Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Toroid Trafo Mähkimine?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Vs: Toroid Trafo Mähkimine?

    Alusta sellest et mõõda/arvuta olemasoleva südamiku ristlõige S, nomogrammil on selle kõrval võimsus Po.

    Astuks ühe sammu veel tagasi.

    Kuidas ma arvutan?(Õpime valemeid kasutama)

    Comment


      #32
      Vs: Toroid Trafo Mähkimine?

      Esmalt postitatud plaaster poolt Vaata postitust
      Astuks ühe sammu veel tagasi.

      Kuidas ma arvutan?(Õpime valemeid kasutama)
      Ristküliku pindala = küljepikkuste korrutis

      Comment


        #33
        Vs: Toroid Trafo Mähkimine?



        Esimene siis toroid.
        Sinul vaja mõõta ära selle rõnga välimine mõõt ja siis sisemine ava, seejärel lahutad sellest välimisest mõõdust sisemise ja jagad 2-ga. Näit. kui on toroidsüdamik mis väljast on 200mm läbimõõt (OD) ja selle keskel oleva ava läbimõõt on 100mm siis: 200-100/2= 50mm see 50 mm on südamiku "paksus", seejärel mõõdad kõrguse- pildil märgitud Ht, olgu meil 75mm näiteks. Sel juhul on meie südamiku ristlõikepindala: Ssüd= 50*75=3750mm2 ehk 37,5cm2, see on päris suur südamik, kui niisuguse leiad siis müü parem mulle ära .
        Vaevalt aga õnnestub nii suurt leida.
        Vast sellest näitest on natukenegi kasu...

        Kui teed E-I tüüpi südamikule (parempoolne pilt) siis: e*h=Ssüd e= keskmise samba laius ja h= plekipaki paksus.
        Näit. kui keskmine sammas on 48mm lai ja võtad niisuguseid plekke 100mm paksuse paki siis saad Ssüd= 48*100=4800mm2 e. 48cm2 , seegi on päris pirakas südamik ja kaunis raske...

        Kui ikka aru ei saanud siis küsi uuesti





        Ühesõnaga, seda punasega märgitud mõõtu on tarvis, muidugi peab seda mõõtma otse südamikult mitte juba valmis trafolt
        viimati muutis kasutaja radiotehnika35; 04 m 2010, 22:25.
        -superradical-

        Comment


          #34
          Vs: Toroid Trafo Mähkimine?

          Kas peaksin hakkama sellises järjekorras asjale lähenema?

          1. Pean teadma kui võimast ja mis pingetega Trafot tahan.
          2. Pean arvutama südamiku mõõdud.Seejärel leida või ise teha südamik.
          3. Välja arvutada traadi pikkus ja paksus.Seejärel Kerida U1 pool ehk primaarmähis.
          4. Välja arvutada traadi pikkus ja paksus.Seejärel Kerida U2 pool ehk sekundaarmähis.

          Teeks järjekorra selgeks ja seejärel asuks mõõtmiste ja valemite kallale.

          Millise südamiku järgi on kõige parem õppida? Kas valmis tükke saab poest osta ? Näiteks E - I tüüpi südamikke ja plekki.Või peab plekitükid ise välja lõikama?

          Comment


            #35
            Vs: Toroid Trafo Mähkimine?

            Südamiku valikul vaja arvestada/teada saada materjali magnetilise läbitavuse B väärtus. B ja S vahelt saad siis N/U ehk keerdu voldile. Sellega arvutad keerdude arvud pingete järgi, leiad vajalikud traadi jämedused, kontrollid/arvutad kas kogu see traadikogus koos vajalike isolatsioonikihtidega ka valitud E plekkide vahele ära mahub. Arvutad/kontrollid veel korra Kuskil oli tarkus ka selle kohta kuipalju tohib lakktraati ilma vahepealse isoleerkihita panna.See on rohkem primaarpoole teema. Keegi targem inimene ehk teab.

            Comment


              #36
              Vs: Toroid Trafo Mähkimine?

              Esmalt postitatud plaaster poolt Vaata postitust
              ....
              3. Välja arvutada traadi pikkus ja paksus. Seejärel Kerida U1 pool ehk primaarmähis.

              Millise südamiku järgi on kõige parem õppida? Kas valmis tükke saab poest osta? Näiteks E - I tüüpi südamikke ja plekki. Või peab plekitükid ise välja lõikama?
              Mähisetraadi (nagu ikka ümara asja) puhul räägime jämedusest (peenike/jäme), läbimõõdust, diameetrist.
              Õhuke, paks ja paksus sobib eesti keeles öelda lameda/lapiku asja kohta. Aga saame rääkida näiteks mähisetraadi isolatsioonikihi paksusest...

              On olnud ka aegu, kui trafoplekke ise välja lõigati, nüüd leiab piisavalt valmis-südamikke, nt. olemasolevatest trafodest, poes eraldi pole näinud. Küll aga võib ise trafole (ülimalt hea käeharjutuseks) väga viisaka poolialuse valmistada...
              Elektroonika töötab suitsu baasil.
              Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
              Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

              Comment


                #37
                Vs: Toroid Trafo Mähkimine?

                Kas trafoplekk ei ole südamiku osa? Kas südamik on pool mille peale keritakse traat?

                Comment


                  #38
                  Vs: Toroid Trafo Mähkimine?

