Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Päikesepaneelide omavalmistamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: päikesepaneelide omavalmistamine

    1kw paneele teeb aastas 1000kwh elektrit. Vbl natuke vähem või natuke rohkem. Suvel 1575w paneele annab mul välja 1200-1300w lõunast. Sooja vett saada siis peaks panema 12 paneeli ja 3kw inverteri.
    viimati muutis kasutaja insippo; 12 m 2017, 13:20.

    Comment


      Vs: päikesepaneelide omavalmistamine

      Rannikul ja saartel annab küll 1kW paneele 1000kWh energiat aastas, mandril aga u. 900kWh lõunasse suunatuna. Küll aga u. 30% sellest 1000kWh-st on toodetud pilves ilmaga mõnesaja vatise võimsusega vaikselt tilgutades. Seega suur osa ajast on vaja boilerile energiat võrgust juurde osta. Või hoopiski kogu vajaminev energia võrgust osta, nagu näiteks täna: pime päev ja tootmine null. Võib ka muidugi paneelidega üle dimensioneerida, siis aga päikesega jääb energiat tohutult üle ja see läheb paratamatult võrKu. Võib ka muidugi paneelid ühendada otse boilerisse (on spetsiaalsed boilerid selle jaoks), siis läheb kogu toodetud energia vette.

      Teemaalgatajale soovitan Logitex-i kodulehte vaadata, seal kõik veesoojendamis andmed välja toodud (no loomulikult natukene üle pingutatud, aga korruta need koefitsiendiga u. 0,7).
      viimati muutis kasutaja Scott; 13 m 2017, 05:05. Põhjus: k

      Comment


        Vs: päikesepaneelide omavalmistamine

        Elektripaneelidega vett kütta on mõistlik ainult ülejäägiga. Ja märts-sept. Kui kogu paneeli elekter oleks ainult vee soojendamiseks, siis on palju mõttekam võtta need vaakumtorudega süsteemid
        Pm 4x võimsamad m2 kohta.
        viimati muutis kasutaja DVDRW; 13 m 2017, 20:48.
        EE orjusest vaba!

        Comment


          Vs: päikesepaneelide omavalmistamine

          Kui on soov ja/või vajadus võrgust lahti ühendada, siis mina kasutaks talvekuudel kindlasti lisaks päiksepaneelidele ka tuulegeneraatorit.
          Kui ise teha ja eelarve piiratud, siis sobib generaatoriks kas otseveoga pesumasina drummel, või suuremat sorti servomootor.
          Tihti kantakse katkise enkoodriga servomootorid maha kui parandamisele mittekuuluvad, aga generaatorina saab neid kasutada ikka.
          MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
          KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

          Comment


            Vs: päikesepaneelide omavalmistamine

            Mida sellest arvata?
            https://www.ebay.com/itm/351823259329
            T
            olli ja käibekat juurde ei tule.
            EE orjusest vaba!

            Comment


              Vs: päikesepaneelide omavalmistamine

              Mul on kasutusel 2 sellist:

              Tiivad tegin pikemaks ise, nüüd tiiviku läbimõõt 2,4 M ja 2,7 M.
              Eks vaeva on kõvasti rohkem kui päiksepaneelidega aga talvel meil päikest lihtsalt pole.

              Comment


                Vs: päikesepaneelide omavalmistamine

                Päris ahvatlev hind, kuda tootlikkus on?
                EE orjusest vaba!

                Comment


                  Vs: päikesepaneelide omavalmistamine

                  Üks on mul 1500W 24V ja teine 2000W 48V.
                  Vahest see müüja teeb oksjoneid, siis võib saada veel odavamalt:


                  Kuna sisemaal tuult vähe, tegin tiivad ise pikemaks.
                  Tootlikkust ei saa öelda kuna pole piisavalt suuri akusid kuhu see mats sisse lasta, suurem osa läheb kaduma, soojuseks.
                  Muidu tuulega on nii et see on väga ebastabiilne. Üks päev nädalas keskmiselt tuleb elektrit korralikult.
                  Eelmise aasta talvel külmus - kraadidega kinni üks, ei pööranud tuule suunda enam. Teine praegu töötab ilusti aga mitte max. võimsusel, kuni 400W tuleb sealt praegu. 2000W 48V tuulik seisab praegu niisama. Peaks vist EE-st võtma mikrotootja liitumise.

                  Comment


                    Vs: päikesepaneelide omavalmistamine

                    Milline selle vidina skeemilahendus huvitav veel oleks, kellegil ehk siit küüsed taga ja viskaks huvi pärast pilgu peale, et mis imeasi see siis on. Põhimõtteliselt kui näiteks 18V paneel ütleme 36-st 0,5V paneelirakust koosneb ja kui pooled on varjus, siis suudab kuidagi nende ülejäänud rakkude arvelt mis varjus siiski elektri sobivaks muundada? Kas paneelid üldse sedasi toimivad? Minu pisikesel paneelil(5V) oli vist nõnda, et kui pool paneelist varju lased, siis pingelang tekib nii suur pimedasse jäävatel rakkudel, et väljundis polnud põhimõtteliselt midagi enam, kuigi idee poolest oleks võinud pool pingest veel max lubatud ampritega saadaval olla.

