Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

PMR 446 raadiojaamad

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Vs: PMR 446 raadiojaamad

    Ega mul profijaamu polegi ju vaja, kaalusin ka nende odavate osmist, mis 34,90 maksid.
    klm sa ei täpsustanud, millised Motorolad.

    Comment


      #32
      Vs: PMR 446 raadiojaamad

      Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
      minul pole mingit luba, peamiselt kuulan, vahest lobisen pmr1, pmr13 ja tallink1 kanalitel juhul kui tean mida lobiseda.
      paar suve tagasi said mõned äraeksinud reisiseltskonnad praamipeale aidatud.
      PMR kanalite peal ei keela keegi lobiseda, selleks nad ettenähtud ongi. Mis selle Tallink1 sagedus on?

      Comment


        #33
        Vs: PMR 446 raadiojaamad

        eks see ikka sõltu sellet kuidas asjad tehtud kas odav ülejala väljatöötlus või korralik asi. nokia 105 prääksub kõlaritesse. LG G3 pole seda kunagi teinud.

        kõnealune kõlar pole ka mingi tavaline.
        kui rean'i otste asemel mingeid nonamesid pruukisin, siis kostis telia ruuter ka sisse.

        ega baofengil miski eriline antenn pole, jupp spidoka trossi, antennni ja maa vahel on üks 3 keeruga pool, 1 viie keeruga pool jadas ja signaali võtab kahe pooli vahelt läbi kondeka, mis kannab numbrit 3.

        Comment


          #34
          Vs: PMR 446 raadiojaamad

          Mul neid jaamu erinevaid ja kõigil oma eripärad positiivsed ja negatiivsed.
          Cobra (oli vist 550) muidu hea aga kui akud hakkavad tühjaks saama, hakkab ragistama(rak---rak---rak) ja scannimisel jääb kohati suvalise kanali peal seisma ja ragisema. Muidu enamvähem.
          Topcom kaks jaama, ka enamvähem, Mõned nn päris nimetud ka saab kasutada.
          Erinevused lisafunktsioonides, mõnel LED valgusti, ühel saab panna scan ainult kahe kanali vahel(kiirem kui kõik kanalid järjest läbi lapata). Energia säästu reziimist elluärkamine ka mõnel kiirem, teine magab lühikese side maha. VOX mõnel parem, teine suht tundetu.

          Soovitada ei oska ühtegi. Ise vaataks juba 16 kanalisi ja digi oleks ka hea samas pidevalt ei kasuta, siis pole eriti oluline.
          Sidekaugus ka subjektiivne, mingid kraanajuhid tulevad 10 km pealt(teist osapoolt ei kuule), samas kohalik side hakkab kohati juba 1km kauguselt sahisema.

          Mul veel tegemata antenni pesa, autoga sõites võiks kasutada vana mobla magnetantenni.

          Comment


            #35
            Vs: PMR 446 raadiojaamad

            Kas pikema antenni ühendamisest võiks reaalselt kasu olla ?
            Kui pikk antenn peaks sel pmr 446-l olema ?

            Auto puhul on välisest antennist kindlasti rohkem kasu, kuna muidu auto plekk summutab levi ilmselt ?

            Sain oma Motorolad kätte, üritan katsetada ehk täna.

            Comment


              #36
              Vs: PMR 446 raadiojaamad

              Lugemist.
              Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

              Comment


                #37
                Vs: PMR 446 raadiojaamad

                Esmalt postitatud klemmikas poolt Vaata postitust
                Kas pikema antenni ühendamisest võiks reaalselt kasu olla ?
                Kui pikk antenn peaks sel pmr 446-l olema ?

                Auto puhul on välisest antennist kindlasti rohkem kasu, kuna muidu auto plekk summutab levi ilmselt ?

                Sain oma Motorolad kätte, üritan katsetada ehk täna.
                No aga arvuta välja 446MHz lainepikkus - saadki teada. Autoantennid on tihti täis lainepikkuse peal, aga käsijaamale ostsin lisaks 5/8 lainepikkuse jaoks vitsa.
                Käsijaamaga üle soome lahe ca 100km side pole mingi haruldus, korduvalt tehtud.
                Autos kolonnis sõites tuleb ka ilma katuse antennita puhtalt, aga kui võimalus katuseantenn panna, siis kahjuks ta ei tule muidugi.

                Comment


                  #38
                  Vs: PMR 446 raadiojaamad

                  Ma ei oska seda arvutada, ma ei küsiks, kui oskaksin.

                  Comment


                    #39
                    Vs: PMR 446 raadiojaamad

                    Esmalt postitatud klemmikas poolt Vaata postitust
                    Ma ei oska seda arvutada, ma ei küsiks, kui oskaksin.
                    ei oska lugeda vasaraonu antud lingil olevat teavet? lainepikkus on 70cm

                    Comment


                      #40
                      Vs: PMR 446 raadiojaamad

                      Kuskilt mulle 70cm silma jäi, aga polnud kindel ja edasi ma ikka ei tea, kuidas seda arvutatakse.
                      Tegin väikse katse ka, vahele jäi väike mägi ja veidi metsa ning mõned hooned ning levi oli linnulennult võibolla km, kui sedagi.
                      Ma muidugi olin autos ka see aeg, aga vähemalt need korrad, kui autost välja tulin, ka justkui ei aidanud.
                      Teine oli kivimajas see aeg.

                      Comment


                        #41
                        Vs: PMR 446 raadiojaamad

                        Kõige lihtsam antenn on veerandlainepikkusega sirge jupp, see sobitub 50 oomiga mis on tavaline lainetakistus. Veerandlaine pikkus on 17cm
                        terve laine antenne ei teha
                        poollaine ja 5/8 jah aga need vaja enne selle 50 oomiga sobitada, ilma spets tehnikata ei häälesta välja.
                        viimati muutis kasutaja urmas78; 18 m 2020, 20:19.

                        Comment


                          #42
                          Re: Vs: PMR 446 raadiojaamad

                          Esmalt postitatud klemmikas poolt Vaata postitust
                          Ma ei oska seda arvutada, ma ei küsiks, kui oskaksin.
                          l * f = c
                          kus l on lainepikkus (m), f sagedus (Hz) ja c valguse kiirus (umbes 300 000 000 m/s). Aritmeetika.

                          Comment


                            #43
                            Vs: PMR 446 raadiojaamad

                            on teinegi teema mida lugeda https://www.elfafoorum.eu/threads/82...aatjaid-vajaka

                            //võiks kokkuliita muidu on dublikaat.

                            Comment


                              #44
                              Vs: PMR 446 raadiojaamad

                              Esmalt postitatud klm poolt Vaata postitust
                              ...
                              HYT (margi nime saan ilmselt homme õhtuks meelde tuletatud) töötas normilt, vigadeks oli et kanali nupp kippus paigast nihkuma ja mikrofon korjas rauapuru.
                              ...
                              HYT millega rahul olin oli TC-320.
                              MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
                              KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

                              Comment


                                #45
                                Vs: PMR 446 raadiojaamad

                                Mis sel krapatsil siis niipalju teistest paremat on et sellega nüüd päris rahul saab olla?

                                Comment

                                Working...
                                X