Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Päikesepaneelide omavalmistamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: päikesepaneelide omavalmistamine

    160€ 250W paneel ? Ma ütleks, et kallis. Eesti teeb odavamalt.

    Comment


      Vs: päikesepaneelide omavalmistamine

      Esmalt postitatud insippo poolt Vaata postitust
      160€ 250W paneel ? Ma ütleks, et kallis. Eesti teeb odavamalt.
      Kui hidades orienteerud,siis 0,64€/w. on küll hea hind.

      Eestist ma odavamalt küll ei ole saanud ja Eestis PV paneele ei tehta,ainult kleebitakse rakukesi klaasile,seda kahes kohas,Tallinna külje all,Tänassilma külas ja Tartu Jõgeva vahel.Nende juures hind on 0,86€/w. koos km.

      Kui aadresse vaja,küsi,vastan,praegu ei ole meeles.

      Odavamalt saad Saksast uued hinnaga Dünnschicht tüüpi 0,21€/w. ja tavalised 0,51€/w.,hind on koos km.

      Comment


        Vs: päikesepaneelide omavalmistamine

        Esmalt postitatud Göran poolt Vaata postitust
        Kui hidades orienteerud,siis 0,64€/w. on küll hea hind.

        Eestist ma odavamalt küll ei ole saanud ja Eestis PV paneele ei tehta,ainult kleebitakse rakukesi klaasile,seda kahes kohas,Tallinna külje all,Tänassilma külas ja Tartu Jõgeva vahel.Nende juures hind on 0,86€/w. koos km.

        Kui aadresse vaja,küsi,vastan,praegu ei ole meeles.

        Odavamalt saad Saksast uued hinnaga Dünnschicht tüüpi 0,21€/w. ja tavalised 0,51€/w.,hind on koos km.
        Ega selle hinnaga on nii ja naa. Mida odavmamat hinda paneeli eest küsitakse, seda viletsama kvaliteediga see on.
        Kellel huvi ja soovi PV-paneelide hinnapoliitikat uurida, võib vaadata nt:

        May 2019: Fridays forever Since the last reduction in the German feed-in tariff for medium-sized PV systems at the beginning of April, not much has changed in terms of module prices. This is down to unchanged demand in the country – at least in the first days of April. What is more, any local lags […]


        ja võrdlust muu maailmaga



        Isiklikult olen arvamusel, et PV-süsteemi planeerimisel, pole paneel küll see koht, kus suurt kokkuhoidu on mõtet taga ajada.

        Comment


          Vs: päikesepaneelide omavalmistamine

          Kui sa teed sellest endale äri siis küll pole mõtet kokku hoida.

          Comment


            Vs: päikesepaneelide omavalmistamine

            Esmalt postitatud margusten poolt Vaata postitust
            Ma sain ka esimese oma tehtud paneeli valmis sügisel.
            Kuna aknaraame vedeles igal pool, sai pandud sinna sisse. 19V ja ligi 4A voolu nägin sügisel kõige rohkem.
            Ei ole hermeetiline, niiskus pääseb sisse ja välja. Eks paistab kui kaua vastu peab. Ma ei usu väidet et hapnik kahjustab päiksepaneeli elemente.
            [ATTACH=CONFIG]7245[/ATTACH]
            Esmalt postitatud sebastian poolt Vaata postitust
            Paneelid õrnad jah. Eriti kardan just selle 3mm tavalise klaasi pärast, seepärast need paningi esialgu akendele toa poolele.
            Tegelikult halb variant sest pakettakende 2 klaasi (üks neist ilmselt selektiivklaas - võtab palju maha) oma peegelduste ja muuga võtavad efektiivsuse alla.
            Seda näha juba koormuseta pingest: need mis rõdul annavad üle 20 voldi, tubased aga alla 18 voldi.

            Kahe klaasi mõte küll algul oli. Aga...3mm karastatud klaasi meil siin eriti ei leia (kuuldavasti sellist Eestis ei karastatagi). 2x4mm aga tuleks juba üsna raske.

            Taga jah, silikoon üleni, ühest tuubist jätkus umbes 1mm kihiks. Küllap tuleb kevadel veel panna, haises koledalt, mingi nitro alusel täiesti läbipaistev silikoon.
            Tugevate miinuskraadidega polnud mõtet ka välja kuivama viia.

            Pilvise ilma korral asjas natuke pettusin, lootsin rohkemat, aga ei tule isegi nii palju, et laadijat (ca 150mA) töös hoida.
            Küllap sellest, et paneelid tahaksid "vaadata" otse taeva poole. Siin kahjuks pole see võimalik, sel juhu tuleks nad üldse katusele paigutada.

