Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Esmalt postitatud klemmikas poolt Vaata postitust
    vasakpoolset klemmi ta lülitab taimeriga just järel ära, muidu on kogu aeg järel ja parempoolse klemmi lülitab taimer just järgi, kuid kas sinna parempoolsele tohib ühendada ... sellise taimeri panna 1,7kW elektriradikale ja 3,4kW elektriradikale, võibolla ka 2,2kW boilerile
    See on ju ümberlülituv kontakt - vasak on normaalselt suletud ja parempoolne sulgub kellaga. Neid kõiki kolme küll ühe kellaga ei saa lülitada, 16 A on max 3,6 kW. Aga isegi ükshaaval lülitaks ma neid kontaktorite kaudu, st kell juhib kolme 1F kontaktorit.

    Comment


      Ma ühe kellaga tahangi ühte radikat lülitada ainult, ma panen igale seadmele eraldi taimeri ikka.
      Kuidas seda sulgumist nüüd mõista? Kas kontakt suletud tähendab, et laseb läbi või mitte?
      Igatahes, niipalju, kui mina olen seda hetkel suutnud seadistada, siis vasaku kontaktiga pirn põleb normaalolekus ja kui taimer järgi läheb, siis kustub vasak pirn ja süttib parem pirn, ma panin kaks pirni järgi.



      Mu küsimus ongi, kas mõlemat kontakti võib kasutada 16A lülitamiseks? nii vasakut, kui paremat ja mida see cos tähendab seal?
      Esimesena tahan selle panna 1,7kW lülitama.

      Ükski seade, mul päris 16A-ni ei küündi ka, kuigi 3,4kW tuleb juba lähedale.
      Või ütled, et 16A on tegelikult palju sellele releele?
      viimati muutis kasutaja klemmikas; 10 m 2022, 15:30.

      Comment


        Esmalt postitatud klemmikas poolt Vaata postitust
        parempoolsel klemmil on cos(mingi märk) =1
        Mingi märk on kreeka täht (fii) ja see tähendab, et kui cos fii = 1, siis on tegemist aktiivkoormusega.
        Ühesõnaga max 16 A kannatavad need kontaktid ainult aktiivkoormust, milleks juhtumisi on sinu radikad ja ka boiler.
        Jah, mõlemad kontaktid kannatavad 16 A, võid selle koormuse ka otse kella ahelasse lülitada.

        Comment


          Selge, tänan seda tahtsingi teada.
          Esimene katsetus tulebki siis 1,7kW elektriradikaga ja kahe parema klemmi alla siis.
          Soov öise elektriga radika kividesse soojust laadida ja päeval välja lasta.

          Comment


            Kindlasti soovitan testimise ajal koormuse all jälgida kogu kaadervärki kuumenemise ja sädelemise suhtes. Muidu loeme mõni hommik uudist, et üks elumaja eestis jälle vähem.

            Comment


              Programmkella Legrand MicroRex D21 programmeerimisega seoses tuleb meelde,
              et seal oli mingi huvitav nüanss, mis alati oli ununenud, kui seda just kohe vaja oli.
              Võin oma vanadest märkmetest selle välja otsida, kui tekib probleem või huvi.
              Elektroonika töötab suitsu baasil.
              Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
              Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

              Comment


                Ma kindlasti jälgin kuumenemist jah.
                Selle programmeerimine on minu jaoks keeruline tõesti, aga paistab, et saan hakkama, eks katsetan ka.
                Hetkel mingit kuumenemist ei toimu, ta hetkel ilma kellata järel, aga plaanin kella mingil hetkel järgi panna.

                Õnneks see asub suures metallist elektrikilbis.
                Ühendasin lõpuks sinna uue maanduse ka järgi, millest siin teemas vist ka eespool juttu oli, mille panin maasse üle aasta tagasi.
                Ilma ei olnud enne ka, aga nüüd on parem lihtsalt, lisa.
                viimati muutis kasutaja klemmikas; 10 m 2022, 19:03.

                Comment


                  [ItheC] conventional enclosed thermal current 16 A −40…40 °C
                  [Urat] rated operational voltage 184...345 V AC 50/60 Hz
                  [UratI] rated insulation voltage 400 V EN/IEC 60947
                  [UimpR] rated impulse withstand voltage 3,6 kV IEC 61000-4-5
                  [IratO] rated operational current 8 A AC-1/DC-1 NC IEC
                  [VAswM]maximum switching capacity 4000 VA/448 W
                  Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

                  Comment


                    Mis see rated operational current 8A näitab?
                    Nagu ma aru saan, sellega ei või lülitada 16A, aga see kannatab peale lülitamist 16A?
                    Kui palju sellega lülitada, siis kannatab?

                    Mis see tähendab? [VAswM]maximum switching capacity 4000 VA/448 W

                    Comment


                      Kuid, mida see 16A seal üldse tähendab siis ?

                      Comment


                        Ma arvan, et seda tuleb küsida seadme tootjalt. Kui ruumi on, siis mina paneks kontaktori ahelasse ja jutul lõpp.
                        Aeg on energiahulk, mis jääb põhjuse ja tagajärje vahele.

                        Comment


                          Seletage keegi ära, mida tãhendab, kui seadme peal kontakti märgi kõrval on kirjas 16 A / 250 V cos fii=1?
                          Ja mida tähendab 4000 VA / 448 W?

                          Comment


                            Midagi nii naljakat pole ammu lugenud. Selle ühese fiiga ei saa seda 4kVA kuidagi täis.

                            Comment


                              Nali naljaks, aga mitu amprit (või kW) aktiivkoormust selle kella kontaktiga siis lülitada kannatab?

                              Comment


                                Lülita palju tahad, ikka oled süüdi.

                                Comment

                                Working...
                                X