                  Trafo südamik koostatakse plekkidest. Nendest plekkidest koostatud südamiku peale käib poolialus, millele keritakse mähised.
                  Tegelikkus näeb välja selline, et võetakse see poolialus,või mitu, millele on ka mähised juba peale keritud ja selle/nende aluste ümber laotakse trafoplekkidest südamik.
                  Lihtsustatult on see nii.

                  Edit:
                  Heheh. Loen neid jutte siin, ja pealkirigi läeb meelest.
                  See minu eelnev jutt poolialuse ja koostejärjekorra kohta kehtib igat masti mantelsüdamike kohta.
                  Toroidsüdamike, mis pealkirjas mainitud, kooste käib teisiti. Kõigepealt keritakse sobiv kogus sobiva mõõduga sobivate omadustega südamikumaterjali sobiva mõõduga rulli, millele siis paigaldatakse isolatsioonikiht, ja siis mähised.
                  viimati muutis kasutaja tcumen; 05 m 2010, 19:21.

                  Comment


                    #39
                    Vs: Toroid Trafo Mähkimine?

                    Selge. Poolialus ja trafoplekk ongi südamik.Ja kui tahan trafot ehitada,siis peangi esimesena välja arvutama trafo südamiku.Ehk pooli aluse ja trafopleki mõõdud?

                    Comment


                      #40
                      Vs: Toroid Trafo Mähkimine?

                      Ei-ei. Need kokku ei ole südamik.
                      Kui räägitakse trafo südamikust, siis selle all mõeldakse seda plekkide kogumikku ja selle mõõtmeid. Seda ka arvutatakse.
                      Poolialus on lihtsalt isoleermaterjalist karkass, mis mähise kuju aitab määrata ja samuti mähise südamikust isoleerib.

                      Comment


                        #41
                        Vs: Toroid Trafo Mähkimine?

                        Südamik on ainult trafo plekk Näiteks need E - I ?Ning poolialuse peale keritakse traat? Kumb neist määrab võimsuse? Kas poolialuse suurus?

                        Kusagil mul peaks olema E - I tüüpi trafo.Otsin selle ülesse ja hakkan lahkama.
                        viimati muutis kasutaja plaaster; 05 m 2010, 20:19.

                        Comment


                          #42
                          Vs: Toroid Trafo Mähkimine?

                          Esmalt postitatud plaaster poolt Vaata postitust
                          Südamik on ainult trafo plekk Näiteks need E - I ?Ning poolialuse peale keritakse traat? Kumb neist määrab võimsuse? Kas poolialuse suurus?

                          Kusagil mul peaks olema E - I tüüpi trafo.Otsin selle ülesse ja hakkan lahkama.
                          Ma ei teagi nüüd, kas ma ruttan ette kuid mulle tundub, et toimiva lehenduseni on siiski käia veel pikk tee ja reaalsel see ka nii on paraku, vähemalt minu trafokerimise huvi alguses kogetu põhjal...

                          Võimsuse määrab ära südamik ikka, siis kui on teada südamik siis valitakse (kui on mille hulgast valida) poolialus, kui seda ei ole siis tuleb see ise teha.
                          Poolialus ei määra midagi võimsuse seisukohas -see on papist või (ideaaljuhul) tekstoliidist keha millele kerida mähised. Poolialusele keritakse traat, selles oled õigel teel.
                          Ma tegin par pilti ka esimestest kättejuhtunud "pisikestest" trafodest, nii toroid kui E-I mantelsüdamikul, paraku keeldub arvuti hetkel kaamera mälukaarti tunnistamast ja seega jäävad näited erinevas faasis trafodest/osadest ka homseks - kes kannatab see kaua elab!
                          -superradical-

                          Comment


                            #43
                            Vs: Toroid Trafo Mähkimine?

                            Eile lahkasin selle E-I tüüpi trafo ära.Seal küll ei paistnud midagi keerulist olema.Aga kerimise kohta ma veel midagi öelda ei julge.
                            Sellest trafost saadud traati proovisin toroidi peale kerida.See läks väga õnnetult.Traat läks peale 2 keerdu segamini
                            Jäi mul mingi nipp tegematta?

                            Comment


                              #44
                              Vs: Toroid Trafo Mähkimine?

                              Esmalt postitatud plaaster poolt Vaata postitust
                              Eile lahkasin selle E-I tüüpi trafo ära.Seal küll ei paistnud midagi keerulist olema.Aga kerimise kohta ma veel midagi öelda ei julge.
                              Sellest trafost saadud traati proovisin toroidi peale kerida.See läks väga õnnetult.Traat läks peale 2 keerdu segamini
                              Jäi mul mingi nipp tegematta?
                              Lahkasid ära ja mis siis teada said. Et plekid on E kujulised?
                              Mis oli selle trafo südamiku ristlõige/võimsus, kas traatide läbimõõdud olid vastavuses võimsusega, mitu keerdu voldile oli keritud, missuguseid järeldusi saab võimsuse ja keerdu/voldile pöhjal teha selle trafopleki materjali magnetilise läbitavuse kohta???

                              Comment


                                #45
                                Vs: Toroid Trafo Mähkimine?

                                Ei oska selle peale midagi öelda.

                                Aga sain jah teada mis on südamik ja milline see on E- I trafo puhul.

                                Kaevan veel ehk tuleb mõni töötav trafo kapist välja.

                                Comment

                                Working...
                                X