Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Kuidas 1,5V või 3,0V pealt lülitama panna?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kuidas 1,5V või 3,0V pealt lülitama panna?

    Tere, oleks siis selline küsimus, oleks vaja panna lülitama võimsam relee, võimsam siis selles osas, et relee ise suudab 30A voolu läbi lasta.
    Ilmselgelt võtab see relee ka ise vähe rohkem voolu ja töötab 12V pealt.
    Kuid alglülitus oleks vaja teha kas 1,5V või 3,0V ma ei mäleta kumb või mis pinge täpselt mobiiltelefonil oli, mis ta sellele vibra mootorile peale annab.
    On kellelg ideid, kuidas seda väga lihtsalt ja odavalt teha? Mis jupid ja kuidas peaks sinna vahele panema?
    Ega sellist valmis releed ju pole saada, mis töötaks nii madala pinge pealt ja samas suudaks seda võimsamat releed lülitada?
    Ma isegi ei oska öelda, palju see võimsam relee tarbib, see on autorelee ja ilmselt võtab hea mitusada mA voolu.

    #2
    Vs: Kuidas 1,5V või 3,0V pealt lülitama panna?

    Kõige lihtsam on kasutada 3V mähisega releed.



    Teine võimalus on relee lahti võtta ja vedru reguleerida veidi lõdvemaks. 6V-ga olen selliselt 12V relee käima pannud, kuid 3,6V ei ole proovinud

    Comment


      #3
      Vs: Kuidas 1,5V või 3,0V pealt lülitama panna?

      Ok eks ma pean ära mõõtma, palju see mobiili andis volte vibrale.
      aga teised võivad ka variante pakkuda, mis head on.

      Comment


        #4
        Vs: Kuidas 1,5V või 3,0V pealt lülitama panna?

        Ise olen kasutanud seda- mobiili puhul-töötab küll http://www.oomipood.ee/category/rele...p_id=relee&f_2[]=3&af=1

        ______________

        Jäta lingi ette tühik, muidu link ei tööta. Mode
        viimati muutis kasutaja Scott; 06 m 2014, 11:30. Põhjus: link parandatud

        Comment


          #5
          Vs: Kuidas 1,5V või 3,0V pealt lülitama panna?

          Mobiililt saad ju üpriski ebaühtlase signaali, või ongi vaja, korraks lülitada?

          Comment


            #6
            Vs: Kuidas 1,5V või 3,0V pealt lülitama panna?

            Olen sellega täiesti kursis, korraks piisab.
            Vajadusel saan signaali pikendamiseks ka lüüti kasutada.

            Comment


              #7
              Vs: Kuidas 1,5V või 3,0V pealt lülitama panna?

              Parim lahendus oleks muidugi mikrofon ja lampvõimendi.

              Aga kui sealt saab kätte mingi pinge siis võib kasutada ka transistorit või
              väikest mikroskeemi. Kas võimendit või komparaatorit.
              Viimane lubab lihtsalt seada sisendsignaali nivood.
              12 V toiteks on ju olemas.

              Eriti ei imestaks kui otsides leiaks ka mingi pooljuhtrelee.


              Mõne € eest võiks saada ka mikroarvuti mis siis teeb täpselt seda mis vaja ja nii kaua kui vaja.
              Sealt vibraatorist võiks tulla vahelduv signaal ja siis ainult kondensaatorist ei piisa.

              Comment


                #8
                Vs: Kuidas 1,5V või 3,0V pealt lülitama panna?

                Minu teada läheb sinna ikkagi alalisvool, lihtsalt mobiil annab seda jupiti, kuid mind see jupiti ei häiri.
                Nagu ütlesin, ootan võimalikult odavat ja lihtsat lahendust.
                Loomulikult ei ole probleem osta mõne eurone jupp.

                Aga igasugu geniaalsed ja hästi toimivad ideed on teretulnud.
                Lõpptulemusena peab suutma lülitada 12V võimsat releed, ükskõik, mis jupid sinna vahele siis ka lähevad.

                Comment


                  #9
                  Vs: Kuidas 1,5V või 3,0V pealt lülitama panna?



