Teade

Collapse
No announcement yet.

Kõlarite modimine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #76
    Mul on Seas Excel midbassid, magneesiumid, järelikult on neil materjalist tulenevalt koonuse breakup täitsa olemas. Proovisin kunagi korra neile siis notsut teha, ei meeldinud kuidagi. Nihutasin nende lõikesagedust allapoole ja lisasin ühe riba, nii et breakup maskeerus kasuliku signaali alla. Ei häiri nagu kuidagi. Nii et ma olen Harry'ga ühes paadis selle notsutamise osas .
    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
    Konfutsius

    Comment


      #77
      Ma olen vist hoopis kolmandas paadis.
      Minu jutt käis puhtalt valjuka enda ASK muhkude kohta. Kas nende muhkude silumisel ka notch rikub heli ära ja miks ta seda teeb, ehk mis mehanism täpsemalt seal heli rikub?

      Difraktsiooniga on asi natuke keerulisem.
      Kasti serval tekkivast difraktsioonist tulenevaid muhke ei ole muidugi mõistlik siluda notchiga vaid tuleb serva difraktsiooni vältida. Valjuka nihutamine (asukoha optimiseerimine) esipaneelil neid muhke silub aga ta teeb seda ainult ühel suuna, antud juhul videos otse kuulamisteljel, suunakarakteristikusse jäävad difraktsiooni probleemid alles. Ehk difraktsioonist tulenevad muhud ja lohud on siis otse kuulamisteljelt kõrval.
      Ja mida teha siis, kui juba põhimõtteliselt on valjuka ja kasti kooslusel (ilma difraktsioonita) muhud ja lohud, kas neid ei tohiks ka notchiga siluda? Selline variant käib OB kõlaritega pidevalt kaasas.

      Comment


        #78
        OB puhul on kasti probleemid ilmselt teistsugused kui kinnisel ja portiga kastil. Kui element on kastis, siis kasti enda sisepeegeldustest tekkivad kasti siseresonatsid võivad tekitada (lisaks esipaneeli probleemidele) sageduskarakteristikusse väga ebameeldivaid muhke ja lohke. Ja juhul kui kasti sisekülje pikkused on ka veel üksteise kordajad, siis probleem võimedub veelgi.

        OB-l on esipaneel ilmselt enamasti palju suurem kui tavalise kasti või monitori puhul ja suuremate esipaneeli mõõtude juures kolivad ka probleemid madalamatele sagedustele, pealegi muutub justkui terve tuba "kõlari kastiks"
        Minu kogemus järgi, mida kõrgemtel sagedustel notche kasutada, seda suurem ja tuntavam on nende negatiivne mõju.

        Aga kuna algne teema oli siiski "kõlarite modimine", siis ilmselt tekiks vähem segadust ja vaidlusi, kui OB- siia teemasse mitte sisse tuua

        Comment


          #79
          Võiks veel tuua ühe lihtsa näite, kus kasutatud elemendid on sellised:





          Click image for larger version

Name:	Seas kõlar.jpg
Views:	496
Size:	102,4 KB
ID:	1118535

          pildil on omakorda näha kuidas käituvad woofer(sinine) ja tweeter(lilla) väikeses monitorkastis ja milline on lõpptulemus.
          Punane on normaalne sageduskarakteristik(seda saab usaldada kusagilt 500-600 hz alates) ja roheline on sageduskarakteristik vastandfaasis tweeriga.
          Ühtegi notchi kasutatud pole, midi ahelas on vaid kaks komponenti(2.järk) ja tw ahelas lisaks kondekale ja poolile veel paar takistit tundlikuse sobitamiseks.
          Lõpptulemus on üllatavalt hea.

          Comment


            #80
            Esmalt postitatud scanspeak poolt Vaata postitust
            Helist kaob kiirus, elavus, mikrodünaamika, emotsioon, faasid pööratakse peapeale, jne., jne...
            mitte midagi niisugust ei ole. on lihtsalt jahmatus, mis sitaga ma enne muusikat kuulasin ja mis kõik mul seetõtu kuulmata jäi.

