Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

PMR 446 raadiojaamad

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #61
    Vs: PMR 446 raadiojaamad

    Üle mere ongi raadiosignaalil kerge levida.

    Comment


      #62
      Vs: PMR 446 raadiojaamad

      1W jällegi ei kosta.

      Comment


        #63
        Vs: PMR 446 raadiojaamad

        Nagu lugeda oleme saanud, siis selle 0,5W PMR-ga on saadud ka üle 200km.

        Comment


          #64
          Vs: PMR 446 raadiojaamad

          seda kindlasti läbi papagoi...

          Comment


            #65
            Vs: PMR 446 raadiojaamad

            Mina sain aru, et see oli ikka otse, üle mere.

            Comment


              #66
              PMR 446 raadiojaamad

              Esmalt postitatud klemmikas poolt Vaata postitust
              Üle mere ongi raadiosignaalil kerge levida.
              Ei ole sellist absoluutset tõde. Ea ilmaasjata ka meie telkod ja militaristid ei kasuta 1+1 tehnoloogiat kui microwave linkidega signaal vaja pikalt üle vee saata. Sagedused on küll gigades ja kümnetes gigades aga raadiosignaalid needki.
              viimati muutis kasutaja Arvi; 21 m 2020, 08:01. Põhjus: järjestikpostitused kokku (kasuta multiquote nuppu mitme postituse tsiteerimisel)

              Comment


                #67
                Vs: PMR 446 raadiojaamad

                Nagu, Arvi juba ütles, pole sul teleka antenni võimendiga midagi peale hakata - see ei sobi kohe kuidagi.
                Kui tahad tõsisemalt raadiotehnikaga tegeleda, tuleb teha raadiamatööri tööluba - pääsed ligi rohkematele sagedustele ja võimsustele.
                PMR on vabakasutus, 16 kanalit ja 0,5W. Kui tahad sidekaugust suurendada, peab olema hea antenn ning võimalikult palju kõrgust. Linnas majade vahel ongi 1km täiesti normaalne.
                100km tuli üle Soome lahe. Mina olin Tallinnas merepinnast üle 60m kõrgusel ja kui ma õigesti mäletan siis Soomes oldi üle 100m merepinnast. Jaamaks oli mul Yaesu FT-60 ja antenniks Diamond SRJ77CA. Muideks on Soome pool on ka 5ndal kanalil repiiter, mida õnnestub Tallinnast avada.
                Kui sind huvitab on ka Tallinnas repiiter, aga see tahab avamiseks CTCSS tooni.

                Comment


                  #68
                  Vs: PMR 446 raadiojaamad

                  Kuidas see reegel pole, et üle mere on raadio signaalil kerge levida ?
                  Hea lage ala, mida mida mööda hea minna, PMR 446 puhul vähemalt küll.

                  Ma ei olegi öelnud, et sa alati kindlad km-d saad, aga vahe on võrreldes maismaaga ilmselgelt kümnetes kordades.

                  Keegi pole veel vastanud, palju mu praegune umbes 1km levi võiks parema antenniga suureneda, pakkuge keegi puusalt ? 200m 400m 800m 1km ? Küsin seda sellepärast, kuna tahan teada, kas on asjaga mõtet tegeleda.

                  Comment


                    #69
                    Vs: PMR 446 raadiojaamad

                    Jeanneau purjeka raadiojaam on vähe teine, ikka 20W ja see kostab päris kaugele. mind kuuldi nõrgalt kuid arusaadavalt.

                    keegi kasutab jah pmr13 peal papagoid, sest ma kuulen teda alati topelt. räägib oma jutu ära ja siis käib piiks, mis peale tuleb sama jutt natukese teise tämbriga.

                    Comment


                      #70
                      Vs: PMR 446 raadiojaamad



                      "Eestist peetud kaugeim side kahe PMR446 käsijaama vahel sai teoks 2013 aasta Suure Reede Suure Nõiajahi võistlusel, kui Pakri poolsaare tipus olevast jahipaigast (loc. KP29AJ53), mille kõrgus merepinnast on ~ 30 m, sai Pauhh (ES2ADF) ühenduse Ida-Soomes, Pyölinvuori vaatetornis oleva võistleja Waldoman'iga (loc. KP30RM85). Torni vaateplatvormi kõrgus merepinnast 96 m. Side kaugus 229,5 km !"


                      "Nüüd teisele kohale langenud PMR446-ga peetud kaugeim side Eestist peeti Rakke lähedalt, Emumäe vaatetornist (lokaator KO38EW) Soome, Hyvinkään Kulomäele (lokaator KP20JP), kahe Soome operaatori vahel. Emumäe tornis FIN1 (OH2MFE) ja Kulomäel ZERO (OH2EKI). Mõlemal jaamad YAESU VX-146 Vertex. Emumäe vaatetornis oli abiks viie elemendiga Yagi antenn (PMR-i antenn kuuendaks elemendiks - dipooliks). Side kaugus 209,8 km !"

                      Comment


                        #71
                        Vs: PMR 446 raadiojaamad

                        Esmalt postitatud klemmikas poolt Vaata postitust

                        Keegi pole veel vastanud, palju mu praegune umbes 1km levi võiks parema antenniga suureneda, pakkuge keegi puusalt ? 200m 400m 800m 1km ? Küsin seda sellepärast, kuna tahan teada, kas on asjaga mõtet tegeleda.
                        Ühene vastus puudub. Ei tea palju on olemasoleva antenni võimendus ja millise antenni vastu tahad seda vahetada. Kõrgete majade vahel kesklinnas saad kahe jaama vahel võibolla mõnisada meetrit juurde, otsenähtavuse puhul kümneid kilomeetreid.

                        Comment


                          #72
                          Vs: PMR 446 raadiojaamad

                          käsijaamad küll, kuid päris pirakate yagi suundantennidega. nood nõiajahid käivad steroididega.

                          ei usu mitte et seal keegi kasutas standard vitsa mille pikkust 38cm

                          vaata sealt foorumist fotoreportaaze: http://foorum.cbradio.ee/

                          Comment


                            #73
                            Vs: PMR 446 raadiojaamad

                            Mina olen koguaeg nõiajahil vitsaga käinud, ja tean vähemalt ühte veel.
                            viimati muutis kasutaja Scott; 22 m 2020, 00:36. Põhjus: eelnevat ei pea täielikult tsiteerima

                            Comment


                              #74
                              Vs: PMR 446 raadiojaamad

                              noo siis see peab pihlakane vits ka olema...

                              Comment


                                #75
                                Vs: PMR 446 raadiojaamad

                                Kui on otsenähtavus, siis kõige kaugem hetke side on Voyager 1 ja 2 ga mingi 2 kümme astmes kümme kilomeetrit.
                                Koguvõimsus oli neil stardihetkel 470 W nüüd on võimsus vähenenud, saatja võimsus on midagi 100 W ringis.

                                Tavalistel geostatsionaarsel orbiidil (32000 km kõrgusel oleval sateliidil kulub ühe tiiru tegemiseks üks päev ja maapealt vaadates tundub sateliit kogu aeg enamvähem samas kohas olevat) TV sateliidi saatja tüüpiline võimsus on 3 W.

                                On amatööre, kes tegelevad väikse võimsusega saatjatega kaugsidega - QRP


                                Ise olen Tartus ülileviga Itaalia FM raadiojaamu kuulanud.
                                Soome FM jaamad tulid SHARP GF-555 ghetto blaster -iga Tartusse veerandil juhtudel.
                                viimati muutis kasutaja klm; 21 m 2020, 12:01.
                                MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
                                KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

                                Comment

                                Working...
                                X