                    ___________

                    ainsus küüs, mitmus küüned
                    viimati muutis kasutaja Scott; 11 m 2019, 23:20. Põhjus: keelenõu
                    otsija

                    Comment


                      Vs: päikesepaneelide omavalmistamine

                      Esmalt postitatud otsija poolt Vaata postitust
                      Milline selle vidina skeemilahendus
                      Minule tundub et uus toode vajas lihtsalt reklaami. Kõik sarnased lahendused üritavad juba ammusest ajast samamoodi toimetada. Lihtsalt leitakse parim pinge mille juures saadav võimsus on suuri. Seega ei usu et seal mingit imet teha saab. Võimalik et lihtsalt loodavad olla parema teistest, aga mille suunas seda aru ei saa.
                      Kui paneelil üks element jääb varju siis on pingelang ikka väga suur, pool võimsust tundub olevat kadunud. JA mingi imeelektroonika ei päästa. Päästaks kui tagurpidi dioodid oleks iga elemendi juures. Tegelikult on tagurpidi dioodid iga paneeli juures ja seegi päästab omajagu.

                      Comment


                        Vs: päikesepaneelide omavalmistamine

                        Mõttelõik: ""... tänu patenteeritud juhtimismeetodile sisendpinge vahemik kuni kolm korda laiem senikasutatud päikese-mikromuunduritest. Sarnaselt päikesepaneelidega kasutatavatele võimsuse optimeerijatele tagab optiverter maksimaalse energiatootluse isegi juhul kui näiteks paneeli kaks elemendijada kolmest on kas lume või puulehtede tõttu täielikult või osaliselt varjutatud. Just see eelis eristab seda praegustest päikese-mikromuundurite tehnoloogiast ...".

                        Juhtimist saab ilmselt lõputult efektiivistada.
                        Näiteks minu kasutada olev MPPT laadija tundub sobilikku kohta otsivat astmeliselt. Kui paneelide pinge on alla akupinge, siis laadimist ei toimu. Teiseltpoolt, ka ülepinge korral viskab laadimise nulli. Mul on muidugi ka odavaim võimalik hiinakas.
                        Kui ülemise pingeotsa saab õige valikuga niikuinii kätte, siis alumisest otsast on suht vähe tolku, sest kogutootlusega võrreldes on sealt saadav lisatulu väike. Samas, kui riistvara ja soft võimaldavad, siis miks ka mitte.

                        Paneeli varjamine on veidi keerulisem teema, sest minuteada on need mul ka täna sisemiselt jagatud kolme sektsiooni, aga lõpuks loeb ikkagi see, kuidas konkreetselt vari peale langeb. Lisaks võib igal paneelil olla maksimumpunkt erinevas kohas ja seega oleks vaja lihtsalt igale paneeline oma muundurit, mitte mitu paneeli järjestikku ühe muunduri taga.

                        Minu silmis on turult puudu endiselt odav karp, mis (võrgupingelähedase) pinge suudab etteantud prioriteetide ja kontrollahelate alusel jagada küttekehadesse, võrguinverterisse, akulaadijasse.

                        Comment


                          Vs: päikesepaneelide omavalmistamine

                          Minul kasutuses 24tk. sellised optimeerijad : https://www.europe-solarstore.com/so...optimizer.html .Igal paneelil(270W) oma.Mulle tundub,et tegu on põhimõtteliselt sama tüüpi seadmega mis TalTech-is väidetavalt leiutet.See mis mul kasutuses on selle aasta(2019) mudel.Mul võtab kenasti varjutatud alad stringist välja.Kogu juhtimine ja andmevahetus toimubki nende optimaiserite ja SolarEdge inverteri vahel.Energia tootmist saab monitoorida üle interneti. https://www.youtube.com/watch?v=7HZ17ToAIYY Soovitan kõigile kel vähegi rahakott lubab...
                          Kõik meeldiv tuleb lambist...

                          Comment


                            Vs: päikesepaneelide omavalmistamine

                            Ikkagi, mis selle optimeerija point on?
                            Optimeerijad + suur inverter on odavamad kui iga paneeli küljes inverter?

                            Comment


                              Vs: päikesepaneelide omavalmistamine

                              Kuidas tuletõrje paneelidesse suhtub? Tavalise toitega kuniks peakaitse sees, kustutama ei hakata, aga paneelide puhul see ei aita ja pinge veel ohtlikum.
                              Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                              Comment


                                Vs: päikesepaneelide omavalmistamine

                                Päikesepaneelidest tuleval alalispingel peab ka kaitse vahel olema.
                                Võrguinverter lülitab ju väljundpinge välja, peakaitsme välja lülitamisel kui ikka grid süsteemiga tegemist.
                                Optimeerijat Ma ei kasuta, vaja panna paneelid ikka sinna kus päike paistab.

                                Comment

                                Working...
                                X