            Comment


              #81
              Passiivfiltris ja aktiivfiltris on nende iseloom natuke erinev ka. Aga üldiselt, sind võib hullem jahmatus kätte saada kui saad võimaluse vähemalt nädalakese tõesti korralike kõlareid kuulata ja mitte jamahha taga.
              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
              Konfutsius

              Comment


                #82
                Olavsu1 audiotehnikat ei tea, küll aga tundub, et on siinteemas karme sõnavõtjaid, kel oma pika valiku tagajärjel on tekkinud kindel/kõigutamatu/vasturääkimist välistav seisukoht. Ja arutelu hääbub, nagu paljudes muudes foorumiteemades.
                Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                Comment


                  #83
                  Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                  Aga üldiselt, sind võib hullem jahmatus kätte saada kui saad võimaluse vähemalt nädalakese tõesti korralike kõlareid kuulata ja mitte jamahha taga.
                  Ma julgen kahelda selles. Kui tahta ägedamaid, siis need lähevad mõõtmetelt aina suuremaks ja suuremaks siis nad ei mahu enam kuhugi ja kuulamgi peab neid tublisti kaugemalt ja hind läheb ka kosmosesse. Nii, et ma jääks nende juurde, mis mul on.
                  üks onu räägib ja kirjutab minu omadest: https://www.digitaldjtips.com/reviews/pioneer-s-dj60x/

                  Neil asjadel on sarnane heli, aint kuulamiskaugus on erinev. Kui mul oleks sama plaat (apple musicus on kuid seal on kehva rip, kostab nigu summutatult) mis Kenrick'ul, saaksin sama fiilingu palju ligemalt, mul on ju lähivälja monitorid. Ju mul on vedanud, vähese raha eest vägagi tublid asjad.

                  Comment


                    #84
                    Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
                    Kui tahta ägedamaid, siis need lähevad mõõtmetelt aina suuremaks siis nad ei mahu enam kuhugi ja kuulamgi peab neid tublisti kaugemalt ja hind läheb ka kosmosesse. Nii, et ma jääks nende juurde, mis mul on.
                    Loomulikult, igaühe oma valik, kuid minu arvamus sellest ei muutu, pigem sa ise ka kinnitad kaude oma postitusega seda et see võimalus on pigem tõenäoline. Ega monitorid pole häbiasi, ka mina kuulan palju just 2-way monitoridega, kusjuures need ei ole mul isetehtud, küll aga modifitseeritud filtriga. Aga kui ma muusikat nautida tahan, siis on valik teine.
                    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                    Konfutsius

                    Comment


                      #85
                      Esmalt postitatud scanspeak poolt Vaata postitust
                      OB puhul on kasti probleemid ilmselt teistsugused kui kinnisel ja portiga kastil. Kui element on kastis, siis kasti enda sisepeegeldustest tekkivad kasti siseresonatsid võivad tekitada (lisaks esipaneeli probleemidele) sageduskarakteristikusse väga ebameeldivaid muhke ja lohke. Ja juhul kui kasti sisekülje pikkused on ka veel üksteise kordajad, siis probleem võimedub veelgi.

                      OB-l on esipaneel ilmselt enamasti palju suurem kui tavalise kasti või monitori puhul ja suuremate esipaneeli mõõtude juures kolivad ka probleemid madalamatele sagedustele, pealegi muutub justkui terve tuba "kõlari kastiks"
                      Minu kogemus järgi, mida kõrgemtel sagedustel notche kasutada, seda suurem ja tuntavam on nende negatiivne mõju.

                      Aga kuna algne teema oli siiski "kõlarite modimine", siis ilmselt tekiks vähem segadust ja vaidlusi, kui OB- siia teemasse mitte sisse tuua
                      Oleneb millised OB-d on.
                      Enamasti pole neil üldse mingeid kasti probleeme, kuna kasti pole (võrreldes esitatava lainepikkusega on väga väike) ja paneelid võivad ka väga väikesed olla, on ainult dipole peak ja miinimumid, mida peab (või võib) siluma sisuliselt notchiga.
                      Mu viimane variant neist on selline: https://www.elfafoorum.eu/forum/audi...82#post1115182
                      lõikesagedused on seal 150 ja 1000 Hz. Kõrgete laius on 10 cm.
                      Aga vajavad needki filtrit ja neid filtreid saab ka modida, üsna palju variante on läbi käidud.

