Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Kuidas 1,5V või 3,0V pealt lülitama panna?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Kuidas 1,5V või 3,0V pealt lülitama panna?

    Nõuanne küsijale. Kirjutage probleemist ja ka endast rohkem. Milline on lihtne lahendus? Vastus oleneb küsija teadmistest ja teistest "kõrvalistest" asjaoludest.
    Kui transistor on küsijale tume maa siis oleks lihtsam seda 12V releed juhtida eriti tundliku releega. Selliseid on ka olemas.
    Kui aga sellist releed on raske hankida siis ehk on lihtsam transistori ühendus ära õppida?
    Transoistoreid on vist lihtsam saada kui tundlikku releed aga pole eada kuidas kellegil parajasti koli seas vedeleb. Transistori saamiseks ei ole vaja poodigi minna, võtad prügi kastist esimese ette juhtuva elektroonilise riistatpuu ja tõenäosusega 60% on seal mitu sobivat transi olemas.
    Aga 90% tõenäosusega on seal lisaks veel palju transe mis ei sobi ja Sa pead oskama sobiva välja valida...
    Antud juhul või valida välise suuruse järgi. Kuitransitorit poest ostad siis pead nimetama transistori margi. Kas see on lihtsam?
    Traditsiooniline relee koos transistoriga pakuti välja. Selles skeemis ei tähenda midagi, et transistor võimendab sujuvalt. Relee hüppab ka transistori eest. Aga igaks juhuks tuleks kontrollida relee tarbitava voolu tugevust. Väga väike transistor ei kannata ehk seda voolu välja ?
    Relee tundlikumaks tegmist vedru reguleerimisega mina ei soovitaks. Tulemuseks võib olla käkerdis mis töötab nii kuidas juhtub. Töökindlus on ka oluline näitaja. Näiteks transistor võimendi puhul tuleks arvestada, et võimendus külmaga väheneb. Mõistlik on jätta võimendusele igaks juhuks kahe kordne varu.

    Comment


      #17
      Vs: Kuidas 1,5V või 3,0V pealt lülitama panna?

      Mul on endal olemas näiteks 12V pealt töötav relee, mis vajab vähe voolu.
      transistore ehk midagi leian kodust, ning võite pakkuda ka konkreetse margiga, sest kui vaja lähen poodi. Nagu ütlesin on oodatud mitmed variandid, eks ma siis ise valin. Lihtsalt võimalikult lihtne peab olema, rõhutan võimalikult.
      viimati muutis kasutaja klemmikas; 07 m 2014, 08:36.

      Comment


        #18
        Vs: Kuidas 1,5V või 3,0V pealt lülitama panna?

        Esmalt postitatud klemmikas poolt Vaata postitust
        Üks siin juba andis ka lingi releele, mis rakendub väga madala pinge peale.

        On kellelgi äkki mingi lihtlabane geniaalne lahendus?
        Seesama ongi, kui rahaliselt sobib ja rohkem mõelda ei viitsi . Kas see Sul ka mobiili vibra peale tööle hakkab, pole ette teada.


        Esmalt postitatud klemmikas poolt Vaata postitust

        Sest mul on vaja kõige lihtlabasemat lülitust, kasvõi läbi mitme relee ja jupi.
        Kõik ideed on oodatud, loomulikult eeldusel, et need ei ole keerulised.
        Jooniste lugemisega on mul see teema, et ma ei jaga neid tähiseid. Ma võin mõne asja teha
        enda moodi skeemil valmis või mõttes, aga standard skeemi peal sellest näiteks aru ei saa.
        Sellises vormis elu väljakujunemine Maal, nii nagu me seda praegu tunneme, võttis juhuslike mutatsioonide kaudu aega ca 4 miljardit aastat.

        Siin relee lülitamise skeemis http://www.elfafoorum.eu/threads/715...l=1#post508917 on sul vaja õigesti ühendada ainult neli elementi.

