Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
http://www.elfafoorum.eu/faq.php
See more
See less

Päikesepaneelide omavalmistamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Millises konfis see katse toimus?
    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
    Konfutsius

    Comment


      Paneelist läbi kontrolleri UPSi akule ja siis omakorda 230V tarbija järgi.
      Käima sai, aga töötas vaid lühikest aega. Esimene pilv vajutab süsteemi off nupule ja tagasi ise ei lähe.

      Teise kontrollegiga laen 12V akusid, selle ajaga kui klemmid teisele akule tõsta on kontroller juba välja lülitunud.

      Comment


        Kui liitiumaku seal küljes, siis lahti ühendamine sama pole mis täiesti täis aku? ilmselt mitte, kuigi täiesti täis liitiumakusse ei tohiks mingit voolu nagu enam liikuda, kas ta siis kuidagi tarbib sealt siiski midagi akust prooviks või kuidas siis aru saab et kas akut pole üldse küljes või aku täiesti täis. Aga kui väljundisse aku asemele mõni suurem kondekas lisada, mis selle peale teeb?
        otsija

        Comment


          Esmalt postitatud a1 poolt Vaata postitust
          Teise kontrollegiga laen 12V akusid, selle ajaga kui klemmid teisele akule tõsta on kontroller juba välja lülitunud.
          Pane kontrolleri väljundisse paralleelselt mitu ca 10 mF mahtuvusega kondekat. Siis saab käitada ka ilma akuta (juhul kui Päike ja tarbimine
          lubavad). Testitud.
          Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

          Comment


            Milliseid kontrollereid rahvas siis üldse kasutab? 12/24V omi on igasuguseid suht vabalt võtta, kui pidada silmas off-grid varianti, siis pole vist MPPT kontra nii oluline? Nii on mujalt lugedes silma hakanud.
            Mul oleks üks 36V off-line UPS mis saaks umbes kW 'ga koormusel hakkama kui vaja. Kas võiks leida mõistliku 36V kontrolleri et seda UPS'ga liita?
            Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
            Konfutsius

            Comment


              Mingi enamvähem selline hetkel kasutusel.
              Aga 48V "pareiga" õnnestus mul 1 aku ära keeta. Kuna nad on mul külmas reservis, siis nüüd laen neid igaühte vajadusel eraldi.

              Comment


                Mina ostsin sellise:
                https://www.aliexpress.com/item/3283...archweb201603_
                Seda saab üle rs485 arvutiga seadistada, mis oli üks eeltingimusi.
                Ehk saab ükskord niipalju mahti, et saaks andmete logimise ka käima.
                36V sellega küll ei saa.

                Comment


                  36 V on miskipärast päikeseelektris alasoositud. 12 ,24, 48, 60 V oleks nigu ok.
                  Mul on suht sama asi
                  https://www.aliexpress.com/item/4000...27424c4doi4kyc
                  Olen kasutanud ka sellist
                  https://aliexpress.ru/item/328188681...archweb201603_

                  Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                  Comment


                    Kuidas need sinised on end (hinda arvestades) ülal pidanud? Neil vist on ainult 12/24V väljundiks? Ma leiaks mõne 24V ja vist isegi 12V pisiupsi ka, need on samuti siinused, aga võrgu olemasolul üle aku ei käi (line interactive). 36V'ne on mul ainus "true off-line"...
                    24V isend on 1000VA väljundiga, midagi tänapäevaselt vähetarbivat saaks järgi panna. 12V on vist mingi 320W/500VA.