            DVDRW, ma näen, et paigutasid need nn silikooni kõrgendused, mis toetavad teist klaasi, otse elementidele.
            Ma nii ei julgenud, hoopis elementide vahele läksid, et tagumine külg (klaas või muu sarnane) ei jääks elementidele toetama.
            Tuleb elementi pragu, pole veel iseenesest hullu, aga üsna lihtsalt võib seal ka lühis tekkida ja siis on ca 3,7W mängust väljas.

            Margusten, olen lugenud, et mitte hapnik ei kahjusta, vaid niiskus. Elemendid lähevad rooste, lõpuks ilmub ka esipinnale mingi kiht ja võimsus langeb.
            Räägivad, et ka silikoon ei hoia niiskust 100% kinni...

            edit: videost näen, kui palju lihtsam on väikest elementidega toimetada Mina oma 6" x 6" nägin hoopis hullemat vaeva. Nüüd mõtlen, et miks krdi pärast just sellised tellisin...

            edit: ise ma videot ei teinud, aga paar pilti..

            [ATTACH=CONFIG]7246[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]7247[/ATTACH]
            Nüüd siis on 3 aastat see isetehtud paneel töötanud, vahetasin aknaraami teise vana raami vastu kuna eelmine juba mäda.
            Päiksepaneeel töötab edasi ...
            Voolu annab max. 2,5A meie tingimustes.
            3 aastat tagasi oli vist 3,5A max.
            Vahepeal olen jootnud ühte elementi sest vooluradade kinnitus eraldus(roostetas lahti). Praegu rohkem ausõna peal seisab aga kõik elemendid töötavad edasi. Mulle tundub et just 3 voolurajaga on paremad kui 2 rajaga. Lasevad voolu rohkem läbi.
            Lisatud failid

            Comment


              Vs: päikesepaneelide omavalmistamine

              Kas poleks mõeldav selline asi... et on 2 1500x700 4mm karastatud klaasi... Ümberringi alumiinium liist nagu kahe klaasi vahel ja paneelid epo või nitro baasil silikoniga alumise klaasi küljes.. laseks silikonil ãra kuivada enne kui liistud ja pealmise klaasi paneb ja tõmbab lihtsalt vaakumiga kokku ja vahest kaitseks veidi argooni... Siis peaks ju kestma seni kuni alumiinium läbi mãdaneb?

              Comment


                Vs: päikesepaneelide omavalmistamine

                Esmalt postitatud imelik poiss poolt Vaata postitust
                2 1500x700 4mm karastatud klaasi.
                1. Kas see 4 peegeldavat pinda elemendi peal on mõeldud selleks
                et niipalju võimsust välja ei tuleks?
                2. Miks tehakse kas elektri- või soojuspaneelid ja mitte mõlemad koos?

                Comment


                  Vs: päikesepaneelide omavalmistamine

                  Ei, elemendid jäävad nende kahe klaasi vahele. Aga soojuspaneeliga asi veel omakorda kokku liita.. Päris hea mõte. Ei ole akna paketid, tavalised klaasid.

                  Comment


                    Vs: päikesepaneelide omavalmistamine

                    Vee soojendamisega kokku ehitada on hea idee: mida jahedamad on paneelid, seda effektiivsemalt nad elektrit välja annavad (seepärast pole Sahaara kõrb kah päikesepaneelidega kaetud). Vee soojendamise värk ei saa küll nii tegus, kui eraldi, aga ega siis laustulist vett kah vaja pole?

                    Comment


                      Vs: päikesepaneelide omavalmistamine

                      Esmalt postitatud imelik poiss poolt Vaata postitust
                      Ei, elemendid jäävad nende kahe klaasi vahele.
                      Aga soojuspaneeliga asi veel omakorda kokku liita.. Päris hea mõte.
                      Ei ole akna paketid, tavalised klaasid.
                      Kui soojust ka püüda siis võiks tagasein olla penost ja sees ringleb etanool.

                      Comment


                        Vs: päikesepaneelide omavalmistamine

                        Mis alumiiniumraam, mis karastatud klaas...
                        Odav peab ju olema, sigaodav!
                        Mingeid käkke on selline isu kokkuladuda, et hoia piip ja prillid.
                        Ja mida rohkem teha, seda hullemini, sest kulud peab ju madalal hoidma.
                        Üldine mentaliteet on see, et isegi oma enese aega ei peeta millekski, mida veel viisidest ja vahenditest rääkida.
                        Tundku end puudutatuna, kes tahab.
                        Erilahendused.
                        PS või mail.