        "Input" on kaks klemmi, mille vahele annad juhtsignaali - patareilt või oma moblast. R1 on transistori baastakisti 1 kilooom, mis piirab voolu ja kaitseb transistori. T1 on NPN transistor (vaata wikist või www.alltransistors.com). D1 on diood, mis kaitseb ka transistori ja see dioodiga kõrvuti on relee töömähis.


        Võtad oma olemasoleva suure relee( loodetavasti tõmbemähisele piisab 12V pingest), paar suvalise suurema NPN transsi, ühe tavalise 1 kilooomi takisti, ühe AA patarei (sellega saad transistori lülitada ja alguses sobib see mobla vibrat asendama), autoaku (sellelt saad 12V toitepinge relee töötamiseks), keskmist sorti dioode. Kümnekonna ühenduse tegemisega peaksid ikkagi hakkama saama ? Kui transistori kolme jala ja dioodi kahe jala tähendused saad selgeks, siis muutub kõik järsku lihtsaks ja eespool Scott-i toodud skeem ongi kõige geniaalsem lahendus. Muidu jäädki juhuslike kombinatsioonide peale lootma ja siin hädaldama - võib muidugi vedada ka, et katsetades hakkab imeväel asi tööle , aga aega ja osasid peab piiramatult käes olema.

        Comment


          #19
          Vs: Kuidas 1,5V või 3,0V pealt lülitama panna?

          Kasutaja Scott pakutust lihtsam ja geniaalsem oleks ainult 24/7 neegri palkamine, kes siis vibra peale miskit nuppu vajutab

          Comment


            #20
            Vs: Kuidas 1,5V või 3,0V pealt lülitama panna?

            Muidugi pole skeemilt väljaloetav, kuidas ma transistori jalad ühendama peaksin.
            Inputi tuleb kaks juhet, aga edasi lähevad justkui üheks ja pole aru saada, kuhu mis ots läheb.
            Samuti on joonisel minu jaoks relee ühendus segane, et kuhu mis ots minema peab? Ma tean, kuidas relee töötab ja kuhu mida ühendama peab, aga antud joonise puhul tekib segadus.
            ja üleval see +12v, kas see on see mis lõpuks välja tuleb? Pinge võimendub üles sedasi?
            Transistori jalgade kohta saan ilmselt isalt ka küll küsida.

            Samuti ei loe ma välja, mitu juhet peale transistori edasi läheb ja kumb kuhu täpselt, kui on kaks juhet.
            ja kuhu ma takisti otsa ühendan? ilmselt millegi miinusesse, aga millise vooluringi omasse?

            Ok leian netist npn transistori, näen selle jalgu, emitter, base ja collector, aga mul pole õrna aimugi ,mida need tähendavad.

            Kas mulle tundub õigesti ,et need joonised on väga napid ja palju infot on puudu, mida teadja teab ise juurde mõelda, aga mina ei saa seetõttu aru, kuna ei tea, et see on loomulik ja ei ole mul selliseid teadmisi.

            ok, midagi vist hakkan taipama emitter on siis maa/miinus ? Kas sama miinus, kuhu läheb takisti teine ots?

            kas base on see, kuhu lasen mobiili vibra pinge peale?

            ja collector on siis see, kust tuleb pinge välja?
            Kas see tähendab siis, et transistori viin ainult ühe juhtme, plussi ? Ja miinus läheb kuskilt kõrvalt mööda otse releesse? Ilmselt siis sama miinus, mis tuleb mobiili vibrast?
            viimati muutis kasutaja klemmikas; 07 m 2014, 09:11.

            Comment


              #21
              Vs: Kuidas 1,5V või 3,0V pealt lülitama panna?

              Hakka aga katsetama või pane tööpakkumise teade sobivasse foorumisse.

              Comment


                #22
                Vs: Kuidas 1,5V või 3,0V pealt lülitama panna?

                Ma sain skeemist nüüd sedasi aru. Kas miinus on siis kõigil ühine? Kas saan õigesti aru, et see kompott hakkab kõige lihtlabasemal moel lihtsalt mobiili signaali peale lisatoiteallikast 12V releele peale lülitama?

