla?
          Vastasel korral ei oleks seda üldse olnud, kui ma ei oleks teinud.

          Tõsiasi on muidugi see, et boiler on seotud nii veetorustiku, kui keskküttetorustikuga ja veetorustik ise on rauast kõik, mis loomulikult on omakorda maaga seotud.

          Ma midagi olen kuulnud, et sellel maandusel peab olema ka mingi takistus? Kas see takistus on mingi vahemik või lihtsalt peab olema väiksem mingist numbrist?
          Lisan igaks juhuks ka seda, et trafopunkt asub 100-150m kaugusel.

          See 25A automaat, mis mul peakilbis on, mõtlesin, et võibolla võiks selle 16A asendada ühel hetkel.

          Uurisin natuke ka peakilbis juhtmeid, mis paistavad katlamajja jooksvat ja vähemalt seal tundub asi korralik.

          Ilmselt on selles osas isal ikkagi õigus, et kaablid annavad kenasti selle 4kW välja, mistõttu ma 2,2kW boileri tõttu tõesti vast põdema ei pea ja selle ühe pistikupesa, mis eriti kasutust ei saa.
          Kuna minu tehtud kilbis oli ka ainuke asi, mis soojenes veidi leigeks ainult automaat, muu oli kõik ok, siis võib süsteemi ilmselt usaldada.

          Üks küsimus veel, kas ma tänapäevase kaitseautomaadi klemmi alla võin alumiiniumsoone keerata? Või tekib ka seal mingi probleem?
          viimati muutis kasutaja klemmikas; 18 m 2019, 21:22.

          Comment


            Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

            Tere, oleks nüüd selline küsimus.
            Hetkel on maja maandus ühendatud rauast veetoru külge ja ühe raudtraadi.
            Nüüd, aga pannakse kodutänaval uut veetorustikku ja uus toru on plastik, vana toru küll jääb mingis pikkuses maa sisse, aga ei tahaks seda enam kasutada.

            Kas on ok, kui ma panen veetoru kõrvale maa sisse samamoodi 15mm vasktoru? Näiteks 2m maa sees horisontaalselt?
            On see selleks sobiv ja jääb ka voolu juhtima, mitte ei oksüdeeru lootusetult ära ?
            Tegemist on savise pinnasega.
            Või oleks ka mingi varras võtta, mis on pehme ja mida saan painutada ?
            viimati muutis kasutaja klemmikas; 09 m 2020, 18:42.

            Comment


              Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

              Veetoru külge ei tohi ega tohtinud ka varem maandust ühendada ehk veetoru ei tohi maandurina kasutada! Veetoru ennast tohib maandada, aga siis peab eraldi korralik maandur olema.

              Poes on maandusvardad müügil, saad vajaliku arvu maasse taguda. Vertikaalselt.
              73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
              ATiP1pN4XeM

              Comment


                Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

                oleneb kohast. mõnelpool vaiad ei sobi ja tuleks hoopis plaatelektroodi kasutada.

                muidu pannakse elektroode ikka südamest....

                Comment


                  Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

                  Savi pidi väga tõhus maandus olema.
                  Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                  Comment


                    Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

                    Esmalt postitatud Scott poolt Vaata postitust
                    Veetoru külge ei tohi ega tohtinud ka varem maandust ühendada ehk veetoru ei tohi maandurina kasutada! Veetoru ennast tohib maandada, aga siis peab eraldi korralik maandur olema.

                    Poes on maandusvardad müügil, saad vajaliku arvu maasse taguda. Vertikaalselt.
                    Minu teada vene ajal see just veetorusse käis, kuid see ei ole hetkel enam ka oluline.
                    Kas sa mu postitust ikka mõttega lugesid ?
                    Maa son plastik veetoru, 15mm vasktoru ma tahan panna ainult maanduseks, see ei hakka olema kasutuses vee juhtimiseks.

                    Ma ei tahaks varrast maasse taguda, vaid maanduse just nimelt panna horisontaalselt, hetkel on kraav lahti kaevatud, kuhu saan selle panna.