                  Sa pole öelnud, mida relee lülitama hakkab. Kui see teada, siis saab vastavalt ka ülaltoodud skeemi toite lahendada.
                  73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
                  ATiP1pN4XeM

                  Comment


                    #10
                    Vs: Kuidas 1,5V või 3,0V pealt lülitama panna?

                    see, mida relee lülitama hakkab ei oma mitte mingit tähtsust, sest ma küsisin konkreetse küsimuse.
                    Kui saab telefonist releele signaali peale, kasvõi korraks, siis edasi oskan jube ise.
                    Nagu ütlesin ei sega mind see, et telefonist tuleb see signaal jupiti.
                    Seega ootan vaid lahendust, kuidas saada telefonist lülitus kasvõi lahjemale vahereleele, mis siis omakorda seda võimsamat 12V releed lülitama hakkab kasvõi eraldi vooluallika pealt, aga lülitus hetk ise on oluline.
                    Ja ehk seletad skeemi lahti, kuna ma ei oska skeeme lugeda.

                    Nii või naa hakkab mul lisa 12V toiteallikas kõrval olema, ilma selleta ei saa ma mitte kuidagi.
                    viimati muutis kasutaja klemmikas; 06 m 2014, 18:04.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Kuidas 1,5V või 3,0V pealt lülitama panna?

                      Esmalt postitatud klemmikas poolt Vaata postitust
                      see, mida relee lülitama hakkab ei oma mitte mingit tähtsust, sest ma küsisin konkreetse küsimuse.
                      Kui saab telefonist releele signaali peale, kasvõi korraks, siis edasi oskan jube ise.
                      Nagu ütlesin ei sega mind see, et telefonist tuleb see signaal jupiti.
                      Seega ootan vaid lahendust, kuidas saada telefonist lülitus kasvõi lahjemale vahereleele, mis siis omakorda seda võimsamat 12V releed lülitama hakkab kasvõi eraldi vooluallika pealt, aga lülitus hetk ise on oluline.
                      Ja ehk seletad skeemi lahti, kuna ma ei oska skeeme lugeda.

                      Nii või naa hakkab mul lisa 12V toiteallikas kõrval olema, ilma selleta ei saa ma mitte kuidagi.
                      Sulle antigi üleelmise postiga sisuliselt valmis lahendus.
                      Skeemilugemise oskus on paraku üsna elementaarne elektroonikaga tegelemisel.
                      Ja kui ei saa aru, ära kuku plärtsuma, vaid ürita selgitada, mis konkreetselt raskust valmistab.
                      Püüa mõista, et kõik abistajad teevad seda omast vabast ajast ja tahtest ning suhtu lugupidavalt sellesse.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Kuidas 1,5V või 3,0V pealt lülitama panna?

                        Minu arust on siin paar probleemi:
                        1. Kuidas saada moblast signaal kätte.
                        2. Kuidas tõsta häirekindlus? Mitte reageerid esimesele pulsile vaid
                        lugeda ära vähemalt kümmekond pulssi. Selline tore skeem oli ühes
                        1972-73 a ajakirjas. Ideed sai tookord kasutatud 80 kV tekitamiseks.
                        3. Vältida relee värinat ja samas suuta relee vabastada.

                        Kuidas seda kõike teha ilma transistorvõimendi skeemist aru saamata mina kuidagi ei oskaks.
                        Hullem veel - kuidas selgitada töö põhimõtteid kui selline skeem oli segane.
                        Millest alustada ja millele toetuda?

                        Asi läheb tõeliselt huvitavaks.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Kuidas 1,5V või 3,0V pealt lülitama panna?

                          Miks peaks häired probleemiks olema?
                          Süsteem on väga lihtne, mobiil heliseb, lükkab vibrale voolu järgi, kuid vibra otste küljes on hoopis juhtmed.
                          Sellele voolule, aga peab reageerima mingi relee või skeem ja releed, mis iganes siis hea lahendus on.
                          Muud mitte midagi.
                          Selle reageeringu tulemusel peab 12V relee saama omale 12V peale, selleks võib kasutada kasvõi 10 releed, kui vaja on, et vahele mingid lahjemad releed, koos mikroskeemiga, mis iganes.
                          aga asi peab olema võimalikult lihtne, ma ei usu, et siin häired mingiks probleemiks oleks.

