Teade

Collapse
No announcement yet.

Lintmakkide top 10

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Lintmakkide top 10.

    Esmalt postitatud wigo poolt Vaata postitust
    Ok-minu arust ikkagi vastupidi.Aga pane siia,milliseid makke oled kasutanud.
    ma pole eriline kassetisõber, tihti neid ei kasuta, aga kassetikaid on üsna mitu olnud, pikalt oli Akai GX-9, aga kinkisin selle kunagi sõbrale ja nüüd kahetsen, ilus masin oli, mootoriga luugid on eriti seksikad. Viimased 12 aastat Nakamichi CR7, aga ta seisab enamus ajast niisama. Lint on niiiiii palju parem kui kassett.

    Comment


      #17
      Vs: Lintmakkide top 10.

      Selge.Cr-7 on korralik asi.

      Comment


        #18
        Vs: Lintmakkide top 10.

        Tandberg ja mõned Nakid, Sony ES'd ja Pioneerilt paar mudelit, Technics RS B100 ja 905, paar Revoxi. Käputäis masinaid mille ümber inisenerid ebainimlikku vaeva nägid ja mis olid väga väga kallid ja suuremosa inimesi sel ajal kui neid poes müüdi kunagi ei kuulnud kodus.

        Jah, kasseti ajaloo lõpuks pigistati neist välja enam vähem heli, aga iga kell tunned ära kassetile omase kompressitud, mürase heli. Kõik need 75 db müratasemed on mõõdetud kohutavate dolbide ja veel kohutavamate dbxidega, mis heli rikuvad aga paremad numbrid annavad.

        Akai GX 4000, suht tavaline ja igav ja mitte kallis lindikas on etem igast kassetikast.

        Comment


          #19
          Vs: Lintmakkide top 10.

          Ehk soovib siis aulik härra oma CR 7e ära müüa, kui see nii mõttetu masin on ja enamuse ajast seisab?

          Comment


            #20
            Vs: Lintmakkide top 10.

            Kuulge, meil on tehnikafoorum ja oma eelistusi võiks tehnilisest küljest ka põhjendada.
            Õudsam makk, mida ma näinud olen on Technics RS 1500. Isegi kahvatub Olimpide kõrval. Võrdlus selles, et kui korras, siis hea, aga kui katki , siis..
            Vaadake Technics RS 1500 skeemi. Isegi vene insenerid pole "nii leidlikud". Taheti mulle remonti tuua, õnneks vaatasin ennem skeemi
            Minu arvamus on, mida lihtsam on skeem (helitrakt), seda parem. Kõiksugu kompandermüratasandid on saast (ka kassettmakkidel).
            Teine asi , mida olen tähele pannud, on müranivoo. Kahin kahinaks, lindist üle ei hüppa, aga just 50 Hz ja 100 Hz ülekostvused trafodest, mootoritest. Disainerite häda.
            Ainuke makk, mis oli taasesitusrežiimis täitsa vait (kui lint peast eemale viia) oli minu kätte hooldusele sattunud Revox A77. Isegi kahinat polnud !!!

            Ja kõige tähtsam asi. Makk peab olema hooldatud ja häälestatud !!!! Enamikel juhtudel on võimalik teha imet.
            Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

            Comment


              #21
              Vs: Lintmakkide top 10.

              Esmalt postitatud hannes70 poolt Vaata postitust
              Ehk soovib siis aulik härra oma CR 7e ära müüa, kui see nii mõttetu masin on ja enamuse ajast seisab?
              Ei ole mõtetu masin, internettides on arvamusi et väga hea kassetikas, ja ma olen nõus et väga hea. Kui sa tähelepanelikult uuesti loed, ma ütlesin et kasset kui formaat on nukker, masinaid on väga ägedaid, eesotsas Wigo Dragoniga. Pole tarvis mind aulikuks härraks kutsuda, vxx sobib. Hannes70, kui CR7't on tarvis, neid on alati ebays mõned.

              Comment


                #22
                Vs: Lintmakkide top 10.

                Väike täpsustus-dragon seisab juba ammu-on palju parema heliga isendeid.Ja kas see dragon ei ole lihtsalt veidi ülehaibitud

                Comment


                  #23
                  Vs: Lintmakkide top 10

                  Aga milleks siis nukra formaadi mängijat kodus tolmukogujana pidada kui asjast mõistliku hinnaga lahti võiks saada? E-bayst ostmine oleks tiba loterii, hea oleks ikka aparaati ise testida.