                    Siinkohal meenutan, et üleni metallist maja veetorustik nii või naa jookseb ju maasse, kui majja tuleb metallist veetoru.
                    Seaduse järgi tuleb ju ka metallist veetorustik maandada, mis tähendab, et nii või naa oleks veetorustik olnud ühenduses maandusega ja samal ajal ka ise automaatselt toiminud maandusena.
                    viimati muutis kasutaja klemmikas; 10 m 2020, 05:47.

                    Comment


                      Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

                      Esmalt postitatud klemmikas poolt Vaata postitust
                      Ma ei tahaks varrast maasse taguda, vaid maanduse just nimelt panna horisontaalselt,
                      hetkel on kraav lahti kaevatud, kuhu saan selle panna.
                      Kena, pane toru kraavi, aja kraav kinni ja mõõda ära maanduse takistus.
                      Saad teada kas sobib.
                      Kui takistus on liiga suur võid uuesti kaevata ja toru lisada.
                      Varras maasse taguda on liiga lihtne.

                      Comment


                        Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

                        Esmalt postitatud klemmikas poolt Vaata postitust
                        Kas on ok, kui ma panen veetoru kõrvale maa sisse samamoodi 15mm vasktoru? Näiteks 2m maa sees horisontaalselt
                        See võiks ju olla siis, kui suudaks tekkiva maandustakistuse kuidagi tuvastada.
                        Horisentaalseid maandusi olen näinud küll, aga siis on nad tavaliselt kaabliga samasse kaevikusse pandud mitmekümne meetrised vaskköied.

                        Comment


                          Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

                          Kõige lihtsam ning mugavam oleks panna vähemalt 25mm², ilma isolatsioonita vaskkõis, nii pikalt kui rahakott kannatab ja/või kraavi pikkus võimaldab.

                          Comment


                            Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

                            Aru ma ei saa, miks soovitakse maandust ehitada selleks mitte mõeldud ja kallimate vahenditega?
                            Pane maase 3..5 maandusvarrast ja ühenda need.
                            Materjalid leiad siit : https://www.effex.ee/?pg=1&pgr=81&sgr=245
                            või siit https://www.esvika.ee/tootekategoori...andustarvikud/
                            Maandusvardad käivad üksteise otsa, ja nende sissetagumiseks võib spets otsikut ning suure sds iga trelli/piiki kasutada.
                            viimati muutis kasutaja klm; 10 m 2020, 09:28.
                            MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
                            KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

                            Comment


                              Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

                              Sest ma ei taha maja seina sisse auku puurida ega ka hakata maja alt vedama kaablit maapinnale maandusvardasse, tundub mõttetu.
                              Samuti ei taha ma kindlasti augu põhja teha juhtme ja vardavahelist ühendust.

                              Kas horisontaalne maandus on millegi poolest kehvem? Kas on mingit vahet, kas varras on vertikaalselt või horisontaalselt ?

                              Mul on vaja pehmet varrast, mille saan põranda auku lükata ja maja seina alt läbi õue kraavi, koht, kust tuleb praegu veetoru sisse.

                              Küsime parem nii, mitu m peaks selleks mõeldud maandusvarras olema maa sees ?
                              Praegusel juhul oleks mul väga mugav ja lihtne panna 15mm vasktoru sealt august läbi ja maa sisse, kuna see on pehme, keerab sealt kenasti läbi.
                              Otsa lööksin laiaks, et sealt vett sisse ei tuleks.

                              Küsime nii, mitu meetrit seda vaskköit vähemalt peaks olema ?
                              Kraavi pikkus on umbes 5m.
                              Tegemist on savise pinnasega, trafopunkt on mingi 100m kaugusel ja suur alajaam nii 1 km.
                              viimati muutis kasutaja Scott; 10 m 2020, 20:46. Põhjus: järjestikpostitused kokku

                              Comment


                                Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

                                Tegelikult toru paigaldamisel peaks vasktoru olema 20mm, vähemalt 2mm seinapaksusega, aga see selleks.
                                Mitu varrast/toru/midaiganes kui sügavale, mitu meetrit jms. küsimusele ma ei usu, et keegi sulle siin täpset vastust annab. Panedki nii palju kui laiskus lubab, hiljem mõõdad, kuidas välja kukkus.

                                Comment

                                Working...
                                X