                Click image for larger version

Name:	joonis2.jpg
Views:	2
Size:	48,4 KB
ID:	868029

                Comment


                  #23
                  Vs: Kuidas 1,5V või 3,0V pealt lülitama panna?

                  Takisti sai nüüd küll natukene vale koha peale, aga põhimõtteliselt küll jah, miinus on tõesti ühine. Vibra pinge (õigemini küll selle pinge poolt tekitatud vool) avab transistori, avanenud transistori kaudu saab relee mähis toiteallikast 12V peale.

                  Comment


                    #24
                    Vs: Kuidas 1,5V või 3,0V pealt lülitama panna?

                    aga kuhu takisti siis ühendada tuleb? Mina sain aru, et emitter ja ühine miinus.

                    Joonisel pole ju öeldud ka, kuhu konkreetselt takisti ühendada tuleb.

                    Comment


                      #25
                      Vs: Kuidas 1,5V või 3,0V pealt lülitama panna?

                      Esmalt postitatud klemmikas poolt Vaata postitust
                      Joonisel pole ju öeldud ka, kuhu konkreetselt takisti ühendada tuleb.
                      Mis mõttes pole öeldud? Aga on ju.
                      Või sul pole tõesti asjast isegi mitte udust ettekujutust?

                      Comment


                        #26
                        Vs: Kuidas 1,5V või 3,0V pealt lülitama panna?

                        ma tegin joonise ja mulle öeldi ,et takisti on vale koha peal.
                        kas keegi ütleks mulle, mismoodi see takisti siis ühendada tuleks, mida ma valesti tegin oma joonisel?

                        Joonisel ei ole j uöeldud, kuhu ja kuidas takisti ühendada, üks ots näitab lihtsalt transi poole, pole öeldud, mis otsa külge ja teine ots on lihtsalt õhus, pole öeldud kuhu.
                        ma ei oska ju jooniseid lugeda.
                        aga ise ma järeldaisn ja midagi tean, et teine takisti ots peaks ühisesse miinusesse minema ja esimene niisiis emitterisse, aga mulle öeldakse, et vale koha peal, kuhu see takisti siis käib?

                        Comment


                          #27
                          Vs: Kuidas 1,5V või 3,0V pealt lülitama panna?

                          Ja raske on algselt skeemilt vaadata? Äkki tõstaks takisti emitteri ahelast baasi ahelasse?

                          Comment


                            #28
                            Vs: Kuidas 1,5V või 3,0V pealt lülitama panna?

                            ja kust mina seda teadma peaksin, et ta baasi ahelasse käib? Ma ei oska seda jooniselt mitte kuidagi välja lugeda.

                            Comment


                              #29
                              Vs: Kuidas 1,5V või 3,0V pealt lülitama panna?

                              Esmalt postitatud klemmikas poolt Vaata postitust
                              üks ots näitab lihtsalt transi poole, pole öeldud, mis otsa külge...
                              Kuidas pole öeldud, baasi külge ju läheb. Ja suurte trükitähtedega pole see välja kirjutatud selle pärast, et nii elementaarseid asju lihtsalt ei kirjutatagi välja, see on ju transistori tingmärgilt ilusasti näha.


                              Esmalt postitatud klemmikas poolt Vaata postitust
                              ja teine ots on lihtsalt õhus, pole öeldud kuhu.
                              Ja selle külge ühendadki enda vibro, mis transistorile avamiseks vajaliku pinge/voolu tekitab.
                              Et kuhu siis vibro teine ots läheb? Miinuse külge läheb.

                              Comment


                                #30
                                Vs: Kuidas 1,5V või 3,0V pealt lülitama panna?

                                aga ma ütlesin ju et ma ei tunne neid tingmärke, et ma ei oska jooniseid lugeda, kas sellest on nii raske aru saada?

                                Comment

                                Working...
                                X