Teade

Collapse
No announcement yet.

Lintmakkide top 10

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #61
    Vs: Lintmakkide top 10

    Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
    Lugesin internetist selle maki andmeid lk 10:
    http://lcweb2.loc.gov/master/mbrs/re...-12 Series.pdf
    Ja ei näe põhjust seda makki õnnetuks lugeda. ..
    Aga mis peaks nendel andmetel häda olema ? Samas ei ole ka midagi üllatavat. Tank, raskerelvastus,tööriist, mitte mänguasi, nagu olema peab.
    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

    Comment


      #62
      Vs: Lintmakkide top 10

      Esmalt postitatud martinj poolt Vaata postitust
      Sisuline küsimus kah. Kust kohast mõõtelinte saad ? . Olen ise otsinud ja ainus, mis saada on ebays raske raha eest omaaegsed "värsked" lindid. Muu (kiirus, kaldenurk,läbivkanal) saab ise teha, kuid mille järgi võtta täisnivoo salvestus ? Ja taasesisuskanali sageduskarakteristiku ebaühtlus ? Salvestus-taasesitustrakt peab olema võimalikult "läbipaistev" .
      Euroopas paraku pole seis jah kiita. USAst MRL-ist saab värskeid linte, kui soovid parimat. Otse neilt saab tellida. Kirjuta neile, väga asjalik punt paistab olevat ja oskavad ka soovitusi anda.

      Kuna need on väga kallid asjad, siis mul on MRList kompromissina soetatud MRLi 30/15IPS AES ja IEC(CCIR) seadega lint, mis annab kaks kiirust ühel lindil. 7.5IPSi on siiani vaeslapse rollis olnud ja selle jaoks tellisin MRL-ist just hiljuti NABi sättega lindi, jõuab ehk lähiajal kohale. Puudu on veel 15 IPSine NAB ja 7.5 IPSine IEC kui idealist olla et kõik salvestatavad standardid kalibreerida. Praktilistel põhjustel viimasest küll puudust ei tunne, esimesest pisut küll.

      Pool-profikatele saab oluliselt odavamalt eBayst selle Saksa müüja kaudu. Isegi kunagi uurisin, aga tema kalibratsioonilintide ainus häda on see, et on 20db alla referents nivoo, ehk kui sul makil on oma VU-d, siis on nende järgi väga raske või ebatäpne kalibreerida (MRL-il saab enamasti ilusti 0 järgi, v.a. 3.75IPS ja 7.5IPS) Samas kui sul on korralik RMS voltmeeter ja oss siis saab seda väga täpselt teha. Enda lindikal 100Hz/1kHz/10kHz oss generaator sisse ehitatud, siis ise ma pole nii sügavale ei ole läinud aga kuulduste kohaselt pole midagi rasket ka väliste seadmetega mõõta ja reguleerida, "mägiaivari" moodi saab ära kasutada ka arvutis töötavaid audio pluginaid peade asimuudi regullil, testsignaalide saatmisel, sageduskarakteristiku mõõtmisel jm otstarbel.Sagedusribakarakteristiku kalibratsioonlindi valid oma seadme soovitatu järgi, NAB või IEC tüübi siis, nendele on vastavalt lindile antud testsignaalid, mis tuleks võimalikult soovitusliku nivoo juurde kruttida (lindiga tuleb kaasa vastav tabel).

      Läbivkanali all mõtled crosstalk'i? Seda peaks teoorias saama mõõta üht kanalit lindistades kindla nivooga, hiljem maha mängida teist paralleelis tühja rida ja vaadata palju sinna esimest üle "lekib", ning võrrelda mis vastavad tootja andmed on. Nt Otaril on "parem kui" 45db. Praktikas see "parem kui" nagu erilist vahet pole teinud, ilmselt kui pea liialt kulunud või elektroonikas viga pole, siis pole vaja crosstalki pärast liialt muretseda.

