Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Toroid Trafo Mähkimine?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #61
    Vs: Toroid Trafo Mähkimine?

    Minu siiras veendumus on, et need, kes enne 7 klassi koolist välja visati ei peaks trahvosid kerima hakkama. Jääb nii mõnigi maja maha põletamata
    Mul ei ole 7 klassi haridus vai 9 klassi haridus! Läksin ka Keskeriharidus õppima,kuid see jäi tõesti lõpetamatta.Koolist keegi mind välja visanud ei ole.Põhikoolis tegin ka füüsika eksami ja hindeks sain kolme.

    Sa põhimõtteliselt ütled mulle ,et ma ei tohi õppida?Miks küll?
    Maja maha põletamise kohta või nii öelda - seda raske pole teha.Selle vältimiseks tuleb ohutusnõudeid täita.Näiteks tulekustuti enda ligidal hoida.
    Kui sul ei ole viitsimist,tahtmist teist inimest õpetada,aidata.Sellisel juhul ära tee seda.Aga öelda inimesele ära jumala eest õpi.Ja siis hiljem tulla targutama.Näe harimatu - hoitke eemale.Anna andeks see on vale.Las laps õpib kui tahab!

    Hea õpetajaga on kõik võimalik.

    Comment


      #62
      Vs: Toroid Trafo Mähkimine?

      Esmalt postitatud vahur5 poolt Vaata postitust
      Minu siiras veendumus on, et need, kes enne 7 klassi koolist välja visati ei peaks trahvosid kerima hakkama. Jääb nii mõnigi maja maha põletamata
      Veidi ironiseerides: Mitmes klass omal pooleli jäi? Eesti keelt õpetatakse alates 1. klassist peale ja sõna trafo ei kirjutata mitte kohe nii: trahvo

      -superradical-

      Comment


        #63
        Vs: Toroid Trafo Mähkimine?

        Tegelikult minu soovitus oleks trafo (ümber)ehitamisel vaadata rohkem sobivate doonorite poole
        Niikaua kuniks ma asja õpin koostama kasutan ma igal juhul doonor trafosid.

        Ega need doonoritki odavad pole.Näiteks otsisin U-101 trafot.Alla 250 krooni mulle seda ei pakutud.Küll aga sain vigase U-101 võimendi mille oli sees täiesti töökorras trafo.Ostsin selle 100 krooniga.


        Palun kirjutage veel tähiseid ja mõõtühikuid mida on vaja.
        viimati muutis kasutaja plaaster; 06 m 2010, 21:49.

        Comment


          #64
          Vs: Toroid Trafo Mähkimine?

          Mul on tõsiselt hea meel selle teema arengut jälgida. Õppimise džinn on pudelist välja lastud ja möllab... Kui mõni omatehtud jurakas ka maha põleb, tuleb see ainult kasuks ja tekitab jonni edaspidiseks õppimiseks. Igasugused euro-turva-stiili viljelejad las elavad oma üliturvalises polsterdatud keskkonnas ja jäävad elus paljustki ilma, sest arvavad, et ei saa..., ei oska..., ei tohi..., ei..., ei...
          Tegelikult on terve maailm täis peaaegu tasuta doonortrafosid, tuleb ainult harjuda neid märkama. See on siiski palju kergem vaev kui primaarmähise arvutamine-kerimine. Aga teooria on ikka kasulik enne läbi mõelda kindlasti.

          Comment


            #65
            Vs: Toroid Trafo Mähkimine?

            Esmalt postitatud mikumaku poolt Vaata postitust
            Kui mõni omatehtud jurakas ka maha põleb, tuleb see ainult kasuks ja tekitab jonni edaspidiseks õppimiseks. Igasugused euro-turva-stiili viljelejad las elavad oma üliturvalises polsterdatud keskkonnas ja jäävad elus paljustki ilma, sest arvavad, et ei saa..., ei oska..., ei tohi..., ei..., ei...
            Tegelikult on terve maailm täis peaaegu tasuta doonortrafosid, tuleb ainult harjuda neid märkama. See on siiski palju kergem vaev kui primaarmähise arvutamine-kerimine. Aga teooria on ikka kasulik enne läbi mõelda kindlasti.
            Heh, see jutt mulle meeldib, mida me siin ühes teemas vaidlesimegi... kuidas nii mõttetu vaidlus sai tekkia
            Igaljuhul ma Su jutuga siin teemas 100% nõus.
            See "polsterdatud" osa jutt mulle meeldib eriti
            Peamine, et liiga kõvasti sõna ei võta, mina seda liini siin aastaid ajanud ja mulle karati varem palju turja seepärast. Lähenemine "peab" tänapäeval olema ju just niisugune, et ei mingit isetegemist, ümber ehitamist ega isegi ka remontimist, kõik mis rikki läheb tuleb näit. kohe vanarauda vedada, ei mingeid katsetusi elule puhuda...vot, see on alles roheline lähenemine
            OK, sai küll täielik OT aga igaljuhul kiidan!!! Need on kuldsed sõnad isetegija ja õpihimulise innustuseks!
            -superradical-

            Comment


              #66
              Vs: Toroid Trafo Mähkimine?