                      Aga me ei jõudnud ikkagi selle põhjuseni, miks notch heli ära rikub? Mingi konkreetne põhjus peaks sellel ju olema?

                      Comment


                        #86
                        Minu meelest need notch punnid, ei ole pandud tehniliste probleemide silumiseks. Need on puhtalt helisignaali töötlemise ahelad, mis annavad kõlaritele “meeldiva” tooni ja kola, ja omapära. Muidugi peavad ka tehniliste parameetritega kooskõlas olema. Aga nende äravõtmine on otsene kõlari rikkumine. Muidugi, tegelikult on see teemakäsitlus palju laiem.
                        Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                        Comment


                          #87
                          Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
                          Aga nende äravõtmine on otsene kõlari rikkumine.
                          ...Ei vasta GOST'ile .
                          #3
                          Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                          Inimesed kes ei saa aru modifitseeringu sisust ja mõttest, kardavadki kõike seda kui tonti ja neil peab kõik GOST'i järgi olema
                          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                          Konfutsius

                          Comment


                            #88
                            Esmalt postitatud scanspeak poolt Vaata postitust
                            Võiks veel tuua ühe lihtsa näite, kus kasutatud elemendid on sellised:





                            pildil on omakorda näha kuidas käituvad woofer(sinine) ja tweeter(lilla) väikeses monitorkastis ja milline on lõpptulemus.
                            Punane on normaalne sageduskarakteristik(seda saab usaldada kusagilt 500-600 hz alates) ja roheline on sageduskarakteristik vastandfaasis tweeriga.
                            Ühtegi notchi kasutatud pole, midi ahelas on vaid kaks komponenti(2.järk) ja tw ahelas lisaks kondekale ja poolile veel paar takistit tundlikuse sobitamiseks.
                            Lõpptulemus on üllatavalt hea.
                            Audes Excellence 1?


                            Comment


                              #89
                              Esmalt postitatud Novembre poolt Vaata postitust
                              Audes Excellence 1?

                              Ei, otsast lõpuni täiesti teine kõlar(lihtsal kasutasin lihtsalt samu elemente). Kuna võimalus oli, siis võrdlesin tulemust ka Ex-1 ga.
                              Kõik kes kuulanud on(sealhulgas ka ma ise), olid sama meel, et ta on võrreldes Ex-1 ga palju elavam, väljendusrikkam, detailsem ja mõnusam kuulata.
                              Kuigi ega ka Ex-1 kohta otseselt ka midagi halba öelda ei saa, pisike ja tubli kõlar hinnaklassisi 2000 -2500. Veidi kuivapoolsema soundiga, pisut esile tükkiva keskribaga ja natukene tuhmim kõrgem ots, Aga palju sõltub ka kasutatavast tehnikast ja kui see pole piisavalt tasemel, jääb mõlema kõlari tegelik potensiaal lõpuni avamata...

                              Comment


                                #90

                                [QUOTE=scanspeak ;n1118225]. Tehasest tulnud paarid mängivad väga tihti natukene erinevalt ja selle tõttu kannatab ka helipildi täpsus ja ruum, tõmmates teatud sagedusvahemikus instrumente veidi ühele poole ja teisi teisele poole. Põhjus muidugi lihtne, ega neid seal keegi eriti ei "matchi",[/QUOTE
                                Minul oli viga JBL-idega hoopis ühes kesksageduse kopsikus mis polnud hermeetiline. Ava kust juhe läbi toodud oli halvasti hermeetikut liimitud ja uskumatu kui palju see pisike auk mõjutab. Pagan kui kaua pidi viga otsima.

                                Comment

                                Working...
                                X