      Täisnivoo on minu arusaamist mööda lahtine mõiste ja isegi oma ala parimad, kellelt olen sama küsimust küsinud, ei oska midagi kindlat väita. Ise olen juhindunud selle jutu järgi (v.t osa 1.2.5, 1.2.6 ja 2.4).
      viimati muutis kasutaja Mo-Tech; 10 02 2015, 20:47.

      Comment


        #63
        Vs: Lintmakkide top 10

        Läbivkanal on ahel "line in - line out", kus signaal käib vahepeal üle lindi. Koosneb salvestukanalist ja taasesituskanalist. Crosstalk on kanalitevaheline ülekostvus, see mida just kirjeldasid.
        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
        Konfutsius

        Comment


          #64
          Vs: Lintmakkide top 10

          Esmalt postitatud martinj poolt Vaata postitust
          Aga mis peaks nendel andmetel häda olema ? Samas ei ole ka midagi üllatavat. Tank, raskerelvastus,tööriist, mitte mänguasi, nagu olema peab.
          Ei saa aru mida küsid ja kuhu sihikut sätid? Viitasin ja jätkasin Jeekimi teemat. Las poiss tuleb ja teeb ise suu lahti.
          Et Mo-Tech tuli tankiga ragulka teemasse (olimpid-majakid-kometad jms nõuka kodumaki produkt), on mõistetav, kuna pealkiri miskit piirangut ei käsitle.
          viimati muutis kasutaja martk; 10 02 2015, 21:43.
          Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

          Comment


            #65
            Vs: Lintmakkide top 10

            Esmalt postitatud Mo-Tech poolt Vaata postitust
            Aitäh positiivse tagasisside eest!

            Sinu "õnnetu" Otari on minu kolmas rakk peopesas, kui see Sind kuidagi õnnelikumaks teeb?
            See pole minu õnnetu Otari ja minu õnn ei ole siin nüüd küll küsimuse all, kuid lugedes laia interneti postitusi, tundub, et teadmisi (stuudio-)lintmakist ja magnetsalvestusest vist napib? See pole ju mootorratas! Aga mis mina neist tean...
            Samas, kui raha on, miks mitte? Imelik, et mõõtelindi jaoks ei jätkunud...
            Igatahes, soovin edu artistlikes katsetustes. Ja seda täiesti siiralt. Oleks täitsa huviline kuulamaks salvestusi.

            (Muide, positiivse tagasiside tulemuseks on tavaliselt vile.)


            Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
            ...Ja ei näe põhjust seda makki õnnetuks lugeda...
            Õnnetuks muutub ta siis, kui ei teata, milleks ta on ja mida temaga teha. Mul on kahtlused.

            Comment


              #66
              Vs: Lintmakkide top 10

              Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
              Ei saa aru mida küsid ja kuhu sihikut sätid? Viitasin ja jätkasin Jeekimi teemat. Las poiss tuleb ja teeb ise suu lahti.
              Et Mo-Tech tuli tankiga ragulka teemasse (olimpid-majakid-kometad jms nõuka kodumaki produkt), on mõistetav, kuna pealkiri miskit piirangut ei käsitle.
              Ei sihi kuskile, veendusin, et on hea asjaga ja kui peaks kunagi tekkima soov analoogstuudio järgi, siis see makk sobib sinna suurepäraselt. Kuigi...mis kuradi pärast peavad nad nii suured olema. Suvalisel Olimpi -Revoxi taolistel asjadel on samad tehnilised näitajad.
              Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