              Esmalt postitatud fre poolt Vaata postitust
              ...On olnud ka aegu, kui trafoplekke ise välja lõigati, nüüd leiab piisavalt valmis-südamikke, nt. olemasolevatest trafodest, poes eraldi pole näinud. Küll aga võib ise trafole (ülimalt hea käeharjutuseks) väga viisaka poolialuse valmistada...
              Mõnes poes on valmis südamikke saadaval suhteliselt laias skaalas.
              Minu DIY blogi
              <- CSS'i lairibad EL70 erihinnaga!

              Comment


                #67
                Vs: Toroid Trafo Mähkimine?

                Jah, RS ka müüb (ye kaudu saab tellida) kuid seal ainult vist olid u. 200VA piirimaile jäävad südamikud ja ainult E-I tüüpi.
                Toroide müüakse kuid need on siiski isegi ainult südamikuna ostes kallid, korralikud südamikud näit. 1000VA jaoks on ca. 600 eeku+post (euroopa müüja, seega tollida ei ole tarvis ). Alguses on anyway mõttekam leida doonoreid. Ma enamuse nii teinud. Neid on saada küll, nagu eelpool inimene juba mainis, tuleb vaid need leida. vahel kulub palju aega selleks kuid juhuslikul vestlusel võib selguda, et näit. naabrimehel vedeleb midagi kusagil niisama ja selle naabril jne...
                -superradical-

                Comment


                  #68
                  Vs: Toroid Trafo Mähkimine?

                  Elfas on ka päris palju neid asju müügil https://www.elfa.se/elfa3~ee_et/elfa...y=s%C3%BCdamik

                  Comment


                    #69
                    Vs: Toroid Trafo Mähkimine?

                    Esmalt postitatud plaaster poolt Vaata postitust
                    Elfas on ka päris palju neid asju müügil https://www.elfa.se/elfa3~ee_et/elfa...y=s%C3%BCdamik
                    Oot, oot, oot...
                    Need on impulsstrafode ferriitsüdamikud, nendega ei tee hetkel midagi ära. Katsu neist vähemalt esialgu eemale hoida .
                    Nende puhul hoopis erinevad reeglid-need ilma lisaelektroonikata ei tööta kohe mitte (arvuti toitekas on lisaks niisugusele trafole vaata...kui palju lisa, onju )??? Kui reegleid ei järgi siis tagajärg võib olla surm või tulekahju, see on ohtlikum esimeseks katseks kui traditsiooniline võrgusagedusega trafo. Tee esimene kindlasti tavaline, traditsiooniline...selle SMPS toitega natuke kannatust vaja, isegi mõned aastad ehk.
                    -superradical-

                    Comment


                      #70
                      Vs: Toroid Trafo Mähkimine?

                      Selge

                      Comment


                        #71
                        Vs: Toroid Trafo Mähkimine?

                        Doonortoroidi võib saada ka mõne vana võimsama UPS-i seest, väiksemates on tavalised ja mittelammutatavalt lakitud-keevitatud trafod. Seal nimetatakse 230V mähist küll juriidiliselt sekundaarmähiseks, aga mähitud on ta ikka allapoole ja trafot lihtsalt kasutatakse "tagurpidi". Üldse on vanad UPSid head detailidoonorid igat sorti detailide osas.

                        Comment


                          #72
                          Vs: Toroid Trafo Mähkimine?

                          Esmalt postitatud mikumaku poolt Vaata postitust
                          Doonortoroidi võib saada ka mõne vana võimsama UPS-i seest, väiksemates on tavalised ja mittelammutatavalt lakitud-keevitatud trafod. Seal nimetatakse 230V mähist küll juriidiliselt sekundaarmähiseks, aga mähitud on ta ikka allapoole ja trafot lihtsalt kasutatakse "tagurpidi". Üldse on vanad UPSid head detailidoonorid igat sorti detailide osas.
                          Jah, paraku see aeg hakanud mööda saama. Uuemates UPS-ides mida tavakasutaja jõuab soetada või ka niisugused mis rahuldavad väiksema töökoha vajadused, neil enamasti need keevitatud E-I tüüpi trafod. Magusaim mis kätte on jäänud oli vana Fiskars-i UPS, seal oli hea doonor, südamik isegi tootja andmeil suuteline 1000VA läbi laskma .
                          -superradical-

                          Comment


                            #73
                            Vs: Toroid Trafo Mähkimine?

                            Teemaväline tekst kustutatud.
                            viimati muutis kasutaja vasaraonu; 08 m 2010, 22:09. Põhjus: Teemaväline.

                            Comment


                              #74
                              Vs: Toroid Trafo Mähkimine?

                              Esmalt postitatud vahur5 poolt Vaata postitust
                              Täiesti teadlik iroonia oli , lausa trahvu plaanisin kirjutada.
                              Njah, antud juhul võib olla tegu ka täppisteadusega (etteruttavalt: samuti teadlik iroonia) .
                              -superradical-

                              Comment


                                #75
                                Vs: Toroid Trafo Mähkimine?

                                Ütleks midagi teemavälist:
                                Hea lugeda ja huvitav jälgida ning samas õpetlik, kuna keegi poolikute teadmistega (nagu mina) tavaliselt ei julge sellist teemat üles tõsta ja kriitikat ära kannatada.
                                Edu teema algatajale.

                                Comment

                                Working...
                                X