Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Päikesepaneelide omavalmistamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: päikesepaneelide omavalmistamine

    On sellised mehed kes päevast päeva klaasi lõikavad. Teemantnoaga.
    Võtab 3 mm klaasi ja tõmbab sinna peale mingi kujundi, koputab ja ongi kaheks.
    Tartus Ilmatsalu risti juures, Puumarketist vangla poole minnes jne.

    Kui ise lõigata siis tavaliselt saad ka ikka kaks või rohkem juppi.
    Aga mitte alati joont pidi.

    Vast võiks nende teenust kasutada?

    ***
    Tallinnas oli üks mees kes foorumis reklaamis et teeb alumiinium raame.
    See Tallinna BAU*** (mis kurat ta seal neil on) teeb-müüb ka ilusaid AL latte
    mis plastik nurkadega kokku käivad.
    ***
    Kas seda päikesepaneeli ei või katta läbipaistva plastik lehega?

    Comment


      Vs: päikesepaneelide omavalmistamine

      Klaasi lõikamine siiski hoopis robustsem tegevus kui selle paneeli lõikumine, kindlasti ei ole osav klaasilõikur automaatselt osav paneelilõikur. selle standardmõõdus paneeli näiteks kolmeks lõikamine polekski ehk nii hull, ma tahaks aga sellestsamast paneelist paari millimeetriseid ribasid lõigata, see veel omakorda võimatum tegevus. Youtubes lõigatakse ka laseriga neid, sellega ilmselt oleks võimalik päris peenikesi laaste lõikuda.
      otsija

      Comment


        Vs: päikesepaneelide omavalmistamine

        Esmalt postitatud otsija poolt Vaata postitust
        ma tahaks aga sellestsamast paneelist paari millimeetriseid ribasid lõigata
        Huvitav, milleks?
        ***
        Ilmselt on paneelil kaks pinda mille vahel see pinge tekib.
        Kuidas välistada lõikamisel nende lühisesse minekut?
        ***
        Kui otsida päikesepaneeli siis midagi leiab.

        Poes on olemas aialambid, mis päeval laaduvad ja öösel põlevad.
        Mis oleks nende nimi? Otsinguks.

        Üsna kindlasti on olemas väikesed valguse vastuvõtjad mis pinget väljastavad.
        Mis oleks nende nimi? Otsinguks.
        ***

        Comment


          Vs: päikesepaneelide omavalmistamine

          Ka on osadel kalkulaatoritel ja võtmehoidjatel väikeseid päikesepaneele.
          Head susserdamist !

          Comment


            Vs: päikesepaneelide omavalmistamine

            Milleks? Selleks, et saaks sobiva pinge, üks tükk annab pool volti, kui mul 4V vaja, siis 8 riba vaja jadasse ajada, teoorias lihtne, praktikas on paneelipuru, kui lõikuda üritada. Nagu mainisin, siis ideaalis võiks see kupatus 10 x 10 mm ära mahtuda, reaalselt vist nii pisikeseks ei saaks siiski. Kui keegi sellisega kokku puutunud, siis võiks mainida, kuidas töötlemine on, tundub hõlpsasti lõigutav. Iseenesest leidub ka huvitavaid chippe, mis üheainsa 0,5V raku pinge üles viivad, ilmselt ongi miniatuursete päikesepaneeli projektide jaoks siia ilma loodud.
            otsija

            Comment


              Vs: päikesepaneelide omavalmistamine

              Esmalt postitatud otsija poolt Vaata postitust
              üks tükk annab pool volti, kui mul 4V vaja, siis 8 riba vaja jadasse ajada,
              teoorias lihtne, praktikas on paneelipuru, kui lõikuda üritada.
              Kas peab lõikuma ka klaasplaati või piisaks ainult pealispinna töötlusest?

              Comment


                Vs: päikesepaneelide omavalmistamine

                See pole tegelikult klaasplaat, tunduvalt hapram, pealispinda pole seal midagi töödelda, vähemasti ei kujuta ette. Sulle pole ilmselt ühtegi cell-i näppu juhtunud, seega puudub ettekujutus selle mehhaanilisest tugevusest. Põhimõtteliselt on ta umbes sama tugev kui kartulikrõps, liiga hooga rabad ja valest kohast natuke palju pigistad, siis on pooleks, ent samas pealispinda vagu kraapida on üsna raske, kõva aga habras.
                otsija

                Comment


                  Vs: päikesepaneelide omavalmistamine

                  Ma olen proovinud saepingil ja suure teemantkettaga... Uus ketas tegi esimese puudutusega paneeli mitmeks killuks... Siis kulutasin vana käiakiviga veidi vägem agressiivsemaks ja sain oma väikse jupi lõpuks kätte. See klaas on ikka väga väga habras ja õliklaasinuga.. Ma parem isegi ei proovi kuigi saepink on ju näiliselt väga väga rets asi sellise pisikese asja lõikamiseks. Dremel ja pisike teemantketas oleks vist kõige mõistlikum aga endal seda käepärast polnud.