              Comment


                #67
                Vs: Lintmakkide top 10

                Esmalt postitatud Jeekim poolt Vaata postitust
                See pole minu õnnetu Otari ja minu õnn ei ole siin nüüd küll küsimuse all, kuid lugedes laia interneti postitusi, tundub, et teadmisi (stuudio-)lintmakist ja magnetsalvestusest vist napib? See pole ju mootorratas! ,,,
                Õnnetuks muutub ta siis, kui ei teata, milleks ta on ja mida temaga teha. Mul on kahtlused.
                Kuulge kuked, mis värk teil selle lintmaki teemaga on? Jeekimi jutust saan sedavõrd aru, et mõlemad on võrri omanikud, kuid Mo-Techi võrr on kallim ja samuti lintmakk. Jeekimi resümee - Mo-Tech ei jaga ei võrrindust ega lintmakindust. Ja sellest arusaamiseks peavad kõik ülejäänud huvilised lugema mingeid artikleid internetist, mida Jeekim soovitab, kuid viidet ei anna. Põnev lugemine.
                viimati muutis kasutaja martk; 10 02 2015, 22:20.
                Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                Comment


                  #68
                  Vs: Lintmakkide top 10

                  Ei ole mingeid kukkesid.
                  Oma järeldusi minu suhu ei maksa küll panna. Olen kindel, et mootorratastest jagab Mo-Tech kõvasti. Aga makkidest... Nagu ülal ütlesin, mul on kahtlusi.
                  Ja minul "võrri" pole.
                  Rahune nüüd.

                  Comment


                    #69
                    Vs: Lintmakkide top 10

                    Esmalt postitatud Jeekim poolt Vaata postitust
                    Ei ole mingeid kukkesid.
                    Oma järeldusi minu suhu ei maksa küll panna. Olen kindel, et mootorratastest jagab Mo-Tech kõvasti. Aga makkidest... Nagu ülal ütlesin, mul on kahtlusi.
                    Ja minul "võrri" pole.
                    Rahune nüüd.
                    Mina Mo-Techi ei tunne ja tema stuudiot ei tea. Siin ja nüüd tahaks lugeda sinu kahtlusi ja kõhklusi, miks temasugune pole õige persoon miskit arvama ja kirjutama.
                    Ja ole kena, ning anna lingid või otsisõnad, et saaksime sinu viidatud "laia interneti postitusi" lugeda.
                    viimati muutis kasutaja martk; 10 02 2015, 22:56.
                    Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                    Comment


                      #70
                      Vs: Lintmakkide top 10

                      Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
                      Ja ole kena, ning anna lingid või otsisõnad, et saaksime sinu viidatud "laia interneti postitusi" lugeda.
                      Jeekim ahoi, ootan viiteid. Tahaks teemaga edasi minna - eelmagneetimise sagedus, vedava mootori detonatsioon jms, kuid ei saa, kuna su "laia interneti postitused" on laekumata.
                      Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                      Comment


                        #71
                        Vs: Lintmakkide top 10

                        MTR-12 kustutussagedus 250kHz, detonatsioon kiirusel 7,5 IPS 0,06%... ehk saab nüüd edasi?
                        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                        Konfutsius

                        Comment


                          #72
                          Vs: Lintmakkide top 10

                          Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                          .. ehk saab nüüd edasi?
                          Kas teil siin foorumis on mingi käendus/ringkaitse? Et Jeekim viskab möödaminnes granaadi , teades, et omad viskuvad selle kilde katma. Ja kui killud kadunud, ronib puu tagant välja ja laseb vilet, nigu miskit poleks juhtunud.
                          Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                          Comment


                            #73
                            Vs: Lintmakkide top 10

                            Mina ei tea kasutaja Jeekimist muud kui et ta kasutajanimi on "Jeekim". Pole kunagi suhelnud ja ma ei tea kas meil on mingit ühisosa vaadetes. Lihtsalt, kui need tehnilised parameetrid aitaks midagi huvitavat teada saada teemast, siis on see võimalik. Mingi ringkaitse jutt kuulub fantaasiasse.
                            Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                            Konfutsius

