Teade

Collapse
No announcement yet.

CD vs HiRez, 16Bit vs 24Bit, DSD?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: CD vs HiRez, 16Bit vs 24Bit, DSD?

    Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
    Ega seda DSD müra spektri analüüsi ei olegi ju tehtud SPDIF kaud, see on saadud faili analüüsimisel.

    Arvestades DSD suuremat kvantimismüra, arvan ma, et 1kHz siinus -90.31dBFS nivool oleks DSD variandis veel karvasem, kõrgemate sagedustega pikitult karvasem. Kahjuks seda aga avaldatud ei ole.
    Esmalt teeme selgeks mis asi on SDIF-3 ja mis SPDIF...
    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
    Konfutsius

    Comment


      CD vs HiRez, 16Bit vs 24Bit, DSD?

      OK, SPDIF ta kindlasti ei ole.
      Aga on sul põhjendatud kahtlusi, et see ei ole pädev DSD kvantimismüra spekter?

      Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
      DSD on ju ka põhimõtteliselt PCM, mis tänu väga suurele oversamplimisele on aetud 1-bitiseks ja kuhu on peoga ditheringi lisatud.
      Kunagi OSX imestas selle väite peale.
      Nüüd oTsides DSD müra spektreid leidsin ühe lehe, kus spetsialist kirjutab kuidas PCM DSD-ks konverteeritakse, tõlge Google poolt:

      Algorithm


      It upsamples by 2 times each time until the sampling rate of the PCM reaches the sampling rate of the DSD, and then noise shaping it to 1 bit. An eighth order elliptic filter is used for noise shaping. We use an FIR filter for high precision and an IIR filter for low precision as a filter for folding back noise during upsampling
      viimati muutis kasutaja Scott; 11 m 2018, 22:34. Põhjus: järjestikpostitused kokku

      Comment


        Vs: CD vs HiRez, 16Bit vs 24Bit, DSD?

        Noh, olgem ausad - spetsialist kirjutab kuidas TEMA konverdib, mitte et kõik täpselt nii teevad. Teiseks, kuidas tema teguviis teeb DSD rohkem PCM laadseks kui OSX arvaks?

        moi, alguses sa ütlesid et DSD kara saadi digitaalselt, siis aga et hoopis aritmeetiliselt faili analüüsides. Matemaatiliselt on väga lihtne teha silumine, et saadav tunnusjoon oleks selgelt arusaadav, võrreldav, aga algsel pildil on see just selline karvane nagu ta ongi silumata analoogis, nii et ma ei kahtle DSD mürapildi üldises sarnasuses (kes krt viitsis arvutada kõik need "karvad", mis ). Kuid et see pole ühtlustatud, ning PCM oma seevastu on joonlauaga graafikusse kantud, siis ma kahtlen nende võrreldavuses. Ma ikka olen näinud küll mismoodi PCM reaalse trakti lõpus paistab, ilma täiendava filtrita. Ei saa seda joonistada joonlauaga, vabandust väga. Arvestades millise antipaatiga on tihti tegu kui räägitakse DSD vs PCM asjadest, siis idioodile võib tõesti seesugust joonlauagraafikat pakkuda, aga mind sellega ei osta, minu arvates on tegemist teadliku eksitamisega, eesmärgiks üks võimalikult maha teha ja teine näidata ideaalsena. moi, üldpilt, vaata üldpilti - kui asja autor laterdab MQA edulugu ja toodab R-2R DAC'i mis DSD'd ei saa osata, siis on ju artikkel kallutatud.

        Tulles nüüd tagasi selle japsi nn konverteritesti juurde, siis mul on olemas kolm esimest esimesel pildil nimetatud konverterit. Mitte ükski neist ei tooda sellist pilti nagu japs näitab, isegi ligikaudu mitte. Japsi eesmärk on näidata et tema konverter on teistest parem. Võibolla ongi, aga need kolm graafikut ei vasta tegelikkusele. Ma olen isiklikult samasugust testi teinud, mitu päeva selle alla pannud, saanud teistega kattuvad tulemused, ei ole niisuguseid asju.
        viimati muutis kasutaja OSX; 11 m 2018, 17:25.
        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
        Konfutsius

        Comment


          Vs: CD vs HiRez, 16Bit vs 24Bit, DSD?

