Teade

Collapse
No announcement yet.

OB kõlarid ~100 dB/W tundlikkusega

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    See ebakorrapärane äär pidi moonutusi vähendama.
    Ei ole põhjendust, pole viitsinud ja jõudnud, no ja mängivad ka nii.


    Mobiilsusega on muidugi probleem, tuli spets ratastega alus ehitada, et neid suuremas mahus liigutada.
    Millisest kammfiltrist see jutt käib? Neid siin ja mujal üsna mitmesuguseid läbi käinud.
    Kuidas sa tead et ei avaldu, oled mõõtnud?

    Comment


      Sellest effektist, et kuulates tuleb üsna kitsas sweet spotis püsida, ma nagu mäletan et see oli siin samas teemas eelpool jutuks. See sinu viimati lisatud pilt tuletas selle taas meelde.
      No eks ta kindlasti avaldub mõõtes, aga kuulates ma ei tähelda. Samas kui sinu juures su eelmisi OB-sid kuulasin, siis seal tõesti oli effekt tuntav.
      Toidan trolle!

      Comment


        Ehk sa siis mõtled seda paerm-vasak ülekostvusest tekkivat kammfiltrit. See on kindlasti olemas iga kõlaripaari juures, nii nagu iga kahe kuulajast eri kaugusel oleva heliallika puhul tekib. Miks mõne kõlaripaari juures rohkem, teisel vähem kuuldav, seda mõjutab ilmselt kõige rohkem ruum, milles kõlareid kuulata ja heli mida sealt kuulatakse. Heli peaks olema täpselt keskel, sama nii paremast kui vasakust kanalist, ehk sisuliselt mono, siis peaks kõige paremini olema kuuldav.
        Mul endal on tunne, et mu uute OB-dega on see efekt väiksem ja kõlarite taha lisatud akustilised paneelid vähendasid seda veel.
        viimati muutis kasutaja moi; 23 11 2021, 17:20.

        Comment


          Võrdluseks võiks siia lisada tavalise kõlari suunakarakteristikute pildi. Väga korraliku ja ilusa sellise.

          Click image for larger version

Name:	Genelec 8361A Measurements Horizontal directivity Powered Studio Monitor Speaker.png
Views:	380
Size:	88,3 KB
ID:	1117075

          Pärit on see pilt sealt: https://www.audiosciencereview.com/f...monitor.28039/

          Comment


            Ühe väga halva näite võiks ka panna, seal peaaegu muud ei olegi kui ainult kammfilter.

            Click image for larger version

Name:	JBL 135C Measurements Horizontal directivity Home Theater Center Speaker.png
Views:	344
Size:	122,9 KB
ID:	1117236

            Comment


              Genelec pole kuskilt otsast tavaline. Tavalised kõlarid on soundshopis.

              Comment


                Siin on mittetavaline OB ja tavaline mitte-OB kõlar.

                Comment


                  Läksin olavsu1 kommentaari peale ka vaatama et mis kõlarid need on. No üks on ju tõepoolest stuudiokõlari tipp-inseneering ja teine on ju selle poolest väga eriline et tal on suur hulk elemente kuulaja suhtes pikali.
                  Toidan trolle!

                  Comment


                    Kas kõllidele lähemale pole võimalik pugeda? Kuulan mõlemat süsteemi 1,7m kauguselt, umbes nagu stuudios asju mikserdatakse. Ruumiheli palju tagasihoidlikum nii ja hoiad karusnahka kokku.

                    Comment


                      On küll võimalik aga see muudab väga oluliselt kõike, nii ASK-d kui helipilti.

                      Comment


                        Oleks kõlarid punktheliallikad...
                        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                        Konfutsius

                        Comment


                          Jah, ideaalis. Mul siin keskriba ja kõrgete tsentrite kaugused vastavalt 11cm ja 14 cm, saavad kuulajani jõudes piisavalt seguneda...

                          Comment


                            Et mis mõttes oleks punktallikad, mul on punktallikad, sagedursibas 200-20000 Hz kindlasti. Alla 200 Hz ei ole aga ega ei saa ka aru, et ei oleks.
                            Tehniliselt on ka võimalus ka 20-st 20k-ni punktallikana paigutada aga ma leidsin, et bassikate mööda tuba laiali paigutamine aitab paremini ruumi resonantsidega hakkama saada, ehk bassi otsas kaalub see üles punktallikast saadava eelise.
                            viimati muutis kasutaja moi; 14 12 2021, 23:17.

                            Comment


                              Läksin 2.0 peale üle, sest see 2.1 võimendi ikka jama kvaliteediga.
                              Passiivfiltrid esimest järku lõigetega, bassidel teist järku. Keskriba kinnises kastis.

                              Comment


                                Proovi nii et ka bassid saaks esimest järku filtri taha. Et kogu ahel oleks ühesugune.
                                Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                                Konfutsius

                                Comment

                                Working...
                                X