Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Kuidas 1,5V või 3,0V pealt lülitama panna?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Vs: Kuidas 1,5V või 3,0V pealt lülitama panna?

    Saab ikka aru, miks ei saa, aga kui puuduvad isegi kõige elementaarsemad teadmised ja loogilise mõtlemise ning guugeldamise oskus, siis sa seda enda imeasja valmis ei saagi. Kurb, aga tõsi.

    Comment


      #32
      Vs: Kuidas 1,5V või 3,0V pealt lülitama panna?

      mul on elementaarsed teadmnised olemas, lihtsalt ei oska skeeme lugeda, rääkisin enne ju sellest.
      loogiliselt oskan väga hästi mõelda, aga lihtsalt sa eeldad et ma oskan liiga palju asju ja siis ma muidugi ei saa aru, kui palju infot mulle andmata jäetakse.

      Mul on üsna raske midagi googlest otsida, kui ma ei tea mida otsida.

      Comment


        #33
        Vs: Kuidas 1,5V või 3,0V pealt lülitama panna?

        Ei kujuta küll päris hästi ette, millisel kujul see info siis olema peaks, millest oleks lootust aru saada.

        Click image for larger version

Name:	relay_example.png
Views:	1
Size:	7,3 KB
ID:	868031

        Tõesti midagi sellist? Või veel detailsemalt, näiteks suurte rasvaste punktide juurde tuleks samuti kirjutada, et tegemist on juhtmete ühenduskohaga?
        Kujutad ette, milline näeks sellisel juhul asi välja veidikenegi keerukama skeemi korral?

        Comment


          #34
          Vs: Kuidas 1,5V või 3,0V pealt lülitama panna?

          oot, takisti teine ots peab minema mobiili vibramootori plussi?
          Seda ma ei lugenud küll skeemi pealt mitte kuidagi välja.

          Ma tean, et skeemid on inimestele, kes on elektroonikud, sellepärast mulle ongi vaja lihtsamalt ja konkreetselt.

          Näed vot sellisest joonisest saan mina aru. Sest kust ma muidu peaksin teadma, et takisti läheb base ja plussi, ma ei tunne ju transistori ehitust eriti.

          Click image for larger version

Name:	joonis2.jpg
Views:	1
Size:	49,0 KB
ID:	868032
          viimati muutis kasutaja klemmikas; 07 m 2014, 14:26.

          Comment


            #35
            Vs: Kuidas 1,5V või 3,0V pealt lülitama panna?

            Esmalt postitatud klemmikas poolt Vaata postitust
            oot, takisti teine ots peab minema mobiili vibramootori plussi?
            Täpselt nii. Ja vibromootori miinus peab minema selle "joone" külge, mille juurde on kirjutatud 0V.

            Aga skeemide lugemise oskus on paraku üsna vajalik tarkus, tingmärgid pole mitte vaid elektroonikute lõbustamiseks ja lihtinimeste kiusamiseks välja mõeldud.

            E:
            See viimane pilt on juba oluliselt parem.

            Comment


              #36
              Vs: Kuidas 1,5V või 3,0V pealt lülitama panna?

              Esmalt postitatud A.S. poolt Vaata postitust
              Ei kujuta küll päris hästi ette, millisel kujul see info siis olema peaks, millest oleks lootust aru saada.
              Juutuubi video.

              Aga tundub, et tegemist on raske juhusega. Võiks ju ennast natuke harida sel teemal


              Circuit Symbols are used in circuit diagrams (schematics) to represent electronic components.

              Comment


                #37
                Vs: Kuidas 1,5V või 3,0V pealt lülitama panna?

                Kui ma oleksin elektroonik, siis ei küsiks ma siin küsimusi.

                Ma ei hakka 100 raamatut läbi lugema selleks, et osata teha ühte väikest skeemi, seda enam, kui ma ei tea mida ma täpselt otsin, kuna ei tea ju kuidas seda kõige parem teha on.
                Just sellepärast ma siia tulingi, et antaks konkreetselt ette, mida teha, lõpuks läbi raskuste sai siis asja nii kaugele ja google abiga, et sain skeemile pihta.
                Aga, et keegi oleks skeemi 100% korralikult ära seletanud, seda ei juhtunud, alles lõpus seletati enamvähem, kui olin asjale juba ise osaliselt pihta saanud, aga oli veel puudujääke.

