Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Toroid Trafo Mähkimine?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #76
    Vs: Toroid Trafo Mähkimine?

    Tänan julgustamast.
    Just otsisin õppematerjali.Seda on päris palju.
    Kas keegi mäletab mis raamat see 9 klassis oli,elektri õpetuse raamatat ?

    Leitsin üles http://www.tahvel.ee/Raamat:Füüsika_...etus_(Koolibri)
    viimati muutis kasutaja plaaster; 09 m 2010, 17:43.

    Comment


      #77
      Vs: Toroid Trafo Mähkimine?

      Mida tähendab lühend "emj" ?

      Comment


        #78
        Vs: Toroid Trafo Mähkimine?

        Esmalt postitatud plaaster poolt Vaata postitust
        Mida tähendab lühend "emj" ?
        Elektromotoorjõud

        Comment


          #79
          Vs: Toroid Trafo Mähkimine?

          Suured tänud selle lingi eest.
          Seal on olemas kõik mis vaja.Vähemalt hetkel tundub nii.

          Comment


            #80
            Vs: Toroid Trafo Mähkimine?

            Nüüd sain ka Lembit Abo raamatu kätte."Raadiosedmete üksikosad".
            Selles raamatus peaks nüüd kõik kirjas olema ?

            Comment


              #81
              Vs: Toroid Trafo Mähkimine?

              Esmalt postitatud plaaster poolt Vaata postitust
              ...Raadiosedmete üksikosad".
              Selles raamatus peaks nüüd kõik kirjas olema ?
              ...Raadioseadmete...
              Võta rahulikult Nii noorelt on aasta pikk, jõuab palju.
              Aga "õppejõul" teeb meele rõõmsaks kui inimene mõtleb ja areneb.)

              Comment


                #82
                Vs: Toroid Trafo Mähkimine?

                Kirjandust olen juba 7 raamatut kokku saanaud.

                Lembit Abo raamatud "Raadiosedmete üksikosad ja Raadio lülitused.
                H.Pedusaar "Raadiopraktika"
                Kaupo Varandi "Gramofonid ja võimendid"
                Eduard Jakoobi "Raadiod"
                Eduard Jakoobi "Televiisorite korrastamine" Sealgi üht-teist kasulikku.
                R.Võrk ja V.Mägi "Elektro Tehnika"

                Üldiselt on huvi olnud elektroonika vastu juba maast madalast.Selle pisiku sain Vanaisa käest.Ja just kõige rohkem pakub huvi mulle Võimendid.
                Seda miks ma varem õppima pole hakanud,ei tea isegi.Eks elu on lihtsalt valele rajale mind juhtinud.Kuid õnneks pole ma veel nii vana,et ei suudaks õppida.Ma vähemalt proovin.Eks,siis näis kas saan hakkama ja asi minu jaoks.

                Comment


                  #83
                  Vs: Toroid Trafo Mähkimine?

                  Kas "nimiõimsuse" tähiseks on "e" ?
                  Sagedus riba tähiseks "f min - f max"?

                  Kas primaarmähise lühend on "prim ehk U1" ja sekundaarmähise lühend "sek ehk U2"

                  Südamiku lühend "süd"?

                  Kas induktiivsuse tähistus on " L" ehk "H" mõõtühikuks Henri?

                  L1 on induktiivsus primaarmähises ja L2 sekundaarmähises?

                  Induktiivsus ehk magnetväli?
                  viimati muutis kasutaja plaaster; 11 m 2010, 15:27.

                  Comment


                    #84
                    Vs: Toroid Trafo Mähkimine?

                    Olen ma vähemalt õigel teel ?

                    Comment


                      #85
                      Vs: Toroid Trafo Mähkimine?

                      Jah ja ei.
                      Eeldan, et loed seda tarkust nüüd sellest nn. Abo "punasest raamatust".

                      Nimivõimsuseks nimetatakse seal sekundaarmähiste koguvõimsust ehk (e.) S2.
                      Primaarmähise(-ste) pinge on seal märgitud U1-ga.
                      Sekundaar(-id)e omad U2-ga.
                      Need ülakomad seal on pm. mähise järjenumber. üks ülakoma = nr.1, jne..
                      Sagedus riba tähiseks "f min - f max"?
                      Kas primaarmähise lühend on "prim ehk U1" ja sekundaarmähise lühend "sek ehk U2"

                      Südamiku lühend "süd"?

                      Kas induktiivsuse tähistus on " L" ehk "H" mõõtühikuks Henri?
                      Viidatud osast oled jah pm õigesti aru saanud.
                      L1 ja L2 täpne tähendus sõltub kontekstist. Skeemides tähistatatakse sellega enamasti induktiivsust üldiselt, sealhulgas trafo eri mähiseid, drosseleid ja ka päris ilma südamikuta poole.
                      Induktiivsus on konkreetse mähise/pooli parameeter. Sellesama mähise magnetväli aga ei sõltu ainult induktiivsusest.