                  Comment


                    Vs: päikesepaneelide omavalmistamine

                    SolarEST pakub 260W paneele 140€/tk KKM
                    On keegi neid ostnud? Kuskil on mingi konks?
                    Nii odavad, et ise suuri küll ei tasu teha.
                    EE orjusest vaba!

                    Comment


                      Vs: päikesepaneelide omavalmistamine

                      Päikesepaneeli klaas on karastatud. Seda ei saagi lõigata. Imelik oleks kui oleks tavaline. See, et Solarest müüb sellise hinnaga ongi normaalne hind. Tulge maapeale. Ma ostsin saksast 265w paneele ja 130€ tk olid nad mul kodus. Paneeli m2 hind on poly paneelidel ammu alla 0,4€/W. Ise neid teha täna? Tere talv. Pakun, et aasta lõpuks on hind alla 0,35€/W.

                      Comment


                        Vs: päikesepaneelide omavalmistamine

                        Kõige odavam koht 160€ + transport
                        Ja kui ostad ainult terve hunniku.
                        EE orjusest vaba!

                        Comment


                          Vs: päikesepaneelide omavalmistamine

                          ütlen veel korra. Eelmise aasta novembris ostsin 265W paneele 130€ tk ja selle rahaga olid nad mul kodus. Saksamaalt. Ei mingeid mahhinatsioone ja krtteabmida.Ei olnud ka mingi sooduspakkumine. Tavaline hind. Paneelid on firmalt Amerisolar. DVDRW sa oled vana netihai ja räägid sellist juttu. Isegi Naps müüb odavamalt sinu pakutud hinnast. Solarest-st rääkimata.


                          Tulp: Total/MOQ on palju neil on hetkel laos/min ostu kogus.

                          Pilt on esimesest leheküljest veebis. Pakkujaid on hetkel 79 ja hinnad ronivad 1+/w
                          viimati muutis kasutaja insippo; 07 m 2017, 06:16.

                          Comment


                            Vs: päikesepaneelide omavalmistamine

                            Esmalt postitatud DVDRW poolt Vaata postitust
                            SolarEST pakub 260W paneele 140€/tk KKM
                            Selle hinna teadasaamiseks tuleb neile päring saata (hinnakirja ma ei leia)?
                            Üksikult ka müüvad või vaid hulgi?

                            Oksjoniportaali on lausa "hunnik" tekkinud, 90W-45€, imelikult õhukese väljanägemisega.

                            Comment


                              Vs: päikesepaneelide omavalmistamine

                              Lingi võiks kah lisada, siis oleks asi selge millest jutt.
                              otsija

                              Comment


                                Vs: päikesepaneelide omavalmistamine

                                Akromex müüb SolarEST paneele väikse vaheltkasuga. 155€/tk
                                Küsiti otse SolarEST-ilt pakkumist 20 paneelile, siis pakuti 140€/tk
                                Asuvad Viljandis, hinnad pidid kiiresti muutuma

                                Insippo poolt pakutud Amrerisolar ütles mulle, et alla 56tk nad ei müü. Tahavad nad mu elulugu teada enne kui üldse hinda avaldavad.
                                Teised pakuvad minimum sadades kilovattides või on Si paneelid.

                                Napssolar tahab 190€ saada paneeli eest ja väidab, et SolarEST paneelid on saast.

                                Osta.ee paneelid on Si karastamata klaas-klaas. Pindalalt võtavad 2x rohkem ruumi ja on 4x raskemad sama võimsuse juures kui PV paneelid.
                                On ka väga õrnad, mõnel isegi ise katki läinud. Lisaks vajavad need MPPT kontrollerit, mis on enamikel juhtudel mõttetu.

                                Ma sain kunagi neid sarnaseid 0,33€/W. Rohkem ei viitsiks nendega jamada.



                                Räägin alati hindadest eraisikule koos käibemaksuga.
                                viimati muutis kasutaja DVDRW; 14 m 2017, 13:12.
                                EE orjusest vaba!

                                Comment

                                Working...
                                X