                  Comment


                    #24
                    Vs: Lintmakkide top 10

                    Kas sinul pole kodus tehnikat mida kogu aeg ei kasuta? Mul küll on. Näiteks mitu võimu, mõnikord on pikalt mõni niisama seismas. CR7 on väga hingelähedane, see et ta enamus ajast seisab ei tähenda üldse et sellest loobuda tahan. See on nüüd teine post kus sa uurid miks mul CR7 kodus on, tundub pisut veider ja teemast mööda

                    Comment


                      #25
                      Vs: Lintmakkide top 10

                      Selge siis, järelikult sain eitava vastuse.

                      Comment


                        #26
                        Vs: Lintmakkide top 10

                        Esmalt postitatud hannes70 poolt Vaata postitust
                        Aga milleks siis nukra formaadi mängijat kodus tolmukogujana pidada kui asjast mõistliku hinnaga lahti võiks saada? E-bayst ostmine oleks tiba loterii, hea oleks ikka aparaati ise testida.
                        E-bays liigub ka täiesti uusi makke, minul näiteks õnnestus osta CR 7, mis oli pakendis ja kasutamata.
                        "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

                        Comment


                          #27
                          Vs: Lintmakkide top 10

                          Huvitav et erinevate lindikate kohta pole kellelgi arvamusi, top 10 rääkimata

                          Comment


                            #28
                            Vs: Lintmakkide top 10

                            Olen omanud-nota -203-makiks seda nimetada on natuke palju.Mehaanika jama-mängib midagi ebamäärast asja.Astra 110 ja astra 210.Ega erilist vahet seal vist polnud-110 oli vist eraldi salvestuspea.Heli parem kui notal aga ei midagi erilist.Jupiter 203 -lõppvõim on ainuke mis sellest kasutan-kusjuures siiamaani mängib.Maki osa suht õnnetu.Sojuz 110 kuulasin ja müüsin kohe maha-kile ja kole heli.Olimp 003 ja 004.Korraliku heli mina sealt kätte ei saanud -siis tuli samalajal philps.Alles siis jõudis kohale-cccp makimajandus ei kõlba kuhugi.Aga kuna kassetimaailmas tegin huvitavaid avastusi siis arvan,et philipsist on kindlasti paremaid isendeid-vaja ainult üles leida.Lintmaki tipuks pean siiski STM-610-selle heli vastu pole veel keegi saanud-aga seda ei saa ka teisega ühele joonele seada-ikkagi stuudimakk.

                            Comment


                              #29
                              Vs: Lintmakkide top 10

                              Olen omanud Akai GX-747 ja Revox PR99 Mark II ja PR99 Mark III. PR99 MK III meeldis neist enim kuigi 747 disain effektsem kuid PR99 võlus taas ajatu disaini ja tippklassi koostekvaliteedi poolest. Nüüd sooviks proovida Technics (1506) või Teac X-2000 (ideaalis must ja suurte mustade ketastega nagu Pulp Fictionis oli seega kel need üle andke palun märku teknootik@gmail.com kuna siia tihti ei satu.
                              viimati muutis kasutaja basic; 07 m 2014, 11:59.
                              52 27 316 Risto
                              teknootik@gmail.com
                              Tallinna südalinn Foorumi keskus Narva mnt 5 / Tallinna Viru Keskuse OMNIVA

                              Comment


                                #30
                                Esmalt postitatud vxx poolt Vaata postitust
                                Jah, kasseti ajaloo lõpuks pigistati neist välja enam vähem heli, aga iga kell tunned ära kassetile omase kompressitud, mürase heli. Kõik need 75 db müratasemed on mõõdetud kohutavate dolbide ja veel kohutavamate dbxidega, mis heli rikuvad aga paremad numbrid annavad.

                                Akai GX 4000, suht tavaline ja igav ja mitte kallis lindikas on etem igast kassetikast.
                                Üsnagi "kümnesse" kokkuvõte reaalsusest. Huvitav jah, mis mõned seksika välimusega high-end kassetikatest nii sillas ja julgevad välimuse järgi väita, et soundivad paremini lindikatest kui nende heli korduvalt tõestatuna ei kannata üldse võrdlust isegi poolprofi lindikaga. Mitte ainult oma kõrvaga ei tee vahet vaid keskpärase 15 või 30 IPSi peal jooksvate lintide näitajad on nagu teiselt planeedilt vs mis iganes väga-väga hea kassetikas. Olgu see metall või mis iganes bias ja high-end elektroonika helipea taga - kassett oma olemuselt pigem sobib hästi sellisesse lo-fi temaatika võtmesse, kus mürane ja kompresseeritud heli omi nüansse tekitab - seda mitte halvustavalt, vaid pigem kiitvalt audiofiilia seisukohalt, vanad head DJ-de mixtape'id (kui veel keegi mäletab, parema kõlaga sai neid ka mõnikord kroom-kassetil) tulevad läbi nostalgia meelde. Lint on samas selline pigem analoog-elitaarne heli kus aetakse taga selgust ja sügavust. Ikka kaks eri maailma, nagu suureformaadilise plaatkaamera vs 35mm kitsasfilmirulli kaamera võrdlus, mõlemal oma kindel koht vastavalt vajadusele ja praktikale.