                Comment


                  #38
                  Vs: Kuidas 1,5V või 3,0V pealt lülitama panna?

                  Eelpool oli juttu häiretest. Sel skeemil on üks võimalik oht, mis sõltub natuke moblas olevast lülitusest. Nimelt pinge puudumisel vibromootori väljundis võib transistori baas jääda ilma kindla potentsiaalita, mille tulemusel võib tekkida valerakendusi.
                  Seda saab lihtsalt vältida, ühendades baasi ja emitteri vahele ca 10 kilo-oomise takisti.

                  Comment


                    #39
                    Vs: Kuidas 1,5V või 3,0V pealt lülitama panna?

                    ah et isegi 10 kilo-oomi? algul sain aru, et 1 kilo-oom. Eks ma muidugi panen selle takisti, nagu ka skeemil juba oli. Valerakendusi väldiks heameelega küll jah.

                    Comment


                      #40
                      Vs: Kuidas 1,5V või 3,0V pealt lülitama panna?

                      Esmalt postitatud klemmikas poolt Vaata postitust
                      ah et isegi 10 kilo-oomi?
                      Igaks juhuks kontrollime üle. Said ikka aru, et jutt ei käi mitte sellest takistist, mis skeemil juba olemas, vaid lisada tuleks veel üks takisti?

                      Click image for larger version

Name:	relay_example.png
Views:	1
Size:	7,4 KB
ID:	868033

                      Ehk siis jutt käib sellest rohelisest takistist.

                      Comment


                        #41
                        Vs: Kuidas 1,5V või 3,0V pealt lülitama panna?

                        hea, et ülesid seda ma enne ei teadnud.

                        Comment


                          #42
                          Vs: Kuidas 1,5V või 3,0V pealt lülitama panna?

                          Ma niisama igaks juhuks siis veel mainin, et kui oled miski kompoti kokku keeranud, siis ole palun nii hea ja kontrolli ikka enne toite pealelülitamist tehtud asja vastavus skeemile veel üle ka. Su eelnevad postitused annavad märku rahutusest ja kärsitusest. Need on aga asjad, mis elektri ja elektroonika juures kohe kindlasti kasuks ei tule.

                          Comment


                            #43
                            Vs: Kuidas 1,5V või 3,0V pealt lülitama panna?

                            Et relee ei hakkaks põrisema vibro taktis, paneks ma R1 ette järjestikku dioodi, anoodiga mobiili poole. Dioodi katoodi ja R1 ühenduskohast paneks maha 100µF ja 6V elektrolüütkondensaatori.


                            + Ühenduskohta ja - 0V ahelasse (skeemi maa).

                            Comment


                              #44
                              Vs: Kuidas 1,5V või 3,0V pealt lülitama panna?

                              aitäh, aga lüüdipanekuga saan ise ka hakkama.
                              ma paneks selle 12V relee juurde pigem ja mul on nagunii vaja vaid esimest lülitust, sekundiks võibolla ka vähem, mitte rohkem.
                              Pean selle välja katsetama, kauaks mul lülitust vaja on.
                              viimati muutis kasutaja klemmikas; 07 m 2014, 20:51.

                              Comment


                                #45
                                Vs: Kuidas 1,5V või 3,0V pealt lülitama panna?

                                Esmalt postitatud klemmikas poolt Vaata postitust
                                aitäh, aga lüüdipanekuga saan ise ka hakkama.


                                Esmalt postitatud klemmikas poolt Vaata postitust
                                ma paneks selle 12V relee juurde pigem ja mul on nagunii vaja vaid esimest lülitust, sekundiks võibolla ka vähem, mitte rohkem.
                                Pean selle välja katsetama, kauaks mul lülitust vaja on.
                                Kui see saladus pole, siis mida selle releega nii korraks käima ajad? Mõned asjad plahvatavad suhteliselt hästi ka lühikese vooluimpulsi peale ...

                                Comment

                                Working...
                                X