Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Toroid Trafo Mähkimine?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #91
    Vs: Toroid Trafo Mähkimine?

    Parempoolne graafik: Vool I - amper (A) -> traadi läbimõõt d - millimeeter (mm)

    Comment


      #92
      Vs: Toroid Trafo Mähkimine?

      Nii nüüd sain vist midagi aru.Selle 2,5A/mm2 leidmiseks pean arvestama trafo võimsusega Nomogrammil.Näiteks kui tahan 500 vatist trafot,siis pean nomogrammilt valima 2,8A/mm.Tegin ka näite pildile.Kas ma sain nüüd õigesti aru?

      Comment


        #93
        Vs: Toroid Trafo Mähkimine?

        Ei saanud aru.
        Nomogrammil on ju näidatud mille vahele joon(ed) tõmmatakse.
        Vajalik võimsus Po määrab vajaliku ristlõike pindala S. See ja südamiku magneetilised omadused B määravad vajaliku keerdude arvu voldi kohta N/U.
        B -> N/U <- SP
        Vastavalt kujunevatele vooludele tuleb valida traadi jämedus - parempoolselt graafikult I->d.
        Ja siis teha geomeetria arvutused kas vajalik kogus traati ka konkreetse südamiku vahele ära mahub.
        Nomogrammi taga on loomulikult valemid ja teooria aga asjast arusaamiseks, mis millest sõltub ja praktiliseks trafoehitamiseks sobib minu meelest paremini kui valemitega mässamine.

        Comment


          #94
          Vs: Toroid Trafo Mähkimine?

          Esmalt postitatud plaaster poolt Vaata postitust
          Nii nüüd sain vist midagi aru.Selle 2,5A/mm2 leidmiseks pean arvestama trafo võimsusega Nomogrammil.Näiteks kui tahan 500 vatist trafot,siis pean noemogrammilt valima 2,8A/mm.Tegin ka näite pildile.Kas ma sain nüüd õigesti aru?
          Näe, katsu sellest joonisest aru saada .


          Aa, sellelt siis järeldub ka, et u. 28cm2 võiks südamiku pindala olla.
          -superradical-

          Comment


            #95
            Vs: Toroid Trafo Mähkimine?

            Kõigepealt pean vaatama mitu keerdu Voldile seejärel tõmban joone võimsuse peale ning nüüd tõmban joone Gaussi peale.
            Ei saa vist päris hästi aru.Mul vist mingi arvutus tegematta jäänud?

            Comment


              #96
              Vs: Toroid Trafo Mähkimine?

              Kas keegi oskakb öelda mis ma valesti teen.

              Comment

              Working...
              X