                                Esmalt postitatud vxx poolt Vaata postitust
                                Huvitav et erinevate lindikate kohta pole kellelgi arvamusi, top 10 rääkimata
                                Ilmselt pole väikses Eestis lihtsalt palju lindirullikutega mässajaid.

                                Eks pilt ole kirju aga üldjoones lintmakimaailmas paistavad silma kaks eristuvat koolkonda: ühed, kes otsivad lintmakist n.ö. vintage-heli (paljud kodufanaatikud ja rock/metal-iga tegelevad stuudiod), teised kes otsivad analoogheli võimekuse tippu (modernsemad lindistusstuudiod [nt. üllatavalt suur osa nt. jazzi ja pop-rock-i tippe lindistab siiani lindile] ja mõned kodufanaatikud, kellele ka parim digiheli lihtsalt ei kõlba).

                                Olen ise rohkem profi-lintmakkide poole, siis kodused, tavatarbe ja pool-profi lindikad välja jättes jagaks siis TOP 10 lintmakid kaheks ->

                                Esimese koolkonna top 5 võiks ilma eelistuseta olla järgmine:
                                • Studer C37 (lampvõimendusega, tuntud oma nüansirikka erilise vintage heli poolest)
                                • Ampex AG440 (vt alla)
                                • MCI JH110 (mõlemat peetakse ühtedeks kõige "ameerikalikuma" soundiga lintmakkideks - rock-i, bluusi ja metalimeeste audiofiilia paradiis)
                                • Studer A80 (helilt nii legendaarne, et enamus tarkvaralisi virtuaalseid lindiemulaatoreid on selle masina järgi modelleeritud, mehaaniliselt peetakse siiani üheks parimaks, sest kohtleb linti sama õrnalt nagu pehmet vatti)
                                • Stellavox SP8/9 (peetakse oma väiksusele ja mobiilsele otstarbele vaatamata üheks paremaks lindistajaks)
                                Teise koolkonna top 5 võiks ilma eelistuseta olla selline:
                                • Studer A827 (viimane Studeri täisanaloog lipulaev - peetakse läbi aegade parimaks lindistajaks/mahamängijaks üldse - lintmakkide mehaanika ja heli tipp, osad tunnistavad A820 veelgi paremaks heli osas)
                                • Studer A810/812 (ülemise "väikevend")
                                • Otari MTR-15 (peetakse üheks parimaks Jaapani lintmakiks läbi aegade, pmst uuendatud legendaarne MTR-12/10, väärikas konkurent Studeri tippudele)
                                • Sony APR-5000 seeria (silmapaistev proffikas oma omapärase mehaanika ja heli selguse osas)
                                • Nagra IV-S (pidanuks küll rohkem esimeses listis olema, Stellavoxiga samas grupis aga sellel on 15 IPSi peal Nagra Master unikaalne eku säte mida nii mõnigi helistuudio siiani "salarelvana" kasutab teistest eristuva heli voolimisel)
                                Enamus neist lubavad siis 1/2" 2-realist täismaster formaati ja mõni toetab ka väga haruldast 1" 2-realist ultimate-audio formaati, ehk tõenäoliselt parim võimalik taasmängitav analoogheli, mida planeedil Maa hetkel saada on.




                                Ja jutu lõpetuseks, mis on ainus veel tootmises olev lintmakk?



                                Otari MX5050 BIII - ehk kes soovib tutikat lintmakki, siis see on minuteada ainus, mida saab eritellimusena omale soetada, panevad Jaapani tehases vastavalt tellimusele kokku (ja ka igasugu lisasid saada) - kui 5-6K eur võtta oleks, telliks ühe omalegi
                                viimati muutis kasutaja Mo-Tech; 05 m 2015, 08:27. Põhjus: Pildid ka!

                                Comment

                                Working...
                                X