                    Mul on muidugi see probleem ka et vahel on raske endale psühholoogiliselt põhjendada alternatiivenergia juurutamist, kui näen 100m kaugusel enda 30kV alajaama . Aga arveid vaadates ja natuke tulevikku prognoosides midagi nagu kripeldab...
                    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                    Konfutsius

                    Comment


                      36V toimetab selline:

                      https://shop.gwl.eu/Solar-PV-Systems...tml?cur=1#tab1

                      Comment


                        Ja ongi siis sedasi, et max 150V sisendpinge suudab 12V peale konvertida ja kasutegur ei ole väiksem kui 99,5%? Päris muljetavaldav sel juhul selle asjanduse kasutegur või see asi seal kuidagi teisiti arvestatud? Tavaliselt DC-DC stepdown muunduritel kasutegur väga üle 95% ei küündi, eriti nii suure pingevahe korral veel.
                        otsija

                        Comment


                          EPever asjad pole mind veel alt vedanud. MPPT-l ei näe ma pointi kuna paneelide hinnad on juba nii odavad. Läksin VS6048AU peale üle.


                          Lisatud failid
                          EE orjusest vaba!

                          Comment


                            Mismoodi see PWM kontroller üldse toimetab täpsemalt? Vaatasin tuubist mingit lahtilammutamise videot, siis seal sees ei paistnud ühtegi induktiivelementi ega midagi. MPPT toimetab sedasi, et hoiab seda maksimaalset pinge/voolu punkti, kus väljundvõimsus kokku maksimaalne, PWM ei tee siis seda ja elab mingit teistsugust elu?

                            E: Mingi arvustuse kiirelt netist leidsin, siis see PWM põhimõtteliselt lihtsalt lülitab aku täitumisel PWM-i sujuvalt välja ja kogu moos(hoiab aku pinget lubatud väärtusel)? See tähendab, et kui mul on kaks päikesepaneeli, üks 18V Pmax ja teine 36V Pmax, ent voolutugevus mõlemil ütleme 5A, siis 12V aku korral laetakse mõlemit ikkagi sellesama 5A voolutugevusega? Sel juhul küll üsna loll tükk see PWM kontroller, peab päikesepaneele aku pinge järgi valima või vastupidi, et kasutegur võimalikult hea saada.
                            viimati muutis kasutaja otsija; 24 03 2021, 16:47.
                            otsija

                            Comment


                              PWM põhimõtteliselt muud ei tee kui lülitab paneeli välja kui aku täis. Kui peaaegu täis, siis lülitab sisse/välja kiiresti (pulseerib). Võib ka paneeli üldse otse akuga ühendada (ülepinge kaitsmega, arduino?)
                              MPPT on lihtsalt DC-DC konverter mis otsib effektiivseima sisendpinge. Üle 90% effektiivsusega ei tea, et oleks DC-DC konverterit olemas.
                              PWM on aga 100% effektiivne kui aku otse paneelidega ühendatud aga sisendpinge pole sellega ideaalne. Mis teeb lõppkokkuvõttes peaaegu sama välja.
                              PWM kontroller eraldab palju vähem soojust kui MPPT sama võimsuse juures. Mis näitab, et osa MPPT võitu läheb kaduma.
                              PWM on 5% paneeli hinnast. MPPT ~30% paneeli hinnast. MPPT ka ebatöökindlam (kondekad jne)
                              Kõige levinum/odavam paneeliformaat on 1,6m x 1m 24V akule mõeldud. Seega 2tk 48V süsteemile. 12V pinge on ikka väga väikestele süsteemidele.
                              EE orjusest vaba!

                              Comment


                                Esmalt postitatud DVDRW poolt Vaata postitust
                                PWM on aga 100% effektiivne kui aku otse paneelidega ühendatud aga sisendpinge pole sellega ideaalne. Mis teeb lõppkokkuvõttes peaaegu sama välja.
                                Sellest kahest lausest aru ei saanud.
                                Kui 32V paneeliga 12V akut laadida, siis ollakse 100%-st ikka väga kaugel.
                                24V akuga on tulemus parem, aga ikkagi oluliselt kehvem kui MPPT-ga, olgu viimase efektiivsus või 90% vaid.

                                Comment

                                Working...
                                X