          Minu jaoks on "Digitaalselt" nii see, kui loetakse mingi liidese kaudu digitaalselt (SDIF-2 või SDIF-3 või SPDIF või mingi neljas) andmeid analüsaatorisse teisest seadmest, kui ka see kui loetakse failist, mingit sisulist vahet neil ju nagunii ei ole. Kui PCM analüüs teha digitaalsest allikast, saab ikka väga sirge joon, vaata või neid samu japsi pilte ja sealt PCM analüüsi jooni, need on ka kõik digtaalis analüüsi kaudu saadud.

          Kas see pilt on siis parem?
          viimati muutis kasutaja moi; 12 m 2018, 11:14.

          Comment


            Vs: CD vs HiRez, 16Bit vs 24Bit, DSD?

            Pole ju vahet mis pilt see on, kui kontekst on segane. Esimese pildi on muide algselt teinud Andreas Koch selleks et ühel presentatsioonil tutvustada SACD olemust, relatiivselt PCM suhtes (seepärast on ka see veidratpidi PCMi lõpp, vastu 0dB levelit, sest taheti näitlikustada seda et DSD puhul jääb veel väga kõrgete sagedusteni teatav dünaamika alles (-36dB @ 1MHz)), seejuures polnud vajadust tõestada sellega ei tea mida, pilt läks oma elu elama ning igaüks loeb sealt mida tahab välja. Nii et ka moi teisena pandud pilt ei suuda selles osas kuidagi minu suhtumist kuhugi painutada.
            Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
            Konfutsius

            Comment


              Vs: CD vs HiRez, 16Bit vs 24Bit, DSD?

              Viibisin just itaalia erinevates lennujaamades, kus kontsertklaver ootesaalis kõigile v.a lapsed mängida. Ja mängiti, sageli väga oskuslikult. Kuulasin klavereid ja mängijaid - mu meelest dünaamika jättis soovida, helitugevus liig kõva ja basse/kõrgeid suht lahjalt. Et siis polnudki hi-rez nagu oodanuks
              viimati muutis kasutaja martk; 11 m 2018, 22:00.
              Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

              Comment


                Vs: CD vs HiRez, 16Bit vs 24Bit, DSD?

                Lennujaamades oodatakse tavaliselt lennukit, mitte HiRes'i...
                Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                Konfutsius

                Comment


                  Vs: CD vs HiRez, 16Bit vs 24Bit, DSD?

                  Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                  Nii et ka moi teisena pandud pilt ei suuda selles osas kuidagi minu suhtumist kuhugi painutada.
                  Ma ei tahagi kedagi painutada. Kas pilt on nüüd korrektne, ei PCM ega DSD ei ole kuidagi eelistatud?

                  Comment


                    Vs: CD vs HiRez, 16Bit vs 24Bit, DSD?

                    moi, ma selgitasin miks Andreas selle pildi niisugusena tegi. Kui sa seletad mulle ära mida näitab sinu versioonis alates piirsagedusest nulli tõusev nivoo, siis vaatame edasi. Miks me sellist pilti ei näe tavainimese Accuphase väljundist ...?
                    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                    Konfutsius

                    Comment


                      Vs: CD vs HiRez, 16Bit vs 24Bit, DSD?

                      Pilt näitab eri formaatide kvantimismüra sagedussõltuvust. Seal kus PCM müra on 0 dB see formaat mingit kasulikku signaali ei suuda edastada.

                      Comment


                        Vs: CD vs HiRez, 16Bit vs 24Bit, DSD?