                        Comment


                          Vs: päikesepaneelide omavalmistamine

                          Mis käkke kokku laduda? Miks peab kulud miinimumis hoidma? Kas isetegemise rõõm on tänapäeval üldse välja surnud?
                          No ei ole ja tore nii. Enda paneelid oleksin võinud vabalt komplektsed osta, kasvõi paarkümmend kui tahtnuks, no problems. Aga vot ei, oli hoopis huvi ise teha.
                          Veelgi enam...neid pole juba tükimata aega isegi mitte vaja. Seisavad niisama seina ääres. Raha raisatud, aeg ka raisatud? Muidugi. Mis me siis nüüd teeme?

                          Äkki mõni mõtleb peale raha ka muudele väärtustele? Äkki mõni raiskab aega ka muud moodi, kui pappi teenides? Kui huvi, leiab ka aja ja oma tunnihinna loob igamees ise, seda pole vaja ette dikteerida.
                          "Enese aega ei peeta millekski" - igaüks teeb oma ajaga mis tahab.
                          Kuidagi liiga ühe mätta otsast vaatepunkt.

                          Comment


                            Vs: päikesepaneelide omavalmistamine

                            Aga keegi teab, kuidas neid cell-e kõige parem lõigata oleks? Tarvis on pisipisike paneel teha, 4V peale oleks hea ja näiteks 10 x 10 mm võiks mõõt jääda, voolutugevus 1mA päikesega oleks maa ja ilm. Lõikaks ja joodaks kokku ning siis kerge epokihi alla, nagu ntx siin, aga teeks ise omale sobivas mõõdus. Youtubes nägin, et klaasilõikuriga mõned lõiguvad, proovisin, ei õnnestunud mul, vähemasti nii peenikesi/pisikesi tükke ei kannata lõigata. Minifreesi teemantkettaga sama lugu, pudeneb laiali. Müüakse ka neid painduvaid cell-e, kuidas nendega oleks, saab niisama kääridega ehk sobivaks juppeks teha? Samas jootekohad on seal teatud kohtades, võibolla ei kannata väga sedasi neidki sobitada. Kellegil ideid ehk?
                            otsija

                            Comment


                              Vs: päikesepaneelide omavalmistamine

                              Esmalt postitatud otsija poolt Vaata postitust
                              Aga keegi teab, kuidas neid cell-e kõige parem lõigata oleks? Tarvis on pisipisike paneel teha, 4V peale oleks hea ja näiteks 10 x 10 mm võiks mõõt jääda, voolutugevus 1mA päikesega oleks maa ja ilm. Lõikaks ja joodaks kokku ning siis kerge epokihi alla, nagu ntx siin, aga teeks ise omale sobivas mõõdus. Youtubes nägin, et klaasilõikuriga mõned lõiguvad, proovisin, ei õnnestunud mul, vähemasti nii peenikesi/pisikesi tükke ei kannata lõigata. Minifreesi teemantkettaga sama lugu, pudeneb laiali. Müüakse ka neid painduvaid cell-e, kuidas nendega oleks, saab niisama kääridega ehk sobivaks juppeks teha? Samas jootekohad on seal teatud kohtades, võibolla ei kannata väga sedasi neidki sobitada. Kellegil ideid ehk?
                              Endale tundub parim meetod olevat see.
                              Proovinud küll pole, ilmselt ajab palju prahti, aga kusagil töötoas-garaažis võiks ju täitsa proovida.
                              Klaasinoaga üritasin. Poly puhul midagi isegi õnnestus läbi suure häda, aga mono katkes ikka seal kust ise tahtis.
                              Räägivad, et painduvaid (kui mõtled neid) celle saab klaasinoaga natuke edukamalt hakkida. Õnnestub ka lõikeketta ja Dremeliga.
                              Näpujälgi pole nüüd kindlasti hea idee neile elementidele jätta...

                              Comment


                                Vs: päikesepaneelide omavalmistamine

                                Näiteks neidsamu jah, aga mida see painduv seal siis täpsemalt tähendab? Tundub justkui tavaline paneel olevat, et vähekenegi rohkem painutades murdub nagu vahvel. Ma oletasin, et need painduvad on sarnaste omadustega justkui peenike alumiiniumleht vms, et kannataks ka kääridega mõõtu lõigata, ilmselt eksisin siis? Sellised nagu siin on küll alumiiniumfooliumi meenutavad vähemalt videoklipis seal. Enda loogika järgi lõikaks kääridega nii pika riba kui parasjagu tarvis sealt lindist ja siis joodaks sobiva koguse ribasid jadasse.

                                E: Mis elemente selles kasutatakse? Seal sees olevad elemendid tunduvad küll üsna elastsed olema, et lõika aga kääriga?
                                otsija

                                Comment

                                Working...
                                X