                      Comment


                        #86
                        Vs: Toroid Trafo Mähkimine?

                        Nüüd olen selgeks saanud esimesed valemid.

                        Kui tahame saada: 220 Volti 400 Vatti 2 * 50 Volti trafot peame arvutama esimesena primaarmähise voolutugevuse nii:

                        Esimeseks Kasutame valemit P/U=I

                        400/230=1,7

                        Seejärel arvutame Sekundaarmähise:

                        Kasutame valemit U+U=V

                        50+50=100

                        Nüüd kasutame sama valemit mida kasutasime primaarmähise voolutugevuse leidmiseks:

                        400/100=4

                        Nüüd on teada voolutugevused mähistes.

                        Nüüd pean välja arvutama traatide läbimõõdud.Olen ma siiamaani õigesti aru saanud? Millise valemi järgi ma traatide läbimõõdud välja arvutan?

                        Ehitame E - I tüüpi trafot.


                        Nüüd kuna on teada voolutugevused mähistes siis leiame selle järgi traatide läbimõõdud arvestusel, et voolutugevus traadis oleks 2,5A/mm2
                        Straat (primaaris)= 1,74/2,5=0,695 (traadi vajatav minimaalne ristlõikepindala) mm2 –tes.
                        See tähendab, et vajame primaarmähisele traati mille läbimõõt võiks olla 1mm (lihtsuse huvides!).
                        Arvutame ka traadi sekundaarmähiste jaoks:
                        4/2,5=1,6mm2, valime traadi mille läbimõõt on 1,4mm (seegi talub soovitud voolutugevust)

                        Kas "S" on traadi ristlõikepindala?
                        Kust tuleb see lause - Nüüd kuna on teada voolutugevused mähistes siis leiame selle järgi traatide läbimõõdud arvestusel, et voolutugevus traadis oleks 2,5A/mm2

                        Ma saan aru kuidas ma saan voolu tugevused.Ma ei saa aru kust tuleb 2,5A
                        viimati muutis kasutaja plaaster; 12 m 2010, 15:57.

                        Comment


                          #87
                          Vs: Toroid Trafo Mähkimine?

                          A/mm2 tähistatakse voolutihedust, piltlikult öeldes näitab lubatud voolutihedus, kui palju voolu mahub läbi traadi ristlõike pindalaühiku, nii et traat ja sellega koos trafo ei kuumeneks üle seatud piirnormide. Lubatud voolutihedus sõltub eelkõige trafo konstruktsioonist ja võimsusest. Selle väärtus võetakse enamikul juhtudest lihtsalt tabelist ja täpsus ei ole hirmus kriitiline. Täpsed arvutusmetoodikad on vast iseehitajale ebaolulised ja keerulised, see rohkem suurtootmise tehnoloogiline pool... Ei maksa unustada, et energiakaod soojuse näol tekivad trafos ka südamikus endas, nii et temperatuurilised nüansid trafode juures on ühed keerulisemad. On ka aparatuuri, kus trafo arvutatakse teadlikult kuumenema (arvestades isolatsioonimaterjalide võimekust muidugi), et ta siis küttekehana kindlustaks aparatuuri sees vajaliku sooja ja kuiva mikrokliima. Niimoodi tehti näiteks osades vanaaegsetes videomakkides, kui neis veel 50 Hz trafoga toiteplokke kasutati.

                          Comment


                            #88
                            Vs: Toroid Trafo Mähkimine?

                            Nüüd kuna on teada voolutugevused mähistes siis leiame selle järgi traatide läbimõõdud arvestusel, et voolutugevus traadis oleks 2,5A/mm2

                            Kas see 2,5A on keskmine voolutugevus nendest 1,7A ja 4A vahel? Võis see 2,5A on üldine.Näiteks 0,4A/2,5A=0,16mm2

                            Ma ikkagi ei saa aru kuidas seda arvutatakse.Mis see valem on?Kas A/A=S ?

                            Comment


                              #89
                              Vs: Toroid Trafo Mähkimine?

                              Esmalt postitatud plaaster poolt Vaata postitust
                              ....Ma saan aru kuidas ma saan voolu tugevused.Ma ei saa aru kust tuleb 2,5A...
                              Inimesed on uurinud asja ja teinud selgeks millal veel traadid/juhtmed kärssama ei lähe. Mähisest, kus traadid on kõrvuti, tohib vähem läbi lasta ja vabalt lebavast kaablist veidi rohkem. Trafo traadijämeduse ja voolu vaheline sõltuvus on kenasti nomogrammil olemas. Tee silmad lahti ja vaata.

                              Comment


                                #90
                                Vs: Toroid Trafo Mähkimine?

                                Palun ärge kurjustage kui ma kohe asjast aru ei saa.Tuletab kohe kooli aja matemaatika õpetaja meelde,kelle pärast jäid enamus asju õppimatta.

                                Ma tõest ei tulnud selle peale,et pean nomogrammi vaatama.Kuidas mis moodi ma seda vaatama pean?

                                Comment

                                Working...
                                X