                          Kui telefon ei helise on vibra tumm, ehk siis pinget peal ei ole, seega ei saa tekkida ka mingit iseeneslikku starti.
                          See pole mulle probleemiks, et vibra saab pinget peale impulsiti.
                          Ma saan lihtsamatest vooluringidest aru, aga ei oska neid skeemide pealt välja lugeda.

                          Ma tean, mis on pinge, vool, takisti, diood, relee, lüüt, transistor on aga segane asi mulle ,tean et sellega saab kuidagi midagi lülitada ja pinget muuta koos takistiga, aga see on ka kõik.

                          Ja mul ei olegi vaja pinget muundada 12V peale, piisab selle telefoni 2V või mis iganes pinge seal on, pean ära mõõtma.
                          Et saaks selle panna lülitama kuidagi kasvõi mingit lahjat releed, mis omakorda lülitab siis näiteks teist vooluringi hoopis teise toiteallika pealt, mis lülitab siis järgi juba selle 12V relee.
                          viimati muutis kasutaja klemmikas; 06 m 2014, 21:10.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Kuidas 1,5V või 3,0V pealt lülitama panna?

                            Esmalt postitatud klemmikas poolt Vaata postitust
                            tean, mis on pinge, vool, takisti, diood, relee,
                            transistor on aga segane asi mulle
                            sellega saab kuidagi midagi lülitada
                            Siis pole asi kõige hullem.

                            Ühte tüüpi transistor on selline mille
                            sisendi väikese voolu muutus kutsub esile väljundi voolu palju korda suurema muutuse.



                            Kui muutub vool läbi takisti siis muutub ka pinge takistil.
                            Nii lihtne see on

                            Teist tüüpi juhib pinge ja seal on sisendvool väga väike.



                            Paremaid tunnusjooni netis hetkel ette ei jäänud.
                            Transistoreid on palju erinevaid ja võimalike voolude-pingete valik on avar.
                            Aga midagi ikka algatuseks.

                            See transistor seal skeemis on see ringi sees olev osa.
                            ____
                            Üks väide ei lase magada - "...transistor lülitab..."

                            Kui muudame sujuvalt relee sisendpinget- voolu siis mingi väärtuse juures ta rakendub. Toimub LÜLITUS.
                            Kui muudame sujuvalt transistori sisendpinget- voolu siis väljundvool muutub ka sujuvalt. Toimub VÕIMENDUS.

                            Transistoritest saab koostada skeemi mis lülitab, releedest võimendajat ei tee.


                            ___
                            Mina tahaks mobla abil lülitada 10-15 minutiks käima veepumpa.
                            Olevat mingi võimalus, 1,19 € kuus. Vaja täpsustada.
                            viimati muutis kasutaja A.R.; 07 m 2014, 02:51.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Kuidas 1,5V või 3,0V pealt lülitama panna?

                              Nagu juba öeldud, tean ma transistoridest väga laias laastus ja väga vähe.
                              Ma millalgi mõõdan täpselt ära, mis pinge mobiil annab, siis on lihtsam seda asja korraldada.
                              Üks siin juba andis ka lingi releele, mis rakendub väga madala pinge peale.

                              On kellelgi äkki mingi lihtlabane geniaalne lahendus?

                              Sest mul on vaja kõige lihtlabasemat lülitust, kasvõi läbi mitme relee ja jupi.
                              Kõik ideed on oodatud, loomulikult eeldusel, et need ei ole keerulised.
                              Jooniste lugemisega on mul see teema, et ma ei jaga neid tähiseid. Ma võin mõne asja teha
                              enda moodi skeemil valmis või mõttes, aga standard skeemi peal sellest näiteks aru ei saa.
                              viimati muutis kasutaja klemmikas; 07 m 2014, 07:55.

                              Comment

                              Working...
                              X