                            Comment


                              #74
                              Vs: Lintmakkide top 10

                              Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
                              ... miks temasugune pole õige persoon miskit arvama ja kirjutama...
                              martk,
                              ma küll ei teinud vahepeal märkamagi, et me vahepeal sinasõprust jõime, kuid seda, et martk omi mõtteid (="Jeekimi resümee") teiste kirjutatu pähe serveerib, märkavad kõik. Juba teist korda. See on levinud sündroom, kui klaviatuuri tampimine on mõttetegevusest olulisem.
                              Mis Mo-Techi puutub, siis "inimene metsast" (mina) ei hakka kellelegi ette näitama, kuidas guugeldada. Ainult väga suure raha eest.
                              Mo-Techi suhe Otariga on mõni nädal vana. Ja just seepärast ongi mul kahtlusi.
                              Ja, muide, martk, millal me jõudsime Otari tehniliste andmete lahkamiseni ja kuidas see martk-d pidurdab "teemaga edasi minemisel"?

                              Comment


                                #75
                                Lintmakkide top 10

                                Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                                Mina ei tea kasutaja Jeekimist muud kui et ta kasutajanimi on "Jeekim". Pole kunagi suhelnud ja ma ei tea kas meil on mingit ühisosa vaadetes. Lihtsalt, kui need tehnilised parameetrid aitaks midagi huvitavat teada saada teemast, siis on see võimalik. Mingi ringkaitse jutt kuulub fantaasiasse.
                                Asi kohe selgem, jätkame jeekimita ja vaatame huvipärast selle Otari andmeid (mille puhul räägitakse profi makist):
                                http://lcweb2.loc.gov/master/mbrs/re...-12 Series.pdf
                                1978-84a kodu lintmakkide ülemises otsas on eelmagneetimis-/kustutussagedus 250kHz täiesti kasutusel - rusikareegel seeaeg oli, et eelmagneetimissagedus peab olema 4-6x kõrgem, kui taasesitussagedus. Niiet makk teoreetiliselt salvestab 50khz.
                                Mootori detonatsioon 7,5 IPS 0,06% on muljetavaldav, kuid arvestades, et tööpind horisontaalne, on seda parameetrit lihtsam täita. Kodumakkidel jäi 5x suuremaks - 0,1 % ligi.

                                Esmalt postitatud Jeekim poolt Vaata postitust
                                martk,
                                ma küll ei teinud vahepeal märkamagi, et me vahepeal sinasõprust jõime, kuid seda, et martk omi mõtteid (="Jeekimi resümee") teiste kirjutatu pähe serveerib, märkavad kõik. Juba teist korda. See on levinud sündroom, kui klaviatuuri tampimine on mõttetegevusest olulisem.
                                Mis Mo-Techi puutub, siis "inimene metsast" (mina) ei hakka kellelegi ette näitama, kuidas guugeldada. Ainult väga suure raha eest.
                                Mo-Techi suhe Otariga on mõni nädal vana. Ja just seepärast ongi mul kahtlusi.
                                Ja, muide, martk, millal me jõudsime Otari tehniliste andmete lahkamiseni ja kuidas see martk-d pidurdab "teemaga edasi minemisel"?
                                Tere Jeekim ja tore et vastad. Nüüd sain teada, et sinu kahtlused on seotud faktiga, et keegi Mo-Tech omab vidinat ajaliselt liig lühikest aega (kaks nädala) ja seetõttu ei saa/tohi ta selle vidina teemal sõna võtta. Kui pikk oleks laagerdumise aeg, et sina ilma kahtlusteta tema postitusi edasi lugeda saaks - 2 kuud, 2 aastat?
                                Ps. miks arvad, et ma sellesama, mittemõtestatud teksti sisestamiseks klaviatuuri kasutan? Saab ju kõnesisestajas lisada kirjavahemärgid ja tekst on täiesti loetav.( küsimus retooriline ja vastamist/kommenteerimist ei vaja)
                                viimati muutis kasutaja Scott; 13 02 2015, 23:36. Põhjus: järjestikpostitused kokku
                                Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                                Comment

                                Working...
                                X