                        Postituse teise lausega olen peaaegu päri, aga mitte ei "suuda" vaid tal pole põhimõtteliselt võimalik kuna kuri onu Nyquist keelas ära, kui kasutad sõna "suutma" siis jääb mulje et nagu võiks kah aga noh seekord ei tulnud välja .
                        Pilt näitab tegelikult ainult ühe formaadi kahe eri versiooni mürasõltuvust, PCM mürasõltuvust me ei näe pärinenuna esimesest võimalikust analoogsignaali punktist, nagu on DSD puhul.
                        Kuna algne pilt on DSD osas analoogsignaali kajastav, siis on pildile lihtsalt probleem juba sisse kirjutatud arvestades neid soove mida piltilt praegu tahetakse, siin pole mõtet unistada et kas on parem või veel millestki parem - igal juhul on lähteandmed valedel alustel, isegi kui midagi saab näidata. Mida näidata taheti, on teada, mida veel näidata tahetakse, mind isegi ei huvita tegelikult, sest asja praktiline point on mujal. 24/96 formaadi lagi on 48kHz ja ongi kõik, DSD64 lagi on 1,4MHz @-6dB (st et suudab signaali ka siis veel kanda). Kui me võtame algse lause "kui ribalaius ja SNR on sama" siis võrreldavat olukorda lihtsalt ei juhtu, see on sama vaid samal formaadil endal. See on mingis mõttes umbtee, mis ei vii kuhugi.
                        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                        Konfutsius

                        Comment


                          Vs: CD vs HiRez, 16Bit vs 24Bit, DSD?

                          See DSD kvantinismüra joon, mis 401 posti joonisel on, ei ole analoogist analüüsitud vaid digitaalist, selles mõttes on nad PCM joontega sama moodi saadud, ka PCM kvantimismüra jooned on sellised kui müra analüüsida digitaalselt ilma analoogiks muundamata. Analoogis müra jooned on näha postis 403.

                          Comment


                            Vs: CD vs HiRez, 16Bit vs 24Bit, DSD?

                            Tõsi, on analoogis mürad postis 403 - need on Accuphase balanced väljundist saadud. Postis 401 on DSD analoogist, selle juurde mõõtmata ja isegi Andrease poolt põhimõtteliselt arvutamata PCM relatiivne pakutav, selgitus miks see pilt tehti on postis 410. Enamgi veel, ma võin isegi öelda et post 401 DSD analoogmüra on saadud Philipsi SAA7893HL kivist, kuna Andreas töötas tollal just Philipsi heaks (veel, kuigi hakkas juba kõrvalt Playbackdesign'i. looma).

                            moi, ma olen seda juba korduvalt selgitanud, mulle aitab, vaidleks nagu mingi sotsiga kes pulkagi aru ei saa - kui tahad tupikus istuda ja arvata mida vaid, lase käia, vaba maa.
                            Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                            Konfutsius

                            Comment


                              Vs: CD vs HiRez, 16Bit vs 24Bit, DSD?

                              See DSD müra joon ei ole analoogist mõõdetud, see on digist analüüsitud.
                              Ütle selle aparaadi nimi, mis suudab teha AD muundust ribas 1,4 MHz ja helisageduse vahemikus on parema SNR-iga kui 160dB.

                              Comment


                                Vs: CD vs HiRez, 16Bit vs 24Bit, DSD?

                                Jah, otse ei mõõdagi mürade osas (vist), aga et saada jooned sobivaks, on abiks nivoodega manipuleerimine... ja joonlaud, kui soovid. Sa oled piisavalt igasugu mõõtmisi spektris teinud, ei tea siis kuidas teha näitlikke pilte või (nihutatud karakteristikuid on meiegi foorumis omajagu)? Andreasel oli vaja näitlikku pilti presentatsiooniks, mitte laborianalüüsi millest kogu maailm joondub. Igaüks võib mingi reaalse mõõdetud graafiku ümber joonistada mis iganes ruudustiku, kui kontekst seda vajab.

                                Ja lõppeks, kas midagi muutub sellest sinu "sama ribalaius ja SNR" maailmas? Millist mitte-PCM formaati sa tead mis vastab omadustelt täpselt 24/96 PCM'ile? Mida tõestab sinu arvates see meelevaldne pilt et sa selles nii kinni oled?
                                Mina ei teeks suht meelevaldsete piltide alusel mingeid fundamentaaljäreldusi.

                                Ma kasutaks tegelikult sõna "pilt" asemel "illustratsioon".
                                viimati muutis kasutaja OSX; 12 m 2018, 11:34. Põhjus: illustratsioon
                                Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                                Konfutsius

                                Comment

                                Working...
                                X